Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarok Belgiumban

ani.
Létrehozva: 2002. december 4. 22:19
Sziasztok!Ha valaki ebböl a kis orszagbol keresne ismeröst hat miert ne talalna. !!!! :)
  1. 2002. december 21. 20:5926.
    szia peko!Ha mas nem is de én még tartom a frontot!Nem tudom merre vannak a belga magyarok!Bar gondolom, hogy most mindenki elfoglalt az ünnepek miatt. én mar tul vagyok a nehezén az ajandékok meg vannak. én is kivannok mindenkinek kellemes karacsonyt!ANI
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (25)
     
  2. 2002. december 19. 20:4225.
    haho ani! bocs a késöi válaszért, de nem voltam netközelben. Egyébként nem nagyon megy a topic ?! Pedig tudom, hogy vagyunk jó páran itt Belgiumban. Válaszolva a kérdésedre: szeretem Belgiumot. Sok mindent sorolhatnék, hogy miért, de még nem merek áradozni, hátha csak az újdonság varázsa hat rám. De én nagyon remélem, hogy évek múlva is igy érzek majd. A barátaim hiányoznak a leginkább, mert itt még nem nagyon tudtam (legalábbis magyarokkal) barátkozni. Van egy tündéri keresztlányom is otthon, öt is legtöbbször csak a fényképeken nézegetem. De azért e-mailen tartom az otthoniakkal a kapcsolatot, igy kicsit jobb.
    Ezuton szeretnék mindenkinek kellemes ünnepeket kivánni!!! Legközelebb csak januárban leszek, de mindenképpen jövök. Bizom benne, hogy addigra kicsit megsokasodunk:-) Sziasztok!
    előzmény:
    ani. (24)
     
  3. 2002. december 14. 19:1324.
    szia peko!Ne izgulj az, hogy még nincs gyerek az itt nem hatrany, tudod mi is igy kezdtük :-)Amugy, hogy érzed magad Belgiumban?üdv Ani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (23)
     
  4. 2002. december 13. 22:1823.
    Sziasztok! Csak most találtam rátok! Én is Belgiumban élek, flamand nyelvterületen, Maasmechelen-töl pár km-re. A barátommal élek együtt, de nekünk még nincs babánk :)))
    Csók mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. december 13. 13:5722.
    Szioka!én a babaval csak magyarul beszélek az apukaja meg csak franciaul!Oda kell figyelni, hogy ne keverjük össze!Amugy még nem jarok vele baba-mama klubba de ismerösökkel elvagyunk latva. A napom reggel 8-kor kezdôdik vele akkor ébreszt, és este 20-kor ér véget akkor fektetem le!Még nem döntötem el pontosan meddig maradok itthon!De engem nem sürgett az idö. Februarra fel vagyok irva egy tanfolyamra a tôbbi meg majd kiderül. Optimista vagyok és nagyon boldog a picivel a tôbbiek nem érdekelnek. Te miotta élsz itt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924298 (21)
     
  6. 2002. december 12. 13:1621.
    Szia ani! En mosonmagyarovari vagyok. Evente kb 4szer mentem eddig haza, remelem ez nem valtozik akkor sem ha megjon a baba. Az vigasztalo, hogy nektek nem volt gond a repulon. . . A nevekkel meg hadilabon allunk, igyekszem olyat keresni ami ismert otthon is es itt is.
    Ti mit csinaltok a babaval otthon? Jartok valamilyen baba-mama klubba, vagy egyeb tarsasagba? Tanitgatod neki a franciat is es a magyart is? Meddig leszel vele otthon? Te is eszrevetted, hogy a belgak nem annyira csalad- inkabb munkacentrikusak? Az en kornyezetemben furcsanak tunik, hogy egy ideig otthon maradnek a kicsivel. A csalad is es a munkahely is forszirozza a bolcsit. Meg jo hogy a parom tamogatja anyai torekveseimet:) Szoval most meg sokat! dolgozom, de januar kozepetol otthon leszek es mar alig varom. Neked hogy telnek a napjaid? Udv, lizi
    előzmény:
    ani. (18)
     
  7. 2002. december 12. 12:5920.
    Szia Bruxelles!Nem gondoltam, hogy mar ilyen nagy gyerekeid vannak!Gondolom mar elég önalloak. Bar a költségéket csak sejtem amivel jarnak. De gondolom egy kisebb vagyon kell hozza. Persze ha nyaralni mész vinned kell öket és ilyen korban mar nincs(gyerek)kedvezmény. Ha a fiad dolgozik akkor talan könnyebb de ha suliba jar akkor csak kitartas!!!
    előzmény:
    Bruxelles (19)
     
  8. 2002. december 11. 07:3819.
    alig találtam meg a topicot, úgy eltűnt.
    A fiam 24 éves, a lányom 15.
    előzmény:
    ani. (15)
     
  9. 2002. december 10. 13:5818.
    Nekem nem voltak problémŕim ilyesmivel ezért nemigazan tudok segiteni. De valamelyik tamogatasba biztos beleesel. Attol függ a férjed dolgozik-e(teljes munkakör)stb. Kapsz majd egy szülési prémiumot(elsö gyerek utann majdnem 40000 frank volt)bar lehet, hogy mar felis vetted!?Attol függ melyik biztositonal vagytok mert nalunk ök is adtak!Ha van valami kérdésed ezzel kapcsolatban is irj nyugottan!Amugy mi a picivel még csak egyszer voltunk Mo-on(kocsival)nagyon jol birta, meg egyszer voltunk Törökorszagba (repülövel)azt is jol birta. évente egyszer legalabb hazaszoktunk menni amugy Budapesti vagyok!és te?A neveket sem arulhatod el miket valasztottatok? Nalunk az elsö ultrahangon jol latszott, hogy fiu lesz nem volt kérdéses. üdv Ani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924298 (17)
     
  10. 2002. december 10. 13:3117.
    Szia ani! Kossz a gratulaciot. . . Aha, meg mindig dolgozom. Jol erzem magam, tunetmentes terhessegem volt eddig, remelem ilyen szerencses maradok a vegeig. Mi tudjuk, hogy milyen nemu a baba, de a megszuleteseig nem aruljuk el senkinek, biztos ami biztos alapon:). En is szivesen otthon maradnek a kicsivel, de a munkaltatom nagyon rugalmatlan ilyen szempontbol, azt mondjak ha nem jovok vissza 3 honap mulva, akkor nem kell hogy visszajojjek. Neked is hasonloak a tapasztalataid ilyen kerdesben? Mivel 3 honap utan nem jovok vissza, valoszinu egy vas nelkul fogok otthon ulni a babaval:(.
    Remelem, ha nagyobb lesz a baba, talalok egy olyan munkahelyet, ahol jobbak a szoc. juttatasok. Ha ezzel kapcsolatban van tapasztalatod, legyszi ird meg!
    Amugy sokat jarsz haza? (Mo-ra. ) Viszed a kicsit is? Hova valosi vagy? Udv. : lizi
    előzmény:
    ani. (16)
     
  11. 2002. december 9. 14:4716.
    Szia lizi!Gratulalok a picihez!(tudod, hogy fiu vagy lany?)Most mult 6 éve, hogy itt élek. Jelenleg itthon vagyok a picivel és élvezem minden percét!Te jol birod! Ha jol értem még mindig dolgozol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924298 (14)
     
  12. 2002. december 9. 14:4115.
    szia Bruxelles!Remélem, hogy tényleg sikerül majd kijönnöd!Mekkorak a gyerekeid?
    előzmény:
    Bruxelles (13)
     
  13. 2002. december 9. 12:5614.
    Szia ani!
    En is Belgiumban elek, Meldertben, ami Brusseltol kb 15km-re van Gent fele. Flamand nyelvterulet. Szinten ferjnel vagyok, mint te, februarra varjuk az elso kisbabankat. 29 eves vagyok, Bart 30. Jelenleg meg dolgozom. . . Te otthon vagy a kicsivel? Miota elsz itt? Udvozlettel, lizi
    előzmény:
    ani. (5)
     
  14. 2002. december 9. 07:1713.
    Tudod ani, amikor kint voltam a rokonaim már akkor is elég idősek voltak, sajnos ma már nem élnek. Az akkori magyar ismerősökről nem tudok sokat, sőt inkább semmit, megszakadt a kapcsolat.
    Hogy turistaként kimenjek és kicsit körülnézzek, az elég sok pénzbe kerül, s nekem még eddig erre nem igen volt, akinek családja van, gyerekei, annak ilyesmire nehezen telik. A reményt nem adtam fel, egyszer még biztosan elmegyek.
    előzmény:
    ani. (12)
     
  15. 2002. december 6. 12:5012.
    Belgiumba miért nem jössz vissza?Bruxelles
    előzmény:
    Bruxelles (11)
     
  16. 2002. december 6. 07:5011.
    Sziasztok!
    Azért nem jöttem vissza ani, mert otthon nincs net-em, jelenleg a munkahelyemről irkálok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. december 5. 23:0210.
    Most masztam ki a kadbol de ezek szerint elkéstem. Elhuzodott a Mikulas elökészitése. NEKED vannak ilyen gondjaid? Van gyereked?Amugy hozzunk össze egy idöpontot beszéljük meg!Holnap benézek ird meg, hogy mikor jöjjek fel! szio
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_279663 (8)
     
  18. 2002. december 5. 22:469.
    Ha itt vagy a közelben irj vissza!OKOS
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_279663 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_279663
    Torolt_felhasznalo_279663
    2002. december 5. 22:118.
    Szia ani!

    En 27 éves vagyok. Egyszer talŕlkozhatnŕnk hogyha van egy kis szabadidöd. Itt Belgiumban semmi sincs messze mert mindenhova könyen el lehet jutni.

    okos
    előzmény:
    ani. (5)
     
  20. 2002. december 5. 19:147.
    bruxelles miért nem jössz vissza?
    előzmény:
    Bruxelles (4)
     
  21. 2002. december 5. 19:136.
    Szia Tiimeeaa!Latom latogatod a forumokat (én még csak kezdö vagyok)Tényleg van egy pici fiam holnaputan lesz nyolc honapos és egy 9 éves nevelt fiam. Az erdeklödési köröm elég széles bar most elégé beszükült a gyerek miatt. De hal'istennek van net. Amugy imadok olvasni, sétalni, sportolni stb. éS ISMERKEDNI!
    előzmény:
    tiimeeaa (3)
     
  22. 2002. december 5. 19:045.
    Szia okos!Nagyon örülök, hogy jelentkeztél!(és persze mindenki masnak is)én Tubizben élek Brüsszeltöl 25 km-re. Francia nyelvterület a férjem is francia anyanyelvü. Mind a ketten 31 évesek vagyunk!és te ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_279663 (2)
     
  23. 2002. december 5. 08:054.
    Sziasztok!
    Belgium az az ország, amihez számtalan szál köt. Imádom, és volt szerencsém látni. Az egyik rokonunk is Brüsszelben élt, talán látni is a nick-emből, hogy regisztrációkor néhány próbálkozás után az egyik kedvenc városom nevét választottam.
    Imádtam ott lenni, az embereket, a szép tiszta városokat, és csak úgy.
    üdv. Bx.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_279663 (2)
     
  24. 2002. december 5. 04:273.
    szia Ani!egy másik kis országból jelentkezem, kérlek irj egy pár mondatot magadrol. az kiderült, hogy kisgyermeked/keid vannak. mi az érd. kőrőd? miről beszélgetnél?
    üdv Timea Bp-ről
    előzmény:
    ani. (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_279663
    Torolt_felhasznalo_279663
    2002. december 4. 23:072.
    Szia Ani!

    Te hol laksz? En Brüszelben lakok. Szivesen megismerkednek veled.

    Okos
    előzmény:
    ani. (1)
     

Címlap

top