Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyedülálló nagymamák

bodnar-jozsefne
Létrehozva: 2007. március 16. 15:37

 

 Szervusztok!

Egyedülálló nagymamákkal barátkoznék: gyerekekről, unokákról,

és a mindennapokról írnánk egymásnak. Várom a leveleteket: Eta

  1. 2014. november 16. 08:1777801.

    Jó reggelt Kislányok!


    Borus az idő, remélem nem lesz eső.


    Ma főznöm nem kell, el akartam menni csavarogni, persze még kisüthet a napocska. Este hamar el aludtam, ahhoz képest későn ébredtem, na de rá érek semmit nem ütemeztem be amit meg kellene csinálnom.


    Szép napot, töltsétek kellemesen .


    Kati

    előzmény:
    kutymuty60 (77800)
    2014-11-15  20:17
  2. 2014. november 15. 20:1777800.

    Marika!


    Nagyon szép a Mikulás virág, nálam nem marad meg 2 hétig gyönyörű, utána elhullatja a leveleket.


    Még nem tudom mit nézek a TV-ben esetleg ha nem lesz kedvemre való be rakok egy CD-t, elég sok jó filmjeim vannak, na persze sokszor a végére ébredek fel, mert el alszom rajta, hisz már sokat láttam.


    Legyen szép estéd, jó éjszakád.


    Kati

    előzmény:
    riamam (77799)
    2014-11-15  19:17
  3. 2014. november 15. 19:1777799.

    Katikám!


    Bocsika,hogy nem jöttem itthon vagyok ma este 6-kor kezdődött, szép nem szép, de nem mentem. Elég volt tegnap este majd éjfélkor ért haza a busz, elfáradtam. Nem sokat csináltam főzni sem kellett volt maradva, a leányommal beszéltem neten, tv-t néztem du. meg most is leginkább. A gasztroangyalt nagyon szeretem Borbás Marcsival, most a lottó sorsolás műsorát hú a Dér Heni szinte fürdőruha alsóba van, várom az X faktort ha jobbat nem találok.Itt elég hűvös szél fújt a leveleket kellett volna összeszednem nem volt kedvem.


    Voltunk még hazafelé a Lidl-be nagyon szép mikulásvirágot vettem alig 500 ft. ha volt. egy kis hangulat a lakásban itt van felrakom.


    Szép estét és jó pihenést.


    Marika

    előzmény:
    kutymuty60 (77798)
    2014-11-15  18:44
  4. 2014. november 15. 18:4477798.

    Marika!


    Csak nem  elmentél az unoka húgod bemutatójára.?

    előzmény:
    kutymuty60 (77797)
    2014-11-15  18:30
  5. 2014. november 15. 18:3077797.

    Szervusztok Kislányok!


    Úgy látom el vagytok foglalva, igen jó idő volt a sétához, kiránduláshoz.


    Etuka!


    Biztos a családdal voltatok, lehet el mentetek Alizkához.Csodálatos szép nap sütéses nap volt.


    Szép estét kívánok.


    Kati


     

    előzmény:
    riamam (77796)
    2014-11-15  11:06
  6. 2014. november 15. 11:0677796.

    Sziasztok Nagyikák!


    Katika köszike a reggeli finomságokat.


    Igen kis pihenés jól esett, mire a színházból hazaér az ember majd éjfél. Szép az idő gyönyörűen süt a napocska, finomat főzöl nekem az volt már héten.


    Legyen nagyon szép a napotok, jó étvágyat az ebédhez.


     


    Marika


     

    előzmény:
    kutymuty60 (77795)
    2014-11-15  08:20
  7. 2014. november 15. 08:2077795.

    Jó reggelt Kislányok!


    Úgy látom jól el aludtatok, ilyen ködös időben mit is tudna csinálni az ember reggel korán.Ki megyek a boltba kenyérérét, utánna el kezdem a főzés, takarítást, mindennap elöröl lehet kezdeni.


    Nagyon kellemes hét végét kívánok kedves mindanyiotoknak.


    Kati

  8. 2014. november 14. 20:0177794.

    Jó éjszakát kívánok!


    Megyek aludni.


    Kati

  9. 2014. november 14. 19:0277793.

    Etuka!


    Gondolom még az üzleteket járod, be vásárolsz a holnapi finom ebédhez.Vettem gombát holnap azt fogom el készíteni,tarhonyával.


    Meg főzök előre vasárnapra is székely káposztát már nagyon meg enném, és ezt jó ha melegítjük is.


    Puszika Kati

  10. 2014. november 14. 17:3877792.

    A rablás
    Pár évvel ezeleőtt a párommal bekültöztünk az otthonunkba. Természetesen voltak szimpatikus és finoman szólva kevésbe szimpatikus szomszédok. Volt egy nagyon kedves idős hölgy (olyan igazi nagymama típus) akit azonnal a szívünkbe zártunk és a hölgytől jobban csak a hasonlóan kedves kutyusát szerettük meg.
    Karácsony előtti időszakban egyik nap haza érve a ház előtti padon sírdogálva találtam az én kedves szomszédomat. Elpanaszolta, hogy vett pár fenyőágat ("mert tudja kedves, fára nem tellik...") és a pánztárzáját betéve egy szatyorba sétálta haza a kutyussal. Két férfi oda ugrott, kitépték a kezéből a szatyrot, Ő elesett rablók meg elszaladtak.
    " Nem volt benne nagy összeg csak 5 ezer forint, de ez lett volna nekem és a kutyusnak a karácsonyi ünnepekre félretett összes pénzünk."
    Próbáltam vigasztalni, felajánlottam, hogy segítek is amiben tudok, de kedvesen és határozottan visszautasította. Gondoltam majd csak meglepem valamivel..... Persze otthon elsírtam magamat a páromnak, hogy a mi szeretett szomszédunkkal mi történt és, hogy lehetnek ilyenek az emberek, napokig nem tudtam napirendre térni a dolog felet. Azt eldöntöttem, hogy sütés, főzésnél plusz egy fővel és egy kutyussal számolok.
    Napokkal később, de még nem volt ünnep, mosolyogva fogadott az én kedves nagyi szomszédom.
    "Képzelje csak el mi történt:még az nap mikor kiraboltak este valaki csöngetett. Kinyitom nincs ott senki, de ott volt egy fenyőfa, egy nagy zsák kutya eledel és egy levélke azzal az összeggel amit elvittek tőlem. A kártyán meg annyi, hogy "Boldog Karácsonyt a néninek meg a kutyusnak is", nézze csak aranyom itt a kártya, hát nem csodálatos?"

    Megnéztem a kártyát és lesütött szemekkel sűrűn pislogva csak annyit mondtam,hogy nagyon örülök a vég kifejletnek. Még beszélgettünk kicsi Ő nagyon örült én boldog voltam és nagyra nőt szívvel-lélekkel vártam az ünnepet.

    A kártyán a párom kézírása volt. Mert ahogy Ő mondja "a szeretet csendben jár."
  11. 2014. november 14. 17:3377791.
    A szamár története 
    "Egy nap a paraszt szamara beleesett a kútba. Az állat órákon át szánalmasan bőgött, miközben a paraszt megpróbált rájönni mit is tehetne.

    Végül úgy döntött, hogy az állat már öreg és a kutat úgyis ideje már betemetni; nem éri meg kihúzni az öreg szamarat. Áthívta a szomszédait, hogy segítsenek. Mindegyik lapátot fogott és elkezdtek földet lapátolni a kútba.

    A szamár megértette mi történik és először rémisztően üvöltött.

    Aztán, mindenki csodálatára, megnyugodott. Pár lapáttal később a paraszt lenézett a kútba. Meglepetten látta, hogy minden lapátnyi föld után a szamár valami csodálatosat csinál. Lerázza magáról a földet és egy lépéssel feljebb mászik. Ahogy a paraszt és szomszédai tovább lapátolták a földet a szamárra, lerázta magáról és egyre feljebb mászott. Hamarosan mindenki ámult, ahogy a szamár átlépett a kút peremén és boldogan elsétált!"

    Az élet minden fajta szemetet és földet fog rád lapátolni. A kútból kimászás trükkje, hogy lerázd magadról és tegyél egy lépést. Minden probléma csak egy lehetőség a továbblépésre. Bármilyen problémából van kiút, ha nem adod fel, nem állsz meg! Rázd meg magad és lépj egyet feljebb.
  12. 2014. november 14. 17:2577790.

    Szervusztok!


    Ez a sárga betűs sorok, nagyon jó vicc, csak sajnos nem lehet el olvasni.


    Kati

    előzmény:
    kutymuty60 (77787)
    2014-11-14  11:12
  13. 2014. november 14. 11:1577789.

    Etuka!


    De aranyos vagy hát azért küldtem még ha virtuálisan is


    Nem tudom vettél-e a torkodra amit ajánlottam szopogatós tabletta van benne antibiotikum, a torkom meggyógyította csak utána lentebb ment még a hátam meg elől mindig fáj és időnként köhögök nem is kicsit. Te beadatod a szurit az influenzára, én nem szoktam, kérdezte a dokinál a nővér.


    Marika

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (77778)
    2014-11-13  20:28
  14. 2014. november 14. 11:1377788.

    Katika!


    Bizony örül az ember ha talál olyan ruhát ami megfelelő és tetszik. Tavaly nálatok a piacnál levő butikba bementem és majd elájultam mennyibe került egy ruha, gyorsan ki is jöttem nem tudom ki az a milliomos aki 50 ,ezer ft-ot tud adni egy ruháért.


    Az eladó bizonygatta,hogy nem drága rajta volt egy ruha az is mennyibe kerül nem akartam szemtelen lenni, biztos megteheted. Régen sok butik volt a piacnál de sztem megszűntek.


    Nálatok azért sokkal nagyobb és jobb a piac mint nálunk, ma péntek és alig volt piac. Bementem mandarinért a Sparba mert holnap a kis drágámat felköszöntöm és nem szereti a csokit de azért a banános kifliszerűség ismered azt vettem neki egy dobozzal a pénz mellé. Hirdettek egy bonbon félét de ami finom a narancs ízű az vlenül sem volt.


    Legyen szép a napotok és jó beszélgetést!


    Marika

    előzmény:
    kutymuty60 (77785)
    2014-11-14  08:18
  15. 2014. november 14. 11:1277787.

    Egy borkereskedés szerződött borkostolója meghalt, így az igazgató hírdetést adott fel a megüresedett hely betöltésére. Egy elhanyagolt külsejű, részeges kinézetű férfi jelentkezett interjúra. Az igazgató azon törte a fejét, hogyan rázhatna le. Kezébe adott egy pohár bort. A jelölt megkóstolta:
    - Ez egy Muscat, 3 éves, északi lejtésű dombrol, acéltartályban érlelve; alacsony fokozatú de még elfogadható.
    - Helyes - mondta az igazgató.
    Második pohár...
    - Ez egy Cabernet, 8 éves, délnyugati lejtésű dombrol, tölgyfa hordóban érlelve 8 fokra. Még 3 évig kellene hagyni a legjobb végeredményhez.
    - Talált!
    Harmadik pohár...
    - Ez egy Pinot Blanc pezsgő, magas rangú, exkluzív. - szólalt meg nyugodtan a részeges.
    Az igazgató megdöbbent. Segélykérően a titkárnőjére pillantott. Az kiment a szobábol majd visszajött egy vizelettel teli pohárral. A jelölt megkóstolta.
    - Ez egy szőke, 26 éves, 3 hónapos terhes és ha nem nekem adja az állást, megnevezem az apát!

  16. 2014. november 14. 08:2177786.

    Marika!


    Reméljük nem lesz nagy köd és simán eltudtok jutni a színházban.


    Érezzétek jól magatokat.


    Kati

    előzmény:
    riamam (77784)
    2014-11-14  06:35
  17. 2014. november 14. 08:1877785.

    Jó reggelt Kislányok!


    Süt a napocska, remélem még tart sokáig ez a szép idő.


    Etuka!


    Sajnos egyre kevesebbet bírunk, csak nem akarjuk el ismerni, mert az akarat meg van, de én már nem is küszködöm, ezt szoktam mondani magamnak, hogy nyugdíjas vagyok rá érek.


    Etuka nekem is sok minden kellene, cipő szép blúz, nadrág had ne soroljam mi minden kellene, most sem kabátot akartam venni, de ez volt kedvemre való, na meg méretre is.


    Legyen szép napod.


    Kati

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (77777)
    2014-11-13  20:26
  18. 2014. november 14. 06:3577784.

    Sziasztok Nagyikák!


    No milyen korán vagyok de hamar elalszom este.


    Igaz a Fábryt azért megnéztem az ágyikómból.


    Reméljük ma is szép időnk lesz, csak nagy köd ne legyen estére . Busszal megyünk igaz de akkor sem szerencsés a nagy köd.


    Aszem bemegyek a piacra vmi gyümit keresek, Unokámat akarom holnap köszönteni, mandarinra gondoltam. Banán az mindjárt megbarnul ha hazahozza az ember, akkor meg kell enni. Édességet nem szereti azért akarok neki vmi gyümit inkább. Coopba volt tegnap nagyon szép banán vettem is magamat kényeztettem kicsit.


    Főzzetek finomakat, jó kávézást, teázást ki mit szeret, válogassatok a finomságokból  és legyen szép a hétvégétek.


    Marika


     


     

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (77775)
    2014-11-13  20:19
  19. 2014. november 13. 20:5477783.
    A varázslatos fa

    Volt egyszer egy szegény ember, aki gondterhelten bandukolt az erdő szélén. Amikor elfáradt, leült pihenni, és a hátát egy fának támasztotta. Ekkor még nem tudta, milyen fát választott. Különös, mágikus fa volt ez. Olyan fa, ami minden kívánságát teljesíti annak, aki hozzá ér...


    A vándor először arra gondolt, milyen jó lenne most egy pohár víz. Hirtelen azon vette észre magát, hogy egy pohár kristálytiszta víz van a kezében. Meglepetten nézte, vizsgálgatta, még meg is szagolta. Végül úgy döntött, hogy nem lehet veszélyes, és megitta. Aztán megéhezett, és valami ennivalót kívánt. Az étel ugyanolyan hirtelen és bámulatos módon jelent meg előtte, mint a víz.
    "Úgy látszik, teljesülnek a kívánságaim!" - gondolta meglepetten. Most már hangosan mondta ki: "Akkor hát szeretnék egy gyönyörű házat!" Az előtte lévő völgyben megjelent a ház. Arcán széles mosollyal szolgákat kívánt, akik a háznak gondját viseljék. Amint ezek is megjelentek, úgy érezte, hihetetlen erővel áldotta meg az Úr. Kívánt hát magának egy gyönyörű szép és rendkívül intelligens asszonyt, akivel szerencséjét megoszthatja.
    Amikor ez is valóra vált, meglepődve szólt a nőhöz: "Várj csak egy kicsit! Mi történik itt? Nekem nincs ilyen szerencsém! Ez velem nem történhet meg!" Abban a pillanatban, hogy ezeket a szavakat kimondta, minden eltűnt. "Tudtam" - mondta, és megrázta a fejét. Azután felállt, és gondterhelten bandukolt tovább az erdő szélén.


    A sikertelenség legnagyobb oka a hitetlenség. Az emberek 90%-a minden lehetőségben a problémát látja. A maradék 10% minden problémában a lehetőséget keresi. A kérdés: Te melyik csoportba tartozol?

  20. 2014. november 13. 20:5177782.

     


    Az élet ajándéka

    Kedves Lányom: ha majd egyszer öregnek látsz, légy türelmes kérlek, és mindenek előtt próbálj megérteni engem. Ha majd ugyanazt ismételgetem, ne torkollj le azzal, hogy "ezt már ezerszer elmondtad", csak hallgass meg kérlek. Emlékezz majd, hogy kislány korodban hányszor meséltem Neked, estéről-estére ugyanazt a történetet, amíg elaludtál.
    Ha majd nem akarok megfürdeni, ne szégyeníts meg, ne veszekedj velem, hanem jusson eszedbe hányszor kergettelek különböző ígéretekkel az esti fürdőzés előtt.
    Ha azt látod majd, hogy tudatlanul állok az új dolgok előtt, hagyj időt tanulnom és ne mutasd, hogy reménytelen eset vagyok. Emlékezz rá Kedvesem, hogy mennyi mindenre tanítottalak meg kiskorodban: szépen enni, egyedül felöltözni és megfésülködni, felvenni a kesztyűt az Élet kihívásaival szemben.
    Ha nehezemre esik majd a járás, hagyd, hogy beléd kapaszkodjam, ahogy én segítettem Neked az első lépéseknél.
    Ha beszélgetés közben elejtem a szavak fonalát, ne követeld, hogy lehajoljak érte, csak hallgass meg.
    Amikor pedig eljönnek az utolsó napok, ne hagyj magamra azért, mert szomorúnak vagy tehetetlennek érzed majd magad. Segíts az út végére érni. Én pedig egy cinkos mosollyal megköszönöm Neked, hogy együtt töltöttük ezt az időt: az Élet ajándékát!

  21. 2014. november 13. 20:4377781.

     


     


     


     


     


    Csanádi Imre: Búcsúzva köszöntő

    Szállj, szállj,
    ökörnyál,
    jön az ősz,
    megy a nyár, -
    megy a nyár, a nevetős,
    komolykodva jön az ősz,
    csillámló derekkel,
    sárga levelekkel,
    szőlővel, mosolygóval,
    fűre koccanó dióval.


  22. 2014. november 13. 20:3977780.
    Szerelem

    Reggel zsúfolt volt a rendelőben, 8:30 körül Amikor bejött egy bekötözött ujjú idős úr. Rögtön szólt, hogy siet, mert 9:00 órakor van egy fontos találkozója. Kertem, hogy foglaljon helyet, tudván, hogy eltelik még fél óra, míg megérkezik az orvos. Figyeltem, milyen türelmetlenül percenként az órájára néz. Idő közben arra gondoltam, hogy nem lenne rossz, ha levenném a kötését, és megnézném, Miről van szó. A seb nem tűnt olyan súlyosnak ... az orvosra várva, eldöntöttem, hogy fertőtlenítem a sebet, és egy kis beszélgetésbe elegyedtem. Megkérdeztem, hogy mennyire fontos a találkozója, és hogy nem Szeretné-e mégis megvárni az orvost a seb kezelésére. Azt válaszolta, hogy feltétlenül az Idősek otthonába kell, menjen, Ahogyan évek óta mindig teszi, hogy reggelizzen a feleségével. Udvariasan, a felesége egészsége felől érdeklődtem. Kedvesen, az idős úr elmesélte, hogy az Alzheimer-kóros felesége 7 éve él az Idősek otthonában. Gondolva, hogy egy feleség, egy tiszta pillanatában esetleg felizgatná magát az ő késése miatt, siettem, hogy kezeljem a sebét de az idős úr elmagyarázta, hogy 5 éve nem ismeri fel ... Akkor Csodálkozva Megkérdeztem: "És Ön minden reggel elmegy, hogy együtt reggelizzenek?" Egy édes mosoly, és egy lágy kézsimogatás közben válaszolta: "Az igaz, hogy Ő már nem tudja, ki vagyok, de én jól tudom, ki Ő."Szó nélkül maradtam, és kellemes Borzongás futott végig rajtam, Miközben néztem a siető léptekkel Távolodó öreget ... Lenyeltem a könnyeimet, Miközben arra gondoltam: "Ez a szerelem!? / Ismeretlen szerző /Reggel zsúfolt volt a rendelőben, 8:30 körül Amikor bejött egy bekötözött ujjú idős úr. Rögtön szólt, hogy siet, mert 9:00 órakor van egy fontos találkozója. Kertem, hogy foglaljon helyet, tudván, hogy eltelik még fél óra, míg megérkezik az orvos. Figyeltem, milyen türelmetlenül percenként az órájára néz. Idő közben arra gondoltam, hogy nem lenne rossz, ha levenném a kötését, és megnézném, Miről van szó. A seb nem tűnt olyan súlyosnak ... az orvosra várva, eldöntöttem, hogy fertőtlenítem a sebet, és egy kis beszélgetésbe elegyedtem. Megkérdeztem, hogy mennyire fontos a találkozója, és hogy nem Szeretné-e mégis megvárni az orvost a seb kezelésére. Azt válaszolta, hogy feltétlenül az Idősek otthonába kell, menjen, Ahogyan évek óta mindig teszi, hogy reggelizzen a feleségével. Udvariasan, a felesége egészsége felől érdeklődtem. Kedvesen, az idős úr elmesélte, hogy az Alzheimer-kóros felesége 7 éve él az Idősek otthonában. Gondolva, hogy egy feleség, egy tiszta pillanatában esetleg felizgatná magát az ő késése miatt, siettem, hogy kezeljem a sebét de az idős úr elmagyarázta, hogy 5 éve nem ismeri fel ... Akkor Csodálkozva Megkérdeztem: "És Ön minden reggel elmegy, hogy együtt reggelizzenek?" Egy édes mosoly, és egy lágy kézsimogatás közben válaszolta: "Az igaz, hogy Ő már nem tudja, ki vagyok, de én jól tudom, ki Ő."Szó nélkül maradtam, és kellemes Borzongás futott végig rajtam, Miközben néztem a siető léptekkel Távolodó öreget ... Lenyeltem a könnyeimet, Miközben arra gondoltam: "Ez a szerelem!? / Ismeretlen szerző /


  23. 2014. november 13. 20:3877779.
    Bruno Ferrero - Elvitte a szél

    A liget területen lévő Pázsit közepén kinyílott egy pár Pitypang. Az egyik szép sárga virágú, erős fejletettebb volt, mint a többi. Derűs képet nyújtott, mint a májusi este.
    A virág hamarosan magba szokott. Hasonló Hópehelyhez, könnyű kis ejtőernyők övezték a magjait. Terveket szőttek és találgatták:
    - Hol tudnak majd gyökeret verni?
    - Ki tudja?
    - Csak a szél tudja.
    Egy szép napon elragadta őket a szél. A magocskák belekapaszkodtak az apró kis ejtőernyőkbe és tovarepültek.
    - Sziasztok ... Sziasztok.
    Többségük sikeres repülés után mezőkön, kertekben kötött ki. Közülük csak egy volt, amelyik nemsokára egy Járda szegélyében lévő kis hasadékba esett. Csak egy jelentéktelen kis rögben kapaszkodott meg.
    - Ez mind az enyém - mondotta.
    Fontolgatás nélkül helyet foglalt. Csírát és gyökeret engedett a szűk kis repedésben.
    Pár méterre tőle egy düledező padocskán egy fiú üldögélt. Tekintete zavart és felindult volt. Nagy gondja lehetett, mert kezét ökölbe szorítva, kétségbe esve hadonászott.
    Észrevett két gyenge kis levelet a cement közötti repedésben.
    - Kár a gőzért, nem fogsz boldogulni, úgy jártál mint én - és eltaposta a fiatal hajtást.
    Másnap észrevette, hogy egy megnyomorgatott hajtás kiegyenesedett és a két levélből négy lett. Hosszú ideig szemlélte a bátor kis hajtást. Sőt, naponta visszatért hozzá. Föltűnt neki, hogy nem Akarlak rövid belül kinyíltak a sárga virágok és virítottak mintha boldogságukat hirdetnék.
    Az idő múlásával a fiú úgy érezte, Hogy a harag és a megalázás fájdalma enyhülni kezd benne. Kiegyenesedett és teleszívta tüdejét friss levegővel. Érezte, hogy a gondjai tovaszállnak.
    Megvan! Nekem is lehetséges egy újrakezdés.
    Nevetni és sírni Szeretett volna. Megsimogatta a virágokat. A növények is megérzik, ha szeretik őket. A pitypangnak is ez volt élete legszebb napja.

    Ne kérdezd a széltől, miért ragadott magával. Küzdj, dolgozz akkor is, ha a cement Rideg keze fog tartva.
    Ezeket a kis történeteket a szél hozta magával. Csak a szél tudja, hol vernek gyökeret, és hol szöknek virágos díszbe.


  24. 2014. november 13. 20:2877778.

    Marika!


    Látom maradt még egy pohár tea, ezt most elveszem , és megiszom. Biztos jót fog tenni a torkomnak.


    Eta

    előzmény:
    riamam (77768)
    2014-11-13  06:56
  25. 2014. november 13. 20:2677777.

    Katika!


    Nem vagy egyedül a problémával mert én is nagyon elfáradok mire hazaérek a vásárlásból.


    Ilyenkor én is szoktam pihizni egy kicsit.


    Nagyon örülök, hogy sikerült olyan kabátot venned ami tetszik, és szép, elegáns.


    Nekem pulcsikat kellene nézni, de erre már csak a jövő héten kerítek sort.


    Eta

    előzmény:
    kutymuty60 (77771)
    2014-11-13  16:33
  26. 2014. november 13. 20:2277776.

    Marika!


    Ma voltál fodrásznál szépítkezni. Olvastam , hogy holnap este mentek színházba.


    Biztosan jó lesz a darab amit megnéztek. Kívánok holnapra kellemes, szép estét.


    Eta

    előzmény:
    riamam (77774)
    2014-11-13  18:12
  27. 2014. november 13. 20:1977775.

    Szervusztok Kislányok!


    Legyen szép estétek!


    Nálunk ma egy pillanatra sem sütött ki a napocska mondjuk hideg nem volt.


    A köhögésem nem akar múlni pedig már elszopogattam egy levél  gyógycukorkát is.


    Eta

    előzmény:
    riamam (77774)
    2014-11-13  18:12
  28. 2014. november 13. 18:1277774.

    Katika!


    A József Attila színházba megyünk és a "Csalóka szivárvány" c. színmű amit fogunk nézni Rékasi Károly főszereplésével.


    Reméljük jó lesz, tudod a bérleteseknek mindig a péntek esti előadást kínálják olcsóbban mert ez igaziból a főpróba, de pontosan olyan mint a hétvégi rendes előadás, de Te ezt biztosan tudod. Nem drága a bérlet 4 előadás van benne múlt hónapba volt az első. Kis kikapcsolódásnak nagyon jó, szombaton meg a kastély dísztermében lesz itt helyben a sógornőm leányának a tanítványaival est és ingyenes, de lehet az már sok mindennap menni, de majd meglátjuk. Szerettünk volna még az orchidea kiállításra is elmenni Bpestre de az is csak 3 nap van hétvégén már sok lenne mert még a kis drágámnak az Unokámnak lesz a névnapja és hétvégén jön haza.


    Marika


     

    előzmény:
    kutymuty60 (77772)
    2014-11-13  17:00
  29. 2014. november 13. 17:5977773.

    Katikám!


    Nekem is a bicó kosaram végleges azért szinte mindennap megyek vhová. Gyalog nem bírok cipelni a palackos vizeket már nem veszem, csapvizet iszom. Míg a párom élt akkor sem vettünk soha palackos vizet, mikor egyedül maradtam és szédültem először 5 éve akkor kezdtem el hurcolni v. hurcoltatni a vizeket, talán többet megittam úgy.


    Hát igen nem fiatalodunk. Be kell ismernünk csak lassabban a munkával, cipeléssel.


    Marika

    előzmény:
    kutymuty60 (77771)
    2014-11-13  16:33
  30. 2014. november 13. 17:0077772.

    Persze, hogy nem mész olyan hajjal az emberek közé, amit már Te sem szereted, még akkor sem ha csak otthon vagy.


    Melyik színházban mentek és mit játszanak?.. biztos jó lesz.


    Érezd jól magad.


    Kati


     

    előzmény:
    riamam (77770)
    2014-11-13  16:04
  31. 2014. november 13. 16:3377771.

    Marika!


    Tényleg nagyon elfáradtam, ma meg állapítottam, hogy egyre kevesebbet birok, ha elmegyek be vásárolni, esetleg két boltban akkor már otthon le kell ülnöm, ma nagy beszerzési úton voltam, de még holnapra is maradt, hátra hagytam amelyik nagyon messze van tőlem, lehet meg kérem a fiamat, ha lesz ideje, hogy szaladjon el velem kocsival, havi ásvány víz stb.


    Legyen szép estéd.


    Kati

    előzmény:
    riamam (77770)
    2014-11-13  16:04
  32. 2014. november 13. 16:0477770.

    Katikám!


    A tea a nap bármely időszakában jó, váljék egészségedre


    Nem szeretem a nagyon rövid frizurát de már hosszú volt igaz


    szűk 4 hetes  a festés de ilyenkor már annyira csúnya a vége.Hétvégén színházba megyek és ne menjek már lekopott fejjel.


    Nem volt napsütés de hideg sincs és ez nagyon jót tesz a pénztárcánknak.


    Szép estét és jó pihenést pláne ha jól elfáradtál.


    Marika


     

    előzmény:
    kutymuty60 (77769)
    2014-11-13  15:58
  33. 2014. november 13. 15:5877769.

    Marika!


    Nem voltam itthon, köszönöm a teát, most is eltudom fogyasztani.


    Remélem szép leszel, csinos frizurád lesz, mindjárt más ha rendben van az ember haja.Sajnos a napocska nem igen mutatja magát, délben egy kicsit kisütött utána el is bujt.


    Legyen szép napotok.


    Kati

    előzmény:
    riamam (77768)
    2014-11-13  06:56
  34. 2014. november 13. 06:5677768.

    Sziasztok Nagyikák!


    Szép jó reggelt Mindenkinek.


    Remélem ma is szép időnk lesz mint tegnap volt.


    Most még korán van csak 5 fokot láttam kint


    Jó kávézást,teázást és teljen jól a napotok!


    Du.fodrászhoz megyek.


    Marika

    előzmény:
    kutymuty60 (77767)
    2014-11-12  20:45
  35. 2014. november 12. 20:4577767.

    Marika!


    Akkor sokat dolgoztál, holnap pihizzél egy kicsit.


    Jó éjszakát kívánok, aludj jól.


    Kati

    előzmény:
    riamam (77766)
    2014-11-12  19:49
  36. 2014. november 12. 19:4977766.

    Katika!


    Legtöbbször akkor jön össze a vásárlás ha nem is akarsz venni csak ráérsz és leskelődsz. Örülök,hogy sikerült venni.


    Még annyit hosszú a kabát?


    Éppen van dzsekim csinos is csak már jó volna egy újabb mert ez lassan elkopik. Látok utcán annyira csinosak vannak ma is láttam egyet, legközelebb meg fogom kérdezni hol vették, lehet szemtelenség  Próbáltam is de gumis öves csak irtó rövid. Mostani is a deréktól v. 20 cm. ami még van ma pont ilyen hosszúságút láttam de csak az utcán. Szövetkabátom van kettő egy félhosszú fekete és egy igen hosszú sötétkék, elfogadnék egy rendes hosszúságút. De már én is utálok vásárolni.


    Ma gondoltam egyet az ecet meg a szódabikarbóna elegyével a fürdőkabint kisúrolom vagyis reggeltől estig volt rajta, no a cillit bang-t nem igen pótolja. Nem az ajtó részét csak az alját ahol az ajtó mozog.Az ajtaja az sosem vízköves belül sima kivül rapcsos arra van olyan szer amivel bekenem és 3 hónapig nem marad meg rajta a vízkő.


    A mosógépet átmostam ecettel a dob szép fényes lett.


    Most már elmondtam minden mai munkálatomat hol sikeres hol nem


     


    Marika


     


     

    előzmény:
    kutymuty60 (77765)
    2014-11-12  18:19
  37. 2014. november 12. 18:1977765.

    Marika!


    Nálunk nagyon  szereti a család a babot, minden formában, most azon gondolkodom egy kis bab gulyást kellene főzni.


    Igen a kabát szövet csoki barna, nagyon jó minőségű  az anyagja is, örülök hogy kaptam pedig most abszolult nem is azt akartam venni.


    Kati

    előzmény:
    riamam (77763)
    2014-11-12  17:33
  38. 2014. november 12. 17:3477764.

    Katika!


    Köszönjük a sok szép verset


    Marika

    előzmény:
    kutymuty60 (77759)
    2014-11-12  08:04
  39. 2014. november 12. 17:3377763.

    Katika!


    Örülök,hogy sikerült kabátot venned, szövet, v. dzseki és milyen színű miket nem kérdezek igaz.


    El vagy látva főznivalóval, hát tartalmas és finom is a bab. Én ritkán főzök mert nem nagyon bírom beteg vagyok utána.


    Szép idő volt ma is.


    Szép estét, Marika

    előzmény:
    kutymuty60 (77762)
    2014-11-12  16:22
  40. 2014. november 12. 16:2277762.

    Szervuztok Kislányok!


    Igen , nagyot csavarogtam, sok boltban is jártam, na meg a piacra is el mentem, vettem babokat, több félét, szeretem az apró fehér babot, nagy szernű fehér babot, na meg tarka babot is vettem, azt hiszem el láttam magam télire babból.


    Bluzokat néztem na meg nadrágot, nem kaptam  kedvemre valót, viszont vettem egy kabátot, nagyon  szép, igaz van bundám, de azt nem mindenhová lehet fel venni.


    Legyen szép délutántok.


    Kati

  41. 2014. november 12. 08:1277761.
    Moretti Gemma
     
    Őszül az erdő
     
    Tegnap százszínű 
    libegő láng volt, 
    ma földszagú szél 
    karjaiban táncolt, 
    holnap, ha itt jársz, 
    s felfelé nézel, 
    elárvult nagy fák 
    üzennek a széllel. 
    Arannyal öntve 
    az erdő alja, 
    kusza virgács 
    a bokrok barna gallya, 
    tüskés ág megfog 
    s bús őszi jajjal, 
    elhullt virágát 
    követeli rajtam.
  42. 2014. november 12. 08:0877760.
     
    Kis lányok szép őszi versek!
     
     
    Babits Mihály
     

     


    Az őszi tücsökhöz

     


     

     


    Ki átható, egyhangú dalaiddal

     


    betöltöd a nyugalmas éjszakát,

     


    milyen lehet tenéked a világ?

     


     

     


    Csend van; a hangok alusznak az éjben.

     


    A te zenéd van ébren egyedül,

     


    mint láthatatlan, éles hegedű.

     


     

     


    A te zenéd a csöndnek része immár

     


    és mint a szférák, titkon muzsikál:

     


    Az hallja csak, aki magába száll.

     


     

     


    Csendnek és éjszakának hegedűje,

     


    milyen lehet tenéked a világ?

     


    Érzed-e a csöndet s az éjszakát?

     


     

     


    Zenéd olyan, mint a lelkem zenéje

     


    s talán a fájó unalom dala:

     


    Egyforma volt tegnap s egyforma ma.

     


     

     


    Bokrod alatt, ah, kétségbeesetten

     


    érzed a csöndet és az éjszakát

     


    s szegény vak lélek, sírsz az éjen át.

     


     

  43. 2014. november 12. 08:0477759.
    Arany János
     

     


    Nem kell dér...

     


     

     


    Nem kell dér az őszi lombnak,

     


    Mégis egyre sárgul:

     


    Dér nekűl is, fagy nekűl is,

     


    Lesohajt az ágrul.

     


     

     


    Nem kell bú az aggott főnek,

     


    Mégis egyre őszül:

     


    Bú nekűl is, gond nekűl is

     


    Nyugalomra készül.

     


     

     


    Hátha dér-fagy, bú-gond érte,

     


    Ősze is már késő:

     


    Hogy' pereljen sorsa ellen

     


    A szegény lomb és fő!
  44. 2014. november 12. 07:4877758.

    Jó reggelt Kislányok!


    Most is nagy köd van, reménykedem hogy hamarosan felszáll.


    Menni akarok a városban, posta, na meg szét nézek én is, babot szeretnék venni a piacon, nem néztem mostanában, na meg dió belet, nem fontos, de ha szépet olcsót kapok akkor veszek.


    Köszönöm a teát, nagyon szeretem a csipke teát.


    Legyen nagyon kellemes a napod.


    Kati

    előzmény:
    riamam (77757)
    2014-11-12  06:10
  45. 2014. november 12. 06:1077757.

    Katikám!


    A tea lemaradt ezt Neked szántam!


    Marika

    előzmény:
    kutymuty60 (77754)
    2014-11-11  19:48
  46. 2014. november 12. 06:0977756.

    Katika!


    Gondolom ma is szép időnk lesz, kicsit csavizok, főznöm nem kell, mármint a városban nézelődök.


    Nehezebb több gyermeket nevelni, de ugye mennyire jó,hogy többen vagytok tesók, pláne, hogy ilyen szépen megértitek egymást. Nekem sajnos csak egy van, de tényleg aranyos mindenben segítőkész pedig ffi. Mikor beteg voltam is a télen nem tudom elfelejteni mennyire mellettem volt mindenben, orvoshoz hurcolt, bevásárolt, no de hagyom ne legyen ilyen. Csak jó érzés,hogy mindenben számíthatunk egymásra.


    Ha szép napos idő lesz használjuk is ki ne legyünk a szobában.


    Legyen szép a napod!


    Marika


     

    előzmény:
    kutymuty60 (77754)
    2014-11-11  19:48
  47. 2014. november 12. 06:0477755.

    Sziasztok Nagyikák!


    Etuka remélem jobb már a torkod????


    De jó régi számokat raktál fel a Facebookon mind meghallgattam most kora reggel. Ezeket csak mi tudjuk értékelni az idősebb korosztály mennyi sok szép szám volt.


    Sokat aludtam mondom este nem túl sokat látok hamar elalszom. Igaz korán van még kávézzatok, teázzatok én még visszamegyek kicsit tv-t nézek. Szili Nóra beszélgetését szoktam nézni, persze sok benne az ismétlés.


    Két sor privit írtam majd olvasd már el4


    Legyen szép a napotok!


    Marika

    előzmény:
    kutymuty60 (77754)
    2014-11-11  19:48
  48. 2014. november 11. 19:4877754.

    Szervusz Etuka!


    Reggel itt is nagy köd volt. de délfelé kisütött a napocska.


    Puszi Kati

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (77751)
    2014-11-11  19:46
  49. 2014. november 11. 19:4777753.

    Katika!


    Megint nagyon jó vicceket raktál fel. Jót nevetgéltem itt magamban rajtuk.


    eta

    előzmény:
    kutymuty60 (77749)
    2014-11-11  19:28
  50. 2014. november 11. 19:4677752.

    Marika!


    Nagyon finom is a libamaj, de olyan drága , egy évben egyszer ha veszünk mikor összejön a család, általában karácsonykor szoktunk, tavaly a fiamnál ettünk nagyon finom libamájat, na meg liba töpörtyűt. nem  tudom  idén lesz-e mert most én leszek a soros. Igaz a sütiket mindig én sütöm, az mindig az én rzortom a családban.


    Pihend ki magad.


    Kati

    előzmény:
    riamam (77750)
    2014-11-11  19:40

Címlap

top