Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. hus
    hus
    2006. február 14. 19:3417876.

       

    Hat en csak azt emlitettem, hogy az  orvos mit szokott kerdezni, mielott felallitja a diagnozist!

    Eszem agaban sem volt, hogy barmelyikonk is belegondoljon a meghitt, vagy nem is tudom mit gondoljak Gore maganeleterol.

    Ezek szerint meg azt sem lehet rafogni, hogy palyat tevesztett?

    Ujsagironak  keszult valamikor. Ezek a szulok mindig  meg akarjak mondani a gyerkuknek, hogy melyik palyat valasszak. Bohzaszto!

    előzmény:
    jucumuca (17874)
    2006-02-14  19:25
  2. 2006. február 14. 19:3217875.
    ..."tegnap ota egyfolytaban mulatok egyebkent jucumuca azon feltetelezesen, hogy a szocilista szurke aparatcsik vilag agymosott kepviseloje vagyok, aki veletlenul belepottyant a fejlett es komplikalt amerikaba - ahol aztan most megnezheti magat... Way to gooooo!!""""

    Olvastal mar Shakespeare-t ANGOLUL??

    Csak egy kis quote:

    "Methinks, she doest protest too much....."








    Kedves Piggyke, csak annyit, hogy itt nalunk szabadsag van, es MINDENROL nyilvanithatsz velemenyt. Senki sem fogja megkerdezni toled hogy honnan jottel, ki volt a nagyapa, stb. stb.

    Nem kell annyira FELNED!!!

    Nem bant teged senki!!!!!.... EGYENLO"RE!!!!!.......mert most me'g demokracia van nalunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17873)
    2006-02-14  18:52
  3. 2006. február 14. 19:2517874.
    Van a Gore-rol egy fenykep, (ami a Life Magazinban volt...) hat, akar hiszitek akar nem, az az ember 25 eves koraban egy filmszepseg volt!!! szebb volt mint a fiatal Robert Taylor, vagy Gary Cooper!
    Szinesz akart lenni, de a gazdag szulei nagyon ellene voltak.
    Aztan megnosult, es elkezdett hizni---hizni--- es politikus lett, ami persze szinten 75% szineszkedesbol all....
    Szoval, most egy elegge dagi, 50-en feluli szinesz...
    Mas nem is lesz belole...

    a szexualis elete???---gusztustalan meg gondolni is ra....
    előzmény:
    hus (17872)
    2006-02-14  18:49
  4. 2006. február 14. 18:5217873.

    Olyan dolgokon , amibe nem sok beleszolasunk van-  legtobbje annak amit folsoroltal-ilyen,  nem igazan celszeru folhaborodni. Olyanon viszont igen, aminek a befolyasolasa valamelyest lehetseges -altalad. Azon erdemes. Elobb folhaborodni, aztan tenni rola..

    Ezt nem kioktatasnak szanom, csak ugy eszembe jutott. hiszen  leggtobbunk haborog es folhaborodik ezen a forumon, mar a vegen azt se tudjuk miert es kire.

    A nagy cegekrol, a katonai ellatottsagrol nem sokat tudok.

    de azt tudom a volt vice president akarhova menne es akarmit mondna is, nem ertenel vele egyet. Foltehetoen mar mindegy mit papol, , a kovetkezo valasztason nem lesz  az eselyesek kozott- Es ez a lenyeg, nem?

    /By the way, azt hallottad mi tortent a szegeny jelenelegi vice prez-el? Oppps...volt eleg baja eddig is!!! marmint kardiologiai szempontbol/

    Ha jol tudom nalatok mar evek ota rendszerint 50-50 %-ban oszlik meg a ket oldal kozott ./ Durvan- anelkul, hogy utanaszamolnank most hirtelen. /Nem tudom a ket oldal jozan kepviseloi / nem funkcionariusok, csak magunkfajta egyszeru emberek/ hogyan beszelik meg egymassal a velemenykulonbsegeket. talan erdekes lenne tudni a masik odal kovetoinek szemleletet es allasfoglalasat - pusztan abbol kiindulva, hogy egy nagy orszagnak fele maskeppen gondolja , mint jomagam. Hatha  van az o meglatasukban is valami erdemleges.... Mindezt erzelmi indulatkitoresek es egymas szidasa nelkul- de vajon megis, mikent latjak?? nem letezik, hogy csupa idiota, erkolcstelen, haszontalan...megtevelyedett ember lenne.

    Just wondering- . Mint rendesen

    De mi is lenne a vilagbol, ha az emeberek hirtelen elkezdenenek beszelni arrol amit csakugyan gondolnak- es odafigyelnenek arra amit a masik mond. Ahelyett, hogy a media "ready to use" allasfoglalasat kritika nelkul elfogadnak ??

    Tovabba. Nem szandekozom lebecsulni a pedagogusok szemelyisegformalo szerepet. tavolrol sem! sot. De mindannyiunk szemlelete sok-sok tenyezobol all ossze, hosszu evek soran. Az alapallas ugy -ahogy eleg koran eldol, de a tobbi reszlet az kesobb formalodik, alakul, valtozik. Meg most is, "felnott fejjel" Ha semmi mast nem tanultam volna Eszak Amerikaban, csak azt a kifjezest, hogy "Give them the benefit of doubt" mar akkor nem jottem volna ide hiaba.

    / tegnap ota egyfolytaban mulatok egyebkent jucumuca azon feltetelezesen, hogy a szocilista szurke aparatcsik vilag agymosott kepviseloje vagyok, aki veletlenul belepottyant a fejlett es komplikalt amerikaba - ahol aztan most megnezheti  magat... Way to gooooo!!/

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17866)
    2006-02-14  17:47
  5. hus
    hus
    2006. február 14. 18:4917872.

    Goretol megkerdezne egy orvos, akit ismertem:

    " -  ideges, miert?

       - otthon minden rendben?

       - szexszualis elete rendben?  Mert tudja, sok mindennek az az alapja."

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17868)
    2006-02-14  17:55
  6. 2006. február 14. 18:4717871.
    ...."felhaborit hogy a CEO-k tonkretesznek vallalatokat, mikozben emberek millio sporolt penze lemegy a beka popoja ala, ok pedig vidaman a benefit package-el elvonulnak melegebb eghajlatokra....(fel tudnek kapasbol sorolni legalabb 5 nagy vallaltot...de minek....biztos van tobb szaz)..."

    Igen, ez igy van, de akkor a CEO-kra legyel duhos, es nem a szegeny nepekre, akik szinten azert razzak az okluket, (EPPUGY MINT AZ TE TESZED!!! itt a forumon!!!)))mert nekik mar 500 ev ota rosszabbul megy mint neked, ott valahol Texasban a viragkertes condodban....

    :-((((

    A szegenyseg tesz mindent tonkre, Houston!!!
    Amerikaban, eddig, mindenkinek eleg jol ment,----de csak nezz korul---
    mar itt jon a "homeless" es a sok szegeny oreg, --- es a sok kis ehes gyerek...

    ITT , nalunk is baj van!!!


    TUL SOK AZ EMBER A FOLDON!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17866)
    2006-02-14  17:47
  7. 2006. február 14. 18:4117870.
    Houston en rendszerint a TE oldaladon vagyok, de hidd el, neha nem vagy racionalis!!
    Ezzel a kecske peldaddal kapcsolatban----
    azert mert egy valaki valamit csinal, azert nem lehet mindenkit elitelni!!

    Peldaul---
    amikor EGY valaki kiszokott Magyarorszagrol, akkor elofordult, hogy utana az egesz ottmaradt csaladjat letartoztattak, es elvittek oket valamai sziberiai banyaba---ugye?
    O"K is azt mondtak, hogy az aki elment volt a KECSKE, ezert letartoztatjak a tobbi kecsket....

    Legyszi, ne tulozd el a dolgokat!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17863)
    2006-02-14  05:43
  8. hus
    hus
    2006. február 14. 18:3117869.

    folytatom,

     ..es felhaborit, ha beirok valamit, akkor elrepul,

    es felhaborit, ha  keresek egy topikot, akkor azt irjak ide nekem, hogy jelentkezzek be,

    es felhaborit, mert nem mindenki akkor er ra, amikor en itt vagyok.

    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17866)
    2006-02-14  17:47
  9. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 14. 17:5517868.
    termeszetesen nem a vice presidentrol.....hanem az Ex vice presidentunkrol beszelek....Gore -rol....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17866)
    2006-02-14  17:47
  10. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 14. 17:5317867.

    szia doknagyi!

    Miert csak szep csendben olvasol, azhelyett hogy tobbszor is beirnal.????? Szerintem erdekesebb lenne a beszelgetes.

    Annak orulok hogy CSAK berbeadtak! Mert nagyon sok mindent eladtak.

    Mellesleg az amcsi kikotoket sem adtal el, CSAK az "operation" kerult az arabok kezebe!!!!

    előzmény:
    doknagyi (17864)
    2006-02-14  13:35
  11. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 14. 17:4717866.

    "pesszimista, elkeseredett es keseru vagy"

    hat ez hal Istennek abszolut nem igy van!

    Vilagnezetem?????? rengeteg az aljassag, ezert, ha nevet akarunk adni az erzeseknek legfeljebb merges?....az viszont sokszor, mert felhaborit....ja , igen, felhaborodott....ezt is beirhatjuk....

    felhaborit hogy a CEO-k tonkretesznek vallalatokat, mikozben emberek millio sporolt penze lemegy a beka popoja ala, ok pedig vidaman a benefit package-el elvonulnak melegebb eghajlatokra....(fel tudnek kapasbol sorolni legalabb 5 nagy vallaltot...de minek....biztos van tobb szaz)

    felhaborit hogy szazezrek menetelnek okluket razva, mert felmergesitettek oket.....

    felhaborit hogy allitolag a leg....amerika es kozben nem haboruzik, hanem haboruzgat....mert a modern fegyverek kozul csak azt hasznalja amit a kiskatona kezebe ad, az meg ott ul mint a kacsa, lelovesre varva........

    felhaborit, hogy volt vice presidentunk gyulolettol futve elmegy egy arab orszagba es a hazaja ellen beszel.....

    felhaborit hogy egy kozepkoru nem tudja megengedni az egeszsegugyi biztositast, mert olyan draga, mikozben a "halottakat" mert azt a governtment fizeti milliokert eletben tartjuk (ez mielott belemkotne valaki nem az eletet orzok, hanem a penzt szivok munkaja!!!!!)

    szoval .......vannak dolgok amik felhaboritanak , hogy ez vilagnezet kerdese, nem tudom.

     Hogy egy kozepiskolai tanar hogy viselkedik a diakokkal bizony hosszu idore kiveti az arnyekat, azert is annyira fontos milyen tanarok nevelik a kovetkezo generaciot...

    De attol hogy felhaboritanak dolgok nem tartom magam pesszimistanak, mert akar hiszed akar nem, hiszek abban hogy tobb a jo ember mint a rossz.

    A baj hogy a rosszaknak nagyobb a hanguk, es jobban hallani oket, mint a csendben ulo jokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17865)
    2006-02-14  14:34
  12. 2006. február 14. 14:3417865.
    En nem orszagokrol es politikai bukfencekrol beszelek Houston. Vilagnezet nem dol el a kozepiskolai tortenelem oran.

    Azt nem tudom neked mi a vilagnezeted ugy altalaban- ez egyebkent is maganugy szokott volt lenni, nem? csak azt latom , hogy pesszimista, elkeseredett es keseru vagy, minden jo akaratod ellenere is.
    A hideghaborus evekben kelet Europa orszagai ellen folyt az ijesztgetes, meglehetosen jo eredmennyel- a nehany eszak amerikai turista aki Budapestre tevedt a 70-es evekben attol rettegett mikor lonek a hatuljaba/ ok meseltek nekem, nem en talaltam ki!/
    Most az elmult evekben hatalmas propaganda gepezet feketit mindent ami az arab vilagban folyik.- mintha ha nem lenne anelkul is eleg bajuk...
    Nem vagyok gondolatolvaso- de attol tartok, ez nem veletlen.

    Lehet, hogy en vagyok a lenezett, megmosolygott idealista, -jucumuca nem gyozi a nyelvet koszorulni rajtam az ugyben, mintha az idealizmus elmebetegseg lenne, - de sokkal jobban erzem magam a boromben mint sokan masok, harcos hirdetoi a demokracianak /?/ szabadkereskedelemnek /!/ globalizacionak /!!/ es ugy altalaban minden napjainkban divatos buzzword-nek.

    tegnap az is elhangzott, a forum latogatoi "szorakozni" akarnak, a vegen ugyis "megdoglunk" nem a te szavaid Houston, elnezest.
    En szerintem ertelemes beszelgetes, a masik meghallgatasa is szorakoztato. kizart dolog, hogy kiment volna a divatbol 2001 szeptemberet kovetoen.
    Ami a "megdoglest" illeti- soha senki sem vitatta - de hogy kerul a cipo az asztalra???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17859)
    2006-02-14  01:41
  13. 2006. február 14. 13:3517864.
    Kedves Houston !A magyarok bérbe adták a repülöteret.Meghatározott időre!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17860)
    2006-02-14  01:55
  14. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 14. 05:4317863.

    Nem, ezt nem ugy hivjak hogy globalization....

    ezt ugy hivjak hogy baromsag!!!!!

    mert ha haboruban vagyunk, allitolag, a terroristakkal, es a szept 11-i terroristak egyike saudi volt, akkor ismered azt a kozmondast hogy

    kecskere bizni a kaposztat??????

         

    előzmény:
    jucumuca (17862)
    2006-02-14  04:57
  15. 2006. február 14. 04:5717862.
    Amit kerdeztel, azt ugy hivjak, hogy:

    GLOBALIZATION

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17860)
    2006-02-14  01:55
  16. 2006. február 14. 04:5517861.
    A FOX es mas TV allomasoknak a STOCK-jait nyilvanosan lehet venni a stockmarketen.
    Te is vehetsz beloluk!! Gondolom, Arab invesztorok is vannak.

    Ez ez az ami erdekelt??


    broadcast live


    Live Television News from Around the World

    http://www.broadcast-live.com/tvnews.html


    Television news broadcasts are available from Europe, Africa and North America. TV newscasts are available in RealVideo and Windows Media Player formats.

    If you require television and radio software or a remote control that will deliver live webcasts from your own site to your home.

    Format
    Arab Emirates Dubai Dubai News Home News WMP TV
    Australia Sidney SBS Video News Home News 28 225 RealVideo
    Australia Sydney ABC Broadband Home News RealVideo
    Australia Sydney National 9 News Home News 28 WMP TV
    Canada Calgary CBC Calgary Home News 224 RealVideo
    Canada Halifax CBC Nova Scotia Home News 56 RealVideo
    Canada Regina CBC Saskatchewan Home News 28 RealVideo
    Canada St John's CBC Newfoundland Home News 224 RealVideo
    Canada Summerside CBC PEI Home News 28 RealVideo
    Canada Toronto CBC - The National Home News 28 218 RealVideo
    Canada Toronto CBC Newsworld Home News 28 80 RealVideo
    Canada Toronto CTV News Home News 28 300 RealVideo
    Canada Vancouver CBC Vancouver TV Home News RealVideo
    Canada Vancouver VTV Home News 28 80 RealVideo
    India New Delhi NDTV Home News RealVideo
    Qatar Duha Al Jazeera Home News WMP TV
    UK Cardiff BBC Wales Home News 28 RealVideo
    UK Jersey BBC Channel Islands Home News RealVideo
    UK London BBC News 1 Home News 28 56 RealVideo
    UK London BBC News 24 Home News 28 RealVideo
    UK London Euronews Home News 28 80 RealVideo
    UK London ITN Home News RealVideo
    UK London Solent Home News 28 128 WMP TV
    USA Atlanta CNN Home News 28 RealVideo
    USA Boston WHDH TV 7 Home News 28 RealVideo
    USA Huntsville WAAY TV Home News 28 RealVideo
    USA Kansas City KCMO Home News 28 219 RealVideo
    USA New York ABC News Home News 28 56 RealVideo
    USA Salt Lake City KSL TV5 Home News 28 RealVideo
    USA Yorba Linda Net Guru India Home News 225 RealVideo



    Watch live television broadcast
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17860)
    2006-02-14  01:55
  17. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 14. 01:5517860.

    No te jo vagy es gyors cikkeket megtalalni!

    Itt van, ezt most hallottam.....ezt talald meg

    14 % a FOX news allomasnak az Arab Emirales tulajdona!

    6 major amerikan port operation, approved by a 3 lawyers' group went to the Arab Emirales.

    ?????????????????????????????????

    hogy a magyarok eladjak a repteret az sem semmi!

    de hogy az amcsik eladjak a kikoto kezelest! Hat ez mar news!

    Vagy talan megsem????? Es meg mi mindent vesznek meg, mivel hogy aruljak???????  

    előzmény:
    jucumuca (17855)
    2006-02-13  20:54
  18. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 14. 01:4117859.

    "en az emberi jozansagban es intelligenciaban hiszek".

    Megmondom oszinten irigyellek!

    Hol latod ezt a gyakorlatban????? En nem lattam a szocializmusban, nem latom itt a kapitalizmusban. Semmi esetre sem latom Afrikaban ahol a torzsek folyamatosan gyilkoljak egymast.

    Es meg leginkabb nem hiszem el hogy az arab orszagokban a jozansag es intelligencia mukodik.

    Emberi jozansag: 3 evig a kozepiskolaban Livia neni tanitotta a tortenelmet. Utalta a gyereket, koztuk engem is. Egesz vizsgakig mindig 5-os volt, az utolso heten felhivott, hogy no allj csak fel! Ugy nez ki hogy 5-re allsz! Nem valoszinu!

    Kerdezgetett ossze, vissza......(gondolod hogy nem volt olyan kerdes amit tudta hogy nem tudok?) Leultetett, 3-as! Latod fiam tudtam en hogy nem vagy te 5-os tanulo. Az ev vegen igy 4-esem volt. Ezt 3 evig jatszottuk!!!!!!

    Tudod hogy megutaltam a tortenelmet? A mai napig!

    Gondolod hogy o jozan es intelligens volt?????

    Es ez csak egy kicsi pici toredeke magyar gyerek magyar iskolaban. Millio peldat tudnek felsorolni. De minek? Biztos neked is van masik egymillio.

    Ezert mondom hogy irigyellek hogy meg mindig hiszel e szep szavakban. Mert en mar regen nem .

    Politikusok es jozan esz es intelligencia!!!!!! Melyik orszagra vonatkozik??????  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17851)
    2006-02-13  18:37
  19. 2006. február 14. 00:1317858.
    Elnezest, nem szandekoztam interferalni a szorakozasoddal- igaz is.

    Jo mulatast!
    előzmény:
    jucumuca (17855)
    2006-02-13  20:54
  20. 2006. február 13. 21:5917857.
    WORLD NEWS:
    Thai lany meghalt a madarvirsutol---es kutyak es macskak is hordozzak ezt a virust!!!!!!!






    February 13, 2006
    Advanced Search

    Home&rt;News Center&rt;World





    Bird flu kills nine-year-old Thai girl
    (Agencies)
    Updated: 2004-10-04 13:59

    Bird flu has killed a nine-year-old Thai girl, raising the country's death toll from the disease to 11, a Health Ministry spokeswoman said on Monday.

    bird flu,thailand
    An eight-year-old girl has died of bird flu in northern Thailand, becoming the country's 11th confirmed victim of the lethal virus this year. Here eggs for sale in Bangkok. [AFP/file]
    Her death took to 31 the number of people killed in Asia since the H5N1 bird flu virus swept through much of Asia early this year, when most of the deaths occurred. The other 20 deaths were all in Vietnam.

    "The nine-year-old girl, who was confirmed having bird flu yesterday, died last night at 9:40 p.m.," Nitaya Chanruang Mahabhol told Reuters.

    The girl had touched dead chickens at her home, she said.

    "The girl was in poor condition before being sent to the hospital," Nitaya said. She had fallen ill on Sept. 6.

    Experts fear the H5N1 virus could infect an animal that is also able to host a human flu virus -- most likely a pig -- and then mutate and set off a pandemic among a human population with no resistance to the mutated virus.

    No evidence has yet emerged of such a development, although experts are now sure that the H5N1 virus can be passed from human to human in the case of prolonged and very close contact.

    Last month, it killed a Thai woman whose daughter died in her arms, coughing blood.

    However, the virus has proved its ability to infect cats, and now dogs.

    The H5N1 virus was discovered in a dog in the southeastern province of Prachinburi where previous cases had been found in humans and poultry, the Health Ministry said on Sunday.

    A clouded leopard in Thailand caught the virus at a zoo from eating infected chicken and Dutch researchers reported last month that domestic cats can get the avian influenza virus, which means pets are at risk of catching and spreading the disease.

    A campaign ordered by Prime Minister Thaksin Shinawatra to wipe out the virus by the end of October began last week, with hundreds of thousands of volunteers and officials from the Health and Agriculture ministries being mobilized.

    So far, 92 areas in 28 of Thailand's provinces are under bird flu watch, of which 50 areas were confirmed to have been hit by the virus, Livestock Department officials say.

    Tens of millions of fowl have been slaughtered in the effort to eradicate the disease.

    For a few months it looked as if it was being defeated, but it sprang up again in Thailand and Vietnam in July.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. február 13. 20:5517856.

    Epp ma  indult  egy uj  forum

    KIDUHONGOM  MAGAM   

    a  cime...

     

     

     

    ajanlom      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. február 13. 20:5417855.
    "...

    meg csak annyit, pontosan az individualizmus jegyeben szandekozom en is megorizni "sajat" vilagnezetemet es nem szeretem ha ijesztgetnek, fenyegetnek, feligazsagokkal etetnek- ujsagokbol TV kepernyokrol...meg ha gorombaskodnak velem a forumon. Bar ehhez mar lassan hozzaszokom....."

     

     

    MIERT???

     

    Mazochista  vagy????   

    Mi szorakozsbol  jarunk  ide  be....      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17854)
    2006-02-13  20:47
  23. 2006. február 13. 20:4717854.

    Olyan aranyos vagy, hogy mindig aggodsz ertem, mar hianyozna ha nem jonnel elo vele... 

    Egyetlen osszetett  mondatot irtam le az en "ideologiam"

    "korai gyokereirol" - miszerint nalunk nem volt divat sem a szemitizmus, sem az antiszemitizmus...etc. Te rogton pontosan tudod, hogy egy kisse bamba, agymosott szoc-kommunista csalad gyermeke  vagyok..akinek aztan az itteni nagy szabadsag elvette a maradek eszet is.....ez igazan aranyos feltetelezes es a valosagahoz semmi koze, de ha neked tetszik a kep, am hidd el... De nem untatlak tovabb csacska tanmeseimmel, szinte kizart dolog, hogy valaha valamiben is egyetertenenk. Ami persze nem baj. De hogy szegeny megboldogult  Mao-t hogy hoztad ebbe bele, nem igazan ertheto...???????

    Arra meg nem gondoltal, hogy ha annyira tetszett volna a szocialista nyaj es a birkamentaltias  akkor nem itt elnek 25 eve?? 

    Mar elfelejtettem, hogy mindennek mi koze a vilagpolitikahoz...a vallasok kozotti kibekithetetlen ellentetekhez??

    te biztos ramutatsz majd hamarost!  

    meg csak annyit, pontosan az individualizmus jegyeben szandekozom en is megorizni "sajat" vilagnezetemet es nem szeretem ha ijesztgetnek, fenyegetnek, feligazsagokkal etetnek- ujsagokbol TV kepernyokrol...meg ha gorombaskodnak velem a forumon. Bar ehhez mar lassan hozzaszokom.

    Szia! 

    előzmény:
    jucumuca (17853)
    2006-02-13  19:23
  24. 2006. február 13. 19:2317853.
    Meg valami, ---azt irtad:
    ..."szuleim nekem azt mondtak minden ember egyenlo, mindenkinek modjaban van jot tenni- szinetol, fajtajatol vallasatol fuggetlenul. Az en agyam mar csak igy van "kodolva". miota a "nagyvilagba" kileptem" meg mast sem hallok mint ennek ellenkezojet..."

    Ez egy nagyon szep ideologia VOLT----de nem volt igaz, mert a kommunista vezetoitek korantsem voltak "egyelengloek" veletek!! Kizsakmanyoltak, azert, hogy az oroszok jol eljenek, es bedumaltak Nektek, hogy minden szep es jo.
    Mas-szoval teljesen elhulyitettek a bamba nepet.
    Az emberek NEM egyenlok sehol! Ha tenyleg orvos vagy, akkor tudhatnad, hogy minden ember KULONBOZIK a masiktol. Individualitasban nem hiszel???
    Akkor talan sokkal boldogabb lennel Kinaban ahol meg most is dul a Kommunizmus, es kapsz ugyan manapsag mar egy ORIASI 15-dollart egy heten, de nem nyithatod ki a szadat me'g most sem mert dutyiba kuldenek rogton. Ott, Kinaban mindenki egyenlo"en jo, szurke, es ........
    Mao nem csak hogy vigyaz a sajat gyermeikere, de me'g azt is meghatarozza, hogy melyik maradhat eletben, es melyik hal meg.

    Szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17851)
    2006-02-13  18:37
  25. 2006. február 13. 19:1317852.
    Nezd, Miss Piggy ,---mi sokszor vitatkozunk Veled, es talan azert, mert annyira idealista vagy.
    Nincs is azzal semmi baj!!---edesanyad nagyon szep, bekes vilagszemleletet ajandekozott Neked!
    Es az mukodik is, ---neha---- azokban az idokozokben, amikor, mint peldaul Nalatok akkoriban eppen egy 30-40 eves socializmus volt. akkor ti, --(legalabb is azok akik azt elfogadtak, hogy a sociban eljenek....) jol megvoltatok.
    Teto a fejek felett, senki sem ehezett. Nem kellett ambicio, az allam eltartott mindenkit, ha nem is luxusban, de legalabb nem kellett semmiert sem aggodnotok amig az "ATYUSKA" ott a szovjetunioban mindent elrendezett nektek.
    Most aztan hirtelen, valami uton modon belecseppentel a szabad vilagba, ahol bizony nem kinnyu az elet!!!
    Es EZ AZ, amit Magyarorszagon sem birnak elviselni, mert nem gondolkoztak SOHA onalloan az emberek!
    De, mivel manapsag EZ VAN ---hat, vagy hozzaszonak, vagy beletornek....ugye??
    Senki sem mondta soha, hogy KONNYU ugy elni, hogy a Felelosseg az eletedert a TIED!!!
    Viszont, sokkal erdekesebb az elet
    ----es lehet forumozni is vidaman.
    MINDENKI megodglik a vegen. IDOKOZBEN tessek ELVEZNI azt ami van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17851)
    2006-02-13  18:37

Címlap

top