Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2015. Április 15. 21:2170901.

    Kedveseim!


    Mindazokhoz képest, amit tegnap írtam, ma reggel jött egy ember, aki lenyírta a füvet. Nagyon szép, s alig fizettem valamit érte. Próbáltam a gyerekek elől titkolni - bár ha nem csinálják maguktól, szerintem nem sok közük van hozzá -, mégis lebuktam. Ma jött a menyem, persze, azonnal észrevette, s kérdezte, hogy én nyírtam-e füvet. Hazudni nem akarok, így megmondtam, hogy hívtam egy embert.


    Arról meg egy szót sem szóltam, hogy pénteken meg jön és festi a kerítést, amit a fiam már évek óta ígérget, amolyan családi kalákában gondolkodott még évekkel ezelőtt.


    Délelőtt elég sokat gazoltam a virágaim körül, majd eljött az idő a tisztálkodásra, a reuma orvoshoz kellett vissza mennem, gyorsan, könnyen túl is lettem rajta, megírta a házinak a megbízást, egy évig nem kell lejárkálnom a szaniba, hogy felírják a gyógyszereket.


    Manyuska! Nem tudom,miért nem írsz, legalább a topicra...? Lehet, még mindig pihened az utazás fáradalmait?


    Totyikám! Örömmel olvastam, hogy javuló tendenciát mutat az eü. állapotod, kívánom, legyen a régi, a mostaninál sokkal jobb.


    Danikának is kívánom, sosem okozzon riadalmat a betegségével, mi nagyszülők pláne nehezebben kezeljük ezeket a dolgokat. Magyarul: mielőbbi gyógyulást.


    A gyógyulást minden kedves topictársamnak kívánom! Molly! Ugye veletek is minden OK? Ez a kérdés vonatkozik Rózsára is, bár olvasom, patikáriumból nem győzöl feltankolni. Csak vigasztalásul mondom, mások is így vannak ezzel, de kedvezményünk semmi. De sebaj, a lényeg, hogy gyógyulj mielőbb.

  2. 2015. Április 15. 13:0270900.

    Kellemes délutánt!


    Délelőtt a HO-nál voltam, receptekért. Nem vették fel a telefont. Így nem tudtam szólni, hogy írják ki. Sokat vártam. Sok a beteg. Remélem, nem kaptam el a bacikat. Nincs védőoltásom!!! A patikát kifosztottam. Ki kell használni a közgyógy lehetőséget, mert nem biztos, hogy továbbra is lesz.


    Marcsi! Örülök, hogy jobban vagy. Azért csak lassan virgonckodj!!!!!


    Gitta! Senki nem fiatalodik. Mennek az évek a fejünk felett. Lassabban mennek a dolgok is. Azért csak figyelj magadra. A csetlés-botlást, seggre csüccsöt hagyd ki az életedből. Már tudod, milyen madárkák látogatnak a kertedbe?


    Megnyugtathatod a Családod, hogy holnap mész a Doktorhoz.


    kincsiE! Egyetértek Marcsival! A -ra vigyázzatok!!!! Gyógyulást a betegeidnek!


    Marimama! Jól teszed, hogy nem Barátnőzöl. Nem hiányzik, hogy lebetegítsenek. Azért a sétát ne hagy el.


    Este beszéltem az Andrissal és a Timivel. Kérték, hogy ne írjam ki sehol, hogy hol vannak. Ti már úgyis tudjátok. Ugyan is, a volt főnökének a felesége jár a -neten (főleg a facebook-on). Nem kell, hogy értesüljön a hollétükről. Pénzt már úgy sem fognak tőlük látni az Andrisék. Mint ahogy a többi kilépett dolgozó sem.


    Nagyon jól érzik magukat, mindketten. Jó a "Társaság". Családias a légkör. Andris egyenlőre szobát fest, ahol lakni fognak. Maga csinálja, hogy mielőbb beköltözhessenek, mert egyszemélyes ágyon szoronganak. Timi is elégedett a helyzettel.


    Csengetett a postás, hogy jön. Elköszönök.


    Készítek valami ebédet magamnak.

    előzmény:
    totyogoka (70899)
    2015-04-15  07:06
  3. 2015. Április 15. 07:0670899.

    Szép jó reggelt!


     


    Egy hét vergődés után ma érzem magam úgy reggel ébredés után , hogy na talán már kifele megyek belőle.Persze a fojtogató köhögés a szédelgés a hányinger még meg van de sokkal jobb a közérzetem


    Én tényleg azt mondom, hogy voltam már beteg többször de ilyenre nem emlékszem!


    A védő oltást meg kaptam még az ősszel, de ez valami más azt mondta a doki.


    Mindenkinek gyógyulást kívánok és mindenki vigyázzon aki még nem kapta el.


    Tegnap már éreztem magamban annyi erőt, hogy sütöttem egy adag sós rudat . Jó az ize kellemesen omlós de olyan sápadtak lettek mint én magam. Időbe telt mire rájöttem, hogy nem egész tojással kentem meg hanem csak a fehérjével. Na majd erre figyelek.


    Nem akarok még nagyon virgonckodni, de ma már nem szeretném egész nap az ágyat sem nyomni!


     


    Mindenkinek jobbulást főleg Danikának meg a fiadnak Erzsike, mert a kismama környezetében nem jó ha betegek vannak.


     


    Legyen szép a napotok!

    előzmény:
    er54 (70898)
    2015-04-14  21:39
  4. 2015. Április 14. 21:3970898.

    szép  estét 


    Nagyon sajnálom  a betegeinket  remélem mielöbb  jobbulásrol számoltok be .


    Tegnap  a délutáni alvás alkalmával Danika  is  felsirt   anyja felvette  abba  a pillanatba összehányt mindent  ( meglepödtünk mert nem  is  ebédelt nem kérte  csak  az ágyikojába akart menni ) Fiam hazajött  elvitték az orvoshoz  valami kupot kapott  ,de nem volt  egyértelmü hogy mitöl lehetett  ,a doki megfigyelést  rendelt  és ha  gond van ma menjenek vissza .Szerencsére  jobban lett  ma  jó kedve volt már  de keveset evett  de  evett  és  sokat  ívott .Tegnap estére   a fiamnak  39  fokos  láza lett ,de nem fájt semmije.Ma reggel hasmenéssel kezdte  a napot  de elment  dolgozni nem evett   semmit  csak  amikor  hazajött  .Nem tudom mi  ez .


    Danika  is   18  hónapos  és még a kis életébe nem  hányt  ezért volt a nagy  ijedség .


    Remélem minden rendbe lesz .


    Vigyázzatok magatokra


     

  5. 2015. Április 14. 20:2570897.

        Sziasztok!


        Napok óta nem hivom be a barátnőket, szomszédasszonyokat, mert mindenütt van virusos beteg. Eddig még megusztam a legyenült szervezetemmel, de holnap tüdőszürésre kell mennem, ahol sok ember lesz, a hugom is jön Annak meg a fia most fekszik otthon magass lázzal, viszont Misike csak a kapuig visz utána ő segit. A derekam és lábom viszont változatlanul nagyon fáj. Eröltetem a járást, sétát, szedem a gyógyszert, de semmi sem segit.


        Akz idő gyönyörü napos volt, az éjszakák viszont hidegek.


        Egészséget, jó éjt, szép álmokat kivánok


      

  6. 2015. Április 14. 19:5270896.

    Drága Barátnéim! Küldtem Nektek néhány viccet, aminek jelenleg se híre, se hamva. Nem baj, lehet előkerül majd.


    Sajnálattal olvasom, hogy Marcsi állapota lassan javul, de Valikánk sincs még a helyzet magaslatán. Már csak azért is szomorúvá tesz, mert eddig mindig hittem, ők ketten az egészség nagykövetei.


    Én meg a gyenge öregasszony, ha esek-kelek is, majd csak túl leszek, bár - most komolyra fordítva a szót - tényleg naponta érzem a gyengülést, az erőtlenséget. De persze, hogy nem hagyom magam! Csütörtökön végre eljutok a doktoromhoz, aki majd műteni fog, de ő érsebész. Biztosan átnézi majd a sok-sok évvel ezelőtti kórházi zárómat, s fogja tudni, mi a megoldás. Addig meg csak-csak túlélem ezt a két napot.


    Talán írtam már, hogy küldött egy sms-t, hogy igéri, ő fog engem keresni. Ma meg is tette, épp a fodrásznál, festett hajjal, s amint előkerült a telefonom, jól össze is festékeztem, de már végre van időpont, ahol a magánrendelésén tudunk mindenről beszélni.


    Mint tegnap írtam, hogy rettegek, hogy valamelyik gyermekem számon kéri majd, mit mondott hétfőn az orvos, ahová igértem, hétfőn elmegyek. De nem mentem. Alig megírtam a szolit, hívott a menyem, ez ügyben. Vaktában mondtam neki, hogy igen, még nem voltam, de szerdán megyek. S ma, az Isten is így akarta, hívott a doktor, és csütörtökön megyek hozzá. Remélem, hogy ott pontot teszünk a dolog végére, mert Nektek bevallom: izgalmas állapot, s ennek véget kell vessek.


     


     


     

  7. 2015. Április 14. 18:4770894.
  8. 2015. Április 14. 10:2570893.

    Valcsi! Marcsi!


    Borzasztóan elkaptátok ezt a vírust, vagy bacit. Gyógyuljatok!!!!


    A helyzet nálam az ellenkezője, ami az ágyból kirohanást illeti. Hiába vettem be Guttalax-ot. Nagyon tudok szenvedni az eredménytelenségtől.


    A közép út lenne jó, mindhármunknak.


    No! Ezt jól megbeszéltük.


    Varrogatni fogok. Majd ha még egy kicsit melegebb lesz, sétára indulok.


     

    előzmény:
    totyogoka (70892)
    2015-04-14  09:49
  9. 2015. Április 14. 09:4970892.

    sziasztok!!!!!


     


    Azt még nem tudom , hogy lesz ebből lakodalom a hétvégén, de mintha egy kicsit javulgatnék én is. A mozgásom minden képpen, mert ma úgy ugrottam le az ágyról mint ahogy az elmúlt 10 napban egyszer sem. Olyan alhasi görcsökkel és olyan hirtelen kellett a toalettre mennem, hogy azt hittem ott helyben végem lesz!


    Túl éltem, de ez valami borzasztó vírus vagy bacilus lehet. Annyira legyengültem, hogy alig van erőm. Ez a fránya köhögés meg hányinger szédülés ami nem akar múlni.


    Na majd csak lesz valahogy!


    Most jól meg vigasztaltál Valika! Eddig akiknek hasonló bajuk volt azok mind arra panaszkodtak, hogy 23 hétig tartott és még mindig nem az igaziak.

    előzmény:
    precon (70891)
    2015-04-14  09:37
  10. 2015. Április 14. 09:3770891.

    Sziasztok vidám napot.


     


    Megírod és jövök ha zárva is vagyunk.Egyelőre még vagyunk nem tudom meddig.


     


    Marcsi hasonlóan vagyok már második hetekicsit mintha mennék ki belőle a hányingerem elmúlt de két napig szaladgáltam a fürdő szobába,most a gyomrom is fája köhögésem is kezd kicsit elmúlni .Egyéb tünetek még vannak most mennem kéne a sógornőmnek kicsit segíteni,majd össze kaparom magam.

    előzmény:
    sorbet (70879)
    2015-04-13  08:37
  11. 2015. Április 13. 22:4470890.

    szép  álmokat


  12. 2015. Április 13. 22:2570889.

    Gitta! Nagyon rendes a Fiad!!!!!!! Aggódik érted. Holnap sem mész az orvoshoz, fodrász előtt, vagy után?


    Az erkélyládába évelő szegfűt és árvácskát vettem. Illatozik a szegfű. Nem tudom, hogy fogja átvészelni a telet. Azt sem tudom, be kell-e majd hozni, vagy kint maradhat az erkélyen!?!?! Itt is van pár apró madárka, a gimnázium fáin. Sajnos holló és vadgalamb is van. Azokat nem szeretem.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat!

    előzmény:
    dundori (70888)
    2015-04-13  19:41
  13. 2015. Április 13. 19:4170888.

    S amíg az előzményt írtam, már el is állt. Remélem, hogy ez csak átmeneti állapot, s éjjel esik majd, úgy, ahogy kell.

  14. 2015. Április 13. 19:1770887.

    Amíg írtam, bizony, megeredt az eső. Az ablakomból kinézve látom a szemben lévő fenyő tövébe lerakott szerszámjaimat (hogy majd holnap folytatom a munkát, nem vittem le a kisházba). Teljes szélcsend, a fák törzseit pedig már megáztatta az eső. A fű haragos zöld, bár nyírásra vár. Ez holnapra lett betervezve, igérte az ember, hogy reggel jön, és lenyírja... Inkább essen az eső! Egyetlen rigó poroszkál a kertemben, de ő már a párjának hordja az eledelt, aki a tojásokon ül, tőlem kb. 4 méteres távolságban, a papa szobájának ablaka előtt. Nagyon hangosak időnként, főleg, ha én kimegyek a teraszra.


    A cseresznyefám ágain már van némi virág, de a koraiabbak a szomszédoknál már teljes virágjukban pompáznak. Ez is egy érdekesség, mert kb. 3 napja még hírét sem láttam a virágzásnak. A puncs-színű késői, de szépséges tulipánok is óráról-órára nyiladoznak, ilyenkor este pedig bezárják szirmaikat, mintha aludnának még.


    Most ha esik, ha fúj, megyek, bezárom a kisházat, s egyúttal el is köszönök. Holnap fodrászat, hogy 'szép' legyek, aztán jövök egyszercsak. Addig is mindenkinek további szép estét, holnapra jobb és szebb napot.

  15. 2015. Április 13. 19:0270886.

    Julika! Ezek a felvételek csoda szépek! Emiatt is imádom a Szigetközt (Gyöngyi barátnőmék kicsike háza van ott), mert hasonló szépség. Oly sokszor láttam már, de mindig egy újabb csoda. A tavaly nyári kirándulás végig a Nagy Duna mentén - a meg nem épített vízlépcső fenékküszöbétől egészen Szlovákiáig és még azon túl is, állítom, sokkal nagyobb élmény volt nekem, mint bármelyik tengerparti nyaralásom anno. Pedig némelyik azok közül is megérdemelne pár mondatot. Ha majd nyerek a lottón, ilyen helyen szeretném leélni a hátralévő életemet. De a mostani is - nem azért, mert én lakom itt - irigylésre méltó lehet másoknak, sajnos természetes víz nincs a telken, pedig már sokszor elképzeltem, milyen lenne.... Ha csak egy kis patakocska folyna át...


    Ehhez képest a három éve meghalt szomszédom telkén - ahol azóta is gyűjtögetik egy nagy halomban a szemetet - bizony patkányok élnek. Az örökös kislány barátja tegnap mondta, hogy 150 db kapszulát már kirakott, el is fogyott mind. Én is kitettem a sövényem alá kb. 20 db-ot, már mind megették. Ez elkeserít. Még vennem kell, mert mindaddig ki kell rakni, míg néhány napon keresztül nem nyúl hozzá senki.


    Most várom az esőt, pedig naponta locsolom a veteményeket, s alig segít.


    Bár így teljesülne minden kívánságom: már esik az eső.

    előzmény:
    Picivirág1 (70881)
    2015-04-13  11:47
  16. 2015. Április 13. 18:2870885.

    Szervusztok Kedves Barátok!


    Végig néztem S.Erzsike a fotókat, sok-sok közülük az én vendégem is. Bizony, hogy rájuk ismertem! Mióta nincs kiskutyám, azóta fordítok nagyobb gondot ezekre a szépségekre, s meg is hálálják. Ami miatt meg teljesen szembetűnő a viselkedésük: ha a laptopnál ülök, nem kerülheti el a figyelmemet. Rájuk látok, de ők nem látnak engem. Ezért is írtam, hogy szuper madárles az én konyhám. Néha el is felejtem,miért ültem le, csak nézem őket, és gyönyörködöm. De ha direkt nem is nézem, akkor is látok egy-egy meglepetést, ma pl. a leírtott hangyákat söpörtem össze a bejáratnál, s a szomszéd háztetőn valami csodát láttam! Egy apró, koromfekete tollazatú, a napsütésben selymesen ragyogó, kismadár, amilyet még sosem láttam. Bevallom, nem is kerestem a neten, most kapcsoltam be a gépet. Nagysága mint egy veréb, de annál karcsúbb, kecsesebb. Én csak a hátát láttam, de teljesen fekete volt. Ma vissza jön Anna, aki a hét végét otthon töltötte, ő fogja tudni, milyen madár. Ő is nagy állat-, ezen belül madárbarát.


    Sajnos Rózsa nem vagyok még olyan állapotban, hogy kedvem lenne rákeresni, de amiket Erzsike küldött, számtalan megfordul és jól érzi magát nálam.


    Bevallom, megigértem a gyerekeknek, hogy ma elmegyek a doktorhoz, ehhez képest - jó állapotban ébredtem - dolgoztam néhány órát az áttelelő virágaimmal. Sajnos elég rossz állapotban van az altalaj, igencsak elgazosodott, így csak lassan haladok. Jó lenne egy igazi, áztató eső, mert akkor lényegesen könnyebb lenne. Most meg csak az jár a fejemben, nehogy megkérdezze valamelyik, hogy mit mondott ma a doktor? Reggel alig keltem, már csengettek. Gondoltam: ki zaklat már hajnalban engem (kb. 7.30-kor). A fiam jött munkába menet, megnézni, élek-e még?


    Lehet, mégis eső lesz....? Igencsak sötétedik és hűlt a levegő is.


    Totyika! Gyógyulást kívánok! Manyuska! Neked meg pihenést.


    Ui.: amikor fenékre ültem, akkor guggolásból nem sikerült felállnom, így nem estem nagyot, meg a párnák (zsír) is védettséget nyújtottak.

    előzmény:
    sorbet (70878)
    2015-04-13  08:36
  17. 2015. Április 13. 14:0870884.

    Gyógyulós, kellemes délutánt kívánok!


    Voltam a szokásos vérvételen. Alig 12 óra előtt értem haza. Egyrészt, sokan vártak vérvételre. Másrészt, jó nagyon sétáltam. Körbejártam az FTC pályát. Metróval  jöttem a Dózsa Gy. útig, majd a gimit megkerülve, gyalog értem haza.


    Marcsi! Szokatlan, hogy ennyire nem vagy jól. Kezdek érted izgulni. Talán szombatra rendbe jössz. Helyesebben még előbb, mert meg is kell sütni azokat a sütiket, amiket ígértél.


    Nagy örömmel olvastam sorbetE, a beszámolódat.


    Élvezettel böngésztem a madarakat is. Kíváncsian várom, hogy Gitta megtalálja-e azt a madárkát, amiben gyönyörködik.


    Julika! Nagyon ápolt a Kőrös part. Elhiszem, hogy szívesen jártok oda, sétálni.


    Peches vagy, hogy minden elromlik a házikóban. A kint felejtett étkek megvárnak. Ha nincs egér, nem eszi meg senki. Vagy romlandó és az asztalon maradt?


    A mi Háziorvosnőnk magasan tojik a betegekre. Ilyen csipp-csupp dologgal, mint a vérnyomás, nem foglalkozik. Az asszisztensnő többet ér. Ő írja a recepteket is.


    Fáj a fejem. Csendre vágyom. Olvasgatok, elnyúlva.


     

    előzmény:
    totyogoka (70883)
    2015-04-13  12:02
  18. 2015. Április 13. 12:0270883.

    Sziasztok!


     


    Bár én nem voltam ( megyek ) fodrászhoz, de azért egy hangyányival már rózsaszinűbbnek látom a világot. Igaz a köhögés meg van a torok fájás és a hányinger sem akar még múlni de azért már jobb egy kicsit. Az a baj, hogy olyan gyengusz vagyok mint az a bizonyos harmatos liba.......!  Ágotáék voltak a háziorvosnál és nekem is írt fel valami gyógyszert , hogy szedjem eg hétig de ha 2-3 nap mulva se lenne jobb akkor menjek el személyesen. Én is így gondoltam. Egyenlőre fogalmam sincs hogy lesz ebből esküvő a hét végén.Nem szeretnék minden áron ott lenni, de mivel a Gábor lesz a videós én meg sütiket ígértem így lehet hogy tiszteletünket tesszük és a szertartások után haza jövünk!


    Más


    Most telefonált a sírköves, hogy elkezdte szétszedni Anyukámék síremlékét , mert Anyák napjára készen szeretnének lenni vele. nagy kő esne le a szívemről ha ez így lenne.Nagyon nyomaszt , hogy nem tudom úgy gondozni ilyen távolságból ezért döntöttünk az új fedett síremlék készíttetése mellett.


     


    Bocsi most nem olvasok vissza hanem bújok az ágyba mert ez a szédelgés nagyon vacak dolog.


     


    Mindenkinek egészséges szép napot kívánok!

  19. 2015. Április 13. 11:5570882.

    Erzsike!


    A madarakról elfelejtettem írni.


    Nagyon gazdag a vízi madár világ. Az összefolyásnál  van csak fürdésre alkalmas helye, máshol szabadon élhetnek, költhetnek a vízi madarak. Esténként nagy sétát szoktunk tenni a kanyargó Körös mentén, ott lehet megfigyelni őket.


    Az erdőben meg hajnalban, csendháborításnak is beillő hangversenyt adnak a madarak.

    előzmény:
    Picivirág1 (70881)
    2015-04-13  11:47
  20. 2015. Április 13. 11:4770881.

    Jajjj..mit olvasok???Gitta fenékre ült. Az bizony nagyon kellemetlen tud lenni. Én annyira félek az eleséstől, hogy olyan óvatosan jövök le a lépcsőn, az utcán az akadálymentesítő helyen megyek át a túloldalra. Persze a baj akkor is megtörténhet. remélem nem maradt semmi vissza belőle. Azt hiszem mi is veszünk majd vérnyomás mérőt. Szoktam szédelegni, mindig az időjárásra fogom.


    Tegnap kint voltunk a nyaralóban. Sokat és jókedvűen dolgoztunk. És finom kajákat ettünk, erről gondoskodtam, hogy abban hiba ne legyen. legyen kondi a munkához. Sajnos minden romlik el..a rollok le vannak szakadva, a vízcsap a konyhában annyira folyik, hogy a főcsapot kell az aknában elzárni, a mikró zárlatos lett....Egy csomó kaját kint felejtettem....


    nem baj , ma elmegyek fél kettőre a fodrászhoz. Mindjárt más szemmel fogom nézni a világot.


     


    Erzsike!


    A folyó nagyon közel van. Egy rövidke utca végén van a ház, az erdő szélen... az utca elején van a gát, a gát mögött a Körös. Ha sietünk 3 perc, ha lassan megyünk van 5 perc is, hogy átkeljünk a gáton.


    1. Zsuzsi ereszkedik le a gát oldalán.


    2- Az összefolyás, itt látszik milyen alacsony a vízállás


    3- Én ezen az úton szoktam kényelmesen lejönni a gátról a vízhez

    előzmény:
    dundori (70851)
    2015-04-11  15:58
  21. 2015. Április 13. 11:1470880.

    szervusztok.


    kialudtam magam,ma kivételesen fél7-kor ébredtem a máskori fél 6 helyett.3x mosott a gép,már van ami meg is száradt.Föztem,most egy kicsit ledöltem pihenni.


    Rózsa


    nem hiszem hogy közelebbről ismét útnak indulnék.Jönnek a nyáron a lányomék,2 hétre itt hagyják a kicsit,amikor bezár az ovoda.


    Nem hiszem,hogy jó a mini találkozó,mert a vejem szokott várni mikor érkezem és mikor jövök  vissza kivisz az állomásra fél 6-ra.


    szép pihentető délutánt kivánok nektek.


     


     


     


     


     

  22. 2015. Április 13. 08:3770879.

     


     Marcsika, el tudom kepzelni, hogyan  erzed megad, ha te panaszkodsz. Voltal orvosnal? Remeljuk, szombatra jobban leszel!


    Rozsa, rengeteg felvetel,  adat van a madarakrol a neten.


    Mollyka, neked is van lehetoseged kozelrol megfigyelni a madarakat. Bar a kerteszkedok legtobbszor felvett testhelyzete nem a madarak megfigyelesere alkalmas.


    Julika, Szanazugban milyen messze vagy a folyotol? Szeretik a vizi madarak azt a kornyeket? Vagy nyaron sok a furdozo, es inkabb tavolabb tanyaznak?


    KincsiErzsike, remeljuk az eger nagyobb karokat nem okozott. Az egerek  csak a rajzfilmekben szimpatikusak nekem.


    Valika,  ha ugy jonne ki, hogy elkerulunk Bpestre a kovetkezo honapokban, akkor mar az uzletetek be lesz zarva? Marcius elejen mentunk volna, de nem jott ki.

  23. 2015. Április 13. 08:3670878.

    Jo reggelt, szep napot kivanok!


    Manyuska, nem volt kellemes az utazasod,de fo, hogy szerencsesen hazaertel. Milyen gyakran latogatjatok a lanyotokat es csaladjat?

    Rozsa, annyit talan a haziorvosotok megmondhatna neked, milyen ertekeket nem kellene tullepni a vernyomasodnak. Minden ember szervezete mas. Nekem peldaul a most ajanlott rengeteg folyadek bevitele nem tanacsos.


    Orulok Gitta, hogy ilyen szep kedvtelesed lett. A kertben nem csak a munkad eredmenyeben gyonyorkodsz, hanem a termeszet ezen kedves teremtmenyeiben, a madarakban is.
     Hozok neked egy par, Svajcban, a kertekben elofordulo madar fotojat es nevet. Tegnap keresgeltem ossze neked, de csak most jutottam hozza, hogy feltegyem. Kivancsi vagyok, lesz-e valamelyik a te madarkaid kozott beloluk.  
    Le a kalappal minden tolmacs elott, aki kepes egy ornitologiai konferencian tolmacsolni. Gyorsan tanulok meg, de  meg  magyarul sem ragadt meg a fejemben ezeknek a madaraknak a neve.
    Ez a jo a mi korunkban, tobb idonk van a reszletekre is, ha valami erdekel.


    Remelem, nem kovettem el hibat a magyar elnevezesekben, kozben a fiunkkal is skypeoztam. Eddig minden rendben, sikerult egy szobat kivennie jo kornyeken, es aranylag kozel a munkahelyehez. Muzeumban, kiallitason volt, kimosott es ismerkedik tovabb a varossal.  

  24. 2015. Április 12. 23:3070877.

    Manyuska! Jól kiutaztad megad. Aludj jól! Mikor jössz legközelebb? Megbeszélhettünk volna egy minitalit, a Keletiben.


    Gitta! Szinte látom magam előtt a madárkáidat! Nem tudod, itt a -neten megkeresni, hogy milyen madárkák?


    Marcsi! Gyógyuljatok mielőbb.


    kincsiE! Te is fiam, Brútusz???????????? Nagyon undorodom, félek az egértől. Jól kidolgoztátok magatokat. Milyen jó, hogy van a lakókocsi. Ilyenkor, tavasszal, már nem megy be az egér. A házba még ősszel költözhettek be.


    Danikának is küldöm a puszit. Várom a hírt, hogy öcsike, vagy hugica lesz.


    Hiányzók........................... !!!!!!!!!!!! ????????????,


    Reggel megyek a szokásos vérvételre.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat!

    előzmény:
    manyuska7 (70876)
    2015-04-12  19:16
  25. 2015. Április 12. 19:1670876.

     


    szervusztok-


    Gitta


    nemrég érkeztem haza.az unokám várt az állomáson kocsival,segitett felhozni a csomagot és átadtam az ajándékot-


    Az éjjel fél 3 kor még nem aludtam és 4 kor felkeltem.fél 5kor indultunk,mert 6 elött indult a vonatom a Keletiből.


    Rosszul utaztam,mert Pest után rögtön akartam menni a wc-re és képzeljétek el,hogy eldugult wc-kel inditották el a nemzetközi vonatot,fel voltam háborodva,hogy büz volt a kocsinkban,mert mind a 2 tele volt,át kellett járjunk az első osztályra aki dolgát szerette volna végezni,bezzeg a drága vonatjegyet kifizettük és igy jártunk,12 órát utaztam hazáig,mert több felé várni kellett fél órákat.Kolozsváron viszont az első osztályú kocait BrASSOBA küldték s mi hazaáig 4 óra nem tudtunk menni sehová.


    Megyek zuhanyozni és korán lefeküdni.


    Aludjatok jól.


     


     


     

  26. 2015. Április 12. 18:0870875.

    Kedveseim!


    Kár, hogy nem vagyok operatőr, nem tudom filmre venni, is ide másolni Nektek, de állítom, ez akár terápiás kezelés is lehetne, amit én most - jelenleg is -, míg Nektek írok, látok az ablakomból. Soha nem kívánnék jobb madárlest, de lassan meg kell tanulnom, megismernem ezeket a kis félmaroknyi szépségeket, mert minden nap több lesz belőlük, és egyre inkább ismeretlenek - legalábbis számomra.


    Mostanában minden nap kétszer is kapnak friss vizet a madárfürdőbe, s hát nem tudom szavakba foglalni, hogy mennyire élvezik. Nem tudom, eddig miért nem láttam sosem, de idén mindent visz a látvány, s talán elhiszitek - ez minden pénzt megér.


    Ami hiányzik, hogy nem foghatom, simogathatom meg őket, pedig jó lenne. De ez a kissé távolságtartó magatartásuk is tiszteletre méltó, és boldoggá tesz, hogy nálam itthon érzik magukat.

  27. 2015. Április 12. 17:5470874.

    Kedves Rózsa!


    Tudom, hogy struccpolitika, de jobban szeretem nem tudni a vérnyomásomat. Mindig alacsony, ezért nem is törődök vele - de majd ezután.... Igy egyelőre nem tudok tanácsot adni.


    Manyuska! Itthon, vagy otthon vagy??? Olvastam, hogy vége a vendégeskedésnek, de már nem tudom, mikor indulsz,vagy indultál vissza.


    Én most kikapcsolom a gépet, kicsit kimegyek locsolni - sajnos nagy a szárazság -, s lehet, ma még vissza is érek a (régi)gépemhez.

  28. 2015. Április 12. 17:5070873.

    Szervusztok Barátnék!


    Molly! Dehogy haragszom! Sőt, tudom, igazad van. Épp ezért holnap a szakrendelésen kezdem a napot, de még rögzíteni kell, mert ez olyan magamtól függő dolog, de biztos, hogy megyek.


    Nem olvasok most vissza, hogy mit írtam a sebész dokival kapcsolatban, de azt nyilván megírtam, hogy már nekem kellemetlen, én érzem zaklatásnak. Aztán ma délelőtt - mivel már elég jó állapotban voltam - odakint dolgozgattam, a mobilom lemerült, s mikor bejöttem, töltőre tettem. Akkor láttam, hogy a fiam 4-szer, a lányom egyszer hívott, mindkettővel beszéltem is. Aztán a nem fogadott hívásokat törölgettem ki, de a kis boríték nem tűnt el a telefonomról. Rányomtam a billentyűt és látom a sebész főorvos üzenetét, miszerint: "én fogom keresni önt, igérem". Nagy öröm ez nekem, mert tényleg én parázom állandóan, hogy ne zavarjam, hiába írja, hogy hívjam ekkor, vagy akkor, szinte sosem ér rá.


    Mindent egybevetve, holnap elmegyek az orr-füll-gégészetre, remélem, beutaló nélkül is beengednek (mert ma más világot élünk, semmi nem működik úgy, mint régen). Aztán írok, hogy mit intéztem.


    Marika! Tudom, hogy miről beszélsz, köszönöm, hogy egyáltalán "ügyet vetettél rám". Vigyázz magadra, őrízd a jobb állapotodat.


    Totyikám! Gyógyulást kívánok, Rózsa, Neked meg türelmet. Kincsike, tudom, milyen egy nemkívánatos állatka, nálunk a szomszédban, de nyilván akkor nálunk is a patkányok dúlnak. A szomszédok szerint kb. 150!!!!! db kis írtó tasakot ettek meg! Holnap vesz másikat, veszek én is - számomra ez katasztrófa. Eddig nyestek, most meg patkányok. A nyest legalább aranyos...

    előzmény:
    molly49 (70858)
    2015-04-11  17:46
  29. 2015. Április 12. 16:1170872.

    Sziasztok!


     


    Nagyon nincs rendben semmi. Olyan vacakul vagyok mint eddig még talán sose.


    Köhögök ráz a hideg folyik az orrom,és utállom ezt az egčsz állapotot!

  30. 2015. Április 12. 12:0470871.

    Marcsi Gitta   kis betegeink merre vagytok  ? remélem minden rendben   !


  31. 2015. Április 12. 12:0270870.

    Molly az én vérnyomásom reggel  felkeléskor 116/67/70    volt  és  a csökkentöt  csak utánna vettem még  be .Ha a lelkem rendben akkor  a vérnyomásom és cukrom is jó  !


    előzmény:
    molly49 (70864)
    2015-04-12  05:56
  32. 2015. Április 12. 12:0070869.

    szép vasárnapot kivánok 


    Sajnálom hogy többen is betegek vagytok (Valami virusos ).


    jobbulást kivánok , lehet hogy ki kellene feküdni  a bajokat ?


    Rozsa  bátor vagy  nekem  is nagyon kellene a fogorvos de  nagyon bátortalan vagyok  vagyis félek .Azt hittem hogy a legutobbi renbetétel  ami 2003-ba volt  elég lesz az életembe de sajnos  nem igy van ,jaj nekem


    Balcsin  nagyot dolgoztunk azért van látszata is .A házba azt hiszem nem fogok bemenni  össze találkoztam egy egérrel  na ennyi kellett nekem ,a lakokocsiba  rendezkedtem be   ott ebédeltünk vacsoráztunk .Ez van egyszerüen  undorodom töle nem tehetek róla .Vittünk  elektromos  riasztot  amit bedugtunk lehet hogy azért jött elő  mert zavarja   őkelmét ? Nyitva  hagytunk  minden ajtót ablakot hogy tudjon eltünni . Azt csak akkor tudjuk használni amikor ott vagyunk mert  áramtalanitani szoktunk amikor eljövünk .


    Szeretettel gondoltam Rátok .


    Nagyon fuj a szél ,de a napocska süt .Danikát nem zavarta  anyjával és Pistivel jot játszottak lenn .jol van .


  33. 2015. Április 12. 09:4970868.

        Szép jó reggelt kivánok!


        Nálunk már süt a nap, a levegő még nem meleg pedig Zita ezt igérte. Van két fekete rigo a házam előtti fán. Itt tanyáznak már egy hete. Azok ébresztettek.


        Ma nincs tervezett programom, igy pihi és derekam gyógyitgatása lesz a feladat.


        Kivánok szép vasárnapot napsütéssel, jó idővel.

  34. 2015. Április 12. 09:1870867.

    u.i.: A fogam csak pár hónap múlva lesz rendben. Most javítgatják a meglévőket. Majd a lenyomat vétele után, a technikuson múlik, mennyi idő alatt készíti el.

    előzmény:
    rozsaanyu (70866)
    2015-04-12  09:16
  35. 2015. Április 12. 09:1670866.

    Csodás vasárnapot!!!!


    Nem süt a nap, kicsit fúj a szél. Mégis olyan idő van, hogy nyitva van az erkélyajtó.


    1. Reggeliztem. Házi "kóóóóóólbis"  vajas kenyeret. Kávét.


    Marimama! Ma is menj egy kis sétára. Én is megyek, majd ha vége lesz a Forma 1-nek. Most nagyon szurkolok.


    Molly!


    Évek óta csináltatom a cipőt, közgyógyra. Nagyon elégedett vagyok, mert nagyon szépen dolgoznak. Egyáltalán nem látszik, hogy gyógycipő. Sarka is megfelelő magasságú és a fazon is jó.


    Pénteken telefonált a Hölgy. Felhívta a figyelmem, hogy aktuális az új cipő készítése. Egy év elmúlt. Lehet, hogy ez lesz az utolsó? Júliusban lejár a közgyógyom. A Polgiban reménykedem, hogy tovább is megkapom.


    Igen. Azért írtam a vérnyomást, mert meglepődtem a 107-n. Hangulatjavító nyugtatót vettem be, nem a vérnyomáscsökkentőt.


    Kedvetek szerinti, kellemes napot!


     

    előzmény:
    molly49 (70865)
    2015-04-12  06:09
  36. 2015. Április 12. 06:0970865.

    Nagymama, a cipő nagyon befolyásolja a gerinc és a láb fájdalmát.


    Én kénytelen vagyok erre nagyon figyelni, általában Riekert, Medicus, DrBatz, Ecco márkát hordok, mert ezekben találok olyan cipőt, papucsot, szandált, csizmát, amelyeket évekig tudok hordani.


    Nekem többszöri nekifutásom volt az orvos által felírt és a lábamra készített gyógycipők hordásával... nagyon drágán csinálták meg és egyiket sem tudtam hordani... ezért döntöttem úgy, hogy az említett márkájú cipőket keresem és soha nem csalódtam bennük.


     

    előzmény:
    nagymama (70863)
    2015-04-11  22:49
  37. 2015. Április 12. 05:5670864.

    Jó reggelt szép napot kívánok mindenkinek!


    Rózsa, az ideális vérnyomás 120/80, de jó a 129/82 is!


    Ami nem jó a magas pulzusszám értéked! az ideális 72 a tiéd pedig magas! mert 107!


    Mérd a vérnyomásod napi 3x és csinálj dátumos vérnyomás naplót, amit az orvosnak meg tudsz mutatni!


    Nekem évek óta vezetnem kell a vérnyomás naplót és mindig megnézi az orvos.


    Biztosan úgy van ahogyan írod, rossz pénz nem vész el


    Mikor lesz készen a fogad? nagyon rossz lehet így, de ha készen lesz, akkor pár évre le lesz a gondod róla

    előzmény:
    rozsaanyu (70861)
    2015-04-11  21:30
  38. 2015. Április 11. 22:4970863.

       No jó hogy felvetetted Molly a cipősarok problémát. Lemértem mindkettő sarkát, amit most használok. Mindkettő 3 cm, de az egyiknek a talpa is olyan vastag, mint a  sarka, tehát nincs is sarka. Megprobálom ezt egy időre félretenni Köazike.


       Rózsa. KÖszike a videót.


      

  39. 2015. Április 11. 21:5470862.

       Sziasztok Barátnők!


      Mollykám! Ma nagyon szép idő volt nálunk. Sütött a nap és végre nem fujt a szél. Igy ma kiséret nélkül sétáltam célirányosan, felvettem a nugdijam  szükséges részét is.Ismétlődő számláimat a bank utalja.


       Gittám. Én ugyanilyen fejfájási problémával vcltam kórházban 8 napot. Konkrétan az agyi erek szükülése . Nootropil infuzioval /napi két palackot kaptam/ tágitotta főorvosur az ereket és a 8 nap alatt fokozatosan éreztem a jó hatását. Igaz a karomban a vénáknál jól befeketedett a bőröm, mert a bőr alá is folyt a vér.No és a minimum 1 óra kinyujtott karral, mozdulatlanul feküdni nekem fájdalmas volt.Mayer főorvosur szerint a fejfájás fokozata szerint ismételni kell,  azóta a nootropil 12oo mg-os filmtablettát ,napi 2 tablettát szednem is kell. Szerencsére ugy veszem észre, hogy jó ez az gyógyszer adagolás.


      Jó éjt, szép álmokat.

  40. 2015. Április 11. 21:3070861.

    mazsolaI! Csak óvatosan kezd bele az újbóli sétának!!!!! Gyógyulj mielőbb, igyál sokat!!!


    manyuska! Hamar letelt a szabadságod. Fájó szívvel mész haza?


    Gitta! Szerencse, hogy nem lett nagyobb bajod.


    Törött farokcsont: a fenékreesés egyáltalán nem vicc ...

    Délután 129/82/107 volt a vérnyomásom.


    Kérem, írjátok meg, ez milyen eredmény? Vérnyomáscsökkentő, vagy nyugtató kell ilyenkor? Reggel vettem be mindkettőt.


    A Háziorvosnő nem foglalkozik a gyógyszerekkel (sem). Az asszisztensnő írja ki a recepteket. Sőt még alá is írja a Dr.nő helyett. Jó lenne, ha már VALAKI nekem is átnézné, hogy mit és meddig kell még szednem.


    Nagyon rossz ez a foghíjas állapot. Ma elmentem sétálni, vásárlással egybekötve. Vettem karfiolt. Rakott karfiol volt az ebédem. Nem kívánok vacsorázni.


    Marcsi! Nagyon rossz, hogy mindenki beteg! Most ki segít kinek? Mint mindig: TE!!!! Vigyázz magadra, hogy még sokáig tudd segíteni a családod. Gyógyuljatok!


    Molly! A párom kint van a nyaralóban. Kiment körülnézni, csak elfelejtett hazajönni. Nem tudom, mennyi gyógyszert vitt magával. Elő fog kerülni. Rossz pénz nem vész el!!!!!Tavaly egész december elejéig kint volt.


    Teázom Veled!!!!!


    1. Kincsike! Csikidamos jókedvvel dolgoztok Balatonon, a kertben???


    2. Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat!


     

    előzmény:
    manyuska7 (70850)
    2015-04-11  15:55
  41. 2015. Április 11. 17:5770860.

    Mazsola, jobbulást kívánok

    előzmény:
    Mazsola72 (70848)
    2015-04-11  11:13
  42. 2015. Április 11. 17:5770859.

    Picivirág, nem mentem világgá mert sok dolgom volt, a Szabadidő Központban, úgymint:


    Gulyásleves


    Rántott csirke


    Krumplipüré


    Jégsaláta


    Sült csülök


    Csirkeaprólék pöri


    Persze nem egy napra készültek, ezen kívül itt van a húgom és Orsikám.


    Süti a fagyasztóból került elő


    Szerencsére én nem fáztam meg, ennek örülök a többiről nem beszélek


    Délután pedig kimentünk a telekre Laciért, mert ő pedig ott robotolt szegény a fájós lábával...


     

    előzmény:
    Picivirág1 (70846)
    2015-04-11  09:47
  43. 2015. Április 11. 17:4670858.

    Dundori, jobbulást kívánok!


    Kicsit meg is szidlak, mert muszáj a szédülést kivizsgáltatni!!!


    Az orvosokat ne sajnáld, hogy foglalkozni kell veled, ők ezért vannak!!!


    Először a körzeti orvosnak kell elmondani a problémáidat és ő majd ad beutalókat a szakorvosokhoz!!!


    Bizony!!! foglalkozzanak veled megfelelően!!! nehogy megbánd, hogy nem mentél időben kivizsgáltatni ezt a komoly szédülést!!!


    Remélem nem haragszol, hogy "megdorgáltalak"


    Szóval a munka megvár hidd el... akartam kérdezni, hogy mennyi vizet iszol egy nap alatt???


     

    előzmény:
    dundori (70844)
    2015-04-11  08:46
  44. 2015. Április 11. 17:4070857.

    Totyika, remélem már javult a helyzet nálatok és jobban vagy és van a család is

    előzmény:
    totyogoka (70843)
    2015-04-11  07:21
  45. 2015. Április 11. 17:3870856.

    Rózsa, előkerült életed párja?


    biztosan nem veszett el, csak egy kis kalandra vágyott

    előzmény:
    rozsaanyu (70842)
    2015-04-10  23:43
  46. 2015. Április 11. 17:3770855.

    Picivirág, jó lehetett az előadás, a téma pedig nagyon is életszerű!


    Jó kis szakkörbe jársz! tetszik nekem

    előzmény:
    Picivirág1 (70841)
    2015-04-10  22:45
  47. 2015. Április 11. 17:3370854.

    Szép délutánt kívánok mindenkinek!


    A betegeknek jobbulást kívánok!!!


    Ugye milyen csaló a tavaszi időjárás???


    Mindenkit ágyba dönt megfázásos? vírus


     


    Nagymama, ügyesen kitaláltad, hogy hogyan sétálj!


    Bennem az merült fel, hogy lehet hogy cipőd nem megfelelő???


    Én egyáltalán nem tudok teljesen lapos sarkú cipőben lenni, csak


    az a jó cipő sarok nekem ami kb. 3-4 cm magas...


    ez jó a gerincemnek

    előzmény:
    nagymama (70840)
    2015-04-10  20:47
  48. 2015. Április 11. 16:4070853.

    Sziasztok!


     


    Felkeltem, gondoltam benézek meg vagyok, talán egy hangyányival jobban is mint tegnap. Az a köhögési roham már csak nyomokban van , most meg folyik az orrom mint a víz csap.


    Ágónak sincs már magas láza csak hőemelkedése. Egy nagy fazék húslevest csináltam pulyka nyakból sok zöldséggel, de nem kívánom már mire elkészült. Most Apus visz belőle Ágóéknak is de Ők is étvágytalanok.


    Kittyt is vissza vitték tegnap az orvoshoz, kapott antibiotikumot mert ráhúzódott a fülére. Talán ma már Ő is jobban lett. Csak telefonon értekezünk.


    Régen voltam ilyen ramatyul!


     


    További szép napot!

  49. 2015. Április 11. 16:2770852.

    Az utolsó mondatomhoz tartozik, hogy ez a sebész érsebész. Már néhányszor felkészültem egy-egy találkozó alkalmával, hogy átadom neki - megkérem, hogy nézze át - a közel 15 évvel ezelőtti kórházi - keringéssel kapcsolatos - zárómat, de soha nem ér rá, nyilván nem is tudja, hogy én mivel készültem hozzá. Tudom, a mai helyzet már nem az, mint régen, kell ilyen-olyan beutaló, időpont, ezek nélkül már lassan köszönni sem szabad nekik..., szóval az én problémám meg marad a tarsolyomban.... Persze ez is megoldódik majd..., egyszercsak. Én mindenképp igyekszem a kezembe venni a probléma megoldását. Hétfőn elmegyek az orr-fül-gége szakrendelésre, ők utaltak anno a kórházba, s mint a ma született bárányka, megkérdezem, hogy normális-e, hogy azóta szedem a gyógyszereket, amit akkor a zárómra írtak???? A házi doktor szivesen felírja, de hogy közben mi van velem, még soha meg nem kérdezte. Aztán majd mondanak valamit. Én mint laikus, azt gondolom, hogy évente egyszer végig kellett volna csinálni azt a bizonyos értágító infúziós kúrát (pont úgy, ahogy másoknál is, akiket javasol az orvosa). Én nem tudom a protokollt ilyen esetekben, csak sejtem, mi lett volna a helyes út.


    Tudom, mindez nem tartozik ide a nyilt topicba, de hogy értelmes legyen a szolim, ezt le kellett írnom. Bocsánatot kérek, hogy kissé terjedelmesre sikerült.


     

Címlap

top