Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

I. -es Szülészeti Klinika SOTE

Torolt_felhasznalo_919338
Torolt_felhasznalo_919338
Létrehozva: 2003. január 13. 12:34
Sziasztok Kismamik és Igazi Mamik!

Úgy gondoltam, hogy szívesen megosztanám tapasztalataimat a Baross u. -ban lévő I. -es számú Szülészeti Klinikáról veletek. Sőt, mivel még kezdő kismami vagyok (21. hét), nagyon örülnék neki, ha ti mondanátok el eddigi tapasztalataitokat róla.

Azért nyitottam új topikot, mert talán így könnyebben egymásra találunk.

Mindenkit sok szeretettel várunk: Hugi
  1. 2003. január 16. 13:1526.
    Szia Hugi,

    Az UH-n szólni kellett volna a vizsgálat előtt, hogy szeretnél képet vagy videót a babáról, a felvételi irodában kell kicsengetni a képért 200, - a videóért 1000, - pénzt. Nem kaptál egy A/5-ös méretű tájékoztatót a dokidtól a klinikáról? abban minden tök jól le van írva. Ma este megyek vizsgálatra, rákérdezek erre a tornára meg a szülés előkészítő tanfolyamra.
    Meddig dolgozol? Márc. végéig? Lehet, írtad már, mikorra is vagy kiírva?
    Zita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919338 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 16. 13:0525.
    Sziasztok Mamik!

    Tegnap nem tudtam benézni hozzátok, mert pont vizsgálaton voltam. UH-on voltunk, ami öltözéssel és vetközéssel együtt másfél perc volt. Hát nem volt túl kedves az UH-os orvosnő, sőt készségesnek sem mondanám. De a jó hírek gyorsan feledtették a flegma stílust. Az lehet, hogy egyetlen nyomtatott képet sem készítenek a babákról? Nekem csak egy leletet nyomtak a kezembe, amit a doki bácsim türelmesen kielemzett nekem.

    Eszter, nagyon gratulálunk a kislányodhoz. Mi volt a benyomásod a terhesség alatt a Sziller Doktor úrról? (te vagy egyelőre az egyetlen, aki szintén az ő kismamijaként szült és engem nagyon érdekel a véleményed). Én meg vagyok vele elégedve, szúrkolok, hogy ott legyen a szülésnél, bár májusban még nem szoktak szabira menni. Ha nem vállalt volna el (mert pl. sok a kismamija), akkor a Rigó doktorhoz szerettem volna én is kerülni, de mikor megkérdeztem, hogy járhatok-e a terhesség alatt is hozzá, rögtön igent mondott. Nővérem itt volt szülésznő és őket szerette a legjobban, róluk volt a legjobb véleménye szakmailag, már a Sziller doktort és a Rigó doktort.

    Zizimanó, Selyemröfi nagyon szívesen megyek veletek akár a tornára, akár a felkészítésekre. Engem minden érdekel, csak a munkahelyemtől is függ, hogy mikor tudok odaérni. Én az április, de leginkább a májusi hónapot erre szeretném szánni. A torna jöhetne bármikor, csak odaérjek.

    Zizimanó, remélem minden rendben lesz. A pocólakó nagyon jó helyen van, kicsi a fertőzés veszélye. Ki van ez találva!:))

    Sajnos én nem tudom megadni a Rigó doktor úr számát. A központon keresztül meg biztos reménytelen elérni. Én az AFP vizsgálat eredményéért kb. 3 órán át hívtam a klinikát (3 héttel a vérvétel után, tehát nem sürgettem őket).

    Vigyázzatok magatokra! Hugi
    előzmény:
    Eszterke75 (21)
     
  3. 2003. január 16. 09:2824.
    Kérem valamelyikötök, aki Rigó dr-hoz jár, adja meg nekem privibe a dr. elérhetőségét, és esetleges infót a mostani "árakról". (vizsgálatok, szülés) Köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. január 15. 14:0423.
    Selyemröfi, megnyugtatott amit írtál. Ugyanis mi is 7. hónapja próbálkozunk eredménytelenül és ha ez a hónap is az lesz, megyek a Rigóhoz, hogy segítsen. Mi sem vagyunk már tinik (én 33, a párom 41) úgyhogy nincsenek már éveink a gyakorlatozásra.
    És gratulálok a babádhoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515475 (16)
     
  5. 2003. január 15. 12:0422.
    Sziasztok!
    En is itt szeretnek szulni, de majd csak jovore tervezzuk a babat. Szeretnem ha segitenetek, hogy kihez menjek, mennyibe kerul, mikor van a rendeles, mikor erdemes oda menni. Mar most szeretnek oda menni vizsgalatra, hogy ne akkor kelljen valtani, mikor mar a babat szeretnem. Jovo heten szeretnek menni. Ja ismeritek Dr. Magyar Zoltánt nekem ot ajanlottak, de senki nem tudott rola semmit. Nekem mas is jo lenne, csak legyen kedves es megerto, na es nagyon turelmes. :o)))
    Koszonom nektek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. január 15. 10:0421.
    Sziasztok Kismamák/Anyukák!

    Én is az I. számú nőin szültem, tavaly november 29-én. Nekem csak jó tapasztalataim vannak:)))) Az én orvosom Sziller doktor úr volt, de végül mégis Rigó doktor úrnál szültem (Sziller konferenciára ment, és még lett volna egy hét a kiírt időpontig, úgyhogy megbeszéltük, hogy akármikor szülhetek, csak ne huszonkilencedikén - Murphy: a baba természetesen akkor akart kibújni:)))))) Viszont Sziller felhívott a szülőszobán !!! mikor szóltak neki, hogy beindult a szülés, és mondta, hogy tartsak ki, már visszafordult. De mire visszaért Szonja (Az enyém neve is ez, kata23:)))) megszületett, mert végül császározni kellett.
    Rigó doktor úr csinálta a műtétet - rettentő kedves, megnyugtató és szakszerű volt.
    Amíg bent voltam a kórházban minden nap bejött hozzám mindkét orvos, és a szülésznő is, hogy megnézzék minden oké-e.
    A csecsemős nővérek tényleg nem zargatják az embert, viszont nyugodtan lehet menni és kérdezni, mindenben segítenek nagyon kedvesen. Én pl. az első éjjel, 1 órakor odaadtam nekik Szonját, mert a műtét miatt rettentően le voltam gyengülve, és a baba minden szusszanására felugráltam - a végén úgy érzetem felszakad a sebem ha mégegyszer megmozdulok. Szonja jó kezekben volt ott, és szinte végigaludta az éjszakát. Ja, és ami nagyon fontos nem kaptam szemrehányást.
    Az viszont tény, hogy az orvosok nagyon elfoglaltak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. január 15. 09:4920.
    Én több mint 16 éve szültem itt a lányomat, Rigó dr-nál. Az orvossal meg voltam elégedve, de a körülményekkel nem. Szülés után nem volt hely a babás osztályon, ezért feltettek a nőgyógyászatra, de kapásból ott sem volt ágy, aztán ágynemű, ezért órákat ücsörögtem frissen varva az ágy szélén. A babámat meg ugye ide nem hozták fel. Igy a második lurkóm a Kútvölgyiben született, ott tényleg jók voltak a körülmények, egyedül voltam a szülőszobán, viszont az orvos. . Hát nem tudom. A második gyermek után nem sokkal becsúszott egy terhesség, amit nem akartam megtartani, ez a doki azt mondta, ő csak életet ad, el nem vesz, keressek mást aki megcsinálja a műtétet. Ez tette be a kaput. Most az új párommal babát tervezünk, és nagyon jó lenne végre egy jó doki. Amint hallottam, a Baross utca is szépen fel lett újítva, már nem a 16 évvel ezelőtti körülmények vannak. Így szívesen visszamennék oda. Kérlek Selyemröfi, hogy privibe esetleg megadnád Rigó dr. utolérhetőségét. Köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515475 (9)
     
  8. 2003. január 14. 20:0519.
    Szia Hugi,
    A "komplikált voltom" a citológiám miatt van. 6 hetente járok citológiai vizsgálatra, mert elég gyatra az eredményem, de úgy tűnik szülés után műtenek. Meg aztán császározni fognak a szemem dioptriája miatt. Én ugyan május 21-re vagyok kiírva, de napra pontosan tudom, hogy mikor "jött létre" a babánk, és szerintem később jön, lehet átcsúszik júniusra - kiszámoltam a 280 napot, az pont jún. 7-re esik. Pedig eddig úgy éreztem, hogy hamarabb fog jönni, de az UH-k sem azt mutatják. . .
    Felkészítő tanfolyamra nem tudom, hogy megyek-e. Egyedül nincs kedvem, de ha esetleg lenne kedved velem együtt, akkor megbeszélhetjük :-))
    Marcsi, mit szólsz? Menjünk hármasban majd erre a bizonyos felkészítésre, meg aztán csüt. megyek dokihoz, rákérdezek a kismamatornára, jó?
    zizimanó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919338 (13)
     
  9. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. január 14. 16:3518.
    Én szívesen mennék + szerintem a párom is. Nem maga a szülésről szóló információcsokor, hanem a megváltozott környezet vonz inkább.

    A kismamatorna izgat mostanában, nincs kedvem egyedül tornázgatni :(

    Kellemes pocaknövesztést!

    Marcsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919338 (17)
     
  10. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 14. 16:1517.
    Szia Marcsi!

    Én meg úgy számoltam, hogy lehet akár júniusban is a szülés, de szeretném, ha időben kijönne. Nekem az UH-on megfelelnek a méreteim a koromnak (egyelőre).

    Szerintem mindenképpen tartsuk a kapcsolatot, nem lehet rossz már ismerőssel bevonulni a szülészetre.

    Te gondolkodtál a szülés előtti előadásokon? Esetleg március, áprilisban mehetnénk, ha van kedved. Én mindenképpen szeretnék majd csatlakozni.

    Vigyázzatok magatokra! Hugi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515475 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. január 14. 15:3416.
    Szia Picivica!

    Ahogy Kishugika is írta, kérdezni kell. Amikor egy napon már 10 embernek mondtad el a közel hasonló dolgokat, akkor összezavarodnak a fejedben a dolgok, hogy mondtad vagy nem mondtad? Vagy az az előző páciensnél volt? Szóval faggatni kell kitartóan.

    Rigó doktort nagyon korrektnek tartom, ezt bizonyította ősszel is.

    7 hónap sikertelen próbálkozás után jelentkeztem nála, hogy csináljon valamit, mert kifutunk az időből ( a jövő hónapban leszek 39 éves). Akkor kerek-perc megmondta, hogy elkezdhetne most vizsgálgatni, meg kísérletezgethetnénk, de inkább szakértő kezekbe ad (klinikán belüli meddőségi központ), ott teherbeejtenek, aztán jöhetek vissza és szülünk. Örültem neki, hogy nem húzta az időt, és ettől annyira megnyugodtam, hogy mire a meddőségi központba kellett volna mennünk a megadott időpontra, Bifidusz megfogant :)))

    KisHugi! Én június 8-ra vagyok kiírva, de a rövid ciklusaim miatt (és mert valamennyi UH 1 héttel idősebbnek mutatja a babát), én május végét jósoltam magamnak. :)))

    előzmény:
    picivica (14)
     
  12. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 14. 13:4715.
    Szia Picivica!

    Hát nagyon szúrkolunk neked, hogy összejöjjön a pocilakó!
    A Rigó doktornál biztos, hogy jó kezekben leszel, de a klinikát is jónak tartom. Jól felkészült intézmény, mindenben tudnak segíteni, ami a szülészettel és nőgyógyászattal kapcsolatos.

    A dokim nekem sem mond el mindent, sőt magától alig mond valamit, de mindig kéri, hogy kérdezzek és akkor türelmesen válaszol mindenre. Szerintem nekik már annyira a kisujjukban van, hogy nem tudják mi az, amit mi nem tudunk, ezért kérik, hogy kérdezzünk. Hát te is kérdezz és mindent tudni fogsz, bár tudom, hogy pont akkor nem jut eszébe az embernek. Én azt csinálom, hogy egy kis papírra felírom és viszem magammal, ha vizsgálatra megyek.

    Sok-sok sikert a pocaklakó érkezéséhez: Hugika
    előzmény:
    picivica (14)
     
  13. 2003. január 14. 12:2214.
    Én is Rigó páciens vagyok. Ugyan még nem vagyok kismama (csak szeretnék, de nagyon) és eddig elég kevés alkalommal találkoztam vele. De tavaly volt egy vetélésem akkor nagyon kedves volt, bár talán nem elég informatív a történésekkel kapcsolatban. Persze ennek oka lehet, hogy van némi egészségügyis hátterem és azt hiszi mindent tudok a témával kapcsolatban. Azért én kedvelem és ha végre babás leszek, remélem vállalja a gondozásomat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 14. 11:5013.
    Sziasztok Mamik!

    Zizimanó, mit jelent, hogy komplikált vagy?

    Én is májusban fogok szülni, bár a végére (31. -re) vagyok kiírva, ami lehet akár június is. Te elmész a felkészítő tanfolyamok valamelyikére?
    Én árpilisra tervezem, hogy bejárnék pár előadásra, aminek érdekes a témája. Utána a szülészeten is végigvezetnek.

    Remélem jól vagytok, vigyázzatok magatokra! Hugi
    előzmény:
    zizimanó (11)
     
  15. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. január 14. 11:0512.
    Szia Zita!

    Minden út Rómába vezet! :))))))
    előzmény:
    zizimanó (11)
     
  16. 2003. január 14. 10:0311.
    Sziasztok,

    Nekem Garamvölgyi Zoltán a dokim. Első baba lesz, valószínű májusban, és biztosan császárral. Nekem a nővérem ajánlotta a klinikát, mert kicsit komplikált vagyok a terhességemmel. De eddig minden nagyon szimpatikus. Remélem, marad is ez a véleményem.

    Szia Marcsi, itt is összefutunk? :-)))

    zizimanó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 13. 17:1610.
    Szia Marcsi!

    Én múlt héten voltam a dokinál. Most szerdán reggel megyek UH-ra és orvoshoz pedig február első hetében. Akkor kapok beutalót a terheléses cukorra. Kb. 4-5. -én. Én is mindig csütörtökön megyek, de 30. -án nem leszünk itthon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515475 (7)
     
  18. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. január 13. 17:089.
    Igen, Bifidusz a harmadik babám, de a mostani páromtól az első :)))))

    Azt gondolom, hogy a jó dokik nagyon elfoglaltak, mert sok a visszajáró páciensük. Én látásból ismerem a Te dokidat, Ő is régen koptatja már a klinika folyosóit. :))))

    Te mikor szoktál vizsgálatra járni?

    Nekem 30-án kell mennem legközelebb, mert akkor kapom meg a genetikai vizsgálat eredményét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919338 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 13. 16:428.
    Szia Marcsi!

    Örömmel hallom, hogy ilyen jó véleménnyel vagy a klinikáról.

    Én a Rigó doktorról csak jókat hallottam. Ő az egyetlen, akit a saját dokimon kívül ismerek ott (de csak hallomásból). Az én orvosom nagyon elfoglalt, mikor teherbe estem meg is kérdeztem, hogy biztosan lesz-e rám ideje, mert arra gondoltam, ha nem akkor ajánljon be a Rigó doktornak. A nővérem emlékeiből még róla mesélt nagyon jókat.

    Jól értem, hogy a harmadik babádat várod?

    Vigyázzatok magatokra: Hugi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919338 (6)
     
  20. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. január 13. 15:277.
    Sziasztok!
    Én 18 éve járok a SOTE I-re, dr. Rigó Jánoshoz. Mindkét lurkóm nála született és a mostani babám is "Rigó baba" lesz.
    18 év alatt sokat változott a klinika (előnyére), bár lakóként friss élményeim nincsenek.
    Nagyon elégedett vagyok a dokimmal, törődik velem, odafigyel rám és nagyon sok dologra emlékszik korábbról is.

    Az első szülésemnél szintén front volt, pótágyon szültem és a következő anyuka már az ajtóban toporgott. Én is az előtérben töltöttem a 2 órás megfigyelés idejét.

    A második alkalommal 3-an szültünk egyidőben, beszélgettünk egymással, fényképeket nézegettünk, szülés után katéterezés helyett zenére pisiltünk, tehát igyekeztek kellemessé tenni a körülményeket. (Akkor még nem volt divat a papás szülés)

    A körülmények adottak, a frontokat és az ágyak számát nem tudjuk befolyásolni :))) Biztosan a csecsemős nővérek között is vannak kedvesek és kevésbé kedvesek, de valszeg mi is ennyire különbözőek vagyunk.

    Kérdezni merni kell, nem szégyen, ha valaki az első babáját várja és az okos könyvek ellenére éles helyzetben tudatlannak érzi magát. Otthon sem tennél másképpen, nem vársz egy hétig az orvosra /védőnőre, hanem megkérdezed akár telefonon is.

    Marcsi (20+1)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 13. 15:236.
    Sziasztok Mamik!

    Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan reagáltok. Nagyon örültem neki.

    Én 8 éve járok a Klinikára nőgyógyászhoz, de akkor szinte semmi tapasztalatom nem volt, mert csak az éves rákszűrésre jártam és gyógyszerért, esténként. Most a terhesambulanciára járok. Kicsit úgy érzem, hogy futúszalag, bár a dokim nagyon kedves, de rengeteg a beteg. Orvosból is rengeteg van a Klinikán, ritka, hogy ugyan ahhoz tartozik két kismami.
    A nővérem 4 éve szült itt, nem ment minden simán, nem akart a babus kijönni. Annyira rosszul volt a babus a szülés után, hogy föl is vitték az intenzívre, de már másnap lehozták makk egészségesen. Én a gyerek miatt szeretnék itt szülni, mert még vidékről is ide hozzák a problémás újszülötteket, olyan jó az újszülött ambulancia. Szerintem a mamik könnyebben veszik a szülési akadályokat.
    A nővérem a szülést megelőzően szülésznő volt itt a klinikán, ma már nem dolgozik a szakmájában, de így kerültünk az I-esre.

    Nincs alternatív szülési lehetőség (vízben, hálószobában . . . ), de én nem is akarok ilyeneket.

    Az én orvosom Dr. Sziller István. Dr. Magyar Zoltán is dolgozik a klinikán, egyetemi tanársegéd doki, de őt sajnos nem ismerem.

    VAn egy jó kiadványa a kórháznak, amiből a friss februárban már meg lesz. Le van írva az összes orvos és ami a legérdekesebb (nekünk), a szülést megelőző felkészítő programokat is dátum szerint hozza. Én szeretnék ilyenre járni, van egy-két előadás ami érdekel és a szülészetet is bemutatják. Betegtájékoztató a címe.

    Üdv mindenkinek: Hugi
    előzmény:
    zizimanó (2)
     
  22. 2003. január 13. 15:055.
    Sziasztok!

    Engem is erdekelnek, mert nekem is ajanlottak mar a kilinikat. Ismeri ott valaki Dr. Magyar Zoltánt, a keresztnevben nem vagyok biztos.
    Ha ismeritek kerlek irjatok le a velemenyeteket, vagy ha tudtok ott fiatalabb orvost, akit tudtok ajanlani. Koszonom! Szep napot mindenkinek! :o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. MNM
    MNM
    2003. január 13. 14:184.
    Sziasztok!

    Nekem egy éve született ott a harmadik lurkóm, s több barátnőm is ott szült.
    A vizsgálatokkal nekem nem volt gondom, de ez nagyon orvos függő. Láttam olyat, aki futószalagon lévő dologként kezelte a kismamákat és ott volt a saját orvosom, akivel én maximálisan meg voltam elégedve.
    Ha van választott orvosotok, akkor is érdemes megfontolni, hogy felkértek egy szülésznőt, mert a klinikai forgalom mellett ez nagyobb biztonság, mint az orvos. Ha nem lett volna ügyeletben akkor, amikor szültem, tuti, hogy nem ért volna be. A szülésznőt viszont otthonról felhívhatod már, s akkor ő végig csak veled foglalkozik, nem rohangál el esetleg más kismamákhoz.
    Ja, és sikerült egy frontos időszakot kifogjak: hajnali 4-kor szültem, majd 9-ig a szülőszobán "fektettek", na nem orvosi okból, hanem mert nem volt ágy az osztályon. Ezután szükség volt a szülőszobára, így további két órűt tölthettem a családommal a folyosón, amit személy szerint nem bántam, mert engem nem viselt meg annyira a szülés, de ezzel nem biztos, hogy mindenki így lett volna.
    Magáról a klinikáról: szerintem annak, akinek már nem az első szülése, igen jól érzi magát a baba-mamás szobákban, hogy nem sokat zaklatják, élhet a saját ritmusa szerint (még vizit vagy hasonló sem volt azalatt a néhány nap alatt), de aki az első gyerkőccel van ott, az elég árván érezheti magát, mert a csecsemősök nem törik össze magukat, azaz nektek kell odamenni és kérdezni és "zaklatni" őket. Sok örömöt és lelkesedést!
    MNM
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_225302
    Torolt_felhasznalo_225302
    2003. január 13. 13:103.
    Sziasztok! Engem is erdekelne, hogy a SOTE I. Klinikarol kinek mi a velemenye. En is oda jarok vizsgalatra es jo lenne tudni, hogy hogyan bannak ott a kismamakkal (igaz nalunk meg csak tervben van a baba). Vajon erdemes lenne-e ott szulni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. január 13. 13:052.
    Szia Hugi,

    Hasonló cipőben járunk :-)) 21+5 terhes vagyok, és szintén SOTE I. -en fogok szülni. Neked ki az orvosod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919338 (1)
     

Címlap

top