Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Azoospermia

ani27
Létrehozva: 2007. november 9. 16:27

Sziasztok!

Olyanok segítségét kérem, akik találkoztak ezzel a problémával, van-e rá gyógymód, lehet-e ennek a férfinak vér szerinti gyereke? Azoospermia(=nincs hímivarsejt az ejakulátumban).

 

  1. 2009. január 24. 20:38251.

    Igen, felgyorsulnak.

    Csak hogy vígasztaljalak, amikor kellett volna, sose jött meg, amikorra vártam, lásd pl. most is. A guta ütött már meg ettől.

     

    Mi Pestre járunk a Kaáliba, nem választottunk, úgy "kaptuk" az orvosunkat. De meg vagyunk elégedve vele, lelkiismeretes, aranyos doki. Attól is függ vállal-e Benneteket, hogy már mennyi betege van, mert a "sztárdokik"-nál elég hosszúak a várólisták. Nekem az is nagyon szimpi a magánintézetekben, hogy számlát adnak, fizetsz ugyan a lombik előtt a vizsgálatokért (ha már a programban vagy, akkor nem kell fizetni a vv, és uh vizsgálatokért, a leszívásért, beültiért stb.) de nem lehet és így nem is érzel késztetést arra, hogy zsebbe fizess pénzeket. És ez így jó.

    Szerintem Pécsen ez egy picit másképpen van, de szerintem nem hátrány ha másnál vagy, de előnyt viszont lehet, hogy élveznél, ha hozzá járnál, nem tudom. Hallomásból tudom, melyik dokikról beszélsz, hozzáértőek az biztos.

     

    Igen, nálam minden ok, azt leszámítva hogy a TSH hormonszintem minimálisan magasabb volt az utolsó vv-nél mint régen. Emiatt ezt a hormont, amit kevésbé termel a szervezetem, gyógyszer formájában szednem kell. Ez azért is fontos, hogy ha majd kismama leszek, nehogy károsodjon a magzat, vagy elvetéljek.

    Egy éve volt a biopszia, júliusban az első lombik, 2 embrit ültettek be, de sajnos nem sikerült. Most várom, mikor lesz a következő, ha minden jól megy febr. 13-án kezdünk long protokollal.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722896 (248)
    2009-01-24  20:23
  2. 2009. január 24. 20:32250.

    Köszi mindenkinek.

     

    Azt szeretném kérdezni azoktól akiknél már megvolt a biopszia és van eredmény, hogy nekik volt benne mozgó vagy nem vagy esetleg helyben rezgő?

    Mert most tényleg nem tudom mit gondoljak a fagyasztó cég biológus azt modnta, hogy az nagyon jó, hogy van benne helyben rezgő, most meg azt mondja ez a nő, hogy mozognia kéne.

    El sem hiszem, hogy ha jól megy minden és felélednek a kiskatonák, akkor lehet 1 hét múlva vagy kicsit több már a pocimban lesznek a babáim.

     

    Egyébként mi mindenképpen új műtétet csináltatunk, ha nem sikerülnek a lombikok a fagyasztottal. Csak akkor a frissel fogunk dolgozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. január 24. 20:27249.

    Sziasztok!

    Húha, mennyien vagyunk, akik küzdünk ezzel a problémával, nem is gondolná ezt az ember! Nem is győztem visszaolvasni titeket!

    Nálunk ugy okt. végén derült ki az azoospermiás dolog, de azóta nem beszéltek se lombikról, sem biposziárol, semmiről!

    Azóta csak mindig spermavizsgálatokon voltunk, h. a tabletta hatott-e?

    Hát sztem függ az sok mindentől, legjobb volna nem stresszelni párjainknak, de hiába, ha úgy alakulnak a dolgok a munkában is!

    Szorítsatok szerdán, nagyon félek már hogy mi lesz, de én sem tudom elfogadni azt a tényt, h. nálunk sem lehet saját baba, hiszen a dec. eredményben volt 2-3 db élő kiskatona, és 1 millio halott, ha volt élő is, akkor biztos h. van is több is, csak valami bekavar!

    És ha már van kiskatona, akkor gondolom lehet saját babánk is, remélem, de még nem merek benne bízni, mivel nem vagyok orvos, és szakértő sem, ez csak a saját véleményem!

    Drukkolok mkinek ezerrel! Jo, h. van ez a topic, legalább biztatjuk egymást!!!! És tudunk egymásról mindent! Hajrá csajok, fel a fejjel! Anyukák leszünk is mink is!!! NE ADJUK FEL!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_722896
    Torolt_felhasznalo_722896
    2009. január 24. 20:23248.

    Nem,de több mint 10 éve lakunk itt.

    Egyébként ha a vizsgálatok már megvennak,utánna felgyorsulnak kicsit az események?

    Amúgy az élet gonosz tréfája:az amúgy órára pontos menstruációm,ami még soha életben nem késett,most 2 napja késik...persze tudjuk,hogy lehetetlen,és már röhögünk rajta..(kínunkban).

    Egyébként ti mi alapján választottatok orvost?Ajánlottak,vagy szimpátia alapján,vagy akihez kerültetek?

    Akinél mi most voltunk,nagyon rendes volt,utána érdeklődtünk(ismerősöknél,akik szintén hozzá járnak,csak sokkal előbbre tartanak,mint mi) és nagyon jók a visszajelzések szakmailag és emberileg egyaránt.Szerintetek szólhatunk neki amikor az eredményekkel megyünk,hogy hozzá szeretnénk járni(mert itt két doki foglalkozik ezekkel az "Ügyekkel")+én nőgyógyászatilag is átmennék hozzá,ugyanis a jelenlegi dokim(akivel maximálisan elégedett vagyok)nem ehhez a klinikához tartozik,és ez a későbbiekben hátrány lehet?!

    Ti mióta próbálkoztok,és jelenleg milyen stádiumban vagytok?Csak a férjednél van probléma?(ani-nak)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. január 24. 20:02247.

    Igen, valóban a várakozás a legrosszabb ebben egyetértünk.

    Sokkal könnyebb elviselni a negatív élményeket is, ha tudod, hogy nemsokára mehetsz megint. Csakhát annyira sok pár küzd ezzel a problémával, hogy nekünk július óta várnunk kell a kövi lombikra, ha minden jól alakul, márciusban lesz.

    Ha sikerült volna márciusban már szültem volna. Szívesen elcserélném a két dolgot, ha lehetne.

     

    És sok lombikos fórumon olvasni, és ez nagyon igaz, hogy a fizikai megpróbáltatások (szurik, vizsgálatok stb. ) sehol nincsenek a lelki bajok mellett, inkább 10szeresen vállalnám ezeket, mint a lelki oldalt, mert az sokkal nehezebb ebben az egészben. De én is mindig hangsúlyozom, a lehetőségekhez képest meg kell próbálni kizárni a nega gondolatokat, de ha nagyon tódulnak, akkor általában jól kibőgöm magam, és utána jobb, könnyebb. El kell fogadni, hogy néha lent van az ember, de utána egészen biztosan a fent jön.

     

    Szerintem ha téged már néztek, akkor egyelőre felesleges bármit csinálnod, ha bejelentkeztek egy intézetbe, ott úgy is felírnak majd egy csomó mindent amit meg kell csináltatnod, és friss leletekre, eredményekre lesz szükség.

     

    Tőzsgyökeres pécsiek vagytok egyébként?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722896 (244)
    2009-01-24  18:07
  6. 2009. január 24. 18:20246.
    Én csak annyit szeretnék még most mondani, hogy a genetikai eredményekre általábann 3 hetet kell várni. A páromnál május végén diagnosztizálták az azoospermiát, és most Januárba került sor a biopsziára. Igaz decemberbe lett volna, csak a doki Kínába ment szabira. Tehát az időpontokra várakozás, majd a eredményekre való várakozás 6 hónapot tett ki. Pedig folyamatosan mentünk.Mindig volt egy következő alkalomra időpontunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_722896
    Torolt_felhasznalo_722896
    2009. január 24. 18:10245.
    ja,és természetesen azonnal bejelentkeztünk Pécsen a Szülészeti Klinikára(pécsiek vagyunk).Ha esetleg van köztünk valaki,aki szintén ide jár,lenne pár kérdésem(természetese!!!)hozzá is...(életemben nem kérdeztem annyit,mint az utóbbi napokban,de gondolom más is így indul el...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_722896
    Torolt_felhasznalo_722896
    2009. január 24. 18:07244.

    szia ani 27!másfél hete derült ki,és már elkezdték a vizsgálatokat a férjemnél.genetikai vizsgáletra megyünk febr.09-én,csak győzzük kivárni...én 28 éves vagyok,a férjem 32.

    azt mondta doki,hogy a genetika eredmény alapján tudja megmondani,van-e esély biopsziával,vagy nincs.ha igen,engem csak aztán kezdenek el vizsgálni.nem tudom,érdemes-e "önkényesen"elkezdeni a vizsgáletokat a nődokimmal,vagy várjam meg,amig a meddőségiből elküldenek?!megjegyzem,év elején a nődokim teljes vizsgálatot csinált,miután elmondtam,hogy abát szeretnénk,de nem jön össze.(ő azt mondta,minden ok).a várakozás a legrosszabb az egészben,mert amúgy nem vagyunk elkeseredve-a kezdeti sokkhatás után eldöntöttük,hogy nem engedünk a negatív gondolatoknak!!Minden tanácsnak,infónak örülök,amitől okosabb leszek a témában...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. január 24. 16:39243.

    Ez nagyon jó!!!!! Tetszik!!!!!!! Remélem akkor már Karácsonyra szavazhatunk! De az se volna baj, ha hamarabb :)))))

     

    Én sem tudok hangulat jelet beszúrni :(

    előzmény:
    ani27 (242)
    2009-01-24  16:09
  10. 2009. január 24. 16:09242.

    Persze, hogy megmaradunk, és nemsokrára új fórumot indítunk majd: valami ilyesmi címmel: "azoospermiás" kismamik!!!

     

    Majd szavazunk mi legyen a cím jó???

     

    Mi egyidősek vagyunk, idén leszünk 30 évesek, szép szám, úgyhogy eljött az ideje a változásnak.

     

     

    előzmény:
    igris (241)
    2009-01-24  15:58
  11. 2009. január 24. 15:58241.
    Ja és még azt elfelejtettem mondani, hogy sajnos van olyan fórum, ahol rád se hederítenek, mert éppen nem ua a problémád! Én jártam így, és nagyon rosszul esett! Megtudták, hogy a férjemnél van a baj, már nem is voltam túl jó partner. Remélem, mi így majd meg maradunk.  Én egyébként 26 éves vagyok, a párom meg 33 lesz. Ha már így szóba került, hogy ki hány éves. :)
    előzmény:
    ani27 (239)
    2009-01-24  15:51
  12. 2009. január 24. 15:54240.

    Szia!

     

    Mi Szegedre járunk a Kaáliba az van "közel" (90km). Bács-Kiskun megyéből járunk. Én most még fogamzásgátlót szedem 3.áig, aztán kezdem a szurizást. Nekem szerencsém volt, mert mikor mentünk a párommal varratszedésre, akkor mentünk a Kaáliba is, és pont a 2 napom volt :) így gyorsan vettek is vért, meg meg is vizsgáltak. Fogamzásgátlót meg azért kell most szednem, hogy ne legyen cystám. Látod ez érdekes, mert nem tudom pontosan hogy mennyi szalma lett. De tényleg!! Miért is  nem tudom??? Beszéltünk a dokival, de csak annyit mondott, hogy találtak, és le is fagyasztották.

     

    Egyébként nagyon hálás vagyok, amiért 1 évvel ez elött elindítottad ezt a topikot! Más forumokon is fennt vagyok, de az a baj, hogy az csak a női "bajokról" szól! Persze nem baj, de nekem ugye nem az kellett még! Úgy hogy KÖSZI!!

    előzmény:
    ani27 (238)
    2009-01-24  15:46
  13. 2009. január 24. 15:51239.

    Igris,

     

    visszaolvastalak, már képben vagyok..

     

    Nem értem miért nem tudok hangulatjelet beszúrni????

    előzmény:
    igris (236)
    2009-01-24  15:33
  14. 2009. január 24. 15:46238.

    Igris,

     

    de lesz lombik, csak győzzem kivárni!!!!

    Nem akar megjönni a mensim már a 39. napon vagyok, és semmi, és csak akkor tudok időpontot kérni az intézetbe.

    30-án meg megyek vv kontrollra, a magasabb TSH szintem miatt, amire gyógyszert kell szednem, és attól is függ, mikor kezdhetünk, hogy helyreállt-e.

     

    Szóval van min idegeskednem, pedig nem kéne, mert azzal csak hátráltatok mindent.

     

    Melyik intézetbe jártok? Bocs, ha már írtad, ne haragudj.

    Mikor kezdtek? Mennyi szalma lett?

    előzmény:
    igris (236)
    2009-01-24  15:33
  15. 2009. január 24. 15:41237.

    Hűűű, de sokan lettünk, azért le vagyok döbbenve, mert nem gondoltam volna, hogy ennyi párt érint az azoospermia, azt tudtam, hogy a spermiumok száma, minősége stb. egyre romlik, és nagyon sok férfinak messze van a tökéletestől a spermaképe, nade ezen teljesen le vagyok döbbenve.

     

    Kismanó!

    hasonlókat tudok mondani a bipopsziáról, mint az előttem szólók.

    Férjemnek is volt a biopszia mellett visszérműtétje, nem altatták, csak helyileg érzéstelenítették, közben beszélgetett a dokival és az asszisztenssel. Érezte, hogy mi történik, de nem fájt neki. Kórházban több napig volt utána (úgy emlékszem 3 napig) mert hőemelkedése volt. A műtét előtt teljesen le kellett borotválkoznia a köldökétől a combközepéig. A gyógyulás eltartott pár hétig, és utána sokáig sokkal nagyobb volt a bal heréje, mint a jobb. (A balból vettek mintát).

    4 szalmányit fagyasztottak le. Ő nem félt tőle egyáltalán, nagyon is akarta. Utána a gyógyulás nem ment olyan gyorsan, mint hittük, de nincs negatív élménye, ettől függetlenül megbeszéltük egymással, hogy többször nem csináltatunk biopsziát.

    Ha a négy lombik lehetőségünkből egyik sem sikerül, akkor elfogadjuk a helyzetet, és donortól lesz babánk. (Azért 4 mert 4 szalmányi anyagunk van, és az első lombik nem sikerült, szóval még 3 lehetőségünk van, meg fagyis beültik, ha lesznek lefagyasztható embrióink.)

     

    Zemanek,

     

    drukkok mennek, ügyes légy!

     

    Viki,

     

    bejelentkeztetek már valahová? mikor derült ki nálatok?

    hány évesek vagytok? Nem muszáj válaszolnod, csak ha akarsz.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. január 24. 15:33236.
    Ani27 nektek akkor most nem csináltak lombikot? Bocsi, de nem tudom, hogy veletek  most mi van! Mert, hogy a biopszia már 1 éve volt....... A páromnak sincs semmi "baja" genetika, hormon stb rendben... meg találtak a biopsziánál.... de mi se tudjuk, hogy akkor most mitől is van  az hogy nincs....
    előzmény:
    ani27 (225)
    2009-01-22  17:47
  17. 2009. január 24. 15:28235.
    Nagyon szorítok!
    előzmény:
    Zemanek (234)
    2009-01-24  13:59
  18. 2009. január 24. 13:59234.

    Szaisztok!

     

    Voltam dokinál, van egy csomó tüszőm, de nem lehet tudni mennyiben van petesejt, mert hogy én pcos vagyok, tehát ennek valszeg egy nagy része ciszta.

    Beszéltem a biólogussal (most egy másik volt mint múltkor) és nem nagyon hozta meg a jó kedvem, azt mondta, hogy ha nincs benne mozgó az nem olyan jó, és nem tudja fel fognak-e ébredni, de a múltkor meg pont az ellenkezőjét mondták, hogy biopzsiában nem lehet mozgó csak helyben rezgő, emrt hogy nincs miben mozogniuk, szóval, nem tudom mi lesz. De azt mondta, hogy ne keseredjünk el, bekért 4 adagoit, abból valamelyik csak magához tér.

    Szerdán vagy pénteken lesz a leszívás, már eléggé fáj a hasam, a sok tüszőtől. Most már napi 3 szurit kell nyomnom, de lesz amikor 4-et, de kibírom, csak sikerüljön.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. január 24. 12:49233.

    Szia! 

    1. lehet kérni, hogy altatásba végezzék( nálunk legalábbis lehetett választani)

    2. A páromat a Szegedi 2 számú kórházba műtötték.

    3.   kedden befeküdt,szerdán  műtötték, csütörtökön hozhattam haza, mert nem volt láza

    4. Igen, mind a két esetre van példa! De én úgy tudom, hogy több a pozitív eredmény. És igen, a szövetből vett spermát, sőt az egész szövetet lefagyasztják.

    5. Nem, ebbe a műtétbe még nem halt bele senki.

    6. Ő várta a lejobban, hogy megműtsék. A műtéttől egyáltalán nem félt. De már nagyon akarta tudni az eredményt!

    7. A gyógyulás kb, 1- 2 hét. Varratszedés 1 hét után van. Arra kell odafigyelni, hogy az első héten, mikor feláll, fognia kellett a heréit, nem szabadott, hogy lógjanak. Azt mondja, 4 napig volt neki érzékeny a here. Aztán napról napra jobban lett. Igaz a 2. nap volt egy kis hőemelkedése, de az nem baj. Ja! Meg azért jócskán fel van duzzadva,, de ez is kb 7 hét után elmúlik.

    A vágás kb. 3-4 cm, de már meg se tudjuk nézni, mert nem látszik :)

    előzmény:
    kismanó27 (227)
    2009-01-22  21:33
  20. 2009. január 24. 10:03232.
    A férjemnek is volt viszér műtét a biopsziával egy időben!!! DE így is kb 20 perc volt a műtét! 3 napot volt bennt össz-vissz. ' hét múlva volt varratszedés! És őt is altatták!
    előzmény:
    pankaranka (229)
    2009-01-23  15:28
  21. 2009. január 24. 10:00231.

    Sziasztok! Azta mindenit!! De sokan lettünk! Egy hónapja még nem nagyon volt itt mozgás! De ez nagyon jó!!!

    Pankaranka! Igen, előfordulhat, hogy a páromnál amit a herebiopsziánál találtak sejtet fagyasztás után nem tudják beültetni, mert nem élik túl az olvasztás! De igen, akkor még egy biopszia, én a Kaáliba fekszek, ő meg a kórházba! És így kimarad a fagyasztás! Én már nagyon várom! 29.én megyek megint, és akkor már kezdhetem is a szurizást! Ha minden igaz!!!

     

    Mindenkinek azt üzenem , hogy fel a fejjel! A genetika a lényeg! Ha ott nincs baj, akkor szinte minden megoldható!

    előzmény:
    pankaranka (182)
    2009-01-12  16:27
  22. Torolt_felhasznalo_722896
    Torolt_felhasznalo_722896
    2009. január 24. 05:10230.

    Sziasztok!

     

    Új tag vagyok,de végigolvasva a fórumot azt gondoltam,regisztrálok,mert rengeteg hasznos,számunkra új dolgot írtok le.

    Hasonló falba ütköztünk(azoospermia),és bár a vizsgálatok elkezdődtek,genetikai vizsgálatra a férjem csak febr.09-re kapott időpontot,szóval addig marad a kétség,hogy a biopszia megoldás lehet-e?

    Írjátok,hogy FER-rel és Profertil-lel próbálkoztok többen,ez ebben az esetben segíthet valamelyest?Örülnék bármi infónak,mert amig kivárjuk a vizsgálatot sem szeretnék tétlenkedni,keresem a lehetőségeinket.

    Amúgy ez a helyzet nagyon új mindkettőnknek,mert soha sem voltunk(se a férjem,sem pedig én)betegesek,orvost én is csak a kötelező nőgyógyi vizsgálatokon láttam,szóval előre is bocsi,ha esetleg vv.mi hülyeséget írnék!Előre is köszi a segítségeteket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. január 23. 15:28229.

    Sziasztok !

     

     

    Közben mi is bejelenkeztünk Kopahoz, köszönöm neketek a tippet, február elején megyünk! Nálunk   csak  a biopsziával van esély a lombikra- legalábbis az eddigi andrologusunk nagyon azt mondta, hogy ahol nulla a spermiumszam, és a hormonszint rendben van, akkor felesleges bármi mással próbálozni... láttam, hogy ti  írtatok különböző készítményekről., ezek beváltak valakinél?   

     

    Miota utoljara írtam, két meddőségi intézetet   is megjártunk, és  mint kiderült,  ezeken a helyeken nem végeznek herebiopsziát.. csak kórházban, andrológián. Ja és mindkét helyen említették a Kopa nevét

    Ezt  a cikket lehet hogy már láttátok, itt is emlitik. Egyébként eléggé megdöbbentő :

    http://index.hu/tudomany/biotech/medd220109/

     

     

    Kismano, ne essetek kétségbe, en is ugyanezeket hallottam erről a műtétről, amit Zemanek írt. Az én férjemnél azért lesz valószinüleg altatás a helyi érzéstelenítés helyett  mert nála még visszérműtét is kell, és az már hosszabb időt vesz igénybe. Az  andrologus, rutinműtétnek nevezte a biopsziat. Mondjuk ő elég pesszimistán állt az egész  dologhoz, szerinte „jobban járnánk a donorral”, hogy őt idézzem.. hát ezért is megyünk másik orvoshoz....

     

    Mindenkinek nagyon drukkolok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. január 23. 00:04228.

    Mond meg a férjednek, hogy nyugi. Lehet kérni altatásban és anélkül is, az én párom anélkül kérte, de az úgy eléggé fáj, de ha altatásban van semmit nem érez.  Kockázata csak annyi van amennyi az altatással jár, tehát minimális. 1 pici seb van, AMíg az beheged, addig az leülésnél és a felállásnál vigyázni kell, de egyébként nem vészes.

    Mond meg neki, hogy ha nincs más mindenképpen szánja rá magát, az esetk döntő töbségében találnak katonát és azért az gondolom neki is jobb lenne, ha saját babája lehetne.

    Az én páromat nem kellet rá venni a műtétre, mikor kiderült, hgy mi a helyzet, beleőrült volna, ha nem lehetne saját gyereke.

     

    Sok sikert nektek. Holnap jelentkezem.

    előzmény:
    kismanó27 (227)
    2009-01-22  21:33
  25. 2009. január 22. 21:33227.

    Elősször is köszönöm mindenki válaszát!

    Most a herebiopszia műtéttel kapcsolatos infók nagyon érdekelnének, h. mi jár ezzel? Mert leheth. mi is előbb-utóbb ide kerülünk, és szeretném tudni, h. hogyan is zajlik le ez az egész?!

    1. Ezt altatásban végzik?

    2. És hol csinálják? Aszisztált reprodukciós központokban?

    3. Hány napig kell erre befeküdni?

    4. És a szövetmintábol van jó eredmény is? Vagy van rá példa h. 

        egyáltalán akkor sincs benne semmi? Semmi sperma?

    4. Ha sikerült, vagyis ha van benne vmi sperma, azt lefagyasszák a 

        lombikhoz?

    5. Ugye ebbe a műtétben nem hal(t) bele senki? (nagyon aggaszt) 

    6. Férjeitek hogyan vetették alá magukat ennek a műtétnek?

    7.  És műtét utáni gyógyulás meddig tart? Nagyon fájdalmas utánna? Nagy a vágás helye is?

    Légyszi írjátok meg (ha lehet minden választ), mert nagyon fontos lenne, mert nem tudom a férjem rávenni, mert nagyon fél, és fontos volna vhogy elmagyaráznom neki! Előre is köszönöm!

     

    Zemanek: ezer drukk,szorítunk, aztán majd mesélj mi volt?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top