Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Együtt szültünk

RBogi1
Létrehozva: 2006. január 9. 17:38
Na lányok, ahogy megbeszéltük itt tudunk dumálni a babócáinkról.... 
  1. 2006. január 10. 17:4726.

    csak gyorsan, mert nincs időm

    Bogi!

    Nem tudom a homeobogyó nevét, de ha a gyógyszertárban tejserkentésre kéred akkor tudni fogják, de hiánycikk az egész városban nem lehet kapni, körbe telefonáltam:-(((

    Cicin azért sírhat, mert vagy nagyon ömlik és az nem tetszik neki vagy dolgozni kell érte és az, vagy közben leveőt nyelt próbált büfizetni közben. Sári is egyre többet ven ébren, de szerencsére őt a nézelődés és a gumi könyv olvasása valamennyire leköti és szoktunk zenét is hallgatni, vettem egy baba cd-t és imádja, de bármi komolyzene szóba jöhet.

    Dodoma!

    Minden elismerésem, itt panaszkodunk, h nem bírunk el  a csajokkal, neked pedig mindjárt kettő. Minden elismerésem. Sajna nincs időpontunk, még mert szombaton jöttünk haza, és így nem kaptunk, utólag vettük észre, de szerintem a lábfeje miatt magánhoz fogom vinni  a Délibábnál van valaki, amúgy kb. 2 hét mert Sári holnap lesz 4 hetes.

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    RBogi1 (25)
    2006-01-10  15:45
  2. 2006. január 10. 15:4525.

    mi az a homeo bogyó amit tejserkentésre lehet szedni? Tényleg beválik?

    Valaki megfejtette már miért sír a baba a cicin?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. január 10. 15:3724.

    Dodoma, először is minden elismerésem a 2 gyerkőchöz.
    Dodónak jobbulást, Zina milyen gyorsan gyarapodik?! Nem semmi lehett az a jelenet a kajálással))) És ez mindig így megy?Nincs segítséged a harmadik kezeden kívül?
    A zinamamás jelszód megváltozott?Küld már el nekem.. 

    Macika, hogy van Laura csípője, jobb már?Segít a torna?Az este 2* kelt az mit jelent?

    Ficánka, Niki is lusta, ezért szopizik  2 mellből. Van valami abban amit mondasz, lehet valami a genetikában is. Mikor mentek csípőkontrollra?

    Egy hülye kérdés :Ti mit csináltok a gyerekkel amikor ébren van? És mennyit vannak ébren? Mert Niki sokszor kibulizza a 2 szopcsi közti időt /naponta többször is/ és azért 3 órán át szórakoztatni nem semmi feladat. Egy idő után az ember belefárad a gügyörészésbe, ráadásul ő sem favorizálja sokáig, ezért cumit kap jobb híjján. Kézben sincs el azért a végtelenségig és még csak most kezd el érdeklődni a játékok után, de az sem köti le huzamosabb ideig. Nálatok ez hogy megy?

    előzmény:
    Dodoma (18)
    2006-01-10  08:38
  4. 2006. január 10. 14:1923.
    Ezen a bemen vannak a Zinás képek. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. január 10. 14:1222.

    Macika, hogy melyik gyerek türelmesebb: egyik sem. Végül megoldottuk, Dodó elkezdett egyedül husilevest enni, aminek persze egy része mellément, én addig Zinát pelusoztam. Aztán Zina ölbe szopizni széken Dodó etetőszékével szemben, s közben Dodóba lapátoltam a levest. Ha lenne harmadik kezem, én is ehettem volna... 

    Ficánka, nekem az Avent jól szuperál. Bár szerintem kb. annyi idő alatt kézzel is le lehet fejni, az tuti mellkímélő. Dodóval nem volt szívóm, kézzel fejtem, soha nem volt érzékeny.
    A csípőszűréstől én is tartottam, mert nekem szíjam volt, nehogy valamelyik gyerek hajlamos legyen a ficamra. Mikor kell mennetek?

    Bogi, köszi! Nagyon jó!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. január 10. 11:0021.

    most mennem kell, majd még felnézek

    Puszi mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. január 10. 10:4920.

    Sziasztok!

    Bocsi, de most van időm.

    Üdv mindenkinek:-)

    Bogi!

    Én már nem mérem minden szopcsi előtt, mert a hétévégn totál kikészültem. Ők is mint ahogy mi is nem állandóan esznek. Van elég kakis, pisi pelus, gyarapszunk, két etetés között nem sír, egyelőre nekem elég ennyi, majd hetente egyszer mérem h mennyit gyarapodott. Az átlagunk nekünk is 70-80 gramm és eddig olyan 180 grammokat hízott hetente, tudom, h nem sok a minimum amit meg kell neki az heti 100-120 szóval amíg ez van nem aggódom. Egyikünk sem egy hízékony alkat, szóval a genetika is közre játszhat.

    Én a hétvégén aggódtam h kevés a tej, mert Sári is kevesebbet evett és nem volt mit utána fejni, és nagy volt a kétségbeesés. De elkezdtem mindkét ciciből szoptatni és minden nyekergésre mellre tettem és 2 nap alatt ömlött megint a tejcsi, már visszaállunk lassan a váltott mellből történő szopira, de fejni nem fejek, mert szeretném ha beállna a kereslet kínálat elvére és a tejcsi 2/3-a szopás közben termelődik. Szóval nem aggódom. nekem annyi a gondom, h Sári lusta és csak addig szeret enni amíg önlik és utána amikor már szívnia kellene akkor elkezd aludni vagy rángatja, kiköpni elég nyűgös így, de majd csak megtanulja. ahogy nőni fog úgy erősödik és könnyebb lesz neki, gondolom én.

    Macika!

    Amúgy nekem is van Aventem is meg egy Canpol babies is. nekem az avent vákuma nem csinál semmit, vagyis pont csak úgy ahogy neked, h masszírozgatni kell, a Canpol-énak állítható a vákum erőssége így azzal tudtam fejni, de igazából mindkettőtől fájt a mellbimbóm és Sári is szépen kiszopizik mindent, h ne legyen csomós, így már nem fejek.

    Dodoma!

    Jobbulást  a nagynak és gratula a csípőszűréshez. És félek egy kicsit, mert nekem is volt gondom és a kis lábfejének is van ellentartása a dokinéni szerint. Most tekergetjük az ellenkező irányba, de nem látok, túl sok javulást. Félek h begipszelik, azt nagyon nem szeretném.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_133613
    Torolt_felhasznalo_133613
    2006. január 10. 09:4019.
    Sziasztok!

    Nekem is Avent mellszívóm van, de vhogyan nem akar jól szuperálni. Az első fejésnél ok volt minden, aztán elromlottak a dolgok. Az zavar benne, hogy ha elkezdek fejni, jön a tejcsi, aztán 5-6 szívás után olyan mintha nem masszírozna, bedugul a cicim és nem jön semmi, csak szívom, és úgy meg fáj. Aztán, ha leveszem, akkor megmasszírozom egy picit és mehet tovább a dolog. És így eléggé fárasztó....neked is így működik???

    Gondolom akkor séta lefújva, ha Dodóka beteg. Jobbulást neki, remélem nem fogjtátok a bébivel ti is elkapni.

    Gratu a csípőszűréshez!!!

    Este Laura is csak 80 ml-t evett és bealudt. De nagyon jó éjszaka volt, 2szer kelt csak.
    előzmény:
    Dodoma (18)
    2006-01-10  08:38
  9. 2006. január 10. 08:3818.

    Sziasztok!

    Megvagyok, csak a gép elé nem jutottam. Tegnap délelőtt telefonáltak a bölcsiből, hogy Dodó lázas, Apa vitte dokinénihez, kezdődő mandulagyuszi.  Így most itthon van ő is, mi délután mentünk a 6hetes kontrollra. Zinus 4900 g és 56 cm, a csípőszűrés pedig szerencsére teljesen negatív lett.  

    Én továbbra sem tudom, mennyit eszik Zina, de a súlyát látva eleget. Múlt pénteken volt 4710 g, 3 nap alatt majd 200 g, az elég jó!  

    Én csak akkor fejek, ha már fáj, csomós a mellem és messze a szopi ideje, vagy a másik is tele van. Kaptam kölcsön egy Avent Isist, nekem beválik. De azért nem termelem a fagyóba a tejet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. január 10. 07:2617.

    180? az igennnnn, micsoda kis haspók)) 

    Niki úgy tűnik maximalizálta az adagját 70- ben, ráadásul most nem aldta át az estét sem 

    Kézzel fejek, mert az elektromos mellszívótól fáj a mellem.Még jó hogy csak kölcsön van, drága mulatság lett volna a porfogónak De a fejéshez hozzáteszem: mikor?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133613 (16)
    2006-01-09  22:57
  11. Torolt_felhasznalo_133613
    Torolt_felhasznalo_133613
    2006. január 9. 22:5716.
    Itt vagyok már.....
    Csak vendégeink voltak, így nem tudtam jönni...

    Mi majdnem mindig 100 felett eszünk, ma volt egy 180-as is.
    De volt már olyan is, hogy este csak 60-at evett, aggódtam is, hogy fel fog kelni korán, de ugyanakkor kelt, mint általában.

    Mivel szoktál fejni? Bizti beszéltük már, de nekem még mindig kismamaagyam van.
    előzmény:
    RBogi1 (15)
    2006-01-09  19:51
  12. 2006. január 9. 19:5115.
    köszi csajok a biztatásokat 
    most etettem 80-at evett, ez már egy fokkal jobb... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. január 9. 19:4914.
    Szia shaloya,
    gyere csak nyugodtan, ha akarsz  azért indítottunk új fórumot, mert a dec-nél nagyon sokan voltunk és nem jut idő mindent visszaolvasni a babók mellett 
    előzmény:
    shaloya (10)
    2006-01-09  18:38
  14. Torolt_felhasznalo_104758
    Torolt_felhasznalo_104758
    2006. január 9. 19:2913.
    A legfontosabb, hogy a babád minidg érezze, hogy te nem vagy ideges, és hogy szereted, elfogadod. Simogasd, becézgesd, ha nem is akar enni, előbb-utóbb megéhezik. Ne félj, nem akar ő éhenhalni, bár szerintem minden kezdő anyuka gondolja ezt néha...
    Próbálj meg más szoptatási pózt, lehet, hogy csak a nyaka fáradt el, vagy melege van, vagy front, vagy ki tudja? De te vagy neki a legeslegfontosabb, ezért minden körülmények közöttt maradj higgadt és nagyon-nagyon szeresd őt!!! Sok sikert!!!
    előzmény:
    RBogi1 (7)
    2006-01-09  18:04
  15. 2006. január 9. 19:1012.

    Sziasztok! Tudom nem a megfelelő fórum a kérdésemre, de mivel nincs jobb ötletem, hát itt teszem fel: tud valaki valami közelebbit arról, hogy egyedülálló nőknél jan. 1-től tényleg megcsinálják a lombikot? És ha igen: hogyan?

    köszi a válaszokat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. január 9. 18:5311.

    Honan tudod, mennyit eszik? csak nem méred minden szopizásnál?????????            

    előzmény:
    RBogi1 (7)
    2006-01-09  18:04
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. január 9. 18:3810.

    Szia Bogi! Ne mérd szerintem sem. Az látszik hogy növöget, hízik, nem? Ha a védőnénid riogat, ereszd ki a füleden. Nekem is ma kérdezte hogy hányszor szopik egy nap. Mondom változó, van amikor 5x, de van amikor hétszer. Aszongya: 5x? Az kevés. Mondta midezt azután, hogy nem győzte dicsérni Zozót, hogy milyen szép husi. 

    Ja és bocs, hogy idepofátlankodtam!  

    előzmény:
    RBogi1 (2)
    2006-01-09  17:45
  18. 2006. január 9. 18:309.
    Szerintem nem szabadna mérned, hogy mennyit eszik, csak mondjuk hetente egyszer megmérni.
    előzmény:
    RBogi1 (7)
    2006-01-09  18:04
  19. 2006. január 9. 18:138.

    SZia Bogi! 

    Ne aggódj, hisz mi felnőttek is egyszer kevésbé-, egyszer jobban vagyunk éhesek! A lényeg, hogy fejd le mindig a maradék tejcsit, fagyaszd le, jól fog az még jönni vmikor....Aztán majd szépen kialakul minden! Lényeg a kitartás!!!Sok sikert és örömöt a babódhoz.Üdv.:Adri

    előzmény:
    RBogi1 (7)
    2006-01-09  18:04
  20. 2006. január 9. 18:047.
    A ti babótok hogy szokott kelni? Sír hogy éhes? Mert Niki csak "szól", hogy ébren vagyok, de nem igazán látszik rajta hogy éhes lenne. Tegnap óta szopi gondjaink vannak.  Nem akar enni!! Kiköpi a cicit, vagy a cicin sír A hajnali kaja ok/100/, de délelőtt és du nem akar enni, tegnap pl evett 50,majd 50majd 30-at 3 óránként, ma pedig szinte semmi, majd 60 kiv vagyok a köv szopira. Kezdek aggódni, már 7 hetes és ilyen keveset eszik, hogy fog megnőni ez a gyerek!???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. január 9. 18:006.

    Ne is törődj velem, lehet csak irigykedem. :-)

    előzmény:
    RBogi1 (5)
    2006-01-09  17:53
  22. 2006. január 9. 17:535.
    új anyuka vagyok  , a picim még csak 7 hetes 
    előzmény:
    Trallala (4)
    2006-01-09  17:50
  23. 2006. január 9. 17:504.
    OFF: Ne haragudj, de ilyen vicces hozzászólást (rugi, fürcsi, pizsi, tejcsi) már régen olvastam. :-))))
    előzmény:
    RBogi1 (2)
    2006-01-09  17:45
  24. 2006. január 9. 17:453.

    macika=Macika, upszi bocs 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. január 9. 17:452.

    Sziasztok lányok,

    macika,
    uccsó beszélgetésünk témája: öltöztetés itthon
    Én itthon mindig egy body-t és egy rugit adok rá, este fürcsi után pedig egy vékony pamut pizsit /rugi/ kap, arra még kap egy zoknit a lábacskájára.

    Dodoma,
    hogy tetszett a mail, megkaptad??

    Ficánka,
    mi a helyzet tejcsi ügyben?Megoldódott?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top