Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miről szólna a húsvét?

Mykee
Létrehozva: 2007. Április 6. 15:07
Helló mindenkinek!

Épp aktuális a topik témája, ugyanis szomorú, hogy így hagyjuk elsorvadni ezt az ünnepet, ráadásul a rossz nevelés és reakciók miatt.

Mostanában az a divat, hogy az összes locsoló a pénzre hajt. Ha valaki kedvességet, szeretetet, ételt-italt, vendéglátást kapna csak, akkor anyázva elmegy. De miért??? NEM ERRŐL SZÓL EZ AZ ÜNNEP!!! (nem a vallásos, hanem a hagyományörző részét nézem!!!)

Szerintem miről szólna? Hogyan érzem már gyerekkoromtól?

A lányok azért várják a fiúkat, mert így tudják meg, kinek számítanak, ki gondol rájuk. Mondhatni a locsolás egy ürügy, de fogalmazhatnánk úgy is, hogy egy olyan (lányok által nem kedvelt) gesztus, hogy aki meglocsolta őket, annak számítanak. Nem véletlenül kívánják a lányoknak, hogy "sok locsolót" és a fiúknak, hogy "sok hímes tojást".
Egyrészt akit sokan locsolnak meg, sok ismerőse van, barátja. Aki meg sok tojást kap, sok lánnyal áll kapcsolatban. Ezért is kellett már hajnalban indulni locsolkodni, hogy mindenki, aki számít nekünk fiúknak, meg legyen locsolva.
Arról nem is szólva, hogy a tojásfestésnek olyan szerepe lenne, hogy akié a legszebb tojás, az a szívünknek legkedvesebb. A lányok is a legszebbetadják szívük kedvesének, a fiúk tojásai között is kitűnjön a többitől, ezzel jelezvén a fiúnak: a lánynak tetszik a srác.

Szeintem erről kéne szólnia és nem a pénzről. Ez egy olyan hagyomány lenne, amivel kifejezzük: ki és mennyire fontos számunkra. Éppen ezért tettem a Szeressünk csoportba.
  1. 2011. Április 23. 19:18103.

    Újra leporolom ezt a topikot. 

     

    Ti mivel készültök húsvétra?  

    előzmény:
    Mykee (102)
    2010-04-02  06:57
  2. 2010. Április 2. 06:57102.
    Gondolom, ez a topik ismét aktuális lesz...
    előzmény:
    Mykee (1)
    2007-04-06  15:07

Címlap

top