Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem szeretem anyámat

Torolt_felhasznalo_570737
Torolt_felhasznalo_570737
Létrehozva: 2005. január 20. 15:07
Sajnos így van. Túl a 30-on két gyerek anyukájaként egyre inkább érlelődik bennem ez az érzés, egyszerűen nem vagyok képes szeretni őt, nem tudok rá szeretettel gondolni, közömbös nekem, egyszerűen nem tudom lezárni a múltat, a sok sebet amit hagyott rajtam és a testvéremen, a kicsinyességét, a butaságát, a bántásait, a piszkálódásait, a gorombaságait, az önzőségét a gyerekeivel szemben, nem tudom megbocsátani a szeretet nélküliségét, a pénzéhségét, a kárörvendő véleményeit, az állandó sértődöttségét, a segítség nélküliségét, az állandó mártírkodását, a mások előtti színészkedését... nem bírom ... ahogy én is öregszem, úgy nyílik fel a szemem, egyre érzékenyebb vagyok rá, utálom, hogy családi drámákat rendezett maga miatt, mikor szükségünk lett volna anyára, utálom, hogy előttünk akart látványosan önygilkos lenni (bár ennek már 15 éve is megvan...) utálom, hogy nem volt szerettteljes a karácsonyunk soha, mert mindig megsértődött valamiért azanap este... fáj, nagyon fáj, de nem tudok az egyre kristályosodó érzéseim ellen harcolni, mert látom milyen ő, ismerem, és taszít, rettenetesen taszít... soha nem számíthattam rá, a bizalmammal visszaélt, az egész gyermekkorom arról szólt, hogy ő ő ő őő ő ő ő .... képtelen vagyok megbocsájtani, pedig el kéne felejteni, de nem megy... látom a gyerekeimet, imádom őket, látom, hogy másként is lehet, látom már, mennyire megkeserítette a viselkedésével a gyerekkort és a kamaszkort... még most is ilyen, de szerencsére csak ritkán látom. Nagyon figyelek magamra, hogy nehogy olyan legyek mint ő velünk volt és ma is az... Utálom, hogy ő az anyám, azon kívül, hogy megszült, köszönhetem neki és apámnak is az útravalót az élethez amit kaptam tőlük összesen: az önbizalomhiányt amit lelkünk tiprásával sikeresen elértek.
Mostmár jobb, hogy kiírtam magamból, köszönöm, hogy elolvastad, le kellett írnom, mert nagyon feszített és feszít belülről.
  1. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. január 20. 15:4826.
    biztos hogy neked is nagyon nehéz lehetett. . . . az apósomat is a nagymamája nevelte fel és az anyja nem törődött vele, a sors úgy hozta hogy most egy udvarban lakunk apósom anyjával, aki most 85 éves és tudod mit mondott? hogy élete legnagoybb bánata hogy nem foglalkozott a gyerekével és nem nevelte fel. . . . . hát erre nem tudtam mit mondani. Kár hogy ilyen későn látta be. :o(
    előzmény:
    nagyadri (20)
     
  2. 2005. január 20. 15:4725.
    Szerinted egy GYEREK mit tud tenni egy ilyen helyzetben? Sok szülő a gyerekén "veri le" a saját boldogtalanságát.
    előzmény:
    190208 (17)
     
  3. Torolt_felhasznalo_881583
    Torolt_felhasznalo_881583
    2005. január 20. 15:4624.
    Szia, sziasztok!
    Sajnos Én is ezt érzem, így nőttem fel, terror, zsarolás a mai napig. De sajnos még nekem van folyamatosan lelkiismeret furdalásom az anyámmal szemben, lehet, hogy nem voltam jó gyereke, lehet, hogy Én tehetek az egészről???!!! Ha valaki az Ő verzióját, sérelmeit hallgatja, lehet, hogy neki ad igazat?. Ő szentként állítja be magát, a szokásos közhelyek: feláldoztam az életem, fiatalságom, a sok lemondás. . . . . . . . stb.
    Nekem is van egy kislányom és Én is megpróbálok mindent elkövetni, hogy Ő ne így nőljön fel, bár sokszor rajtakapom magam, hogy hasonlítok az anyámra, ilyenkor tudatosan küzdök ellene.

    Ami volt, elmúlt az a lényeg, hogy a mi gyerekeink ne érezzenek így irántunk és remélem, hogy ez nem genetika, hanem nevelés kérdése.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  4. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. január 20. 15:4523.
    szegény, ne sírj, én nem bántani akartalak, csak biztos hogy neki is rossz volt, hogy tudta hogy más családokban mások az anyukák, az övé meg ilyen. . .
    előzmény:
    nagyadri (20)
     
  5. 2005. január 20. 15:4522.
    Semmit. . . csak hivhatja a mentőket, ha már megtette. . . .
    előzmény:
    Blanka34 (19)
     
  6. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. január 20. 15:4421.
    na ugyanaazt írtuk majdnem:)
    előzmény:
    krisz32 (18)
     
  7. 2005. január 20. 15:4420.
    De neki legalább ott volt édesanyja! Én a nagymamámnak adtam virágot anyák napján és a iskolában a müsoron pedig mindenkinek az anyukája ült ott. Na, tessék, el is sírtam magam. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (16)
     
  8. 2005. január 20. 15:4319.
    Egy gyerek pl. mit tehetne azért, hogy az anyja ne akarjon öngyilkos lenni??????????????
    előzmény:
    190208 (17)
     
  9. 2005. január 20. 15:4318.
    Nem volt Veled anyukád és így nem is tett Neked annyi rosszat, mint Vele az anyukája. Miért, az mennyivel lett volna jobb szerinted, ha ilyen légkörben nősz fel?
    előzmény:
    nagyadri (15)
     
  10. 2005. január 20. 15:4217.
    És vajon Ti a gyerekek, vagy a férje (édesapátok) minden tőletek telhetőt megtettétek hogy ne ilyen legyen. Tudod nincs is semmi baj amég él, és tudod magad a sanyarú sorsodért sajnálni, ugymond mártírnak feltüntetni. De. . . . lehet hogy az ő élete sem úgy alakult ahogy szerette volna, lehet hogy ő is (sőt talán még jobban mint te) rosszabb időben, és rosszabb helyre született. Szóval talán őt is meg kellene hallgatni, és lehet hogy rájönnél miért volt olyan amilyen. De meglátod ha "árva" leszel, akkor rájössz, hogy akármilyen volt az anyád, mégis volt anyád, és akkor kit fogsz a sorsodért okolni? Remélem nem a gyermekeidet. Egyet ne felejts el, az ember nem válogathatja meg a szüleit, rokonait, el kell fogadnia őket, de meg lehet érteni, és talán némi odafigyeléssel, idő, energia, szeretet ráforditással foglalkozni velük, mert lehet hogy pont az hiányzik neki. Nem ismerem Anyukádat, és nem is fogom, de szállj egy kicsit magadba, és gondold végig, csak rosszat kaptál. Ahhoz hogy te jó anya legyél gyermeidnek a génjeidben benne vannak a szüleid génjei.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  11. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. január 20. 15:4216.
    hát sztem te azért érzel így mert nem volt melletted az anyukád. . . . így nem is nagyon ismerhetted. . . a topicindító pedig sok rosszat átélt mellette és azért érez így. . . . szerintem.
    előzmény:
    nagyadri (15)
     
  12. 2005. január 20. 15:4015.
    Akkor is az édesanyád.
    Tudod engem az édesanyám két éves koromban otthagyott, a nagyszüleim neveltek fel, még sem tudom rá azt mondani, hogy nem szeretem, mert az anyám, de irányában anyai érzéseim nincsenek, de nem tudom még sem gyülölni mint ahogy te a tiédet ai edig veled volt és felnevelt, akárhogyan is, de melletted volt. :-((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  13. 2005. január 20. 15:4014.
    Nagyon sajnálom! :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  14. 2005. január 20. 15:3913.
    Az anya személyisége, viselkedése igenis meghatározó! Viszont én is azt gondolom, hogy az ember élete végéig változik a környezete hatására, saját akaratából, a körülményei miatt, stb. . . Nekem is sok ilyen sebem van, de próbálok túllépni ezen, próbálom őt is megérteni, és szeretném lezárni ezt az egészet. Való igaz, nehéz átprogramozni az agyunkat, ha folyton negatív bírálatok értek minket vagy nem törődtek velünk. . .
    előzmény:
    Whippy (4)
     
  15. 2005. január 20. 15:3812.
    Nem értek veled egyet.
    előzmény:
    Marharépa (8)
     
  16. 2005. január 20. 15:3811.
    Együttérzek veled. Valamiért őt kaptad anyádnak, szerintem ez megerősített. Az enyém sem tudta soha kimutatni a szeretetét. Nem könnyű, de meg lehet bocsátani, akkor tudsz csak megnyugodni. Szerintem menj el kineziológushoz, nekem sokat segített. Az nem jó ha belesüllyedsz a sok sérelembe. Sok sikert hozzá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  17. 2005. január 20. 15:3710.
    Gondoltal arra hogy anyad viselkedese nem volt egeszen normalis? Lehet hogy nem is tehetett rola hogy ilyen volt amilyennek leirtad? Hogy valami hibadzott nala. . . . . Ismertem ilyeneket a rokonsagban. . . . orulj neki hogy te nem vagy ilyen. . . . es a multat sopord a hatad moge. . . nezz elore. . . . . sokan nem is tehetnek rola hogy olyanok amilyenek. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  18. 2005. január 20. 15:379.
    Van, akinek nem is lehet megbocsátani. Azt nevelték belénk, hogy a szülőt, nagyszülőt minden körülmények között tisztelni, szeretni kell. Én a nagyapámnak nem tudok megbocsátani. Jelenleg haldoklik az egyik kórházban, édesapám tegnap meglátogatta. Azt hittük ezek a körülmények majd jobb belátásra bírják, bölcsebbé teszik, de még a halálos ágyán is csak szitkozódik, gyűlöl. Nem lehet őt szeretni. Én megértelek, csak nagyon elszomorít, hogy egy szülő-gyerek kapcsolat hogyan alakulhat így.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  19. 2005. január 20. 15:358.
    Jajjj :((((

    Ilyen anyát én se szeretnék. . . akinek ilyen van és szereti az vagy szent, vagy hazudik/képmutat. Ne szégyelld ezeket az érzéseket! Az a lényeg, hogy tudod, te miért szenvedtél, és a gyerekeidet nem hagyod szenvedni! Ennél többet nem tudsz tenni! Egyszer talán megbocsátod neki, és magad mögött tudod hagyni! Sok sikert!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  20. 2005. január 20. 15:347.
    Ismerek hasonló anyát. . . . az anyósom :-(((( annyi különbséggel, h még a mai napig is keseríti az életünket. . . így már az enyémet is persze. . . mert hagyjuk, h ezt tegye. . . de betelt a pohár és. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2005. január 20. 15:336.
    Épp azért tudja megadni!Mert szegény erre vágyott!!!
    előzmény:
    Fenjal (3)
     
  22. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. január 20. 15:335.
    :o(((
    és mennyi ilyen van ebben az országban. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  23. 2005. január 20. 15:324.
    Hát én is tudnék írni egy hasonló monológot. . .
    De arra is rájöttem már, hogy sokszor az Anyámmal takarózom, hogy miatta vagyok ilyen félresikerült. Egy bizonyos koron túl, és én már ezen mindenképpen túl vagyok, ennél már tovább kéne látni. meglátni a saját felelősségemet a sorsomért.
    Nagyjából hiszek a születés előtti és halál utáni valamiféle továbblétezésben, és azt gondolom, nem véletlen, hogy ki az Anyánk és az Apánk. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  24. 2005. január 20. 15:323.
    Szegénykém:-(
    Az a szerencse, hogy ezen a szeretet nélküli életen felül tudtál emelkedni!
    Te megtudod adni gyermekeidnek mindazt amit anyukádtól nem kaptál meg. Gondolj arra, hogy a Te gyermekeid, mindig is szeretettel fognak elárasztani. Tőlük megkapod mindazt amit anyukád sosem fog megkapni Tőled!
    Legyél nagyon boldog és próbálj átnézni a múltadon!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  25. 2005. január 20. 15:262.
    :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     

Címlap

top