Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Árpa-műtét?

Torolt_felhasznalo_958358
Torolt_felhasznalo_958358
Létrehozva: 2007. július 27. 19:46
Sziasztok!

Árpám van egy jó ideje. Az orvos felírt egy szemcseppet(TobraDex), amit ma már használtam is.1 hétig kell csepegtetnek, aztán spuri vissza a dokihoz. Persze reménykedtem, hogy ettől elmúlik, de olyan régóta ott van már, hogy nem hiszem, hogy elmúlna ettől a szemcsepptől.
Az orvos azt mondta, ha nem múlik el, akkor 10 perces műtéttel eltávolítják. Na ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

1. Hány perces a műtét?
2. Kivülről, vagy belülről vágják-e ki?
3. Altatnak, vagy érzéstelenítenek?

Igazából a guglin olvastam róla, ott altatásról írt a cikkíró, amitől én nagyon félek. Félek, hogy allergiás vagyok(mivel midnenre allergiás vagyok, extrém magas allergiaszint) az altatóra. Valahogy ki lehet deríteni, hogy érzékeny vagyok-e az altatóra?

4. A műtét után mi történik? Ismét csepegtetés?
5. A műtét másnapján bármit kezdhetek a szememmel?

Köszi a válaszokat!

Az aggódó Sam
  1. 2021. szeptember 1. 09:27104.

    Sziasztok, két árpám volt a bal szememen. A felső szemhéjon 3 hónap alatt magától felszívódott. Az alsó szemhéjon található viszont betokosodott. Úgy döntöttem, hogy ezt eltávolíttatom. Így tegnap belevágtam a szemműtétbe. Az alsó szemhéjról távolították el. A műtét elviselhető, egy kis érzéstelenítő szuri, majd 5 perc kapirgálás. Egy fél napot érdemes takarni a szemet, de utána levehető a kötés. Másnap még duzzadt a vágás környéke. Bizakodó vagyok, hogy hamar beforr a kis seb és lemegy a gyulladás. Tobradex kenőccsel kell 3x kenegetni. Ha valami fontos infóm lesz majd jelentkezem....

  2. 2012. január 24. 18:46103.

    Abban a hsz.-emben, amire ezt írtad, mindent leírtam, amit tudtam a témáról, többet nem tudok segíteni.

    Nekem mindig injectiót adtak, az kicsit kellemetlen, de utána nem tudom, mit csináltak, mert azt nem lehet látni. Nem fájt, később előfordult, hogy csúnya lett, mert egy eret találtak el, de volt olyan is, hogy aznap már alig látszott valami. 

    előzmény:
    rena1992 (102)
    2012-01-24  17:34
  3. 2012. január 24. 17:34102.
    Sziasztok Én Megszeretném kérdezni hogy akinek már volt árpa műtétje attól elsősorban hogy télleg injekciót adnak egy árpa műtétnél az elérzéstelenítéshez és cseppeket és ha igen akkor az nagyon fájdalmas ki lehet azért birní??? És hogy a műtét milyen, lehet érezni valamit egyíáltalán, vagy nem, és ki vágják az árpát vagy ki nyomják a genyt belőle?? És hogy másnap lehet valamit látni a szemen vagy lesz -e  ott valami maradandó nyom?? Előre is köszönöm!
    előzmény:
    veracsek (101)
    2011-03-26  09:38

Címlap

top