Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexia - Bulimia

Zebrina
Létrehozva: 2003. március 1. 17:25
A legtöbb táplálkozási zavarban szenvedő lány már végigcsinált néhány terápiát - tartós eredmény nélkül. Én is közéjük tartozom. Rájöttem azonban arra, hogy nem feltétlenül a terápia az egyetlen megoldás a gyógyulás tekintetében. Sokszor elég, ha egy-egy sorstársunkkal elbeszélgetünk. Én még soha nem találkoztam olyan lánnyal, aki ugyanazt a poklot járná, amit én immáron 7 éve. Szeretném, ha olyanok szólnának hozzá ehhez a fórumhoz, akiknek bármilyen tapasztalatuk van ezzel a problémával kacsolatban.
  1. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. Április 18. 10:2826.
    Sziasztok. Megdöbbentő képeket láttam a következő címen, remélem valakire lesznek olyan hatással, hogy átgondolja, mit is csinál magával, vagy legalább megpróbáljon segítségért fordulni. . . http://www. hazipatika. com/forums/messages?tid=14660
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. Április 10. 23:0825.
    Kell az is amit te mondasz, félre ne értsd - nincs olyan segítség, ami fölösleges, ha csak egy pici kapaszkodót nyújt is, amikor kell. Tapasztalat, hogy néhány szó, biztatás még telefonon is többet segített nekem, mint bármilyen pozitív önértékelés - papíron. Csak mondd az ötleteket, mert amig itt ott keresgélünk, addig sem rosszabbodik a helyzet.
    előzmény:
    carmen333 (24)
     
  3. 2003. Április 10. 18:1224.
    Igazad van, sok sikert mindenkinek. :) Csak azért bátorkodtam ajánlani ezt a programot, mert nekem sokat segített. S ennek is része az emberi kapcsolatok kérdése. De ha nem érdekel senkit. . . :( Akkor bocs, h. zavartam.
    előzmény:
    Robin62 (23)
     
  4. 2003. Április 10. 16:4323.
    Rajtam nem múlik, akit érdekel akár emilben is megkereshet, és megpróbálunk találni egy közeli és jó időpontot.
    Szvsz a személyes kapcsolat sokkal többet képes segíteni, mint bármilyen könyv és útmutató. Képzeljétek el, hogy olyan társaságban vagytok, ahol nyugodtan vállalhatjátok magatokat és egy derüs jó hangulatú csapat lehetünk. Szép napsütés, jó szagú erdő, egy nagy séta, szép kilátás és persze jó társaság.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (20)
     
  5. 2003. Április 10. 12:1922.
    sorry, nyomtassa KI
    előzmény:
    carmen333 (21)
     
  6. 2003. Április 10. 12:1821.
    Sziasztok, kedvesek! :)
    Visszaolvasgattam, s nem láttam ezt a címet: www. bura. hu
    Evés és önutálat, klikk, Önsegítő program falásrohamoktól szenvedők számára, klikk!
    Mindenki, aki még nem járt ott, s ez a problémája, menjen, nézze meg, olvassa el, nyomtassa el, és próbálja követni! Nagyon sok sikert kívánok mindnyájatoknak!
    Egy majdnem-sorstársatok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. Április 10. 11:4920.
    Kedves Robin,
    Tetszik az optimizmusod. Szerintem egy közös program másokkal erről az oldalról nagyon jó ötlet, én szívesen csatlakoznék!
    előzmény:
    Robin62 (19)
     
  8. 2003. Április 10. 11:4219.
    Indulj el úgy, hogy meg tudod csinálni! Nekem volt olyan időszakom, hogy bármennyit és bármit ehettem, mert minden eltünt, ledolgoztam. Csak az kellett hozzá, hogy a napirendembe napi 1-1, 5 óra bringázás benne legyen, és a hétvégi 'tespedek, mert meleg van', 'tespedek, és tv-t nézek' helyett túrázni induljak. Ha nem tudsz biciglizni, a kirándulás is megteszi, de zökkentsd ki magad a megszokott környezetből, és egy olyan nap után, amikor dög fáradt vagy a legyalogolt/letekert km-ektől, olyan gyorsan (akár állva) is elalszol, hogy nem lesz időd a zabára gondolni. Ha bárki úgy gondolja, hogy megpróbálja arccal is felvállalni magát, akár közösen is elkezdhetünk valami sportos dolgot kitalálni. Vannak nekem is súlyproblémáim, lesznek is, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet derüs igy is az ember lány. Szóval mit gondoltok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (10)
     
  9. 2003. Április 10. 11:2218.
    Kedves Hozzászólók,
    köszönöm, hogy ez a téma még mindíg foglalkoztat valakit és köszönöm, hogy próbáltok segíteni.
    Szerintem mindkét betegség olyan, amit valahogy gyógyítani sem lehet. Én anorexiásból lettem bulímiás. A kettő között "gyógyult " voltam, de nem kellett sok idő, hogy megint beteg legyek. Az indexes topicot már én is olvastam, sőt a dokinál is voltam, aki indította. A doktor úr már biztos sok olyan pácienst kezelt, mint én és biztos sok volt, aki felgyógyult, de nekem nem sikerült. Ha valakit érdekel, szívesen elmondom milyen volt a kezelés (nem csak a magam kezeléséről tudok, másnál is hasonló volt a helyzet)
    Azt tudom mondani a bulímiásoknak és az anorexiásoknak, hogy vagy magunktól magunkkal győzünk csatát és elfogadjuk, hogy a génjeink milyen testet faragnak nekünk és ehhez párosítjuk a szokásainkat, vagy beledöglünk.
    Tudjátok ugye miről beszélek? Hogy érzitek magatokat hányás után, vagy 3 nap zéró evés után???
    Kicsit mindíg meghalunk nem???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. ppp
    ppp
    2003. Április 10. 10:5517.
    Kicsit keveredik két dolog. Az egyik az anorexia, ami egy súlyos életveszélyes betegség, és legfeljebb a kezdeti enyhe stádiumban lehet valamit tenni az "erős önfegyelemmel". Az esetek többségében sajnos több éves kezelés szükséges, és akkor sem mindig végleges a gyógyulás. Ez nem ugyanaz, mintha valaki irreális célokat tűz ki a fogyókúrában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. Április 10. 10:3916.
    Kedves Mazeltof! Ez így mind igaz, és nagyon jól hangzik, csak éppen számomra, és szerintem másokéra is lehetetlennek tűnik. Olyan ez, mint amikor a tériszonyosnak azt mondják, ne féljen a magasságtól. Én pl. nem azért fogyózom, hogy mások elvárásainak megfeleljek (nekem magasabbak az elvárásaim magammal szemben), egyszerűen magamat nem tudom így elfogadni, és ezt sugárzom is mások felé. Az ismerőseim más és más véleményen vannak, van, aki szól, ha felszedtem pár kilót, van, akinek pont az nem tetszik, hogy túl sovány az arcom. Sajnos, aki erre az oldalra ír, az általában saját magával nincs megelégedve, és csak nagyok kevesüknek sikerül elfogadni magukat olyannak, amilyenek. Ez egyébként nem mindenhol van így. Mármint az, hogy csak a soványaké a világ. Éltem egy évet Londonban, és ott mindegy milyen, mekkora vagy, az számít, hogy te önmagadat adod. Vannak olyan boltok, ahol rendes, fiataloknak, és csinosan, divatosan öltözködő, nem sovány 42-nél nagyobb méretű ruhákat hordó emberek is találnak kedvükre valót. És nem csak a spec. Duci boltokban (ahol a legkisebb méret 46-48-as – akit érdekel, nézze meg az Evans honlapját, és meglátja, nem csak 50 kilóval lehet csinosan öltözködni), hanem normál boltokban is. Itthon meg… Jobb, ha nem is beszélünk róla! Ez az egész egyébként nagyon elkeserítő, mert nézzétek meg, hány lány szenved így hosszú éveken, vagy akár egy életen át! Annyi mindent akartam írni, elnézést, hogy ilyen kusza lett!
    előzmény:
    mazeltof (15)
     
  12. 2003. Április 9. 12:5415.
    Azt hiszem, nagyon őszintének kell lennünk magunkkal szemben. Megkeresni az okokat, ami miatt nem vagyunk elégedettek önmagunkkal. ha nem szeretjük magunkat, nagyon könnyen bedőlünk annak, hogy 50 - 90 - 50 méretünk kell legyen, vagy ennek az aránynak más változatai, mert ez folyik a tévéből, és az újságokból, ahol néha , kegyesen molett divatot is közölnek. Kinek jó, ha a nő csontosvány? A divatdiktátoroknak, akiknek az az érdekük, hogy szépen hulljon alá a ruha a modellekről. És ezt sokan elhitték, elhiszik, a férfiak agya is ki van mosva, a nőké is, nőkkel reklámoznak fogyasztási cikekket, lassan a nő is fogyasztási cikknek minősül, ha már nem annak minősült. Nem vagyok feminista (és miért kellene védekezni a feministáknak?) , de ezeket a dolgokat lehetetlen észre nem venni. A pénz, a pénz, a fogyasztás, még több pénz, még több fogyasztás. Mellesleg nem mindenki agya van kimosva, hálistennek. Van egy kis 20 éves kollégám, Dani, akinek a gömbölyú nők tetszenek. és vannak még ilyenek. Olyan kollégám is van, akinek az anorexiások tetszenek. Fogalma sincs, mi zajlik az olyan nőkben. Csak elvárja a végterméket, és utánuk fordul az utcán. Nos, a teljes siker, amint a Nők Lapja Hullan zsuzsis száma mondja, igen helyesen, ha az ember 100 kilósan is elfogadja magát, és süt belőle, hogy szereti önmagát. Ez vonzza az embereket, a megelégedettség, derű, nyugalom. A Pa Dö Dőt is elfogadták, nem? Szóval, ha valaki az 58, (nem 100 !!!) 60, 62, 75 kilkónkkal is észreveszi bennünk azt, ami mi, és csakis mi vagyunk, akkor már nyertünk. És mindig lesz, lennie kell, reméljük, hogy így van, így lesz, aki azt keresi bennünk, ami vagyunk, és nem amit a tévében lát. "Tévé, hülye tévé!" (Sziámi)
    No, sokat beszéltem, nagyon komolyan, általában csintalanabb vagyok. A lényeg: szeretni önmagunkat, minden testi, és lelki foltunnkal egyetemben, ámen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_469274
    Torolt_felhasznalo_469274
    2003. Április 5. 19:4614.
    Sziasztok!

    Minden erintettnek es erdeklodonek szeretnem figyelmebe ajanlani a www. index. hu oldalt. Ott a forumoknal az SOS temakoron belul rogton az elsok kozott megtalaljatok a bulimia-anorexia topicot. Eredetileg egy pszichologus inditotta mint tanacsadasi rovatot. Aztan o eltunt, de a betegek maradtak, beszelgetnek, segitenek egymasnak. Kb. 2-3 evnyi anyag van osszegyujtve, es meg ma is el a topic. En igyekszem szorgalmasan visszaolvasni, ahogy idom engedi. Hal'Istennek nem vagyok beteg, de tobbszor "meggyanusitottak" vele a fogyokuram miatt. Azert olvasom az emlitett topicot, hogy idejeben felismerjem, ha netan atesnek a lo tuloldalara. Mindenkinek szep napot es gyogyulast kivanok!
    előzmény:
    Rebekka (11)
     
  14. ppp
    ppp
    2003. Április 3. 20:1413.
    Nagy szerencse, ha egy anorexia beszélgetésekre meggyógyul. A nagyobb része sajnos sokkal több erőfeszítést igényel.
    előzmény:
    hoviraeg (12)
     
  15. 2003. Április 3. 17:0812.
    Sziasztok!
    Én csak egy évig voltam anorexiás. Szerencsém volt. Bár annak már jó nyolc éve.
    Anyukámmal szoros a kapcsolatunk és szerintem már az elejétől sejtette mi van (egészségügyis), de mivel nem kértem a segitségét és nem beszéltem vele, hagyta hogy magam boldoguljak. Viszont mikor már 50kg-os voltam és jó 180 cm, nem engedte tovább fajulni a dolgokat. Az az igazság, hogy hazudtam neki, ezért nem tudta meg hamarabb. Egy nyaralás során jött rá a teljes igazságra (strandolni voltunk, el volt szörnyedve szegény). Kivett plusz egy hét szabit és otthon maradt velem, a tesóimat pedig elküldte táborozni. Csak velem törödött. Ki volt adva egy napi ételadag, amit meg kellett ennem akárhogyan, nem számitott. Este ellenőrizte. Addig pedig csak mi ketten voltunk és beszélgettünk, sétáltunk. . . stb.
    Valószinű, hogy azért jött ki rajtam, mert én vagyok a legidősebb és két tesóm is van (szeretetéhségem volt, bár nem voltam elhanyagolva). Meggyógyultam, viszont azóta is vigyázok rá, hogy mennyit eszem, nem adhatom alább (nagyon könnyen visszaesem, főleg stresszes időszakban).
    Akinek ilyen betegsége van, beszéljen valakinek, akiben nagyon megbizik és akit a legjobban szeret. Segiteni fog (remélem) és egy diétával (hizókura) megmenthető mindenki. De a lelket is gyógyitani kell. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. Április 2. 18:3511.
    Sziasztok! Én nem bulimiás, hanem anorexiás voltam 4 évig, egészen pontosan 41-42 kilósan tengődtem és járni alig volt erőm. Nem ültem egy asztalhoz a többiekkel, de amikor nem láttak, pl északa, ettem, igaz nem sokat, de pl 1 zsemlét vagy valami keveset hogy ne korogjon annyira a gyomrom. Az utcán itt-ott összeestem, de ennek ellenére egyetemre jártam, és minden nap sportoltam, futottam, úszatam. Nem hallgattam persze senkire. És nagyon szerettem olyan kis törékeny vékonykának lenni és büszke voltam az akaraterőmre. Aztán egyszer csak olyan rosszulléteim lettek, hogy az utcára sem bírtam kimenni. Aztán egy doki rámijesztett, hogy vagy felszedek 3-4 kilót legalább, vagy meghalok. Akkor megijedtem, és hízókúrába kezdtem, és szerencsére megvagyok. De mondjuk kaptam némi csontritkulást, szívritmuszavart, és az idegrendszeremnek sem tett jót, azóta sokkal idegesebb vagyok, előtte kivételesen nyugodt békés voltam. 23 éves voltam mikor vége lett, azóta 7 év telt el és még mindig érzem a nyomait. Mindenkinek üzenem, hogy vigyázzon magára mert az egészség nem mindig szerezhető vissza. És arra is rájöttem hogy vannak korlátok, nem kell dagadt disznónak lenni, de bizonyos dolgokat el kell fogadni, balerina alkat sohasem leszek, erős combjaim és csípőm van és kész. Külöbnen a sport rengeteget segít a gyógyulásban is, jobb kedvem lett és éhezés nélkül megy le a kiló. Ha valakinek kérdése van, szívesen segítek!!!! r.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. Április 2. 15:1210.
    Sziasztok! Rengeteg helyen rengeteg irodalmat, levelezést, tanácsot olvastam el. Mindhiába. . . Néha úgy gondolom, ez (bulímia)rosszabb, mint narkósnak lenni. Mert ugye ahhoz, hogy éljünk, enni kell. Az pedig nem megy, hogy az evés mértékkel legyen. Én is hasonló cipőben járok, mint ti. A családom persze nem tudja, azt hiszem el bele is betegedne az anyukám, ha megtudná mi van velem. Persze akkor, amikor vele vagyok, nem tömöm magam, mert azt meghallaná. . . De mivel külön élek, hét közben este elszabadul a pokol. Nálam minden a mértéktelen fogyókúrával kezdődött, 166 cm vagyok, de 58 kg alá nem megy a súlyom, pedig 50 körül szeretnék lenni (most ennél jóval több vagyok). Ettől néha olyan depressziós lettem, hogy elkezdtem tömni magamat azokkal a dolgokkal, amiket hónapokig megvontam magamtól. Megkaptam, amit megérdemeltem, és ilyenkor jön az újabb fogyókúra, hashajtók, stb. Inkább nem részletezem. Segítsünk egymásnak, én hiszem, hogy aki ezt nem élte még át soha, aki nem gondolkozik azon, mit is tömhetne magába, az nem tud olyan tanácsokat adni, mint aki benne van, esetleg aki meggyógyult. Lassan 7 éve tart, én 28 vagyok, nem szeretném az egész fiatalságomat erre áldozni, és nyugdíjas koromban arra emlékezni, hogy az egyetlen vágyam az volt, hogy lefogyjak, és hogy lelkiismeret furdalás nélkül megehessek egy ebédet.
    előzmény:
    Zebrina (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_372792
    Torolt_felhasznalo_372792
    2003. március 23. 18:419.
    Kedves Zebrina és Arduinna!

    Azt hiszem, ahogy sejtitek is már, gondolom, a ti bajotok nem szervi, hanem lelki. Majdnem mindenkinek van ilyen amugy, ne gondoljátok, hogy aki nem bulimiás, annak nincs. Csak az nem mutatja annyira, vagy nem ennyire érzékeny, elfalazta magát. Ilyen értelemben, ti egészségesebbek vagytok a többieknél, mert még él bennetek az érzékenység, az igény a szeretetre. Ezt az érzékenységeteket kéne megélnetek. Ha kell, elköltözni otthonról. Saját lábra állni.
    Én hiszek az érzékenységben. És tudom, hogy ti nagyon különleges emberek vagytok. Próbáljátok meg ezt a különlegességet elfogadni, és megélni.
    Üdv, üdv, üdv: meditate
    előzmény:
    Zebrina (5)
     
  19. Torolt_felhasznalo_503249
    Torolt_felhasznalo_503249
    2003. március 4. 09:338.
    szia!
    sokat olvastam errol a betegsegrol es azt hiszem tisztaban vagyok az egesszel!
    Nagyon remelem sikerul kimasznod ebbol!Kitartas es en szoritok neked!!!:)
    Szerintem segitseget kellene kerned a csaladodtol mert ok azok akik szeretnek teged a legjobban es mindent megtennenek hogy egeszseges legy!
    Ha valamiben segiteni tudok irj. . . akarmiben. . . ha csak egy jo szo vagy egy vigaszra lenne szukseged irj!
    előzmény:
    puckandur (7)
     
  20. 2003. március 4. 08:027.
    Pipi. Ne haragudj azthiszem nem igazán érted ezt a betegséget. A lényeg sajnos az, hogy a betegek (mint sajnos én is) tüzen vízen át titkolják ezt. Én nem élek együtt a barátommal. Ha együtt vagyunk nem eszem sokat. Viszont ha egyedül vagyok sajnos kényszerből eszem, zabálok és akkor utálom magam. Szóval a barátom nem is tud segíteni, mert biztos megtenné és kiállna mellettem, de nem akarom, hogy csalódjon bennem, nem akarom megbántani sem őt sem a családomat, ezért próbálok egyedül küzdeni magammal. Pontosabban a postaládában volt ma reggel egy kedves levél az egyik fórumozótól. Talán együtt kiötlünk valami gyógymódot. Szerintem ez a betegség egyébként szinte gyógyíthatatlan, mert ha egy-egy hétre el is tudtam hagyni a hánytatást, sajnos visszaestem a mókuskerekembe.
    Köszi a segítő szándékodat pipike, ha van ötleted én kipróbálom, mert már nagyon vágyom az egészségre. A napocska mosolyogjon Rád és Zebrinára is. Szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503249 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_503249
    Torolt_felhasznalo_503249
    2003. március 3. 20:086.
    es mit szol a parod mindehez?Nem segit neked?hany eves vagy?
    Bocsi a sok kerdesert, de probalok a te fejeddel gondolkodni es segiteni szeretnek!
    En is nagyon sovany vagyok, de rengeteget eszem, imadok enni de nem birok meghizni!
    előzmény:
    puckandur (4)
     
  22. 2003. március 3. 19:535.
    Köszönöm, hogy írtatok! Én 14 évesen anorexiás voltam, 58 kilóról fogytam le 35-re. Kórházba kerültem, ott "megneveltek", fölhíztam 50-re, majd ez egyre gyarapodott egészen 65-ig. Ez volt a maximum. Mindeközben elindultam a bulimia rögös útján. Eleinte hashajtókat szedtem (fenolftaleint - akkor még vény nélkül adták) és minden nap alkalmaztam. Az állandó rosszullétek azonban arra sarkallottak, hogy ezt be kell fejeznem. Ezután észrevettem, hogy mindenfajta megerőltetés nélkül magától (!) visszajön a megvett étel. Uccu neki, vissza 45 kilóra. Most 48-50 körül ingok, s - bár ma már egyáltalán nem jellemző rám, hogy rengeteget eszem - mégis hányok. Most például megettem két szelet kenyeret, egy banánt és érzem, vissza akar jönni. Ha kell, a pohár víz is visszajön. Hogy mi tart életben? Sokszor már én sem tudom, talán a mérhetetlen életösztönöm. Mert ha magamban keveset eszem, akkor is hányok, ha normálisan eszem a többiekkel, akkor is. Egy biztos: nádszál karcsú vagyok és bármilyen ruhát felvehetek, utánam fordulnak a fiúk. Bizony sok fiú. . . mégsincs társam. Kérlek, írjatok, segítsünk egymáson, bátorítsuk egymást és én is szívesen veszek minden jó szót, amit nekem írtok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. március 3. 10:094.
    Szia Zebrina!!!
    Hát újra ez a téma!!!
    Kb egy évvel ezelőtt Bulímia néven indítottam topicot. "Találkoztam" is olyanokkal, mint én, akik bulímiában szenvednek és nem is tudnak a problémából kilábalni. Pontosabban egy fórumozóval olyan jó kis levélváltogatásba keveredtünk, hogy szinte együtt elhatároztuk, hogy valahogy megpróbáljuk magunkat meggyógyítani. Én elbuktam. Nem bírok meggyógyulni. Eltüntem, azóta nem is jelentkeztem a fórumon. Szégyenlem magam, hogy nem tudtam magamat megerőltetni. Pedig voltam szakembernél. A legjobbnál, akiről egy csomót olvashattok az interneten. T Tamásnak hívják. Egyszer voltam nála. A másodikra már szégyeltem elmenni. Így marad a sorsom és várom, talán egyszer vége lesz. . .
    Pedig normális életet élek. Barátom van, munkám és mégis, ha egyedül maradok, vagy éjjelente, amikor már mindenki alszik alig várom, hogy megtömjem magam. Aztán jön, a minek jönnie kell. . . .
    ESetleg, ha valakinek volna valami ötlete, újra rávenném magam, hogy felhagyjak a már mindennapos önhánytatással. Már érzem, hogy nagyon utál a szervezetem és elkezdett tiltakozni és a torkom rendszeresen fáj!!!
    előzmény:
    Zebrina (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_670135
    Torolt_felhasznalo_670135
    2003. március 1. 19:223.
    te most akkor anorexiás vagy bulimiás vagy?
    én egyik sem de ha valamiben esetleg tudok segíteni nagyon szivesen.
    előzmény:
    Zebrina (1)
     
  25. 2003. március 1. 18:442.
    Szia!

    Én nem úgy vagyok érintve a témában, mint ahogy utaltál rá, de vannak tapasztalataim ebben a kérdésben.
    Nekem szerencsére sosem volt ilyen problémám, viszont nagyon sovány vagyok. Középiskolában minden orvosi vizsgálatról sírva jöttem ki, mert az iskolaorvos (a kontár) mindig meggyanúsított, hogy anorexiás vagyok. A tényleges betegségben szenvedő barátnőmet pedig nem vette észre. A barátnőm anorexiás volt abban az időben. Végignéztük, ahogy egy élettel teli, egészséges lány hogyan megy tönkre testileg-lelkileg egyaránt. Nem tudtunk semmit tenni.
    Bár nem vagyok pszichológus, de úgy gondolom, hogy az édesanyja volt az oka, hogy a barátnőmnek önértékelési zavarai lettek és így próbált megfelelni a külvilágnak. Mindig határtalanul nagy elvárásai voltak a lánya felé és a fiú sem tetszett neki, akibe a lány szerelmes volt. Amikor már más kifogást nem talált a srác ellen, aki tenyerén hordozta a barátnőmet és imádta, akkor már abba kötött bele, hogy nem elég magas.
    Aztán amikor már talán 35 kg körül lett a barátnőm, szakemberhez fordultak és szerencsére meggyógyult.
    Az, hogy Te tisztában vagy a gondoddal, hatalmas előrelépés a gyógyulás felé. Sikerülni fog kilépned ebből az ördögi körből, de sose szégyellj segítséget kérni. Nagyon jól tetted, hogy elindítottad ezt a topicot! Én drukkolok Neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top