Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyukák a XI. kerületben

kingapocak
Létrehozva: 2003. október 1. 16:17
Sziasztok XI. kerületiek!

Ha előfordultok errefelé, jelentkezzetek, közös babakocsitologatás, tapasztalatcsere céljából!
Kislányom lassan 2 hónapos lesz és a Feneketlen-tónál lakunk.
  1. Torolt_felhasznalo_926344
    Torolt_felhasznalo_926344
    2007. január 30. 22:548876.
    A képek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_926344
    Torolt_felhasznalo_926344
    2007. január 30. 22:418875.
    Hát itt Kelenföldön elég gáz az ovihelyzet. A mi körzetes ovink pl.fullon van. 25 kölök van egy csoportban! A nagyon sok!
    Barni is szeptemberben kezd. Nem tudom az öccse mit fog hozzá szólni, mert egy lépést sem hajlandó nélküle megtenni. Bár reggeltől délig elég gyorsan telik az idő.
    Teszek fel pár képet.
    Ja és muffin receptek jöhetnek dögivel
    Csajok! Csütörtökre megint viharos szelet mondtak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. január 28. 23:108874.
    Ja, es ha esetleg van idotok, ill szoktatok kepet felrakni, en ooolyan szivesen megneznelek benneteket, ill a csemeteket.

    Jo ejt!
    Rita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. január 28. 23:098873.
    Sziasztok!

    Haat, par napig nem voltam, es felelenkult a topik. De jo!

    Leddy: orulok, h nem en vagyok a legujjabb. Mi a Sasadi utnal lakunk, kicsit messze toletek, de azert nem veszes a tavolsag.
    Bolcsi ugyben csak annyit tudok, h nincs tul sok hely, viszont jo ovi van boven. Legalabbis ennyit arult el a vedono, de nekunk meg nem aktualis.
    (Akos baba november 7-en lesz 2 eves).

    Jucus, Makimama, Naju: orulok, h befogadtok


    Lehet en sem leszek mostanaban egy aktiv tag, mert vizsgaim kozelednek, mint sotet arnyak, es tanulnom kene.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_481135
    Torolt_felhasznalo_481135
    2007. január 26. 22:328872.
    Sziasztok!

    De jó, hogy előkerültök már azt hittem, nem jár erre már senki
    Bikás kicsit messze van, de busszal megoldható lenne, csak legyen jó idő...

    Bölcsi ügyben azt hiszem feladtam, mert csak decemberig lehetne ott. Úgyhogy szept-től ovi a terv, ha ebben van tapasztalat, azt várom

    Én csokis muffin receptet tudok, meg isteni sima piskótát, majd egyszer leírom, ha érdekel titeket

    Jóéjt
    Leddy
    előzmény:
    naju (8869)
    2007-01-26  10:44
  6. 2007. január 26. 14:498871.

    Sziasztok!

    Jucus! Rendes vagy hogy írtál!!!!! Jó lenne, ha a régiek is írogatnának!

    Üdv az újjaknak!!!   Remélem Ők egy kicsit feldobják a topicot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_926344 (8870)
    2007-01-26  14:27
  7. Torolt_felhasznalo_926344
    Torolt_felhasznalo_926344
    2007. január 26. 14:278870.
    Sziasztok!

    Fúúú, nagyon régen nem írtam már. Valahogy nem jön össze a dolog...Bocsi...De most itt vagyok!

    Naju, köszi a sütireceptet!!!!

    Üdv az újjaknak! Nálunk két srác van. A nagyobb 3 éves lesz egy hét múlva a kicsi meg 16 hónapos. A Bártfai utca kórház felőli részén lakunk. A Bikásra járunk jáccózni, vagy a Vahot utcai jáccóra.
    A többiek is itt szoktak kikötni. Gyertek csatlakozzatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. január 26. 10:448869.
    Sziasztok!

    Én is nagyon örülök az új tagoknak, mi is a piros 7-es végállomásánál lakunk. Nálunk is két gyeköc van. Egy 12 éves és egy 3 éves. Bölcsibe mi nem jártunk, de akikkel találkoztam, azok nagyon dicsérik azt a bölcsit ami ott van a Tétényi kórháznál, sajnos az utca nevét nem tudom.
    Lányok itt egy nagyon könnyű és finom süti receptje, remélem valaki kedvet kap hozzá.
    Almás kevert
    3 db egész tojást kikeverünk 30 dkg cukorral, hozzákeverünk 1 sütőport, 1 vanília cukrot, késhegynyi őrölt fahéjat majd hozzáadjuk a 30 dkg reszelt almát és végül a 30 dkg lisztet. Vajazott tepsibe félig kisülten durvára vágott diót és nagyobb szemű cukrot szórunk rá. Előmelegített sütőben közepes lángon sütjük.

    Jó étvágyat hozzá!!!

    Mindenkinek szép napot kívánok!!!!

    Judit és Alex
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_481135
    Torolt_felhasznalo_481135
    2007. január 21. 18:308868.
    Sziasztok!

    Pár éve én is XI. kerületinek számítok, egyre bővülő családommal, úgyhogy gondoltam itt az idő, hogy csatlakozzak hozzátok

    Mi a 7-es végállomásánál lakunk. Anna 2 év 4 hónapos, Tomi pedig most lesz 3 hónapos. Sétálni már járkálunk, ha nem is messze, úgyhogy ha valakivel össze tudnék futni biztos jó lenne mindkettőnknek

    Most épp bölcsi keresésben vagyok, a Bóbitát néztem ki, de még nem jártam ott, esetleg van valakinek tapasztalata? Vagy a közelben lévőkről?
    Mivel lánykám évvesztes, szept. 19-i születésű, így előbb a bölcsi jönne szóba.

    Előre is köszi a segítséget és hogy befogadtok

    Leddy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. január 18. 17:528867.

    Sziasztok!

    Fgabi! Hogyne emlékeznék azokra a jó kis sétákra. De észrevehetted, ha véletlenül találkoztunk, akkor is mekkora örömmel vettem, hogy végre látjuk egymást. Nagyon szeretek a "régi" kismamákkal találkozni. A topic indítás óta már jópár év eltelt és sokan el is tüntek. Milyen jó lenne róluk is tudni. Mostanában már csak a játszótéren vagyunk, de elfigyelem olyan jó kis nagycsapat, mint mi voltunk 8-10-en egyszerre nem nagyon köröz a Bikás körül. Ha találkozunk is valakivel, annyira meglep, hogy mekkorák már a gyerekek.

    turrita75! Üdvözlünk köztünk. Valóban sajnos szétesett a topic, nagyon ritkán írogat bele valaki. Többen visszamentek már dolgozni és nincs idejük, vagy megjött a második gyerköc és azért nincs idő. Nagyon édes a Kisfiad!

    Az én Kisfiaim is nőnek. Ricsi már elmúlt 3 éves, majd szeptemberben megy oviba. Pituka egy éves múlt és jól van.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. január 18. 12:228866.
    Sziasztok XI. keruleti Kismamak!

    Probaltam visszaolvasni, de ugy tunik, nyar ota nem nagyon volt forgalom.
    Mi tavaly szeptemberben koltoztunk a kerultetbe, Sasadra.
    Kisfiam, Akos 2005. november 7-en szuletett. Elso baba, es szuletett mokamester.
    Kuldok kepeket is.
    Bevesztek minket a csapatba?

    Rita es Akos
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. január 17. 09:008865.

    Sziasztok!

    Van olyan aki még emlékszik rám? (2 fiam van: Tomi áprilisban lesz 8 éves, Ádám májusban lesz 3) Makimama emlékszel amikor sétáltunk a Bikáson, Ádi 4 hetes volt és hason fekve horpasztott állandóan a babakocsiban? De rég volt.

    Végre találtam munkát, most is dolgozom. Azért érek rá írni  . Ez egy jó munkahely.

    Annyira irigylem azokat, akik otthon vannak. Annál nincs jobb. Úgy szülnék harmadikat, de Zsolt azt mondta szó sem lehet róla. Olyan izéééé.  

    Hopp, itt a főni. Most tényleg dolgozom egy kicsit, de mostantól jövök megint ide.

    Sziasztok, Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. december 28. 14:008864.
    Kym!

    Hogy vált be az ugráló vár? Megéri venni! kifárad tőle?
    előzmény:
    kym1 (8860)
    2006-12-24  22:55
  14. 2006. december 28. 13:598863.
    Sziasztok!

    Mi is nagyon boldog karácsonyt kívánunk, így utólag és nagyon boldog , sikerekben gazdag új évet!!!!!
    Nálatok, hogy teltek az ünnepek? Mi nagyon jól szórakoztunk, a rengeteg játék közül az Alex a mini konyhának örült a legjobban, és azóta is ezzel játszik a legtöbbet, felfedezte, mellé a gyurma variálhatóságát is. Emellett kapott még autópályát, fa vonatot, könyvet, társast... Szóval nagyon jó volt, a nagy nyűzsi után most jó ez a csend, párom dolgozik, Alex alszik, Lackó tanul... én meg vége hozzájutok a nethez.
    Van egy kérdésem felétek, hátha van valakinek ilyen tapasztalata. Alex mostanában este 11-12 előtt nem alszik el és kín-keservesen, pedig még délután is lemegyünk mozogni. Ti mit csináltok, hogyan altattok?
    Előre is köszi, mert úgyis tudom, hogy legalább olvassátok, ha nem is írtok!!!

    Mindenkinek további szép napot kívánunk!!!
    Judit és Alex
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. december 25. 09:268862.

    Boldog Karácsonyt Mindenkinek!  

    Barbi Fanni Kristóf

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. december 25. 06:458861.

    Áldott, békés karácsonyi ünnepeket kívánunk mindenkinek!

    Mónika és a Fiúk

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. december 24. 22:558860.

     BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK NEKTEK!  

    Melcsi és a fiúk 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. december 12. 07:488859.
    Sziasztok Csajok!

    Hol vagytok? Mit csináltok a gyerköcökkel ebben az időben?
    Minálunk dvd mesefilmek mennek, na meg persze azért 1-2 óra séta. Végre elkészült a nagyszülőknek a fotóalbum ajándék. Fantasztikus ez a net! 10 perc alatt leadtam a rendelést két nap múlva már kész is volt és érte kellett menni a fotókért.
    Meddig fogok még magammal beszélgetni?

    Mindenkinek nagyon szép apot kívánok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. december 10. 21:088858.
    Sziasztok!

    Nálunk ma volt az egyik ünnepi nap, mert Alex 18-án lesz három éves, és gondoltuk külön választjuk a szülinapot és a karácsonyt. Az egész rokonság itt volt, nagyszülők, dédik. Torta, meg ami kell, de jövő vasárnap is tartjuk, mert vidékről akkor jönnek a keresztszülők. A mai ajándék termés: rajz tábla álványon, játszva megismerjük a színeket (társasjáték), fa dominó, cini-cini muzsika könyv, puzzle, fa 3D puzzle. Karácsonykor is sok ajándék várható, kiváncsi vagyok minek fog legjobban örülni.
    Mi tavaly vettünk Neki fa vonatot sínekkel, de az egész családtól azt kértünk, olyan márkákat ami kombinálható. Jó nagy doboz lett tele vele, de nagyon bevált, mert nagyon szeret vele játszani, sőt még a nagy is (12 éves) sokszor együtt alkotnak. Azóta kiegészítettük egy olyan vonattal ami távirányítós, dudál és van lámpája is. A tesco fa vonatok is beváltak.
    Idén olyan vonat lesz a fa alatt ami ahogy megy maga után állítja fel a dominókat, szerintem ennek fog örülni a legjobban. Meg kap egy szuper autópályát amit több módon lehet variálni, és elemes autó fut rajta végig.
    Tehát jó nap volt a mai és Nektek is ehhez hasonló szép napokat kívánok!!!

    Üdv Judit
    előzmény:
    nocciola (8857)
    2006-12-07  15:36
  20. 2006. december 7. 15:368857.

    Sziasztok!

    Ma voltunk tanácsadáson. Kristóf 7 hós adatai: 11,25 kg és 76 cm...najah, jól nyomja  minnyá utoléri Fannit, aki 17 kg  

    Fanni Thomas vonatokat kap tőlünk, anyuéktól pedig Eichhorn favonat szettet. Ezért olyan Thomas mozdonyokat vettünk, melyek mennek a fa síneken. Töki pedig a Fisher Price tanuló Laugh & Learn kutyust kapja tőlünk.

    Néha tényleg írhatnátok!  

    előzmény:
    naju (8856)
    2006-12-03  07:55
  21. 2006. december 3. 07:558856.
    Jó reggelt lányok!

    Hol vagytok? Pedig már itt a rossz idő beszorultunk a lakásba. Ti mit csináltok?
    Mai program: főzés, délután ha anyu megjött elmegyünk játék vadászatra, biztos találunk valami jót.
    Ti mit vesztek a csemetéknek? Olyan sok mindenük van és nem sok újdonságot láttunk a boltokba. Ma a Regio-ba megyünk, mert ott jó áron nagyon sok fa játék is van. A nagynak meg most az autópálya a sláger, de nem ám akármilyen. Nem gondoltam volna, hogy egy 12 éves gyerek még ennyire gyerek, de addig jó míg van gyerekkora.

    Mindenkinek szép napot kívánok!!!

    Tudom, hogy legalább olvassátok, ha nem is írtok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. november 30. 07:228855.
    Sziasztok lányok!

    Nagyon kihalt a topik, van kedvetek fellendíteni?
    Velünk minden rendben. Végre elkészültem az adventi naptárral, még időben, mert ma fel kell raknom és holnaptól már meglepi is lesz benne. Majd csinálok fotót és felrakom, hogy milyen jól sikerült és nagyon egyszerű volt. Mostanában mi a sétát korlátoztuk a napi bevásárlás területére és az ügyek intézésére.
    Veletek mi újság. Járnak már a gyerkőcök oviba? bölcsibe? Mi nem megyünk, nem engedik az orvosok, de rájöttem jobb is ez így, csak jobban oda kell figyelnem arra, hogy több mindent tanítsak neki, verset mondókát. Tudtok valami olyan weblapot ahol gyerek versek vannak? Főleg most karácsonyos egyszerű érdekelne.
    Rakok fel képet is.
    Lányok!!!! Ébresztő!!!!! És az újak?

    Puszi mindenkinek és legyen nagyon szép napotok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. október 27. 09:218854.

    Kedves Barbi!

    Gratulálunk az új lakáshoz. rendezkedjetek be minnél előbb és találjatok helyet mindennek!

    Pituka adatai alig 11 hósan: 9,5 kg 75 cm.

    Teszek fel egy képet róluk.

     

    előzmény:
    nocciola (8850)
    2006-10-12  14:41
  24. 2006. október 27. 09:148853.

    Szia!

    Sajnos már nagyon ritkán ír valaki a topicba. Pedig az elején mindennaposak voltak a hozzászólások.

    Legtöbbünk Kelenföldön lakik. A Bikás domb és környékén lévő játszótereken szoktunk találkozni.

    A www.babaszoba.hu oldalon regisztrálhatsz és ott a gyermek adatait beírhatod egy táblázatba, amihez egy grafikon tartozik. Ott minden hónapban követheted, hogy mennyire tér el az átlagtól. A jelenlegi adatok alapján magasabb az átlagnál. De ez minden fiú gyermekre jellemző mostanában.

    Azért ha van kérdésed nyugodtan írjál, valaki szokott válaszolni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_279935 (8852)
    2006-10-26  22:35
  25. Torolt_felhasznalo_279935
    Torolt_felhasznalo_279935
    2006. október 26. 22:358852.

    Sziasztok,

    János Artúr 5 hós 2 hetesen ma 7300 gr és 68 cm. Ez átlagos? A férjemmel mi picik vagyunk :-))

    Nagyon ritkán kukkant ide be valaki...

    Szokott vki a Citadellánál sétáltatni?

    előzmény:
    nocciola (8850)
    2006-10-12  14:41

Címlap

top