Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2 évesen fitymaszűkület.

edusss
Létrehozva: 2007. július 31. 22:25
Sziasztok. Kisfiam most 2 éves (még nem szobatiszta) és a kukacán a bőrt szinte egyáltalán nem lehet visszahúzni.Ma voltunk tanácsadáson és azt mondta a doki hogy ha szobatiszta lesz akkor valamilyen kampós akármivel fel"tépik" neki.Szegény gyerek már így is fél a dokitól,már ha belépünk a rendellőbe órdít.Namost ha feltépik neki a bőrt legalább öten kell hogy lefogjuk,mert amúgy sem engedi a dokinak hogy hozzáérjen.Már ha csak rágondolok majd megszakad a szívem bár tudom ,hogy ez az ő érdeke.A kérésem az lenne,hogy ha valaki járt már ilyen cipőben akkor írja meg,hogy hogyan élte meg a pici ezt az egész tortúrát,és hogy utánna meddig fáj a kukaca,stb. Előre is köszi a válaszokat.
  1. 2007. augusztus 1. 06:2126.

    Az én kisfiam 3 éves volt, amikor a Madarászban bódításban megoldották a fütyigondot. Nagyon kedves volt a dokibácsi, nagyon odafigyelek a gyerekekre. Én csak ajánlani tudom. A 'műtét' kb 6 perc, a fiamat elbódították és a bőrt egy erre hivatott eszközzel a fütyiről lefejtették. Közvetlenül a műtét után nem fájt neki, estére viszont már elég kellemetlen volt. Huzogattuk, krémeztük és pár kellemetlen nap után teljesen helyrejött.

    Amire nagyon figyeélni kell: visszatapadhat!! Fél éve vettem észre fürdésnél, hogy valami nincs rendben. Most már nagyfiú, 5 éves , ő mossa magának. A kukac alsó részén viszont nem húzta vissza rendesen, és újra visszatapadt egy sávban. Felül, ahol látta, minden rendben volt. Persze nagyon megijedtem, de szerencsére nem volt vészes a dolog. Minden este fürdésnél alaposan meghúzkodtam neki és fürdés után kapott még egy körömvirágkenőcsös kiképzést. hetente max 3!!! alkalommal nagyon vékonyan csak a tapadás helyére kentem Ftorocortot, felváltva a körömvirággal. 3 hét alatt teljesen helyrejött.

    A műtétre azért van szükség, mert a gyerekeknél is termelődik váladék, mi ha nem tud ürülni a szűkület miatt, begyűlik a bőr alá és elkezd pangani. Eg idő után begyullad és iszonyú fájdalmat okozhat a gyerekeknek. Ez vele a probléma. Ezért kell nagyon odafigyelni.

    a Ftorocorttal pedig csak csínján szabad bánni, tartósan használni nem szabad!!Sorvasztja a bőrt és károsodást is okozhat. A két hónapos kenegettéssel lehet többet ártanak, mint amit használnak. Én nem javaslom!!!

    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  2. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. augusztus 1. 01:1725.
    A legnagyobb fiamnál volt ilyen probléma, le is volt tapadva. Én akkor valahol azt olvastam, hogy mielőtt kamaszodik, addig kell megcsináltatni. Úgyhogy én szépen el is halogattam, gondoltam ha nagyobb, már jobban megérti. Kb. 8-9 éves lehetett, amikor elvittük a sebészetre, két pillanat alatt kész volt, és persze kellemetlen volt, de szerencsére azóta sincs vele probléma.
    És szerintem ha nagyobb, jobban viseli, és ő magának is megoldja már a kezelését.
    Úgyhogy szerintem még ráérsz aggódni.
    Az altatást én százszor is meggondolnám, ha nem feltétlenül szükséges!
    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  3. 2007. augusztus 1. 01:1024.
    Ftorocortot nekunk is javasolta a doki, allitolag egy magyar sebesz talalta ki, hogy ezzel kenjek, de en nem szivesen kennek ra fluorozott steroidot, mashova se szivesen 2-3 napnal tovabb, nemhogy a futyijere . Bar feltetelezem, eppen a "borsorvaszto" hatasa miatt mukodik....
    előzmény:
    erif1 (17)
    2007-07-31  23:11
  4. 2007. augusztus 1. 01:0623.
    Le van tapadva, vagy tenyleg fitymaszukulete van? Az elobbirol megoszlanak a velemenyek, az itteni orvosunk azt mondta, legkesobb 3 evesen feltepik neki, ha mi nem tudjuk "felrangatni", ugyhogy ovatosan eroltessuk. Hollandiaban meg, ahol szuletett a fiam, azt mondtak, egyaltalan ne huzigaljuk, mert 2 es 6 eves kor kozott magatol oldodik a letapadas. Nem rangatjuk (persze furdeskor visszahuzzuk, amennyire lehet, de nem eroltetjuk). Most 20 honapos, de mar 1-2 helyen mintha kezdene felvalni, ugyhogy lehet, hogy a hollandoknak lesz igaza....
    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  5. 2007. augusztus 1. 00:1522.
    Az én kisfiamnak is volt ovis korában és neki is csak két mozdulattal húzták fel. A hatás két "auu" volt, semmi más, utána már nem is emlékezett rá.
    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  6. 2007. július 31. 23:3321.
    Szia!
    Ez egy rossz kifejezés, hogy feltépik! (mint amikor azt mondják, kifordítják a szemed, közbe + a pupilládat hajtják fel) Tulajdonképp egy hirtelen mozdulattal felhúzzák neki. Öcsémnek is így volt, neki is 2 évesen csinálták. Persze fáj, de tesóm 5 perc múlva már nem is a beavatkozással volt elfoglalva.
    Logikusan belegondolva minnél tovább halogatják, annál rosszabb, mert még jobban letapad. Ha a szobatisztaságon múlik, inkább arra próbáld meg minnél hamarabb rászoktatni, és legyetek hamar túl a dolgon.

    Sok sikert!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. július 31. 23:3320.
    http://209.85.129.104/search?q=cache:JLMDabvWN9AJ:pcsaba.hom edns.org/pir/pir.php%3Fselectedarticleid%3D63+ftorocort&hl=hu&ct=clnk&cd=2&gl=hu&client=firefox-a
    "
    A kezelés időtartama, ha az orvos másképp nem rendelkezik, az 5 napot nem haladhatja meg. A tartós és folyamatos kezelést a bőrsorvadás veszélye miatt, korra való tekintet nélkül kerülni kell. Nagy felületen és különösen zárt kötés alatt, valamint a testhajlatokban fokozódik a felszívódás, amely a mellékvesekéreg működésének gátlását okozza. Gyermekek kezelésekor ez a gátló hatás nagyon gyorsan kialakul."
    Ftorocort.
    előzmény:
    erif1 (17)
    2007-07-31  23:11
  8. 2007. július 31. 23:2619.

    Nekünk is azt mondta a dokinéni, hogy 3 éves koráig nem kell vele foglalkozni. Minden pelenkázásnál húzogasd neki, mindig kicsit jobban, mint amennyire enged a bőr. Fürdésnél pedig többször is. Ha ezeket minden nap megteszitek, akkor 3 éves koráig biztos, hogy feljön a bőre annyira, hogy ne kelljen vele semmit csinálni a dokiknak. Amúgy a férjem már 10 éves volt, amikorra ez a gondja elmúlt, de semmi problémát nem okozott. Általában ez a gond magától oldódik, ha hagynak rá időt.

    Egyébként szerintem nem biztos, hogy jobb az altatásban végzett műtét, mint az érzéstelenítős, hiszen az altatás egy komoly dolog, rengeteg mellékhatása van, az agyra is káros, én biztos, hogy nem tenném ki neki a fiamat.

    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  9. 2007. július 31. 23:1318.
    Urologushoz vidd, ha kell. 2 évesen nem is kell még felhúzni a bőrt, még nem vált el az alaptól. De aki tépkedi, ahhoz ne vidd!!
    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  10. 2007. július 31. 23:1117.

    Szia

    Van egy jó hírem. Az én fiamnak annyira le volt tapadva, hogy a pisi két ívben jött és nagyon vékonyan. Neki nem is akarták felhúzni, hanem egyből műteni, amit én nem akartam az altatás miatt. Szuper gyerekorvosunk van és felírt egy krémet Ftorocort a neve, kenjük már 6-8 hete, szinte teljesen kijött a makkja, úgy néz ki, hogy lassan lassan be kell járatni és nem kell semmi beavatkozás. Most 3,5 éves, 3 évesen lett szobatiszta (januárban) és kb két hónapja kenegetjük. Szóval még nem vagytok lemaradva semmiről, sztem várd meg míg szobatiszta lesz. Fürdetéskor húzogatja ügyesen magának.

    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  11. 2007. július 31. 23:0516.
    Köszönöm mindenkinek a tanácsot.Most már megyek csicsikázni,mert reggel a picik korán kelnek.De azért még várom a hozzászólásokat.Puszi mindenkinek.Jó éjjszakát.
    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  12. Torolt_felhasznalo_186917
    Torolt_felhasznalo_186917
    2007. július 31. 22:5515.

    Szija!!

    Nálunk is ez volt, de én ragaszkodtam az altatáshoz, és igy semmi gond nem volt, nem lett trauma belöle.

    Ezek után egy fél évvel aztmondta a doki, hy ujbol letapadt, fel kell tépni.Mondtam: Hy a nagy turot!!

    Otthon huzogattuk, szappanosan, krémeztük minden este, megtanitottam a gyereket, hy ö is huzogassa magának a fürdésnél, igy fél év mulva visszamentünk a dokihoz, és mondta hy teljesen rendben van.

    Tanácsom nincs, csak tapasztalatom.

    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  13. 2007. július 31. 22:5514.
    Hát persze,mindenképpen utánanézek.Nem is gondoltam vólna hogy lehet válogatni.Ezért is kértem a segítségeteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422966 (5)
    2007-07-31  22:46
  14. 2007. július 31. 22:5313.
    Ha teheted, altatásban csináltasd meg,mert iszonyúan fáj neki , az érzéstelenítés semmit nem ért. Az enyém is hasonló korú volt, mikor megcsinálták ambulásnsan.Sajnos nem tudtam róla hogy lehetne másképp is , itt legalábbis nem lehetett.Természetesen utána is nagyon fájt neki, bedagadt, visszatartotta a pisilést mert annyira fájt neki.Kamillába lógattuk naphosszat mire javult, ő magának tornáztatta attól való félelmében,hogy újra meg kell csinálni ha letapad.Készülj fel lelkileg.
    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  15. 2007. július 31. 22:5212.
    Ja bocsi, azt nem írtam, hogy az én fiam akkor 2 éves volt.
    előzmény:
    szilvás (8)
    2007-07-31  22:50
  16. 2007. július 31. 22:5211.
    Szia eddusss!
    Én egy négyfiús anyuka, és négy unokás nagymama mikor olvastam a topikodat úgy éreztem, hogy megnyugtatásként írnom kell neked. Sajnos elég sok gyermek "szenved" ebben a megoldandó helyzetben. Nekem a négy fiam közül az egyiknek és mindkét fiú unokámnak volt ilyen gondja. Az egyik unokánál megoldható volt a fityma megmozdítása, és helyreállítása, de a másik kis unokámnak csak műtéttel lehetett ezt "megjavítani".
    Ezt azt orvost, aki ilyen "primitív, szadista módon" akarja ezt a gondot megoldani sürgősen cseréljed le.
    Javaslatom: Szerezzél egy jó, gyermekbarát urológust, és hidd el akár a "manuális" kézi helyreállítást választja, akár rövid altatásban a műtétet, /gyermeked későbbi érdekeit figyelembe véve/ nem nagyobb műtét, mint egy mandulaműtét. Biztosan nem fogja neki "feltépni". A gyerekek könnyebben veszik az ilyen dolgokat.
    Ha korábban felfedeztétek volna, akkor biztosan nem kellett volna a műtét, de így 3 éves korában csinálják meg.
    Jó egészséget kívánok a családod körében!
    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  17. 2007. július 31. 22:5110.
    Komolyan érdekes ez az orvostudomány, ma voltunk egy éves státusvizsgálaton a fiammal, és a doki szerint három éves korig semmit se csinálunk, várjuk spontán oldódást. A felrángatott bőr szerinte nagyon gyakran visszatapad.
    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  18. 2007. július 31. 22:519.
    Ne idegesíts.Én ezt nem bírnám ki. Tehát ha kérem akkor elaltatják?
    előzmény:
    tepokri (4)
    2007-07-31  22:42
  19. 2007. július 31. 22:508.
    Az én fiam már felnőtt, de a fitymaszűkületét ülőfürdővel sikerült megszüntetni. 10-20 ml 10%-os kálium-szulfurátot kell önteni a meleg fürdőhöz. Ebben a fürdőben kell óvatosan felhúzni a fitymát. Nekünk a hetedik alkalom után volt eredmény, bár azt mondta a doki, hogy 10-nél többnek nincs értelme. Mi megúsztuk a műtétet. Viszont felszakítani ne engedd. Ha nem rendeződik, mire szobatiszta lesz, vidd el rendes urológushoz. Egy kis bemetszéssel megoldják, ami kevésbé fájdalmas, mint a feltépés!
    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  20. 2007. július 31. 22:477.
    De miért kellett megműteni???????
    előzmény:
    iszit (2)
    2007-07-31  22:37
  21. 2007. július 31. 22:476.
    Érdekes ez az orvostudomány,nem?Elég nagy az eltérés a kettő között.
    előzmény:
    Villő (3)
    2007-07-31  22:39
  22. Torolt_felhasznalo_422966
    Torolt_felhasznalo_422966
    2007. július 31. 22:465.

    Szia!

    Az én kisfiam még csak másfél éves, de szóba került már a gyerekorvossal ez a kérdés. Ő nekem azt mondta, hogy ha nagyon szűk, akkor beutal az urulógiára és ott egy apró - fájdalommentes! - beavatkozással megoldják. Szerinte mindenképpen meg kell várni a szobatiszta időszakot.

    Én a magam részéről semmiképpen nem engedném a durva beavatkozást, amikor van humánusabb módszer is! Sztem -és ez természetesen csak egy tanács vagy vélemény - nézz utána, hogy máshol hogy csinálják! Ha van olyan módszer, ami fájdalommentes vagy csak minimális fájdalommal jár, inkább azt kellene választani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. július 31. 22:424.

    Szia!
    Én csak rosszat tudok mondani. Igaz az enyém kicsit nagyobb volt már 4,5 éves.  Akkor azt mondták, h most azonnal ambulánsan. A hülye dokinő fel sem világosított h mire számítsunk, a gyerek torka szakadtából üvöltött (a Lidocain kenőcsös érzéstelenítés sz@rt sem ért), estére belázasodott, az egész ágyéka bepirosodott, rohantam a házidokihoz. Begyulladt mindene. És így kellett volna nekünk otthon húzogatni a feltépett bőrt és kenegetni. Én csak bőgtem a gyerkőccel, aki lépni is alig tudott. Aztán 2 évvel később meg kellett ismételni, az előbbiek miatt ugyanis vissza is tapadt. Kiderült, h megcsinálják ezt altatásban is. A gyerek semmire nem emlékszik, alig fájt neki és kezelni is jobban tudtuk. Bár a doki tök rendes volt és mondta, h első 2-3 nap vigyük inkább be hozzá, h ő ápolja le, mert akkor rá haragszik és nem ránk. Nekünk így altatásban a Madarászban csinálták. Azóta semmi gond. Még a doki nevét is megadom, ha érdekel.

    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  24. 2007. július 31. 22:393.
    Én fiam is 2 éves ,szobatiszta,gyerekorvos szerint a fitymaszűköletét kisiskolás korában kell "megoldani".
    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  25. 2007. július 31. 22:372.

    szia

    az én fiam már majdnem 3 éves volt, neki sem lehetett felhúzn a bőrt. de a gyerekorvosunknak hiába mutogattam előtte, nem érdekelte. mindig azt mondta, hogy majd 3 évesen megnézzük. aztán már a végén a sarkamra álltam és addig nem hagytam békéni a dokit, mig meg nem nézte. És érdekes módon, rögötn beutalt a kórházba, ahol altatásban műtötték meg. Szerencsére jól viselte, az altatásból ébredés rossz volt, de kb 2-3 hét alatt rendbejött a fütyije. igaz kemény harcaim voltak minden este amikor be kellett krémezni, de lebírkóztam és még a pelenkáról is leszokott, mert csípte a pisi. Addig meg hallani sem akart róla. Szóval így mi jobban jártunk, De ahogy Te írod, az biztos nagyon rossz lehet szegény manócskád!!

    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25

Címlap

top