Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

KICSI vagy NAGY esküvő!

Renniee
Létrehozva: 2005. Április 4. 10:17
Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményeitekre,hogy szerintetek a szűkkörben történő esküvő is lehet épp olyan jó,mint a hagyományos??

Lassan 4 éve vagyok 1ütt a párommal,aki már jó ideje az élettársam is.
Ő 24,én 22 vagyok.A minap közölte velem h nem akar már tovább keresgélni,hanem esküvőt szeretne.Már régebben is szóbakerült a dolog,és egyikünk sem akart nagy felhajtást.Most úgy vagyunk vele,hogy fognánk magunkat,azt 1-1 tanúval bemegyünk az önkormányzatba.Persze nem szólnánk sok mindenkinek csak aki számít!
Írjatok,hogy mit gondoltok az ilyen fajta esküvőről!!
  1. Nik
    Nik
    2005. Április 4. 11:3926.
    Én pl nem vágynék szép nagy fehér ruhára, mert habostortának érezném magam :-) és arra se vágyom, hogy mindenki engem bámuljon. Biztos elbotlanék meg szerencsétlenkednék a fene zavaromban :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (24)
     
  2. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. Április 4. 11:3425.
    Igen, az jó érzés. :-) Az a lényeg szerintem, hogy úgy legyen, ahogy a pár akarja, ne úgy, ahogy mások elvárják. Az örömszülők legyenek nyitottak a fiatalok esetleges újításaira vagy különlegesnek tűnő ötleteire - elvégre az ő esküvőjük. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_442552
    Torolt_felhasznalo_442552
    2005. Április 4. 11:3024.
    De pont az a szép, hogy nem a két tanu látja, hanem mindenki őt csodálja. De te már ismered ezt az érzést. A nagy esküvőn én mondjuk nem a több száz embert értem, lehet akár 20 is, csak ne négyen legyenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. Április 4. 11:2723.
    Na igen, nekem utólag visszatekintve CSAK ezért volt nagy esküvőm, ezek miatt a vágyak miatt voltam hajlandó elfogadni anyukám szervezését. Pedig azt a több mint félmillió forintot olyan sok más dologra lehetett volna fordítani, pl. szerény esküvő után egy szuper utazás. :-) Egyébként így is, úgy is az ő napja, fehér ruha meg a többi lehet szerintem nagy násznáp nélkül is. . . csak akkor kevesen látják. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_442552
    Torolt_felhasznalo_442552
    2005. Április 4. 11:2522.
    Igazán kedves gondolat, és teljesen mindegy mekkora az esküvő, ha boldogok vagytok.

    De szerintem minden lány vágyik szép nagy fehér ruhára. Ez a TE napod lesz. Te leszel a legszebb és legsugárzóbb. Nagy kár lenne kihagyni, később biztosan bánnád, hogy nem élted ezt meg. De talán ennél is izgalmasabb a készülődés, ruhaválasztás, fodrász, fotós. . .
    előzmény:
    Renniee (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. Április 4. 11:2421.
    Az eredeti tervem nekem is egy szívemhez közelálló kis erdei kápolna melletti tisztás volt, csak azt sokkal nehezebb kivitelezni. Ez a kerti is szerintem 2-3 éven belül lesz meg, de meglesz! :-)
    előzmény:
    liziantus (20)
     
  7. 2005. Április 4. 11:2320.
    En is mindig ilyet szerettem volna, amilyen majd nektek lesz, csak azert az unokatesomek kertjebe csak nem szervezhettuk, mashol meg nem lett volna ra lehetoseg. . . Az erdo kozepen levo tisztasos eskuvo is felmerult. . . :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (18)
     
  8. 2005. Április 4. 11:2219.
    Hát én megírom neked! :-))) A lányom így ment férjhez, a testvére és annak barátnője voltak a tanuk. :-)) A fiam azt mondta állja az esküvői ebédet. Gyors esküvő- gyorsétterem. Elmentek a Mekibe, jól bekajáltak utánna vasárnap összejött a szűk család és megünnepeltük. Így egy rokon sem hőböröghet. :-))
    előzmény:
    Renniee (1)
     
  9. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. Április 4. 11:1918.
    Én megmutatom majd a fiamnak (remélem, lesz lányom is) a bordó kismamaruhás menyasszonyi ruhás képeimet. :-) H sikerül a kerti esküvő, ott lesz majd szép ruhám, igaz, nem a klasszikus menyasszonyi, hanem olyan, amit később is lehet hordani pl. színházba. :-)

    Renniee, azt azért tudnod kell, hogy nem úgy van, hogy bemegyünk ketten az önkormányzathoz, hogy adjanak össze, tanúk kellenek és 30 nappal előtte be kell jelentkezni. (kivéve a mi esetünket, a 38 hetes terhességgel ettől eltekintettek. . . :-) )
    előzmény:
    fatimama (15)
     
  10. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. Április 4. 11:1717.
    Szia!

    Nekem mindkettő megvolt, persze attól függ, kinek mi számít nagynak. :-) Az első esküvőm leginkább anyukám elképzeléseit tükrözte, 80-an voltunk (nekem ez nagy volt), a teljes család mindkét részről, de az általam szinte nem is ismert idős rokonok is, kikérés, városon végigvonulás násznéppel és zenekarral, lagzi reggelig, menyasszonyrablás, meg ami kell. Volt olyan érzésem, hogy ez nem is rólunk szól, de természetesen gyönyörű pillanatok is voltak. Aztán elváltunk, de ez persze nem az esküvő miatt volt. . .

    A második esküvőm 38 hetes pocakkal négyfős volt, két tanúval, gyűrű és virág volt, de semmi más, fehér ruha sem, négyen ebédeltünk utána étteremben. Fényképek is születtek, de lagzi nyilván nem volt. Ez is meghitt, szép, ünnepélyes volt, nem hiányzott a nagy ünnep. Persze nekem egyszer már volt, biztos ez is okozta, hogy nem hiányzott most.

    És hamarosan, ha lesz végre egy kis kertes házunk, megtartjuk álmaim esküvőjét, ami egyházi lesz: a kertben, a legközelebbi családdal és barátokkal egy közepes, 30-40 fős kis szertartás, majd kerti parti, grillezés, bográcsozás. Mindig erre vágytam. :-)
    előzmény:
    Renniee (1)
     
  11. 2005. Április 4. 11:1116.
    Én gondoltam erre és csináltattunk képeket, igaz nem fodros-habos ruhás, de eskövői, és szerencsére fiam van, őt talán nem fogja ennyire érdekelni:)
    előzmény:
    fatimama (15)
     
  12. 2005. Április 4. 11:0815.
    Nekünk is ilyen esküvő volt. Tök jó volt, sokat röhögtünk, nagyon vagánynak éreztem magam. Csak most kínos mismásolni a hároméves lányomnak (aki teljesen az ellentétem, hercegnős-flitteres-habos csajszika), aki kéri, hogy mutassam meg a menyasszonyi ruhás képeimet. Hét éve vagyunk házasok, néha gondolok arra, hgogy jobb lett volna egy kicsit szebben férjhez menni.
    előzmény:
    maszat.t (13)
     
  13. 2005. Április 4. 11:0714.
    Sziasztok! Szerintem is ezt mindenkinek maganak kell ereznie, hogy milyen eskuvot szeretne. Azzal nem ertek egyet Blankaa, hogyha a papir fontos, akkor rendezzenek kis eskuvot. Nem tudom, te hogy vagy vele, mi NEM a papirert hazasodtunk (hat ev utana az embernek azert ilyesmi mar nem fordul meg a fejeben, mert akkor mar joval elobb megtette volna), de a mi fejunkben is megfordult, hogy csak mi es a tanuk, mert akkor ugy erzetuk, az a legbensosegesebb es ez a MI napunk, Rolunk kell szolnia, nem arrol, hogy masok mit szeretnenek. Vegul lebeszeltek rola minket es vegul csak a szuk csalad (szulok, testverek, unokatestverek, nagyszulok) es par igazan jo barat volt ott, igy voltunk 45-50-en. Utana kerti party. Gyonyoru volt, menyasszonyi ruhaban es olyan emberekkel korul veve, akiket igazan szeretunk.
    előzmény:
    Blankaa (11)
     
  14. 2005. Április 4. 10:5913.
    Szia!

    Szerintem úgy csináld ahogy nektek jó, ülj le gondold át, mit szeretnél és utána eldöntitek, hogy melyik a legjobb változat nektek.
    A mi eskövőnk 2 tanuval volt, úgy ahogy ti is tervezitek, és máig nem bánom, hogy kihagytuk a nagy esküvőt, de én soha nem is vágytam rá, van aki pedig kislánykorától erre készül:)
    előzmény:
    Renniee (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_445861
    Torolt_felhasznalo_445861
    2005. Április 4. 10:5512.
    szia
    nekem 2 hete volt az esküvőm. A mienk szűkkörű volt, csak a minimális család és egy-egy pár barát, így is 23-an lettünk.
    A ruhámat varrattam, mert nem volt olyan kölcsönzőben, amilyet szerettem volna. Hozzáteszem, hogy a kölcsönzési díjak a csillagoségig is érhetnek, és így 35 ezerre jött ki.
    A szervezés körüli utánajárás ugyanannyi egy szűkkörűnél, mint egy nagynál. meghívó, torta, virág , ruha stb.
    Mi szerveztük a magunkét és olyanra, amilyenre mi akartuk, persze a családnak kellett "nem"-eket mondani, de megérte. Mi csináltuk a meghívókat pl. , persze egy nagszabásúnál ez balgaság.
    Szerintem azt kell eldöntened és mérlegelned, hogy akár tetszik, akár nem de ez masszív anyagiakat von maga után és van-e rá fedezet.
    Nálunk a 23 fős ebéd és minden egyébbél együtt 300 ezret vertük, bár pontosan nem számoltam meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. Április 4. 10:5411.
    Ha a papir a fontos, akkor menjetek egy tanuval, de ha emlékezetessé szeretnéd tenni a napot, akkor csináljatok nagyobb esküvőt.
    előzmény:
    Renniee (1)
     
  17. 2005. Április 4. 10:5310.
    mi a kicsi mellett vagyunk. idénre tervezzük mi is, szűk családi körben (szülők, testvérek). én nem szeretem a lakodalmakat, maximum egy kerti partit tudnék elképzelni. viszont vannak olyan rokonaim, akiket nem kedvelek, az udvariasság viszont úgy diktálná, hogy meg kell hívni őket, azzal viszont magamnak/magunknak csinálnék rossz napot. az a nap viszont csak rólunk szól. mi úgy döntöttünk, hogy ez így lesz a legjobb és így fogjuk a legjobban érezni magunkat.
    ráadásul több rossz példa is van előttünk: barátaink hosszú együttélés után házasodtak össze, majd kevsebb mint egy év után el is váltak; rokonék tavaly nyáron házasodtak, kicsit spórolósra sikerült a lagzi és a pár sem úgy viselkedett, ahogyan kellett volna, a szülők hosszú hónapokkal utána is bocsánatot kértek, ha találkoztak a rokonokkal

    szóval mi (a párom és én) a kicsi és meghitt esküvőt támogatjuk
    előzmény:
    Renniee (1)
     
  18. 2005. Április 4. 10:519.
    Szerintem semmiképp ne úgy csináljátok, hogy 2 tanúval meg a szülőkkel, egy esküvő ennél sokkal nagyobb élmény.
    Nekem nyáron volt az eskim, 40-en voltunk (szóval nem volt nagy banzáj), de nagyon kellemes. családias volt, és azért megvolt a ruhakeresés, próba, meg a többi szervezés öröme, és egy életre szóló élménnyel lettem gazdagabb. Ráadásul az, hogy a férjemmel 2en szerveztük meg közösen, azóta is nagy boldogsággal tölt el minket! :-)
    Nem olcsó buli, de megéri!
    előzmény:
    Renniee (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_820159
    Torolt_felhasznalo_820159
    2005. Április 4. 10:498.
    Szia! Én csak kívülállóként tudok nyilatkozni, nekem még nem volt.
    Két barátnőmnek (és az egyikük testvérének is) volt az elmúlt időszakban esküvője, mindkettejüknek nagyon szűk körű volt (max. 10 ember: szülők, testvér stb. ). Mindketten azt mondták, nagyon jól tették, hogy így csinálták; utálták volna, hogy egy csomó embert, akit nem is annyira ismernek, meg "kellett" volna hívni, százhuszadik unokatestvér, nagynéni stb. Szép, nekik tetsző, de nem hagyományos esküvői ruhájuk volt, egyikük egy szép fehér ruha, a másikuk valami neccszerű fehér felső, farmerszoknya (!), láttam képeket, és arra gondoltam, nagyon meghitt volt. Nagyon szépek voltak!
    Utána volt egy ebéd vagy vacsora, aztán ennyi.
    Régen én is nagy tömegről, hosszú fehér ruháról álmodtam, de most, 27 évesen már én is úgy látom, nem ebben van a lényeg, hanem abban, hogy ha ránézek a páromra, akkor tudjam, hogy Ő AZ.
    Voltam 2 esküvőn is, ahol kb. 100 ember volt, hosszú ruha, menyasszonytánc. Szép volt, szó se róla, de nem éreztem hozzáadott értéket egy szűk körűhöz képest. Sok-sok szervezés, intézkedés, hallottam, hogy szerencsétlenek belehülyültek (szinte).
    Félreértés ne essék, nem akartam azokat bántani, akik nagy, hagyományos lakodalmat akarnak, a végén lehet, hogy nekem is olyan lesz:)), de én jelen pillanatban így gondolkodom. Persze, a Te dolgod, vagyis a Ti dolgotok a döntés.
    előzmény:
    Renniee (1)
     
  20. 2005. Április 4. 10:457.
    szia, szerintem érlelgesd még magadban kicsit a dolgot, vagy nézz szét esküvős honlapokon. én is ilyet szerettem volna először de aztán tutibiztos voltam benne h ha fitalon (mert az vagy) gyors megesküdsz, cécó nélkül, akkor később mikor ismerősök esküvőjére mégy, meg átélsz 1-2 felhajtást akkor bánni fogod h kimaradt ez a nap. . .
    szóval én nem kapkodnám el. de van köztes megoldás is: kis esküvő is lehet nagyon szép vagy nagyon elegáns vagy nagyon különleges. akár összeházasodhadtok egy külföldi nyaralás során - pl kuba- és akkor még szabadkozni se kell h piri nénit miert nem hivtad meg, mert gondolom h azért egy jó kis nászútról nem mondanál le. és akkor meglenne a szervezkedés öröme is, a ruhakeresgélésé is, a különlegességé is - a rokonok meg kapnának egy extravagáns értesítőt :-) a sok pénzt amit a rokonok jóllakatására forditanál meg magadra költenéd és garantáltan életre szóló élmény lenne. . . .
    előzmény:
    Renniee (1)
     
  21. 2005. Április 4. 10:426.
    Ha közvéleménykutatást szeretnél, akkor az én véleményem KÖZEPES. :-)
    Én nem szeretnék csak 2 tanuval meg a szüleinkkel elfutni a városházára és megesküdni. De hetedhét országra szólót sem szeretnék (nem is nagyon engedhetnénk meg magunknak).
    DE: a családunk (nem az összes rokon aki a földön él) + a barátaink és azok az emberek akik nekünk fontosak biztosan szeretnének ott lenni az esküvőnkön és mi is szeretnénk, ha velük is megoszthatnánk az örömünket. Szóval én az arany középútra szavazok. :-))))
    előzmény:
    Renniee (1)
     
  22. 2005. Április 4. 10:425.
    Szia!

    Én 5 és fél éve vagyok a párommal, most az esküvőt szervezzük, ami kb. 4 hónap múlva lesz.
    A mi fejünkben is megfordult, hogy csak ketten, két tanúval elmegyünk az Önkormányzathoz, és összeházasodunk, de aztán gyorsan letettünk erről. Végülis azért, mert egy ilyen esemény nem sűrűn van az ember életében, és ezt az örömöt jó megosztani mindenkivel, akiket szeret az ember. És jó lesz majd együtt látni mindenkit, akik a mi kedvünkért jöttek össze, csak ránk kíváncsiak, és persze mulatunk együtt egy jót. Szerintem ezért jó nagyobb lakodalmat csinálni.
    Persze, a miénk sem lesz hatalmas, 60-70 fővel számolunk!
    előzmény:
    Renniee (1)
     
  23. 2005. Április 4. 10:414.
    minden azon múlik, hogy ti mit akartok. a házasság nem attól lesz boldogabb ha baromi nagy esküvőtök van. nekünk múlt nyáron 200 fős lagzink volt. nagyon szuper, igazi jó bulit sikerült csinálni. de mi mindketten erre vágytunk.
    előzmény:
    Renniee (1)
     
  24. 2005. Április 4. 10:403.
    Szerintem ez a TI magánügyetek. Nehogy már azért leszóljon benneteket valaki, mert nem volt nagy, rongyrázós esküvőtök!

    Csináljátok úgy, ahogy ti gondoljátok. Ja, nálunk is ilyen volt, az Önkormiba meghívtunk mindenkit, de utána csak egy kis vacsora volt, kb. 15 családtagnak.
    előzmény:
    Renniee (1)
     
  25. 2005. Április 4. 10:402.
    Nagy esküvő! A nagy esküvőt is meg lehet úszni kevés pénzből. Nem a vacsorán van a lényeg, hanem a szertartáson. Sok vendég, sok virág, gyönyörű ruha! Nekem az esküvőm olyan volt, mint amilyennek kislány koromban megálmodtam! Ne hagyd ki, remélhetőleg csak egy ilyen alkalom lesz az életedben :)
    előzmény:
    Renniee (1)
     

Címlap

top