Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MA JÖTT A VÉGREHAJTÓ!!!!!

Szabina*
Létrehozva: 2006. július 27. 18:12

Sziasztok

Sürgős segítségre lenne szükségem, aki tud segítsen. Az utcában ahol lakom, a második szomszédomnál ma végrehajtó járt, és lefoglalta az ingóságait. Szegény sírva jött át és elmesélte, annak ellenére hogy az egész utca látta a nagy "felvonulást" Amit az ügyröl tudok, az annyi, hogy 4 éve egy magánszemélytől kölcsönt kértek 2000000.- Forintot. Természetesen ügyvéd előtt kötött kölcsönszerződés alapján. Akitől kérték a pénzt, egy jómódú idősebb férfi, aki  családi barátjuk volt. Ezt az összeget kamatmentesen kérték, mindössze 3 hónapra. A kölcsönadó tényleg rendes ember(látásból ismerem) szívesen segített a családon, mert valamilyen vállalkozáshoz kellett a pénz. A kölcsönszerződésben is kamatmentesen van írva, de ha időre nem fizetik vissza, akkor visszamenőleg is kamattal kell. De ismét jelzem, hogy ennek 4 éve. A vállalkozást megindították, de sajnos a Nő férje autóbalesetben meghalt rá 4 hónapra.  Egyedül maradt 3 pici gyerekkel. De eddigre a kölcsönadónak visszafizettek 1000000.- forintot, tehát csak 1 milla maradt. Szegény szomszédasszonyom napi 14 órákat dolgozott, hogy eltudja tartani a gyerekeket és megmentse a vállalkozást. Jelenleg bérelt házban laknak, a vállalkozás is működik de a kölcsönkért összeggel még mindíg tartozik, és semmit nem tudott férje halála után fizetni. A "jóbarát" több sikertelen felszólítás után bírósághoz fordult, ahol a követelését jogosnak tartották, de ezt a szomszédasszony is elismerte, de hozzátette, hogy nem tudja mikorra tudja rendezni. Kis idő elteltével jött a fizetési meghagyás, és végrehajtó(ma) Lefoglalta a házban lévő bútorokat, és azt mondta kb  1 hónapja van hogy rendezze a kamatos 1 millát, mert utánna árverésre bocsátja az ingóságait.

Nagyon megsajnáltam, mert tudom hogy nagyon rendes és a gyerekeit is szépen neveli és gürizik mint egy állat, de csak a megélhetésre elég.

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy a végrehajtónak milyen jogai vannak? Ő mindent megtehet? És milyen joga van a szomszédomnak? Ő ugyanis attól fél, hogy ha az ingóságok nem érik el a követelt összeget, akkor az üzletrésze is veszélyben van. Ez tényleg lehetséges? Bt. beltagja, és az anyukája a kültag.Mert ha abból foglalnak, akkor Neki tényleg annyi. Én úgy tudtam, hogy elősször is a munkabérből kell vonni, de ha az nincs aztán jöhet a többi. Neki van bére, igaz a minimál, de akkor is van.

Bocsi ha hosszúra nyult, de nagyon zaklatott lettem, mert lehet hogy 1 hónap múlva már aludniuk sem lesz min a gyerekeknek.

Segítsetek légyszi a jogszabályokban, vagy hogy egyáltalán a szomszédnak mihez van joga...ha van. 

 

  1. 2017. szeptember 5. 02:35138.

    Üzleti kölcsön, személyi kölcsönök, lakhatás, autóhitel-hallgatói hitelek, konszolidációs hitelek, fedezetlen hitelkockázati tőke keresése; Stb. Vagy egy vagy több pénzügyi okból visszautasította a bank vagy megállapodás kölcsönét. Valószínűbb, hogy a bizalmad Ez a megoldás! És a magánpénztorok pásztázása a vállalatok és a magánszemélyek számára alacsony és megfizethető áron kínál 2% -ot. Érdekel? A kölcsön átváltása után lépjen kapcsolatba 48 órán belül. KAPCSOLAT: garciajsacramento@gmail.com

  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. június 21. 05:50137.

    Csiszta mátyár, ki tyudom mondani hoty vásfázík.

  3. 2006. július 29. 08:56136.
    Szülőknek csak van? Arra is lehet..
    előzmény:
    Szabina* (125)
    2006-07-28  17:36
  4. Torolt_felhasznalo_400882
    Torolt_felhasznalo_400882
    2006. július 28. 20:04135.
    bocsi pontosabb cím: http://www.jogiforum.hu/forum/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_400882 (134)
    2006-07-28  20:03
  5. Torolt_felhasznalo_400882
    Torolt_felhasznalo_400882
    2006. július 28. 20:03134.

    Kedves Szabina!

    Butaságot nem szeretnék neked mondani, de van egy fórum ahol szakemberek vannak és elég hamar válaszoltak nekem is a feltett kérdésemre 1 órán belül a cím: www.jogiforum.hu próbáld meg egy próbát megér! Amúgy kölcsönt nem tudnak felvenni?

    előzmény:
    Szabina* (1)
    2006-07-27  18:12
  6. 2006. július 28. 19:27133.
    Akkor ha legközelebb megint átmész hozzá világosítsd fel légyszíves, hogy ha így folytatja ennek bírkatürlemü hitelezőnek is elfogyhat az összes türleme és nagyon könnyen találhat más eszközöket is a behajtásra. Nem a régi durva verőemberekre gondolok, bár azok is sikerrel müködnek még. De vannak remek behajtócégek akik legálisan müködnek és számítha arra, hogy a faluban pokollá teszik neki és az egész családja életét, mindezt hivatalosan, jogszabályt nem sértve.  De én azt mondanám, hogy az ilyen megérdemli.
    előzmény:
    Szabina* (117)
    2006-07-28  17:08
  7. 2006. július 28. 18:15132.
    nem erzek semmifele karoromot, inkabb hanyingert! rosszul vagyok az olyan lenyektol, akik szivesen veszik egy kedves segitokesz ember joindulatat, felhasznaljak a penzet, es amikor vissza kene fizetni, meg ok fordulnak ugyvedhez hogy ugyan ne kelljen mar fizetni, es meg jol fel is vannak haborodva! boaaaa! ezert hiznak a bankok, mert a maganember mar nem mer barati kolcsont sem adni, mert nagyon sok esetben ez a vege! a bank meg nem szorakozik, jon es visz mindent! 
    előzmény:
    Szabina* (131)
    2006-07-28  18:05
  8. 2006. július 28. 18:05131.
    Lejobb öröm a káröröm...ugye?   Na nem mitha én még sajnálnám 
    előzmény:
    saschamora (130)
    2006-07-28  17:55
  9. 2006. július 28. 17:55130.

    eheheh!:-)

    a szomszedod csupan az idot huzza, kozben szepen szepen kamatozik az 1 milla, + ugyvedi koltseg!:-))
    a perujrafelvetelt meg kell alaposan indokolni, szamomra pedig eleg halvany indok a "gyengeseg", ugyanis mi targy? a targy az, hogy ados nem teljesitette a szerzodesben leirtakat. ha van lefoglalnivalo ertek, duma nincs, fizetni kell....elobb vagy utobb, de mindenkeppen fizetni kell...

    előzmény:
    Szabina* (117)
    2006-07-28  17:08
  10. 2006. július 28. 17:47129.
    Akkor aztán tényleg oda lesz az üzlete is. Most már csak a gyerekeket sajnálom. És annak örülök, hogy bár 6 éve vagyunk szomszédok, de nem ismertem jobban. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768596 (127)
    2006-07-28  17:43
  11. 2006. július 28. 17:44128.
    kkor meg vigye el a balhét  Még jó hogy nincsennek ilyen gondjaim, és ebből az esetből sokat tanultam...nem kérek, és nem adok kölcsön 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768596 (126)
    2006-07-28  17:38
  12. Torolt_felhasznalo_768596
    Torolt_felhasznalo_768596
    2006. július 28. 17:43127.
    Na de az időhúzás sokba fog kerülni, csak Ő ezt még nem számolta ki.  Ha a pasas kamatostól kéri vissza, mert szerintem bármikor kérheti, ha eddig nem kérte, mivel a csaj időhúzásra játszik - úgy felpörög az egymilla évi 11 százalékkal, hogy a büdös életben nem fogja tudni visszafizetni!
    előzmény:
    Szabina* (124)
    2006-07-28  17:33

Címlap

top