Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zavar a párom exe

doracska79
Létrehozva: 2006. augusztus 30. 17:15

Sziasztok!

Szerintem nem vagyok egyedül, de lassan már megbolondulok a pasim ex nőjétől.

Nincs konkrétan jelen az életünkben, de a pasim barátjának tartja. Felmegy hozzá, elviszi vásárolni, segít neki. Ezt is elfogadnám, csakhát olyan vagyok, hogy szeretek ott lenni...hogy lássam mi a helyzet. S ex nő nem akar találkozni velem, engem nem akar beengedni az életébe, ki vagyok tiltva, s nem látom mi folyik ott.

Én meg eszem a kefét, pedig a pasim - mivel tudja hogy zavar - próbálja kulturáltan intézni a dolgait. Egyet kértem: mindig tudjak róla, ha találkozik vele. ezzel meg is lennénk, mégsem tudom elviselni. ááááááá...segítség!!! 

  1. 2006. augusztus 30. 20:30151.
    Értem mire gondolsz, de ez nem csak az ex esetében lehet így. Egy rossz pillanatba a haverok is belekavarhatnak a jópofa tanácsaikkal. De, ha te vigyázzol a kapcsolatodra, nincs mit kavarni, mert te vagy a biztos pont az életében. Tehát nyugi.
    előzmény:
    doracska79 (147)
    2006-08-30  20:26
  2. 2006. augusztus 30. 20:30150.

    hát igen, a történted megmutatja, hogy te érted, mire volt a "minihisztim".  

    és ezt tényleg megértette a párom...nagyon kedvesen bocsánatot kért...csak tévesen következtetett!!!! a probléma megvan, a bocsánat megvan, a megoldáskeresés is megvan, de a végeredmény szerencsétlen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615504 (146)
    2006-08-30  20:26
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 30. 20:28149.

    Miért lennél Te fontos, vagy érdekes, a pasid volt nője szemében? Mi dolga neki veled?

    előzmény:
    doracska79 (145)
    2006-08-30  20:24
  4. 2006. augusztus 30. 20:27148.

    A féltékenység abból táplálkozik, hogy nem bízzunk magunkban. Attól tartunk, hogy valaki überol minket a párunknál.

    A többiek elfogadják, hogy vagy. De kit érdekel ez a tény, ha ki akar kezdeni a pároddal? Szerintem senkit.

    előzmény:
    doracska79 (145)
    2006-08-30  20:24
  5. 2006. augusztus 30. 20:26147.

    lucky you....az én eddigi kapcsolataimba folyton az exek kavartak bele. akár én is exként.  

    de ott érzelmekről van szó...itt meg csupán arról, hogy nem tudom, gonosz-e az a valaki, vagy nem. érzelmeket nem feltételezek párom részéről, ezzel nincs gond. néhányszor már írtam, bocsi aki unja, hogy leginkább attól félek, hogy mindenkinek vannak sebezhetőbb pillanatai (pont összeveszünk, ilyesmi) amikor gonoszsággal lehet a meleg vasat ütni, ami igazán be tud kavarni. ha érted, mire gondolok... 

    előzmény:
    Dagiiron (144)
    2006-08-30  20:23
  6. Torolt_felhasznalo_615504
    Torolt_felhasznalo_615504
    2006. augusztus 30. 20:26146.

    Na, ezt megint nem értem..., szóval az első nem te vagy. Szar is az, amikor a pároddal elmentek valahova, és te érzed magad kívülállónak.   Tudom, nem azonos az ex a családdal, de nekem is van egy ilyen történetem. Párom nagyon jóban van a családjával, és hozzá volt mindenki szokva, hogy egyedülálló, egy telefon és máris ugrik, bármi van. Mi összejöttünk, és még mindig úgy gondolták, mindent eldobva ugrik. Vártuk a Mikulást (nekem volt már akkor egy lányom..., nem közös gyerek), erre jön a telefon, hogy a papa csak másnap menne le a nővéréhez, és Zoli vigye már le most sürgősen, mert a nővére kislánya hisztizik érte. Párom meg, rögtön ugrott volna..., természetesen a lányom és engem otthagyva a Mikulásunkkal együtt. Erre én is behisztiztem. Ha van egy kapcsolat, legyen az "új" család a fontosabb (persze, ha ez a kapcsolat komoly) és ne az ex, vagy a nővér. Természetesen semmi kifogásom nincs az ellen, hogy jóba legyen velük..., sőt!!! Hát persze, hogy legyen..., de ne helyezze a saját (illetve fogadott) gyereke elé a nővér gyerekét. Na, most biztosan én is kapok, milyen céda vagyok.  

    Na ezt az egészet azért meséltem el, mert igen, tartsa meg a régi kapcsolatait, de ne helyezze eléd őket! Ez nem frankó! Igazán kellemetlenül érezhetted magad azon a szilveszteren. Ezt miért nem lehet megérteni? Vagy mindig te legyél a megértő??? 

    előzmény:
    doracska79 (137)
    2006-08-30  20:11
  7. 2006. augusztus 30. 20:24145.

    ez igaz...kérdés, hogy a többi nő az életében, barátnők, kolléganők, stb. miért nem zavarnak.

    a válasz: mert ők elfogadják, hogy létezem!

    ez nem mentesít engem a féltékenyság vádja alól szted?  

    előzmény:
    Dagiiron (142)
    2006-08-30  20:21
  8. 2006. augusztus 30. 20:23144.
    Nekem több olyan barátnőm is volt, aki igen jóban volt néhány exbarátjával. Soha sem zavart, s tudod egyik kapcsolatomban sem az exek kavartak bele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615504 (139)
    2006-08-30  20:14
  9. 2006. augusztus 30. 20:23143.

    hát az már kiderült, hogy több, mint barátság. nem, nem akar újra összejönni a párommal, de nem bírja még elereszteni.

    lehet, kicsit apapótlék, lehet, csak irigyli a boldogságát, bármi lehet az oka, de igen...a helyzet tényleg ez.

    csak az a kérdés, ilyenkor, ha te barátodnak érzed, fenntartod-e még vele a kapcsolatot. s a kérdés az is, hogy amennyiben nem lenne a válasz, nem vizsgálnád-e felül olyan okoknál fogva, amilyenek fennálnak (a.k.a. baba, egyedül, nincs barát...segítségre szorul...mégiscsak két évig voltak együtt. az ember nem hagyja cserben szar helyzetben a másikat)

    előzmény:
    csőpike (141)
    2006-08-30  20:19
  10. 2006. augusztus 30. 20:21142.

    Veled van, veled osztja meg az életét, az ágyát stb. Minden okod meg van arra, hogy tudatosuljon benned, a másik az ex. Ha nincs meg az önbizalmad, akkor hiába tünik el az ex, majd jön egy másik nő, akivel szerinted túl bensőséges a kapcsolata. Ugyanis, ha nem hiszed, hogy nálad jobbat nem talál, s te vagy neki az igazi, akkor mindig kétségeid lesznek.

    Nem is kell bízni az exben, de rajtad áll, hogy lesz -e valaha is olyan nő, aki el tudja hódítani tőled.

     

    előzmény:
    doracska79 (138)
    2006-08-30  20:12
  11. 2006. augusztus 30. 20:19141.
    Szia még valami    nem lehet hogy az ex részéröl több lehet mint barátság vagy esetleg többet szeretne? 
    előzmény:
    doracska79 (1)
    2006-08-30  17:15
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 30. 20:18140.
    Nem, a feleségem egyáltalán nincs jóban a volt nejemmel, és fordítva. Egyáltalán nem haragszanak egymásra, de abszolút nem kíváncsiak egymásra. Szerintem 10 éve nem is találkoztak.
    előzmény:
    doracska79 (134)
    2006-08-30  20:04
  13. Torolt_felhasznalo_615504
    Torolt_felhasznalo_615504
    2006. augusztus 30. 20:14139.
    Azért én kíváncsi lennék, ha a feleséged, barátnőd, akárkid fenntartaná a régi kapcsolatát, de téged kizárna belőle, mit tennél? Bizalom? Milyen bizalom, amikor egyetlen egyszer nem mehet a "barátságuk" közelébe? Ez nekem tök olyan, mintha két élete lenne egy embernek..., az egyik részébe belenézhet a párja, de a másik csukva marad előtte. Hát én is kíváncsi lennék, mi lehet az ajtó mögött!  Lehet, hamar megöregszek! 
    előzmény:
    Dagiiron (136)
    2006-08-30  20:09
  14. 2006. augusztus 30. 20:12138.

    az önbizalom nehéz, rossz tapasztalatokkal az exekről.

    a bizalom megvan - a páromban. az exében nincs meg!

    előzmény:
    Dagiiron (136)
    2006-08-30  20:09
  15. 2006. augusztus 30. 20:11137.

    húúú, ez bonyi...ez a távolságtartás ez újkeletű...azóta van, mióta a baba megszületett. gondolom meghízott meg minden, és nem akarja, hogy lássam, mennyire rossz bőrben van, vagy sajnáljam.

    találkoztunk mi már...1 hónapos volt a kapcsolatunk kb. de én ezen találkozások után kissé behisztiztem dolgokon, amiből párom - tévesen - azt a következtetést vonta le, hogy jobb, ha mi nem találkozunk. én ugyanis olyan dolgokon hisztiztem be, hogy pl. mikor először vitt bemutatni a barátaihoz, akkor ott volt az exe is, és ott ajándékozták meg egymást karira előttem. köpni-nyelni nem tudtam. egyenetlen talaj, éppen meg kellett volna kedveltetnem magam a barátaival, de ehelyett egy ex lett a középpontban.

    aztán szilveszterkor meg szintén őt elvitte bulizni, míg én inkább a barátaimmal töltöttem a szilvesztert (merthogy exnek nincsenek barátai, és ezért velük tölti), s úgy gondolta, ahova mennek, ott engem is kirak, s akkor szépen én elvillamosok a barátaimhoz (lázas beteg voltam, jelzem)

    szóval ezek durva dolgok voltak, behisztiztem, elmondtam, megértette, bocsánatot kért, s levonta a következtetést: nem kell nekünk találkoznunk. bamm...rossz rossz rossz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615504 (135)
    2006-08-30  20:05
  16. 2006. augusztus 30. 20:09136.
    Csak egy szót tudok tanácsolni: bizalom!!! S magaddal szemben pedig : önbizalom!!!
    előzmény:
    doracska79 (1)
    2006-08-30  17:15
  17. Torolt_felhasznalo_615504
    Torolt_felhasznalo_615504
    2006. augusztus 30. 20:05135.

    Nanemááá! Nehogy már még te érezd magad rosszul!!! Te léptél bele valamibe? Azt hiszem, azért a párod is akarta, vagy nem?  És te csak annyit szeretnél, hogy ne legyél kívülálló..., nem szétszedni a barátságot. Egyszer ugorjatok fel hozzá együtt, hátha akkor tudatosodik benne, hogy te is vagy. Az én meglátásom szerint két lehetőség van. 1. Még mindig vonzódik a párodhoz, és magának akarja, ezért nem akar veled találkozni. Na ez rossz, és nálam nem megengedett lenne, mert ez nem barátság, csak egy régi nője ráakaszkodása. 2. Fél a találkozástól, hogy mit mondanátok egymásnak, hogy viszonyuljon hozzád, stb... Ezen meg lehet változtatni.  De azt meg nem értem, hogy miért kellene neked eltűrnöd azt, hogy a régi barátője ráakaszkodik. Barátság ok, de akkor miért ez a távolságtartás feléd?

    előzmény:
    doracska79 (125)
    2006-08-30  19:51
  18. 2006. augusztus 30. 20:04134.

    értem, és én lennék a legboldogabb, ha jóban lehetnék párom exével...nem vagyok egy undok típus. itt az a gond, hogy ő nem akar találkozni velem. kizárt az életéből, hallani sem akar sem rólam, sem a közös élményeinkről, egyáltalán semmiről. nem akarja elfogadni,hogy én már vagyok a párom életében. szeretné fenntartani azt a "barátságot", ami eddig volt, ugyanazokkal a feltételekkel. hogy együtt jártak a párom barátaival szórakozni, kirándulni, dumálni.

    ez már nincs meg, hiszen ezeket velem csinálja, sőt még el is akarja mesélni neki az kis életét, hogy mi történik vele a mindennapjaiban...csakhogy ezeknek a mindennapoknak én is része vagyok, és ez az exnek nem tetszik.

     

    előzmény:
    Ugor (130)
    2006-08-30  19:58
  19. 2006. augusztus 30. 20:01133.
    Az érzelmek ilyen szintű keveredése , az a magas. Tiszta Melrose Place, mindenki kavar mindenkivel!
    Most már tényleg mennem kell, sziasztok!
    előzmény:
    doracska79 (128)
    2006-08-30  19:55
  20. 2006. augusztus 30. 20:00132.

    no azért nem ugráltatja...ő szokta felhívni, ha épp van kedve hozzá. és ezt párom is érzi, hogy hálás kéne legyen, s ő is feldühödött rá, hogy amikor ex közölte, hogy ő nem kíváncsi arra, hogy mi hova megyünk, meg hol nyaraltunk, meg ilyenek.

    csakhát utána egy hónap és lenyugszik, és megint felhívja. a nő büszke, ha rajta múlna, akkor nem hívná fel talán a páromat.

    ezt nem tudom megérteni, hogy mi húzza még vissza. tényleg nem a "szerelem" vagy vmi. tényleg csak barát...de ő is ... hogy mondjam...ha tudjuk vkiről,hogy bajban van, sokkal többet elnézünk neki. márpedig ez az ex bajban van. szülei most szakítottak másodszor, egyedül maradt 29 évesen egy pici babával, akit sokszor a pokolba kíván, nem tud kimozdulni, igaziból sztem sok barátja sincs.

    én is segítenék, ha ilyen helyzetben lenne egy haverom, barátom, tök mindegy, minek hívjuk. párom tisztában vele, hogy én mennyire "jófej" vagyok. csak asszem nem érzékeltettem vele, hogy nem sokáig leszek az  

    előzmény:
    kriszmam (127)
    2006-08-30  19:55
  21. 2006. augusztus 30. 19:59131.
    szerintem onantól hogy ő belement a dologba igen is vannak jogaid és elvárásaid is,én nem azt mondom hogy nem lehet szóba álni az előző barátnővel vagy baráttal,de akkor te is legyél része az ő kapcsolatuknak mert úgyebár már téged is nézni kéne! én egyszerüen leálitottam vagy abahagyja vagy szét válnak útjaink és kész. ami a legérdekesebb hogy az én párom hasonló természet lehet mint atied nem tud nemet mondani,és nem akarja megbántani a volt ex nőjét ezzel mintha valami alól felmentenék magukat,tehát még a párodat szerintem nem is lehet hibáztatni de az ilyen pasikkal kénytelen az ember erélyesebben fellépni és ha érzik hogy vész van leálnak. sok sikert!  
    előzmény:
    doracska79 (125)
    2006-08-30  19:51
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 30. 19:58130.
    12 éve vagyon nős, van egy 11 éves lányunk. Az előző házasságomban is van egy fiam. Olyan is volt, nem is egyszer, hogy még Balatonra is levittem a volt feleségemet, a fiammal, nyaralni. Hozzánk, a mi házunkba. És a feleségemnek, a mstaninak, aki ezentúl is a feleségem lesz, soha, egyetlen egyszer nem merült fel kifogása ez ellen. De nem is értenénk, hogy mi lenne ebben a probléma. Egyébként itt áll a nejem is éppen, és olvassa, amit írok.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_615504
    Torolt_felhasznalo_615504
    2006. augusztus 30. 19:57129.
    Csak nem te vagy az ex?    Na jó..., kíváncsivá tettél és elolvastam az első két hozzászólásodat. Most már értem, mit értettél másik oldalon. Azt hiszem, azért nem tartozom teljesen oda, mert a két történetben van egy lényeges különbség, és ez szúrt nekem is szemet. Hogy a lány nem akar hallani doracskáról. Te meg gondolom, nem hadakoztál a kapcsolatai ellen, és örültél, hogy boldog. Ilyen esetben nincs semmi gond. Ha az ex nem bánná dorácskát, akkor azzal sem lenne problémája, hogy találkozzanak. Hát itt láttam meg én a bibit. A valamilyen szinten vonjuk be párunkat kapcsolatainkba alatt pont ezt értettem. Ne legyen mindig, minden alkalommal nélkülözve párunk, amikor barátainkkal találkozunk. Ennyi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_939933 (119)
    2006-08-30  19:41
  24. 2006. augusztus 30. 19:55128.
    izé...lehet nem voltam érthető...kicsit felzaklatott most ez a téma, hogy újra rákezdtem ... mi nem tiszta?
    előzmény:
    vasszűz2 (126)
    2006-08-30  19:53
  25. 2006. augusztus 30. 19:55127.

    Ha most jol ertettem, akkor a baba nem az exede?????

    Akkor meg plane nem kell hagynod hogy ugraltassa a parodat. Nincs semmi jogalapja a diktalasra, csak koszonettel tartozik ugy a parodnak mint neked azert, hogy mellette vagytok. Ezt mond meg a parodnak is, hogy vilagositsa fel arrol is, nem sok emberke engedne meg, hogy a parja igy viszonyuljon az exhez. Es ezert ne legyenek kikotesei veled szemben, mert esetleg elveszitheti mindkettotok joindulatat es segitokeszseget. Az ilyen emberekkel komolyan kell beszelni ilyen dolgokrol, hogy magukhoz terjenek.

    előzmény:
    doracska79 (121)
    2006-08-30  19:44

Címlap

top