Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit főztök ilyen melegben

Ary
Ary
Létrehozva: 2006. június 28. 07:40

Sziasztok!

Két gyerkőccel megkezdődött a nyár. Mit főztök ilyen melegben nekik amit szívesen megennének, de nekünk sem tart órákig a konyhában a főzés.

Időnként csak dinnyét eszünk ebédre, ez hideg és a gyerekek is szívesen megeszik. 

Köszi, Ary

  1. 2012. október 21. 22:339476.

    Én ma karfiol levest főztem, - fehéren - gríznokedlivel, és laposhusit a nagy fiam kérésére. A párom körtebefőttet evett mellé és csináltam még tojásos-petrezselymes rizst is.

     

    Holnapra lesz gombaleves, vajgaluskával, és ismét rántott hús, mert most a nagyfiammal meg akarom utáltatni. Ha kérdezem mit ennél, a válasz mindig laposhús. Most kipróbálom mikor unja meg. Nekünk meg rántok halat, karfiolt.

     

    Kicsit jó lenne kertészkedni, de majd ez még időjárás függő. Mosás - vasalás, ezeket már nem is írom, mert ez mindig van!

     

    Voltam turiba, de egy olyan turiba, hogy az egész falu az! Minden második kapu nyitva és lehet bemenni. Képzeld ráment az egész nap, másnap alig tudtam felkelni, olyan fáradt voltam. De megérte, mert csodás dolgokat vettem, potom áron. Majd rakok fel róla képeket, ha érdekel. Legközelebb mikor megyünk már jóval "okosabbak" leszünk. Mert most is a végére okosodtunk ki.

     

    Nálatok mi készül holnap ebédre, no meg kedden.

    Én sütöttem egy körtés-almás-csokis sütit, nagyon finom, csak nem találtam az étcsokit, így fehércsokival sütöttem meg. Senki nem reklamált.

     

    Jó éjt kívánok mindenkinek. 

    előzmény:
    chilii (9472)
    2012-10-12  20:40
  2. 2012. október 21. 21:569475.

    Sziasztok!

     

    Jó későn estem ide, de gyors beírom a karfiolt, mert most tettem én is el. Nálunk most olcsó.

     

    Egy nagy lábasba felraksz vizet, bele kis borként. A karfiolt rózsáira szeded, - úgy, hogy minél több férjen egy üvegbe bele - mikor forr a víz, akkor belerakod a karfiolt és újraforráskor beleraksz még egy kiskanál szódabikarbónát vagy Na-benzoátot, és már kezded is üvegekbe belerakni a főzővízzel együtt. Én erre mindig új tetőket veszek, mert könnyen barnul a régitől ha pici pötty is van rajta. Mikor kész, lezárod és száraz dunsztba teszed. 

    Még annyit, hogy én az üvegeket előre melegvizes tepsibe rakom, hogy szét ne durranjon a meleg karfiolos víztől.

    Ez nem savanyúság, hanem lehet rántani télen, levesnek, rakott karfiolnak, meg mident tudsz csinálni belőle, amit nyáron. 

    előzmény:
    pinti (9474)
    2012-10-21  15:36
  3. 2012. október 21. 15:369474.

    Írtad a múltkor, h teszel karfiolt üvegbe, megkérdezném, h svanyúságnak rakod üvegbe, vagy csak úgy sósan .Ha nem svanyúnak, akkor engem is érdekel. Az én mélyhűtőm nagyon kicsi, nem tudok mindent lefagyasztani, de szeretnék karfiolt enni télen is, de nem méregdrágán.

     

     

    Itt a muffinom, nyersen, készen már nem volt időm lefényképezni, mert már úton van Kolozsvár felé.

    előzmény:
    Sarapod2 (9467)
    2012-10-08  20:39
  4. 2012. október 21. 15:279473.

    Ropogós bajor csülköt sütöttem (előfőztem), dinsztelt almás lilakáposztával és nokedlivel.A  csülköt a sütőben sörrel locsolgattam, attól lett szép ropogós és karamellizált.

     

    Sütőtökös muffint is sütöttem a lányomnak. Holnapra kellene valami könnyebb ételt kiagyalni, mert a mai maradékot kedden szoktuk megenni.  

     

     

    előzmény:
    chilii (9472)
    2012-10-12  20:40
  5. 2012. október 12. 20:409472.
    Szia! Tegnap egy-egy szelet bőrös karajt sütöttem, hozzá pirított zöldség volt, ma anyám sütött rakott karfiolt. Holnap nem leszek itthon, úgyhogy mindenki azt eszik amit akar, vagy talál  én megyek a Mindszenthavi mulatságra hegyaljára
    előzmény:
    pinti (9470)
    2012-10-11  15:56
  6. 2012. október 11. 16:209471.

    Holnapra be van áztatva a bab meg a sonka, mindjárt odateszem főni. Ha jön a lányom akkor lesz krumplis meg lekváros táska is, de ha nem jön akkor lebeszélem magam róla, és valami egyszerű tasakos tésztás nemtommit fogok főzni másodiknak, amit az ázsiai heteken vettem a lidl-ből valamikor .

     

    Múlt héten (a lányom ötlete volt) vettünk csigát a francia napokon, nagyon jól kitart, mert mindegyikünk csak egyet evett meg, a többi 7 ott várja a sorát a fagyóban. Nem tudom kit kellene vele megbüntetni,,,,,,,, szó sincs róla, nem rossz, erős fokhagyma íze volt, de attól még nem fogok többet kérni.A lányom meg azzal mentegetőzött, h a német csiga jobb volt neki. Na nekem ha francia, ha német, a csiga csiga marad. 

    előzmény:
    Sarapod2 (9467)
    2012-10-08  20:39
  7. 2012. október 11. 15:569470.

    Ma halat és krumplit sütöttem a férjemnek, magamnak meg egy vegyes salátát pároltam  a halhoz. Van benne cukkini, padlizsán, hagyma, fokhagyma, karfiol, paradicsom, és  fűszerek. 

     

     

    előzmény:
    chilii (9469)
    2012-10-10  09:25
  8. 2012. október 10. 09:259469.

    Remélem már jobban van a fiad!!! Nekem vasárnap fájt a fejem iszonyúan, de aztán megjött a front, és elmúlt. 

    Miért nem jött be a tiramisu? A párom imádja, nagyon jó olasz receptem van. 
    Birsalma: itt sok van, gyere! Az idén mindennek csillagászati ára van, nem csak a diónak. 

    előzmény:
    Sarapod2 (9466)
    2012-10-08  20:37
  9. 2012. október 10. 09:209468.
    már meg melyiket nem tudtad elolvasni?  ma este csalamádé eltevés lesz, mert ami eddig nem érett be kápia paprika, azt is le kellett szedni, mert félő, hogy megfagynának már szegények reggelente. remélem mire hazamegyek már minden meg lesz pucolva, nekem csak fel kell szeleteni a géppel, és mehetnek az üvegbe 
    előzmény:
    Sarapod2 (9467)
    2012-10-08  20:39
  10. 2012. október 8. 20:399467.

    Én se szoktam hétfőn főzni, de most étterembe ettünk, nem volt maradék. 

    Finom a fekete erdő sonka, de csillagászati ára van.

     

    Micsoda kajákat csináltok ti, még a nevét se tudom elolvasni rendesen, hát akkor megfőzni miként tudnám?  

     

    Szép estét nektek!  

    előzmény:
    pinti (9465)
    2012-10-08  19:42
  11. 2012. október 8. 20:379466.

    Akkor pörögtél rendesen. Én meg lusta voltam, így vasárnap útrakeltünk és egy étterembe ebédeltünk.

    Ma főztem rakott karfiolt, de senki meg se kóstolta. Nálunk ilyenkor ilyen rabszódikus a kaja. Búzát akarnak vetni és állították be a gépet. Talán 4 hektárt vetettek el eddig a 65 hektárból. 

    A nagy fiam ma nem ment dolgozni, mert rosszul érezte magát, majdnem egész nap feküdt. Főztem neki teát, meg babapiskótát evett. Nem tudom mi van vele. Orvoshoz nem ment, fájt a gyomra, görcsölt. 

    Holnap ismét megyek szurira, és utána már csak 1 marad. 

    Ja szombaton sütöttem egy grízes mézes sütit, abból van még pár darab. Valami jó kekszrecept nekem is kell, mert nem győzöm őket a győrivel. Már nagyon drága és nem tudják mi az elég belőle. 

    Mazsolabort vegyél, én is vettem 2 üveggel, mert megérdemlem és mert akcós!  Vettem mascarponét is, de még receptet kell nézni hozzá. Tiramisu nálunk nem jön be.

    Épp néztem én is birsalmát, de itt a faluba nincs. No meg a dió vaze csillagos ég az ára. Mennem kell a nagybanira, ott tuti féláron megveszem.

     

    előzmény:
    chilii (9463)
    2012-10-08  09:41
  12. 2012. október 8. 19:429465.

    Meg is vettem a fekete erdő sonkát, finom, csak kevés.

     

    Holnapra nem kell főzzek, esszük a vasárnapi húslevest grízgaluskával, és a visszatapsolt stroganoffot, rösztivel.

    előzmény:
    Sarapod2 (9461)
    2012-10-05  13:34
  13. 2012. október 8. 19:389464.

    Ma zöldbableves volt az ebéd, főztem bele pár virslit is. Szombaton a lányom kívánságára szílvásgombócot főztem, de mi ma ettük meg a részünket, mert szombaton hagymás csirkemáj volt, meg a pénteki rakottkrumpli maradék, tehát volt mit enni bőven.

     

      Csak azt nem tudjuk, h hova készíted a párodat. Talán nem katonának fog menni  -Istenments !?

     

     

    előzmény:
    chilii (9463)
    2012-10-08  09:41
  14. 2012. október 8. 09:419463.
    Szebb napot! Én csütörtök este óta zabálok, most asszem léböjt kúra kellene már! Egész hétvégén vártuk a telefont, hogy apának mikor kell indulnia, de eddig nem hívták. Csomagoltam neki édes  meg sós kekszet, birsalmasajtot és gyümölcskenyeret, hogy éhen ne haljon nekem. Ki is vagyok purcanva, folyamatosan pörögtem egész héten, kivéve a tegnap délutáni migrént, mert akkor eldöltem vagy 2-3 órára. Szombaton szedtünk kökényt, azt még be kell főznöm lekvárnak, azután még birsalmasajt lesz soron, de utánna már elásom a befőző fazekam!!!!

    Szombaton valami isteni ebédet rittyentettem, Jäger Schnitzel-t (vadász szelet), borjúcomb vörösboros, gombás mártásban, krumplipürével, utánna tiramisu (akciós volt a lidl-ben a mascarpone).

    A feketeerdő sonkát is szokták időnként akciózni, olyankor érdemes venni! És mintha láttam volna a pénztár előtt kitéve a mazsolaborodat 

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9462)
    2012-10-05  13:40
  15. 2012. október 5. 13:409462.

    Nekem az idén 2 nagy pálmám ment tönkre. Meggondolandó dolog, hogy költök-e még rá! Most kiírtam pár helyre, hogy ha valakinek kinőtte a lakása a pálmát, reális áron átveszem. 

    A paradicsomot ne is említsd, lett bőven. Az idei meg még kint van a garázsba, a dunsztba. 

    De ültettem 4 tő koktélparadicsomot és majdnem ellátott bennünket eddig. Meg a kukszli mellé valahogy leesett 2-3 szem mag, és lám kikelt, minden permetezés nélkül, igaz néha locsoltam. Arról még néha-néha tudok szedni pár darabot. 

     

    Én is valami keksz félén gondolkodom sütésileg. Valamelyik nap a GM ment boltba, - újság, kenyér - és majd 3 ezer forintot fizetett. Mondom mi a kóchengeres pékfaszát vettél még? Egy kis nápolyi, egy kis keksz, egy kis pilótakeksz. Az eszem meg áll, mert a héten már 2 x sütöttem, de neki ezek a száraz rágcsálnivalók hiányoznak azt mondja, ha ideges, akkor ilyet eszik. Mondtam ha ideges, üljön hidegvízbe!

     

    Szét nézek a hűtőbe, hogy mit is akarok a hétvégén főzni!  

    előzmény:
    chilii (9457)
    2012-10-03  20:33
  16. 2012. október 5. 13:349461.

    Sziasztok 

     

    A Lidl-be lehet venni, hajszálvékony, és az ára qurva vastag! Nem lesz sűrűn az asztalon az tuti! 

    Nálunk borsóleves lett, friss borsóból, csipetkével, és palacsintát sütöttem. Természetesen senki nem éhes, pedig már fél 2 van. 

     

    Holnap jönnek átfutó vendégeim, így szeretnék nekik sütni valami finomat. Elképzelés már van, most megnézem van-e hozzá minden. 

     

    Épp most kaptam egy nagy fej zöld salátát és egy nagy fej lila fodros salátát. Nem tudom mihez is fogom megcsinálni. A utolsó két héten már két szer volt, egyszer tojásos nokedlihez, egyszer meg sült csirkéhez.

     

    Alig várom, hogy lemenjen a karfiol ára, ilyenkor szoktam rakni üvegbe, no meg mélyhűtőbe is. De előbb jóllakunk belőle de nagyon. Imádom minden féle - fajta formába. Még krémet is szoktam belőle csinálni.

    Írod, hogy sok lett a füge a gyümölcskenyérbe. Becsüld meg nagyon, mert nekem már második éve nem tud beérni. Tavaly előtt tudtam elrakni lekvárt és dzsemet, még mindig abból élünk.  

    előzmény:
    pinti (9458)
    2012-10-05  08:50
  17. 2012. október 5. 10:199460.
    Szia! Azért tartott ki, mert vagy 60 tő volt de jövőre egy picit kevesebbet tervezek. Hétvége még itt sincs, sajnos meló van, de hamar akarok lelépni, mert a párom csak most van itthon, aztán nem látom vagy három hétig. Hétvégén ezért sütés lesz, bár már van egy keksz, amit tegnap este sütöttem, és a múlt heti gyümölcskenyérből kísérleti jelleggel vákumfóliáztam egy darabot. A múlt héten vettem borjúcombot, abból lesz holnap vadász szelet. Szerintem vasárnap már nem lesz itthon, akkor meg túrok valamit a fagyasztóból, majd meglátom. 
    előzmény:
    pinti (9459)
    2012-10-05  08:57
  18. 2012. október 5. 08:579459.

    Jól kitart a paradicsomotok a kertben, ha még most is főzöl belőle. Nekünk már csak enni jut, pedig jóidő volt, nem panaszkodhatunk. 

     

    Szép hétvégét, nekem még nem jött el, délutános vagyok . 

     

     

     

    előzmény:
    chilii (9457)
    2012-10-03  20:33
  19. 2012. október 5. 08:509458.

    Fekete erdő sonka, ?????? ez hol terem ? Még nem találkoztam vele.

     

     

    Most készűl a rakott krumpli , ez a lányom kívánsága. Van karfiol leves, és céklás almasaláta, vagy almás céklasaláta.

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9455)
    2012-10-02  20:00
  20. 2012. október 3. 20:339457.
    Szép estét! Ma nem tudtam ebédidőben lelécelni virágot locsolni, így délután még tettem egy kanyart, sajnos így később értem haza, mint számítottam. Anyám már várt a leszedett paradicsommal, ezúttal csak simán paradicsomlének főztem be, de azért tettem bele friss zöldfűszert. Paradicsomlevesnek pont jó lesz, meg paradicsomos káposztának . Hat üveg lett összesen. Akartam még kekszet sütni, de az már nem jött össze, majd reggel korán kelek, begyúrom, este meló után pedig megsütöm, csak holnap jön a főnököm, nem tudok korán lelépni. 
    előzmény:
    Sarapod2 (9452)
    2012-09-30  21:55
  21. 2012. október 3. 15:119456.

    nagyon finom lett a gyümölcskenyér, csak picit sok lett benne a füge, és elég édes, legközelebb több savanykásabb gyümölcs kell bele 

    a főzés lényege szerintem, hogy időben megspóroljuk az aszalt gyümölcsök áztatását, és így hamarabb megpuhulnak (amúgy legalább egy éjszaka kell nekik)

    előzmény:
    pinti (9454)
    2012-10-02  19:44
  22. 2012. október 2. 20:009455.

    Jó a tyúk is, de a családnak kakast zengtem be! 

     

    Tudod ezzel a cholesterin meg vérnyomás, meg cukor bajokkal teli a púpom. Nem eszem minden nap velőt, gyerekkorom óta szinte nem is ettem. Ha annyira árt, hát bevállaltam. Amit a test megkíván azt meg kell neki adni. 

     

    Alig várom, hogy a karfiol ára lemenjen, mert rakok el üvegekbe, meg a mélyhűtőbe is. De amíg meg nem unjuk, addig eszünk is minden félét belőle. Imádom a karfiolt.

     

    Ma zöldség leves volt gríznokedlivel, és maradék főtt hús a levesből tormával. Aztán van még sült tyúk, amit fekete erdő sonkába csomagolva megsütöttem, de még nem evett belőle senki. Holnap kap egy kis vajon párolt zöldséget és rizst. Levest nem főzök az lesz a holnapi menü. Rájöttem, ha minden nap van leves, alig kell nekik a második féle. 

     

    Sütöttem zabpelyhes dupla csokis muffit a fiúknak, de elmentek focizni, majd ha jönnek gondolom megdézsmálják. Itt még hül a tepsibe.  

    előzmény:
    pinti (9453)
    2012-10-02  19:39
  23. 2012. október 2. 19:449454.

    Főzött gyümölcskenyér, érdekes lehet.

     

     

    Kösz a receptet, megcsináltam, el is fogyott de azt hiszem vissza fogom tapsolni a hétvégére, mert jön a puja is, és biztos fog örűlni a rösztinek.

    előzmény:
    chilii (9451)
    2012-09-29  15:32
  24. 2012. október 2. 19:399453.

    S akko a tyúk pörkölt nem jó ????????? Mé kell válogatni ?????

     

    Pár napja én is nézegettem a velőt, de nem vettem meg azért se. Elképzeltem milyen jó lenne sütőpapírba csomagolva megsütni, úgy mint legutóbb a halfilét, de lebeszéltem magamat róla.

     

    Tele leszek koleszterinnel tőle, phfuj, nem is jó,,,,,,,,,,  ,

     pedig milyen jó lenne.

     

    Holnapra karfiol levest kellene főzni , mondjuk vajgaluskával, és csirkemájat jó sok hagymával.

     

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9452)
    2012-09-30  21:55
  25. 2012. szeptember 30. 21:559452.

    Remélem nem. 

     

    Ha nem zavarok, lassan jövök én is vissza. Fogy a meló, és kissé jobban is vagyok! 

     

    Mostanába csak gyors kaják voltak, de ma kitettem magamé, igaz kissé más lett mint vártam. Apukám gyerekkoromba főzött marhahúslevest, amibe volt velős csont is. A velőt pirított kenyérre rakta, majd bors-só és ettük. Valami fantasztikus volt. Én ugyan így csináltam, de nekem nem volt olyan, mint anno akkor.

     

    Aztán kakaspörkölt készült - majdnem - mert mire kiolvadt a "pára" tyúk lett belőle, de jó nagy állat, azért is hittem, hogy kakas. Ilyenkor viszont el szeretném verni a kezem, hogy nem írtam rá mi?

     

    Pörkölt készült azért belőle nokedlival és tejfölös uborkasaláta mellé. Az egyik combját - alsót-fölsőt - megsütöttem, valamint a fél mellét. Betekertem fekete erdő sonkába, ahhoz lesz majd valami köret holnap. Kedden meg megkapják a pörkölt második felét. 

    Sütés elmaradt!  

     

    előzmény:
    chilii (9449)
    2012-09-21  18:56

Címlap

top