Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meghokkento mesek

Piperr
Létrehozva: 2004. október 14. 14:38
Emlekeztek erre a sorozatra? Kb. 25-30 perces volt az egesz, de a vegen tuti volt, hogy leesik az allunk. Bennem az a resz maradt meg, amelyikben a nonek mar legalabb hat gyereke elment, v. szuletes utan rogton meghalt, mire a 7.(?) vegre megmaradt. Kisfiu volt. A doki megkerdezte a notol, hogy fogjak hivni. "Adolf, Adolf Hitler" Brrrr.
Ti emlekeztek barmelyik epizodra, ami ennyire ledobbentett, v. tortent veletek, ismerosotokkel olyan, ami akar ebbe a sorozatba is beleillet volna?
  1. 2004. október 14. 16:0726.
    Itt zanzásítva olvashatjátok angolul a sztorikat :-))
    http://www. roalddahlfans. com/shortstories. php
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. október 14. 16:0225.
    Szaladj, szaladj kis nyulacska. . . Azt hiszem ez volt az egyik címe. Egy nő a zsarnok férjével él, aki csak ül a lakásban és homokórával méri mennyi idő alatt takarít, főz, mos a nő, halálra szekálja. Azután a nő direkt felmérgesíti, a fazon infarktust kap, meghal és a nő a hamvait beleteszi a homokórába, hogy a férfi "rohangáljon" neki.

    Homályosan dereng valami olyasmi is, hogy egy férj+ a szeretője a kövér feleséget el akarják tenni láb alól. A nő mindig csokoládét eszik, ezért a bonbonokat tűvel a férj megmérgezi. Odaadják a feleségnek, de ő pont akkor kezd fogyókúrába és odaadja a bontatlan csokit a szeretőnek, aki egyébként a barátnője.

    Szerettem ezt a sorozatot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. október 14. 16:0024.
    Én is láttam anno, de konkrétumok nem maradtak meg bennem. Viszont pont most olvastam el a kétkötetes Meghökkentő meséket, tényleg nemrég adták ki.
    A Méhpempősben a fickó az újszülött, vézna kislányát "táplálja" fel így, az asszony előzetes beleegyezése nélkül. Aztán kiderül, hogy ő is attól táltosodott meg, merthogy addig meddő volt. . .
    Kedvenceim az Oswald bácsi sztorik voltak, főleg, mikor rászedte egy arab fickó, és megfektette vele a leprás lányát :-) De a Sperma-akció se volt semmi: híres embereket nyúlták le a spermájukra, hogy aztán pénzes nőknek eladják :-)))
    Vagy az antikbútor-kereskedő története, aki egy nagyon szép, értékes kredencet talál (nem Chippendale, de olyasmi), és nem akar érte sokat fizetni, hát a vidéki tulajnak azt mondja, csak a lába kéne neki, a többit meg majd eltüzeli, de azért elviszi az egészet. Megköttetik az üzlet, ő kimegy a kocsijáért, közben a jószándékú háziak feldarabolják a tízezreket érő bútort, hogy "segítsenek szegény öregnek" :-)))
    Volt azért pár elég brutál is. . . Pl a vegetáriánus pasas, aki soha nem evett húst, mert aki nevelte, azt mondta neki, az rossz. Amúgy meg mindenféle gasztronómiai csodákat talált ki a fickó. Aztán a néni meghalt, a fiú elment a városba, megkóstolt egy sertésszeletet, és nagyon megtetszett neki. Megtudakolta, hogy mi az, és hogy honnan való, aztán elment a vágóhídra. . . A végét inkább gyengébb idegzetűek kedvéért nem írom le :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. október 14. 15:3623.
    Hú, én is emlékszem rá. És arra is, hogy sokszor rettegve bújtam anyukámhoz, mert olyan félelmetesnek találtam. Angol sorozat volt, ugye? Mikortájban készülhetett? Mert én most 29 vagyok, és úgy emlékszem, hogy jó 20 éve ment a TV-ben 1. -ször.
    Most már tuti nagyon kedvelném. . . . :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_852995
    Torolt_felhasznalo_852995
    2004. október 14. 15:3622.
    Jah, hirtelen azt hittem, h. azokról a horrortörténetekről van szó, amelyikek valamikor azt hiszem azRtl klubon mentek,
    Mesék a kriptából" vagy valami ilyesmi!! az is elég meghökkentő volt!!!:-DDDDDDDDDDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_945819
    Torolt_felhasznalo_945819
    2004. október 14. 15:3621.
    Sziasztok!

    Most a Cool tv-n is megy valami sorozat, talán Kísértés a címe /Nem RTL-klub:-))/ Abban is hihetetlen történetek vannak, de nem olyan jó, mint a Meghökkentő mesék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. október 14. 15:2720.
    Ha elolvasod Grimm osszes meseit, mar a tobbi nem is tunik meghokkentonek, de kedvencem Richard Matheson: Born of Man and Woman. Szazszor is elolvastam es mindig megrazo. Kulonben is szeretem ezt az irot, soha nem hagy megrendules nelkul! Aztan hadd soroljak meg: George Lamgelaan: The fly; Saki: Sredni Vastar (altalaban Saki tortenetei) W. W. Jacobs: The monkey's paw; Maupassant: The Horla; (ezek a kedvencek) s termeszetes nem szabad kihagyni Shirley Jackson: The lottery.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_535786
    Torolt_felhasznalo_535786
    2004. október 14. 15:2619.
    Érdekes, ez a Hitleres történet bennem is megmaradt, Még kettőre emlékszem :
    1. Hapsi elmegy a jósnőhöz, aki kiolvassa a gömbből v. a tenyeréből, hogy a férfi hatalmas vagyont fog örökölni. Ezt nem mondja meg neik, de hozzámegy. Aztán a nő meghal és mivel gazdag volt, a hapsi hatalmas vagyont örököl.
    2. A másik valami szoborról szólt, amiben volt egy lyuk, és a nő bedugta a fejét a férje meg levágta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. október 14. 15:2618.
    Nekem kettő jut eszembe: egy a báránycombos, amikor az asszonyka agyonüti a hűtlen férjét a sütésre vett báránycombbal, amjd megsüti, lemegy a boltba, hogy legyen alibije, majd hazaérve elhaló hangon hívja a rendőrséget, hoyg valaki megölte a férjét. Majd utána a zsarukkal eteti meg a finom kaját, miközben azok buzgón keresik a gyilkos szerszámot.
    A másik pedig valami pasi, aki méhpempővel eteti a családot, amivel az ellenálló képességük irreális lesz, de erre csak nyomokban emlékszem, olvastam is ezeket, nekünk (a szüleimnél) megvannak ezek a sztorik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. október 14. 15:2517.
    júúúj . . . . . nem is tudom leírni, amit most érzek . . . . egyszerűen meghökkentő, de télleg
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2004. október 14. 15:1916.
    Bennem is megragadt egy történet, mindig a párom jut eszembe róla, hogy neki is ez lesz a végzete:))
    Idős pedáns bácsi lakik egy kisgyerekes család alatt, és a kislurkó minden nap ledob egy gombostűt valami csövön keresztül, és a bácsi belehal a "rendetlenségbe".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. október 14. 15:1015.
    Asszem az is a meghökkentő mesékbe tartozott, amikor egy pacák végre bejutott egy ominózus étterembe, ahova sok évi várakozás után lehetett bejutni. A személyzet nagyon figyelmes, nagyon jó kiszolgálás és naaagggyon de nagggyyyon különleges az étel, speciális ízekkel.
    A pasek évekig csak odajár, az ottani törzsvendégeket mind ismeri. Egy idő után feltűnik neki, hogy el-eltűnedeznek az emberek. A végére kiderül, hogy a szakács hízlalta fel a vendégeket, és amikor már szép kövérek lettek, akkor őket készítette el vacsira.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. október 14. 15:0914.
    Frederick Forsyth-nak is van egy kötete ezzel a címmel, ezt jelenleg is lehet kapni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 14. 15:0713.
    Kösz, hogy megerősítettél;-))
    előzmény:
    foka (8)
     
  15. 2004. október 14. 15:0712.
    Sziasztok!

    Kapható, két kötetben! Kb. 3500 Ft/kötet, ha jól emlékszem, egy-két éve jelent meg!
    előzmény:
    dl (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 14. 15:0711.
    Szerintem antikváriumban lehet kapni. . . nem láttam mostanában új kiadást belőle.
    előzmény:
    dl (9)
     
  17. 2004. október 14. 15:0410.
    Ezt nem Dahl írta, a címe Áldozati báránycomb. Egy másik kötetben van meg nekem.
    előzmény:
    evy63 (6)
     
  18. dl
    dl
    2004. október 14. 15:039.
    kapható vajon most is, vagy vadászni kell rá antikváriumban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511685 (7)
     
  19. 2004. október 14. 15:038.
    A Meghökkentő mesék írója Roald Dahl. Van tőle 1 kötetem, talán antikváriumban kapható. Nekem is a Hitler születése maradt meg filmen, pedig láttam az egész sorozatot, azt hiszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 14. 15:017.
    A történetek szerzője: Roald Dahl
    Könyv alakban is megvan, régebben én is olvasgattam őket:-))
    előzmény:
    Piperr (1)
     
  21. 2004. október 14. 15:016.
    Egyébként az a rész "hökkentett" meg nagyon, amikor a terhes nő a fagyasztott báránycombbal megöli a hűtlen férjét, majd a rendőrökkel megeteti amikor már megsütötte. Emlékszel erre?
    előzmény:
    Piperr (1)
     
  22. 2004. október 14. 15:005.
    Jééé tényleg, nekem olyan kis füzetecskékben volt meg!
    De jó is lenne újra látni a sorzatot. vagy bárcsak meglennének a füzetek. pedig tudom, hogy elraktam őket valahova. . hmm biztos helyre, ahol mindig meglesz:)))
    előzmény:
    evy63 (2)
     
  23. 2004. október 14. 15:004.
    Imádtam . . . . valamiért nekem is ez a rész ragadt meg a fejemben . . .

    Most is pereg előttem a főcím, vagy mi . . . a kártyalapok, meg a táncoló nő sziluettje . . . . baromi jó sorozat volt
    előzmény:
    Piperr (1)
     
  24. dl
    dl
    2004. október 14. 14:593.
    szuper ötlet volt ez a topik! Sajna, sztorim nincs. . . de remélem, másnak lesz! Betettem a kedvencekhez!
    előzmény:
    Piperr (1)
     
  25. 2004. október 14. 14:582.
    A kedvenc sorozatom volt! Már a könyv is megjelent és olyan történetek is belekerültek, ami a sorozatban nem volt látható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top