Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Húsvéti locsolásról

Torolt_felhasznalo_392640
Torolt_felhasznalo_392640
Létrehozva: 2005. március 23. 15:04
Lányok, most őszintén,
ti szeretitek ezt az egész húsvéti ceremóniát a locsolkodással?
Én utálom... lehet az én hibám... :/
Ti hogy vagytok vele?
Van aki szereti, és már várja, és van aki szintén inkább az én oldalamat képviseli?...

Várom az igeneket, nemeket, és az indoklások is érdekelnének...
(miért jó, vagy rossz)

Én asszem azért nem szeretem mert a pia is közre játszik a nagy ünneplésben (ami nem mindig sül el jól), mert egy csomó sötét, hülye úgy locsol, hogy fürdesz a büdös kölniben (vagy ha épp nem sötét a tag, már ellégé ittas hogy mégis elkövesse eme merényt ellenem...), és sajnos már ez is inkább csak a pénzre megy... (kivéve pár közeli rokon, jóbarát...) Jah, és utálom a sonkát is...

Bennem lehet a hiba... :))

(viszont sütit sütni, szeretek :)) Meg a tavaszt, a virágokat, napfényt ...(régebben a tojás festét, már azt sem csinálom)



  1. 2005. március 24. 10:5241.
    Hét igen, ez is egy megközelítés. Azt hiszem ezzel nem vagy egyedül.

    Ez évben már itthon vagyok a gyerekemmel. Mégsem alszom ki magam soha. Azt hiszem úgy 4 éve ébredtem utoljára kialudva. Reményem sincs rá, mikor lesz a következő. . . nem a gyerek miatt!

    Elég fárasztó dolog volt 7-14-ig kedvesnek, házitündérnek lenni. Egyfolytában kávétfőzni, kínálgatni, előtte annyit sütni-főzni, hogy elég legyen még az utolsó vendéget is méltón fogadhassuk. Mégis élveztem. Én szeretek sütni. Nem igazán értékelem a bolti dolgokat. Olyan szépre nem mindig sikerül, de ízben felül, segédanyagokbal alulmúlom a boltit. Eddig egyszer ettem olyan sütit boltból, ami fini volt. (Árat nem írok. )

    Én minden nap kénytelen vagyok suvickolni. Úgyhogy nem lesz nagy újság. . . Nem nagy a házikónk, de egyenlőre iszonyú szerencsétlen az elrendezése. Ezért naponta kell takarítani.

    Szóval máshol is ugyan az a probléma. Csak néhányan máshogyan látják. A locsolkodó fogadása ezzel jár! Én ezt tudomásul vettem. Ha locsolkodo vendéget várok, akkor ez van!

    Azért kellemes ünnepeket kívánok neked, ha lehet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495380 (40)
     
  2. Torolt_felhasznalo_495380
    Torolt_felhasznalo_495380
    2005. március 23. 17:1240.
    Szeretni szeretném az egész locsolkodósdit, de gondold el: arra sem jut időm, hogy úgy igazándiból kialudjam magam. A nagytakarítás meg így is úgy is időszerű. De ki a franc örül annak, mikor Húsvét után kedden suvickolhatom ki újra a lakást. Ráadásul nem tudom élvezni a rokonok gondolkodásmódját - főleg nem ha pityókásak. Sütni nagyon nem szeretek. Hajlamos a családom a hízásra. Nem is tanultam meg sütni. Biztos ami biztos! Így nem hízunk!
    A lányom szereti a locsolósdit, de mindíg csalódott utána, mert valami nagyot vár. Hogy meglegyen a nagy dolog, hát a férjem bedobja a kádba! Legalább tud mivel dicsekedni a suliba.
    Mennénk valahová, de hová? Ki ad tippet, hol fog zajlani hétfőn valami, ami elég érdekes egy 13 évesnek is. El akarok otthonról menekülni!
    S O S! Ne szóljanak le akik nem élnek olyan hajszoltan mint én. T.
    előzmény:
    szonjanya (28)
     
  3. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. március 23. 17:1239.
    :-((( Nincsenek a közeletekben hasonlóan gondolkodó, kisfiús szülők?
    előzmény:
    tyúkanyó2 (33)
     
  4. Torolt_felhasznalo_861800
    Torolt_felhasznalo_861800
    2005. március 23. 17:1138.
    :))
    előzmény:
    nutoc (37)
     
  5. 2005. március 23. 17:0737.
    Ez nagyon szép.
    Nálatok lennék húsvéti nyúl:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_861800 (34)
     
  6. 2005. március 23. 17:0636.
    Erről beszéltem. . . Pedig egy 12 éves már nem olyan kicsi. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (32)
     
  7. 2005. március 23. 17:0435.
    Nem akartalak megbántani a tavaszünneppel, sonkaevéssel. :)Mi is örülünk a tavasznak, sonkát is eszünk :), feldíszítjük a lakást és szívünket. . . :)Nincs is ezzel baj, ez szép és jó dolog.
    Nekem az fáj, hogy sokan nem mondják el a gyerekeiknek, hogy mi is ez valójában. . . de nem akarom ezt tovább ragozni. . . :)
    Ez a topic nem a hívők és ateisták vitájáról szól, s én sem készülök hittérítőnek. . .

    Jó pihenést Nektek és mindenkinek!:)
    előzmény:
    Mocorgós (14)
     
  8. Torolt_felhasznalo_861800
    Torolt_felhasznalo_861800
    2005. március 23. 17:0134.
    én minden ünnepet szeretek!

    mert számomra minden ünnep arról szól, hogy együtt van a család, hogy olyan rokonokkal találkozom, akikkel már nagyon régen.

    mi az a kis kölni, amit rámlocsolnak?
    este megmosom a hajam, és kész!

    pénzt csak a legközelebbi gyerekeknek adok, a többiek tojást kapnak szigorúan és csokinyuszit.

    gyönyörüen feldíszítem az asztalt, minden világos-virágos!
    sárga-zöld-piros!

    nincs is ennél szebb! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. március 23. 17:0033.
    Sziasztok! Szerintem a húsvét egy nagyon szép ünnep, csak mostanra már kiöltük belőle a lényegét. Nem lenne szabad a pénzről szólnia ugyanis.
    Én mindig vártam a locsolókat. Sajnos, mostmár nem jár senki hozzánk. Pedig két kislányom van. A fiúk v elutaznak, v nincs pofájuk jönni, mert úgy tűnhet, mintha koldulnának. Pedig minden évben írjuk a tojásokat, a lányok maguk is készítenek. Nekem nagyon hiányzik az ünnepnek ez a része. És sajnálom a lányaimat, h nekik nem adatott meg ezt megismerni a normális oldaláról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. március 23. 16:5832.
    Én azt a locsolást szeretem, amikor korán felkelek, szépen felöltözöm, és jönnek a legények fekete nadrágban, fehér ingben, szódásüveggel. (mert kutunk nincs. ) :-) Pár éve még volt ilyen, amikor otthon laktam, pedig város az is. Nagyon szép népi locsolóverseket mondtak, látszott, hogy készültek tényleg. Nem volt pia, pénz, csak piros vagy hímes tojás és sütemény. Ezt szeretném a kisfiamnak is átörökíteni.

    Szeretem még a tavaszünnep jellegét is a dolgonak, a vallási jellegét is, azt is, amikor a kisfiam csillogó szemmel keresgél majd a fűben, és a nagyszombat esti húsvéti vacsorát is. :-) Egész más íze van ilyenkor a főtt tojásnak, nem? :-)

    Valamelyik este a Jakupcsek gyerekműsorában elég nehezen tudott dönteni egy 12 év körüli lány, hogy Jézus születését vagy feltámadását ünnepeljük-e húsvétkor. . . . de persze az énekeseket és Harry Pottert tudta. . . :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. március 23. 16:3931.
    Ki így, ki úgy ünnepel. . . :)

    Nem, nem mindenki van tisztában vele, mit is ünneplünk ilyenkor. Pl. a gyerekek. Ha a felnőttek nem mondják el nekik, honnan tudnák?:)

    S még csak annyit, hogy Jézus és a feltámadás elég valós dolog. . . :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (20)
     
  12. Torolt_felhasznalo_392640
    Torolt_felhasznalo_392640
    2005. március 23. 16:3330.
    Neked is Kellemes Húsvéti Ünenpeket!
    előzmény:
    Mocorgós (15)
     
  13. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2005. március 23. 16:2529.
    Miért nem mentek barinQddel kirándulni egyet ? Esteleg pároddal ? (ha van)
    előzmény:
    adelinus (26)
     
  14. 2005. március 23. 16:2428.
    Érdekes, nálunk a tágabb családban is mindenki szivesen látja a locsolókat. Sőt, ha valaki kimarad sértődés is lehet belőle.

    A párom már most sajnál, hogy csak 4-en jönnek hozzánk. Ő egész de. úton lesz. Már minden szokásos helyről érdeklődtek, ugye megy idén is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. március 23. 16:2427.
    :))
    előzmény:
    szonjanya (25)
     
  16. 2005. március 23. 16:2326.
    hát most remélhetőleg el is húzok! minden évben el akarok, de sajna nincs hova:( max közeli barátnőmhöz, tavaly is ott voltam, de csak a locsolóhad után. . nem bírom a sütikínálást, beszélgetést, ugrálást, satöbbi. . meg hogy állandóan anyukámat meg mamámat bámuljam, ahogy halomra főznek-sütnek, aminek persze a negyede nem fogy el, nekem meg be kell melléjük állnom. .
    utálok főzni. .
    legközelebb is lelépek. . . remélem, megint oda, ahova most megyek. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (24)
     
  17. 2005. március 23. 16:2125.
    Hát igen. . . nem túl fantáziadús az álnevem. Szülés után kicsivel ennyire voltam képes. Mondjuk találó, mert most főleg szonjanyának érzem magam!
    előzmény:
    okuláré (22)
     
  18. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2005. március 23. 16:2124.
    :))) Mondom: én mindig elhúztam otthonról :))) Aztán egy idQ után már nem jöttek :) ha utálod, ne maradj otthon !
    előzmény:
    adelinus (23)
     
  19. 2005. március 23. 16:1923.
    Sziasztok! én is utálom ezt a hülye húsvéti locsolkodást, sztem értelme nem sok van.
    Most szerencsére barátnőméknél töltöm a hétvégét, így megúszom a szokásos, unalmas locsolóhadat.
    erre mamám felhív, hogy biztos ott kell nekem lenni egész hétvégén??? mire én: aha! erre ő: de hát jönnek a locsolóid!
    Hát azt hittem, ott azonnal elájulok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. március 23. 16:1122.
    igen, én is pont így gondolom!

    Szonja a kislányod, ugye?

    előzmény:
    szonjanya (16)
     
  21. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2005. március 23. 16:0821.
    Neked is :)
    előzmény:
    Mocorgós (15)
     
  22. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2005. március 23. 16:0820.
    Csak tavaszünnep ?? nekem meg ez furcsa ! Hogy lehet az csak ? :)
    Nem elég ? :) Csodálatos dolog amikor beköszönt a tavasz, nyílnak a virágok, ébredezik a természet, elQbújik a Napocska és az összes élQlény téli vackábQl !
    Azt hiszem azzal azért még mindenki tisztában van, hogy ez a feltámadásról szól :) Ezzel nincs is gond, de az embernek valahogy mégiscsak valós dolgokat kell ünnepelnie nem ? A családdal való együttlét, egy kis feltöltQdés a hosszú , hideg tél után :) Én személy szerint nem ismertem Jézust és ezt a feltámadás storyt sem hiszem el ! Bocsi
    előzmény:
    edit-a (12)
     
  23. 2005. március 23. 16:0819.
    én azért szereten ezt a locsolós dolgot. :) Jó, van néhány tökhülye alak, akik gázosak, de pl. amikor az 5 éves szomszéd kisfiú jön locsolni, hát az nagyon édes! :)))
    Egyébként nemtom, mi a gond ezzel a pénzadással. Egyszerűen nem kell adni, és kész. Kapnak csokitojást, aztán passz. Ez nem fizetős hely. :P Nálunk hálistennek a gimiben már leszoktak a locsolásról. . . :D
    előzmény:
    Mocorgós (15)
     
  24. 2005. március 23. 16:0718.
    Nagyon szeretem a húsvétot, mint egyházi ünnepet. A János v. Máté passiót nagyszombat délután a Deák téri templomban. A vasárnap hajnali istentiszteletet.
    Nagyon szeretem azt, hogy ilyenkor már olyan érezhetően itt a tavasz. Szeretem a tulipánt, a nárciszt, a barkát, a tavasz illatát.
    Tojást festeni is szerettem régen, mostanában nemigen van időm.
    A sonkát is szeretem, és a kalácsot is.

    A locsolkodás viszont rémes, tényleg. Falun talán jópofa lehet, vödörrel, kútvízzel, de ez a kölnis-piás-pénzes elkorcsosult városi szokást utálom.
    Menj el otthonról, akkor biztos nem jön locsoló. Mi sokszor megyünk húsvéthétfőn kirándulni, vagy skanzenba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top