Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gombás fertőzés

*November
Létrehozva: 2003. augusztus 11. 10:32
Sziasztok!
Hasonló témát nem találtam, csak fehárfolyásról. . . Van köztetek olyan akinek volt már hüvelyi gombás fertőzése? milyen gyógyszert kaptatok rá? kúpot is felírt nektek a gyógyszer ?
valaszotokat nagyon várom
November
  1. Torolt_felhasznalo_166231
    Torolt_felhasznalo_166231
    2005. február 6. 11:2876.
    sziasztok!Én is hasonló kellemetlen problámával szeretnék hozzászólni a fórumhoz. Kb 5 éve monogám kapcsolat és rendszeres tiszálkodás mellett állandó hüvelygombásodásom van:( Égő viszkető érzés fehérfolyással amit a nőgyógyászom hamar rendbe is tett Dalacin hüvelykrémmel és 1db Diflucan tablettával. . . De sajnos a Dalacin hüvelykrémet tavaly óta nem gyártják. 2 hete újból előjött a gombásodásom, elmentem a nőgyógyászhoz azt mondta elég a Gynoflor hüvelytabletta és a Gynopevaril hüvelykúp. Sajnos nem javult. . . most kamillás hüvelyöblögetéssel próbálkozom minden este, remélem használ valamit. . a doki is azt mondta hogy próbáljam ezt. Nem is írt mást amikor visszamentem, hogy nincs javulás. Nagyon elvagyok keseredve, hogy mi lesz ha elsem múlik egyáltalán. . . . mert ugyanis a Dalacin hüvelykrémnél már másnap gyógyultnak éreztem magam, de sajnos már nem lehet kapni. . Segítsetek ha van valami ötletetek a doki mindig csak azt mondogatja türelem. . . de könnyű ezt mondani, borzasztó kellemetlen. . .
    Előre is köszi:üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. Április 29. 11:5175.
    Sziasztok

    Nem tudom, hogy volt e valakinek hozzám hasonló baja, de ha igen jó lene ha tanácsod adna. Tavaly augusztus óta 7 antibiotikum kúrán estem túl / felfázás, torokgyulladás, gomba stb. /, ennek következtében állandó hüvelyégésem van ami a hüvelyflóra felborulását jelzi. Inkább ezt már akut gyulladásnak hívnám. A labor eredményeim 90%-ban jók, de a hüvelyégés állandó. Most floragyn kúpot használok, de mintha nem tapadna meg. Persze ha nem állítom vissza, fogékonyabb leszek a betegségekre, igy megint bakteriális fertőzésem lesz és megint gyógyszert fogok kapni. Tehát nekem az igazi bajom, hogy állandó égő érzésem van és gyulladásom, negatív leletek mellett. Van olyan esett, hogy már nem áll helyre a hüvely pH? Ki halott már a Gynevac injekció kúráról?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. február 25. 09:3974.
    Kérlek titeket, valaki írja már meg, neki mennyi időbe telt neki, míg elműlt - legalább átmenetileg!
    Mert nekem másfél hét után a viszketés végre abbamaradt, de a ki gumókat még érzem! Máskor ennyi idő alatt, ugyanilyen kezeléssel teljesen elmúlt!
    Ez azt jelenti szerintetek, hogy miost már nekem sem fog hónapokig, évekig elmúlni???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_534003
    Torolt_felhasznalo_534003
    2004. február 24. 16:4373.
    Novika.
    Ebben szerintem nagyon igazad van.

    Mindenkinek aki ezzel a problémával küzd, a következőt tudom mondani.

    Én is egy nagyon makacs fertőzésben szenvedtem.
    Amikor végre találtam egy normális nőgyógyit, akkor ő az én kezelésemmel egyidőben a páromat urológushoz küldte, és így mindkettőnket kezeltek egyszerre.
    Hetente vett le a dokim kenetet, és amikor antibiotikumot írt fel, mindig elmondta, hogy a kúra végén vissza kell állítani a savköpenyt, és hogy ez mennyire és miért fontos. Elküldött vérvételre, ellenőrizte az étrendemet.
    Ja, és miatta mentem el terheléses vérvételre is.
    2 hónap alatt kezelt ki az egyébként évek őta meglévő
    fertőzésből.

    De ezalatt no sex. :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273419 (72)
     
  5. 2004. február 24. 12:1072.
    Sziasztok!
    Végigolvastam a hozzászólásokat, ez a mai népbetegség és ez nem csak nőgyógyászati probléma, azért nem múlik el sok mindenkinek mert a helyi kezelés csak átmenetileg oldja meg a problémát. Az ok a helytelen táplálkozás (ezen értsd a 20-21. sz. táplálkozási szokásai, tartósítók, fehér agyonőrölt lisztből készült dolgok . . . . ), a fogamzásgátló szedése, az antibiotikumok szedése, melyek megölik ugyan úgy a szervezetünkben lévő egyensúly fenntartásához szükséges baktériumokat is mint a rosszakat. Ezért szaporodhatnak el a gombák és nem biztos hogy csak a hüvelyben vannak elszaporodva. Bárhol a testben, leggyakrabban a bélben is felborul az egyensúly. Rengeteg könyv jelent már meg ezzel kapcs. , érdemes elolvasni két am. orvos: Gombák a testünkben és dr. László Mária: Candidiasis c. könyvét, utóbbi hölgy a téma általam megismert egyetlen magyar szakértője. (telsza: 239-4105) Az orvosok közül nagyon kevesen ismerik és ismerik el ezt betegségként, mi pedig szedjük szüntelen a különböző gyügyszereket helyi kezelésként. Helyi kezeléssel kár is próbálkozni, nem fog segíteni csaj átmenetileg. A gombák nagyon nehezen kiírthatók, csak hónapokig tartó hosszú gyógyszeres kezeléssel, diétával és egyéb kiegészítőkkel múlnak el. Olvassátok el a könyveket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. b22
    b22
    2004. február 23. 22:0371.
    Sziasztok!Már évek óta hüvelyi gombás fertőzésben szenvedek. (Állandó barát mellett, helyesen tisztálkodva!!!) Néha jobb, néha rosszabb. A nőgyógyászok eddig enyhíteni tudtak a panaszaimon, de igazi megoldást még egyik sem jelentett számomra. . . Mindig újra és újra előjön, talán igazán el sem múlt soha. Ha tudtok esetleg valamilyen jó tanácsot adni nekem, amivel segítenétek kimászni valahogyan ebből a helyzetből, azt nagyon nagyon megköszönném Nektek!!!
    Üdv: Betti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. ppp
    ppp
    2004. február 23. 21:1870.
    Hogy javítani fog-e, kétséges. De ártani árthat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448546 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_448546
    Torolt_felhasznalo_448546
    2004. február 23. 11:1669.
    Szerintetek a kamillás irrigálás mennyire segít egy teljesen felbolygatott természetes flóra nélküli hüvelyen??? És a hőmérséklete a kamillás víznek milyen legyen? Nagyon meleg, vagy elég csak langyos vízzel??? Van vkinek pozitív tapasztalata ezzel kapcsolatban? P3-as cytológia eredményen segíthet???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. ppp
    ppp
    2004. február 23. 10:1768.
    A savköpenyt nem gomba tartja fent, hanem baktérium. Arra pedig minimális hatása van a gombaellenes antibiotikumnak.
    előzmény:
    macskoszka (66)
     
  10. 2004. február 23. 10:0667.
    Nektek mennyi idő alatt múlt el???????
    Nekem az előző 2nél a kezelés elkezdése után 1-2 nappal megszűnt a viszketés; de most ugyanúgy kezelem és még 8 nap után is viszket. . .
    Ez normális?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. december 12. 10:4066.
    Nem lenne szabad, de -mint minden antibiotikumos kezelés-mégis felbontja a savköpenyt és elpusztítja a jótékony és védő funkciót ellátó gombákat is!
    Abban egyetértek, h a túlzott irrigálás is ezt teszi. Én sem vagyok híve ennek és szerintem, ha egészséges a nő akkor nem is szükséges.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. ppp
    ppp
    2003. december 11. 18:5665.
    A gombaellenes antibiotikumnak nem lenne szabad felborítaniuk a hüvely baktáriumflóráját. Az irrigálások viszont fel tudják borítani, hiszen kimossák a "jó" baktériumokat. Vannak szerencsések, akiknek "beválik", de általánosságban több bajt csinál, mint használ. Ezt csak az irrigálók gyártói vonják kétségbe :-)
    előzmény:
    macskoszka (64)
     
  13. 2003. december 11. 15:3364.
    Gombára?(bocsika, de nem lapozgattam vissza, h pontosan milyen panaszaid voltak)
    Gombára és bakteriális eredetű fertőzésre tuti, h nem elég:( Esetleg a doki javasolhatja az antibiotikumos kezelés mellé kiegészítésként!
    Én ritkán irrigálok (kb. havi 1-2), mert az sem jó, ha túl gyakran bolygatja az ember lánya azt, amit a természet is remekül megold.
    A napi 2x intimmosakodó géles tisztálkodás tökéletes elég, h rendben tartsa a savköpenyt.
    Bár mostanában már olyat is olvastam szakembertől, h a sima langyos víz lenne ideális. . . . hát nem tom, azért azt egy picit kevésnek találom.
    Az a gáz a gombával, h a legtöbb doki lódózisú antibiotikumot ír fel, ami a gombát ugyan kiöli, de a hüvelyflórát teljesen felborítja és akkor meg attól van folyás. . . Ezért jó, h egyből már ír fel vmit kiegészítésként.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_779490
    Torolt_felhasznalo_779490
    2003. december 11. 14:3063.
    Köszi a tanácsokat:)) Szerinted a lactacydos irrigálás használna?
    előzmény:
    macskoszka (62)
     
  15. 2003. december 11. 13:5562.
    Pedig vissza kéne menned, mert valszeg akkor 1. vagy nem teljesen múlt el 2. lehet, h más a bajod.
    Ilyenkor sztem nem ártana egy vérvétel sem, mert ha bármi kórós elváltozás van, azt a vérvétel kimutatja.
    Ha gomba van(de egyéb fertőzéseknél)kerülni kell az ülőfürdőket, magas hőfokon kell mosni a fehérneműket, a törölközőt és szigorúan kerülni kell a sexet!
    szerintem érdemes odafigyelni a táplálkozásra is, kevés cukrot és kevés tartosítószeres kaját kell enni.
    A múltkor olvastam, h a leghatásosabb hüvelyflóra rendezés sima élőflórás joghurttal történik és nem kellenek a méregdrága kúpok.
    A lényeg, h ÉLŐFLÓRÁS joghurt legyen, amit felkensz óvatósan a hüvelyedbe vagy egy joghurtban "megtunkolt"tampont felhelyezel.
    Ez természetesen egy sima (és nem bakteriális, gombás eredetű) folyásra jó és hatásos!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_779490
    Torolt_felhasznalo_779490
    2003. december 11. 12:5361.
    Sziasztok csajok! A múltkor a segítségeteket kértem Mikogal+ Gynoflor ügyben. Szépen helyre is jöttem. Köszönöm a hozzászólásokat:))
    Viszont most újra kezdődik az egész, pedig még csak kb. 2 hete fejeztem be a kezelést. :((Mi lehet az oka? Mit tegyek? Nincs kedvem megint a nőgyógyihoz rohanni. . . Nincs valami hatásos ötletetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2003. december 4. 19:4160.
    Sziasztok! Én is folyamatosan ezekkel a rohadt gombákkal és fertőzésekkel küzdök, most is pont a nőgyógyásztól jöttem. Mi ennek a valódi oka és a hatásos gyógymódja?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. december 4. 08:1459.
    Sziasztok!

    A segítségeteket kérném, aki már irrigált normál tejsavval közületek!
    Valaki tapasztalt utána maró, csípő, égő érzést?
    Mert én igen, és nem tudom ez normális-e, vagyis "dolgozott" a szer, vagy épp ellenkezőleg.
    Segítsetek!
    Köszi mindenkinek!
    Mandy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_556007
    Torolt_felhasznalo_556007
    2003. november 25. 20:2558.
    Sziasztok!

    Adri: Nekem az a tapasztalatom, hogy nem elég, ha a férfi keni magát (általában Canesten krémet javasolják). Nekem is kilószám írták fel állandóan a Canesten hüvelykúpokat, mégse múlt el soha a gomba. Ráadásul nekem az a tapasztalatom, hogy a nőgyógyászok legtöbbje csak a nőnek ír fel gyógyszert, a férfi partnerrel nem foglalkozik, így az első sexuális együttlét alkalmával újból visszafertőz.
    Szerintem leghatásosabb a szájon át szedhető gyógyszer. A Diflucan nálunk bevált. A páromnak egyszer adtam egy darabot, azóta semmi bajom. Nők terhesség és szoptatás alatt azonban nem szedhetik!!!!

    Az ecetes öblítésről annyit, hogyha mar, akkor jobban fel kell higítani az oldatot. Én csak akkor éreztem marást, amikor gyulladásban volt a bőr. Szerintem az ecetes öblítés savas közeget hoz létre, amiben elpusztulnak a kórokozók.

    Viszont a Floragynt tényleg nagyon ajánlom. Patikában, DM-ben, Rossmannban is lehet kapni. Nem olcsó (talán 2500 volt tavaly), de nekem bevált.
    (Floragyn hüvelykúp tejsavbaktériumot tartalmaz, ami a hüvelyben megtelepszik, és segít helyreállítani az egyensúlyt és fenntartani a savas közeget, hogy a kórokozók ne tudjanak elszaporodni)

    sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333948 (55)
     
  20. rue
    rue
    2003. november 24. 18:1257.
    Igaz, hogy megvettem a fokhagyma kapszulát, de valahol hallottam, hogy az igazi növény a hatásos, így nem is próbáltam. Mivel most nem dolgozom, nekem nem okozott nagy gondot az "illat". Igaz, van aki nem bírja a fokhagymát, annak nem tudom mit lehetne megpróbálni. Ami az egyiknek bevált, az a másiknak nem. Nekem pl. a gombánál a Lactacydos öblítések meg a Gynoflor, Floragyn és Génia 92 kúpok nem váltak be. Szerintem az a logikus, ha egyszerre irtjuk a gombát és erősítjük a nyálkahártyát erre pedig rengeteg természetes szer van (az más kérdés hogy beválik-e). Egyébként az ezüstkolloidot és az Alove Verát sosem próbáltam, ezek lettek volna az utolsó tippjeim, talán valakinek ez a hatásos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448546 (54)
     
  21. 2003. november 24. 14:5556.
    Sziasztok!

    A gyógyteáknál (irrigálásnál vagy gőzölésnél) nem az a lényeg, hogy forró legyen, hanem hogy erős főzet legyen. .
    Az ecetről pedig én azt hallottam a nődokimtól, hogy nem igazán szerencsés gombás fertőzésnél, mert nagyon mar, szárít, és ezzel pont az ellenkezőjét érjük el!
    Én a fertőzésem óta Lactacyd-dal mosakszok, minden testrészemre más törülközőt használok, kevesebb cukrot eszek, szóval vigyázok magamra. . :)

    Mindenkinek más válik be, ez igaz. . De sztem mindenképpen a természetes gyógymódra kell törekedni!!

    Gyógyulást mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_333948
    Torolt_felhasznalo_333948
    2003. november 24. 11:5655.
    Sziasztok,
    a nőgyógyászom mondta, hogy a gombás fertőzést például közös törülközőről is meg lehet kapni. Én úgy vettem észre, hogy a fertőzést a páromtól kapom mindig vissza. Együttlétek után pár nappal érzem a kellemetlen tüneteket.
    Szerintetek elég ha a párom csak kenegeti magának, vagy szedje ő is a nagyon erős Diflucant? Melyik krém a leghatásosabb neki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_448546
    Torolt_felhasznalo_448546
    2003. november 24. 11:0654.
    Én csak annyit fűznék hozzá, hogy a kamilla nem mindenkinek válik be. Én heteken át eléggé forró főzettel irrigáltam, és mellé olyan forró főzettel gőzöltem, hogy azt el sem lehet mondani. És a Lactacyd és Colpo Cleaner sem vált be, és az ecetes kórházi 6 alkalmas ecsetelés után is csak még rosszabbnak érezntem. Persze a drága Gynoflor nevű kúpot is hiába használtam, mint annyi más gombaölőt (gyógyszert, kúpot, gyógyteát, stb. ) Azt hiszem nem is sorolom tovább az eddigi próbálkozásaimat, mert sosem érnék a végére. Annak viszont örülök, hogy mostanában ilyen sok konkrétumot is írnak "sorstársaink", hátha vmelyik tényleges Nekem is használna végre.

    Rue: Te nem próbálkoztál a fokhagyma kapszulával? Mégiscsak kevésbé kellemetlen, mint maga a növény. Én már azt is szedtem, de fájt tőle a gyomrom, úgyh. abbahagytam. Most Aloe Verával próbálkozom. Ha segít mindenképp megírom. . . Bár már segítene végre valami! És főleg ennyi pénzért?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. rue
    rue
    2003. november 23. 18:5453.
    Kedves Sancika és Babicsko,

    köszi az információkért minden szenvedő nevében. Az eddigi ilyen hozzászólásokban (régebben) mindig kevés volt a konkrétum. Minden jót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_556007
    Torolt_felhasznalo_556007
    2003. november 22. 21:5252.
    Sziasztok!

    Hátha én is segíthetek valakinek, elmondom, nekem mitől múlt el. Irrigálás vagy ecetes vízzel vagy Lactacyd folyadékkal. Majd után Floragyn hüvelykúp (6db). A páromnak adtam abból a gyógyszerből, amit felírt az orvos (1 darabot kellett bevennie), én nem szedhettem be, mert szoptattam. Azóta semmi bajom (kb 1 éve), még most a terhességem alatt se jött elő a gomba, pedig ekkor fogékonyabb a szervezet rá.
    Plusz minden nap Sába intim szappannal fürdök.
    előzmény:
    sancika_79 (51)
     

Címlap

top