Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Méltatlan vádaskodás...

Torolt_felhasznalo_408325
Torolt_felhasznalo_408325
Létrehozva: 2007. Április 14. 13:52

Nagyon kínos helyzetbe kerültem, kerültünk tegnap reggel az otthonunkban, a párkapcsolatomban. Még beszélni is nehéz róla.

A két lányommal élek (11, 16 évesek), hosszú házasság után váltam el négy éve. Harmadik éve van egy kapcsolatom, nem élünk együtt, de a barátom benne van a családunkban, gyerekeimmel, szüleimmel elfogadták egymást. Tegnap reggel viszont megdöbbentő eset történt. Ahogy felébredtem, látom, hogy görcsösen keres ötezer forintot, és azt állítja, valahova eltűnt a pénze, amíg itt aludt….és hogy ez már nem az első eset, hogy hiányzik pénze, amikor idejön, megfigyelte….ledöbbentem…..ez nagyon súlyos kijelentés, és egyértelmű vád….persze teljesen igaztalan koholmány, és a kapcsolatunk bizalmát alapjaiban rengeti meg. Az biztos, hogy a gyerekeimért tűzbe teszem a kezem, és ezt nem a szülői elfogultság mondatja velem, aki ismeri a családot, mindenki így van ezzel. Ő viszont nagyon furcsa viszonyban van a pénzzel, teljesen máshogy, mint én…(fukarság, anyagiasság, pénzszámolgatás, meglopatási fóbia….De nem képzeltem, hogy idáig fajulnak a dolgok….teljesen védtelennek érzem magam az ilyen vádak ellen egy párkapcsolatban, és csak nézek hitetlenkedve, pedig határozott, cselekvő embernek tartom magam. Mindenesetre nagyon kiakadtam, nem tudok túllépni rajta, humorral sem tudom felfogni az esetet...mert az is más, ha valaki azt mondja ”jesszusom, hova is folyt el egy ötezresem, mire is költöttem…?”, és az is egy más helyzet, ha azt sugallja az illető, hogy “itt rendszeresen kilopják a pénzt a zsebemből…”.Elképzelni is szörnyű, hogy gondolhatott ilyenre  ….Véleményetek?

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 16. 08:06101.

    Nagyon jó, hogy előkerült a pénz, megmérgezte volna az otthoni légkört a gyerekekkel, annyit semmi nem ér meg! 

    A többi majd elmúlik! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408325 (100)
    2007-04-16  07:34
  2. Torolt_felhasznalo_408325
    Torolt_felhasznalo_408325
    2007. Április 16. 07:34100.

    Ühüm, én is ezért érzem azt, hogy sajna megtört bennem valami iránta a hétvégén...ahogy egy párjára alaptalanul féltékenykedő, ezzel-azzal gyanusítgató nővel is majdnemhogy lehetetlen boldogan és felszabadultan élni, úgy egy ilyen bizalmatlan férfivel is, sajna...

    Vádaskodás és kapcsolatpusztító feltételezések helyett jobb út lett volna az önismeretet (tudja, hogy trehány és feledékeny), és az irántunk való (feltétlen) bizalmat előszedni...de azok a  mondatok elhangzottak, amelyeknek nem lett volna szabad...persze, hogy szarul érzem magam, de mennem kell dolgozni, majd elterelődik a figyelmem.

    Van hasonló élményed, hogy nem légből kapott a véleményed:-)?

    előzmény:
    i.nora (99)
    2007-04-15  21:20
  3. 2007. Április 15. 21:2099.

    A gond az, hogy a hasonló esetnek soha nem lesz vége sajnos. Ilyen emberrel nem lehet közös életet tervezni, mert alapvetően hiányzik belőle a bizalom szikrája is.

    Sajnos nem a légből kapott megjegyzés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408325 (98)
    2007-04-15  19:24
  4. Torolt_felhasznalo_408325
    Torolt_felhasznalo_408325
    2007. Április 15. 19:2498.

    No, egy valamiben biztosan egyetértünk: ez így nem TÁRSSÁG, vagyis megkérdőjelezhető valami nagyon fontos alap. Tegnap este tettem is róla, hogy ez a faramuci, senkinek sem kellemes és megnyugtató helyzet megszűnjön:szakítottam...

    És csak mellékesen mondom, az érdekesség, és az abszurditás kedvéért: meglett az ötezres...mielőtt találkoztunk volna, kölcsönadta a fiának, ma vissza is kapta, csak elfelejtette...de részemről semmi happy end, mert ez már nem befolyásolta a döntésemet...

    előzmény:
    martinelli (97)
    2007-04-15  19:07
  5. 2007. Április 15. 19:0797.

    defektes szegény, nagy baj van vele, ennek integessél minél hamarabb az ablakból, ajtót mutattam volna neki, a férfi full gáz, mennie kell a pasinak, ne pazarolj több testi- lelki energiát erre a pasira, pofátlan bunkó, szarcsimbók, rúgd ki, dilis viszonyban van a pénzzel...

    Kivonat a hozzászólásokból. Szerintem ezek nem dícsérő szavak voltak. Ezek után gondoltam, talán bujjunk bele a másik ember bőrébe is.

    Arról pedig, hogy társak voltatok... Nekem kissé más fogalmam van a társról. Mondjuk nem mond ilyet, hogy ellopták éjjel a pénzét, a másik meg nem szívja fel rajta magát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408325 (94)
    2007-04-15  06:45
  6. 2007. Április 15. 17:2196.
     

    FARPAGON
    (Tolvajt kiabálva hajadonfőtt jön a kert felől.) Fogják el! Tolvaj! Rabló! Gyilkos! Gyilkos! Igazságot nekem, igazságos ég! Elvesztem, meggyilkoltak, elvágták a torkomat, elrabolták a pénzem. Ki volt az? Hova lett? Hol van? Hol bujkál? Hol keressem? Merre fussak? Merre ne fussak? Nincs ott? Hát amott? Hé, hé! Megállj, gazember! Vissza a pénzemet! (Megragadja a saját karját.) Ááá! Nem, ez én vagyok. Megháborodtam, nem tudom, hol vagyok, mit csinálok. Jaj, édes pénzem, édes pénzem, drága barátom, megfosztottak tőled, és hogy te nem vagy nekem, oda a támaszom, a vigaszom, oda a boldogságom: végem van, nincs mit keresnem ezen a földön, én nem tudok élni nélküled. Kész, nem bírom tovább: meghalok, meghaltam, eltemettek. Nem akar valaki feltámasztani? Csak adja vissza az én kedves pénzecskémet, vagy mondja meg, hogy ki vitte el. Tessék? Mondott valamit? Senki!... Bárki követte is el a gaztettet, jól kileste az alkalmat: pont azt az időt választotta ki, amikor azzal a gazember fiammal beszéltem. Megyek hívom a rendőrséget, kínvallatás alá fogatom az egész házat: a cselédeket, inasokat, fiamat, lányomat, saját magamat. Mennyi sok ember körös-körül! És bárkire nézek mindenki gyanús, és mindenről azt hiszem, hogy a tolvajom. Hé! Maguk ott! Miről beszélnek? Csak nem a tolvajról? Mi az a zaj odafönt? Nem a tolvajom van ott? Könyörgök: ha tud valaki valamit a tolvajról, szóljon nekem, jó? Nem maguk közt rejtőzködik? Csak bámulnak rám és kinevetnek. Ki fog derülni, hogy ők is benne voltak a rablásban. Rajta, gyorsan! Rendbiztost, poroszlókat, bírókat ide! Kínzóeszközöket, bitófát, hóhérokat! Azt akarom, hogy mindenkit akasszanak fel, és ha nem találom meg a pénzem, a végén én magam fogom felakasztani magamat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408325 (95)
    2007-04-15  06:53
  7. Torolt_felhasznalo_408325
    Torolt_felhasznalo_408325
    2007. Április 15. 06:5395.

    Jó vagy, Farpagon:-)

    HARPAGON
    Várd kint az utcán, mert nem tűröm, hogy lecövekelsz a házamban, figyeled, mi történik és mindenből hasznot húzol. Nem tűröm, hogy folyton egy kém ólálkodik körülöttem, egy átkozott spion, aki lesi minden lépésemet, felfalja a tekintetével mindenemet, amim van, és mindenütt kurkászik, hogy nincs-e valami ellopnivaló.

    LA FLECHE
    Hogy a fenébe lopnám én meg magát? Maga meglophatatlan, hiszen mindent elzár és éjjel-nappal őrködik.

    (részlet, Moliére: A fösvény)

    előzmény:
    farpagon (84)
    2007-04-14  22:03
  8. Torolt_felhasznalo_408325
    Torolt_felhasznalo_408325
    2007. Április 15. 06:4594.
    Kedves martinelli, egy arctalan fórumon tényleg nehogy empatizálj bárkivel is, nem is várja tőled senki:-)S nem bántásról van szó x beszóláson keresztül, dehogyis...sőt, ne feledd, a valóságban én vagyok a vádlott és a rágalmazott, ami szar érzés...három éve ismerjük egymást, és ő mindig sokkal jobban féltette és védte a dolgait, a tulajdonát, mint én...mondhatnám úgy is, ez a gyenge pontja... (ja, és ha fontosak a szavak, nem szeretők vagyunk/voltunk, hanem társak, vagyis nemcsak a jót szedtük ki egymásból!&nbsp
    előzmény:
    martinelli (85)
    2007-04-14  22:11
  9. Torolt_felhasznalo_408325
    Torolt_felhasznalo_408325
    2007. Április 15. 06:3893.

    Szépjó reggelt:-)

    Elhiszem, tényleg mindenre lehet példát hozni a való életből, akár erre is...és nem állítom az abszolut anyai elfogultság talajáról, hogy szentek és tökéletesek a lányaim...sőt, legyenek is kis titkaik, saját baráti élményeik...de abban változatlanul biztos vagyok és maradok, hogy egy határt nem lépnek át...

    előzmény:
    kószáló (81)
    2007-04-14  19:45
  10. 2007. Április 14. 23:1192.

    Nem olvastam végig a topikot, és biztos te ismered legjobban a gyerekeidet,és tűzbe tennéd értük a kezed,de halkan megjegyezném,hogy az én anyám is gyakran harcolt az ő kicsi lányáért anyatigris módjára,és sajnos (szégyeltem is magam nagyon,de pont azért inkább lapítottam...   ) volt,hogy kiderült,én voltam a ludas... Ésd ő ezek után is tűzbe tette értem a kezét,mert ezért az anyám.Próbálok nem visszaélni vele,de szerencsére kezd benőni a fejem lágya.

    És van,hogy a szülő azt hiszi kívűlről belülről ismeri a gyerekét,de az összes szülőnek üzenem, ezt felejtse el!!! Egy bizonyos kor után, igenis vannak dolgok,amiket egy gyerek nem oszt meg az anyjával.Akkor sem ha nagyon jó a viszony.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408325 (1)
    2007-04-14  13:52
  11. 2007. Április 14. 23:1091.

    Ügyes! Ennyi pénzből tőlem biztos nyugodtan lophattak volna, tuti nem vettem volna észre, ha csak nem kell vele elszámolni valahol.

    előzmény:
    martinelli (90)
    2007-04-14  23:07
  12. 2007. Április 14. 23:0790.
    Nekem nem a szeretőm volt. A pénzemet hol a zsebembe, hol a fiókomba tettem, vagy a kabátzsebemben volt felakasztva. Mivel általában 2-300ezernél ritkán van kevesebb kp. nálam, gondolom azt hitte észre se veszem. Nem így van, mindig tudom címletenként mennyi pénz van nálam. Az első alkalommal azt hittem én vagyok a hülye, a második alkalommal biztosan tudtam hol fogyott a pénzemből. Ezután pénz biztos helyre tesz, és az eddigi helyeken "Innen többet nem lopsz" cetliket helyeztem el. Ráadásul jelöltem, így tudtam amikor megnézte. Kíváncsi lettem volna az arcára.
    előzmény:
    i.nora (88)
    2007-04-14  22:44
  13. 2007. Április 14. 22:5889.
    szerintem ez gáz!! én nagyon felháborodnék aztszem többet szóba sem állnék vele!!bizonyára teljes mértékben ismered a gyerekeidet hiszen ők régebb óta veled vannak mint a barátod!! én a gyerekek melett voksolnék!! az ilyen anyagias ember meg számolgassa unalmas óráiban a pénzét!!enyi a véleményem!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408325 (1)
    2007-04-14  13:52
  14. 2007. Április 14. 22:4488.
    Gondolom többet oda nem mentél, úgy akadályoztad meg.
    előzmény:
    martinelli (85)
    2007-04-14  22:11
  15. 2007. Április 14. 22:4387.
    Legfeljebb csak simán örülne, hogy milyen jól gazdálkodott.
    előzmény:
    KisNap (83)
    2007-04-14  21:26
  16. 2007. Április 14. 22:4286.
    Csak a fogyó pénz a pénz, a növekvő természetes.
    előzmény:
    KisNap (83)
    2007-04-14  21:26
  17. 2007. Április 14. 22:1185.

    Veled  sem fogok ismeretlenül empatizálni. Én biztosan nem szóltam volna a helyében, (ahogy hasonló esetben nem szóltam) hanem megakadályoznám a további lopást. És bocs amiért nem álltam automatikusan melléd, de mikor 40 hozzászóláson keresztül bántanak valakit, akkor nem bírok nem mellé állni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408325 (45)
    2007-04-14  15:49
  18. 2007. Április 14. 22:0384.

    Ülök pénzes ládikámon némán, csalinak szánom fekete teámhoz.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408325 (1)
    2007-04-14  13:52
  19. 2007. Április 14. 21:2683.
    csak vicc :D


    de sztem ha a hiányzó pénzt "észreveszi" akkor nyílván a többet is nem?

    vagy lehet még akkkor is állítaná, h hiányzik
    előzmény:
    i.nora (82)
    2007-04-14  20:01
  20. 2007. Április 14. 20:0182.

    Rossz ötlet!

    Észre sem venné!

    előzmény:
    KisNap (76)
    2007-04-14  17:45
  21. 2007. Április 14. 19:4581.

    a serdülőkor, a kamaszság nem egyenlő a sunyi, gerinctelen, hazug tévútra téréssel...

    Mondok egy példát a környezetemből. 9 éves fiú, papájáról fél éve tudják, hogy halálos beteg. Egyszercsak elkezdenek pénzek eltűnni a családi kasszából. Tündéri, aranyos gyerek, nagyon szeretem, jószándékú, segítőkész, de mégiscsak ő volt... és nem azért, mert sunyi, gerinctelen és hazug, hanem mert megviselte lelkileg a dolog. Pedig nem is mondta: a szülők büszkén hangoztatták, hogy úgy lehet vele beszélni a betegségről, mint egy felnőttel, érti, okosakat hozzászól, nem is szorong (!)... Azóta pszichológushoz jár a gyerek, és kiderült, hogy dehogynem, csak nem mutatja.

    Elképzelhető, hogy a te gyerekeidnek sem olyan egyszerű ez a helyzet, mint ahogy mutatják, hogy minden oké.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408325 (53)
    2007-04-14  16:20
  22. Torolt_felhasznalo_408325
    Torolt_felhasznalo_408325
    2007. Április 14. 19:0180.

    Mindenkinek köszi a bíztató, vagy kritikus hozzászólást mára... 

    Most beszéltünk telefonon, őszintén elmondtam, szinte mindegy, hogy én vesztem el a másikban valamiért a törékeny bizalmat, vagy ő bennem, a vége úgyis a külön út...felhívott, hogy "most akkor mi van, szakítottunk?"...azt hiszem, nem érzi a súlyát a mondatainak, a helyzetnek...amúgy most Sárospatakon kellene lennünk ezen a hétvégén, nem itt azt találgatnom, vajon hol az igazság, ki, mivel vádol, miért, és vajon lophatnak-e az otthonomban...kicsit szomorú vagyok, de ismerem magam, túl fogok lépni:-)Nem viselhetem az ócska vádaskodás és méltatlan számonkérés áldozatának szerepét, valami tartás és önbecsülés azért él bennem. Szép estét Mindenkinek:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_936705
    Torolt_felhasznalo_936705
    2007. Április 14. 18:1679.

    Igazad van!

    Azt gondolom, hogy bizalom nélkül nem működhet egy kapcsolat.

    Azért írtam, ha véleményed szerint  van értelme a kapcsolatot mégis tovább építgetni, akkor meg kell találni módját, hogy a lehetősége se merüljön többet fel annak, hogy eltünik a pénz!

    Mert hogy egy eset még elcsúszik, az rendben, de hogy notórikusan megmérgezi a kapcsolatot az örökös gyanusítgatás, az már biztos.

    A gyerekeről meg annyit, hogy azt írtam, véletlen sem mernék ilyet más gyerekéről, főleg ismeretlenül állítani, de kérdeztél, és véleményem szerint ha igaz, hogy eltült a pénz, akkor nyilván mindenki szóba jöhet aki a házban mozog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408325 (56)
    2007-04-14  16:44
  24. Torolt_felhasznalo_206937
    Torolt_felhasznalo_206937
    2007. Április 14. 18:1178.

    Hát...elég kínos történet...nem is tudom, hogy mit gondoljak...még a legszésőségesebb esetben- ha tényleg a gyerek tette el azt a pénzt (mondjuk kiesett a pasid zsebéből és megtalálta, de nem szólt neked- nem életszerű, de elképzelhető), szal még a legszélsőségesebb esetben is nagy gorombaság volt ez a vádaskodás. Mert, ha értelmesen nem megy, akkor inkább sehogy. Én is meg lennék sértve. Ez minden csak nem bizalom és nem őszinteség; ha az motoszkál a fejében, hogy képes lennél őt meglopni...vagy ugyanezt feltételezi a gyerekeidről...az minden, csak nem bizalom. Még ha 100% -ig biztos lenne benne, hogy eltűnt a pénze és nálatok tűnt el, akkor is az a normális, ha finoman megkér, hogy kérdezd meg a gyerekeket nem találtak-e egy ötezrest.

    Minden jópofizás felesleges, ha tényleg elfogadná a gyerekeidet, akkor nem hozná őket ennyire kellemetlen helyzetbe a saját otthonukban, rólad már nem is beszélve. Ti nem vagytok vele egy család, és ez már sajnos biztos. Ne sajnáld.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408325 (1)
    2007-04-14  13:52
  25. Torolt_felhasznalo_408325
    Torolt_felhasznalo_408325
    2007. Április 14. 17:4877.
    :-)Simán megérne egy jó poént...csak úgy érzem, nem lesz legközelebb... 
    előzmény:
    KisNap (76)
    2007-04-14  17:45

Címlap

top