Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Azoospermia

ani27
Létrehozva: 2007. november 9. 16:27

Sziasztok!

Olyanok segítségét kérem, akik találkoztak ezzel a problémával, van-e rá gyógymód, lehet-e ennek a férfinak vér szerinti gyereke? Azoospermia(=nincs hímivarsejt az ejakulátumban).

 

  1. 2011. február 13. 19:582401.

    Sziasztok!

     

    Tényleg nagyon kihalt a fórum!

    mindenkinek gratulákok itt is,akiknek sikerült!

    Mi még küzdünk,3 lombikkal a hátunk mögött...

    Egypasi:a férjemet is Kopa műtötte.Én azért vagyok rá dühös,mert rá több,mint 1 évre tudtuk meg Szabó dokitól,h microlithiasisa van,ami rákra hajlamosít.Ezt az aprócska tényt elfelejtette a dr úr közölni,pedig magánba jártunk hozzá...

    Krizsa.Hát igen,ha tudtam vona,h ot ő a legjobb,akkor rögtön nála kezdünk és nem dobok ki az ablakon 3 lombikot.De most már nála vagyunk.Remélem,vmikor sikerül nekünk is.

    Azt akartam írni,h az azoospermia oka is sok féle lehet,tehát nem mindegy,h mitől van.Attól is függ a biosziából kinyert sejtek sikeressége is,szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. február 7. 20:512400.

    Gratulálok és sok boldogságot.

     

    Úgy néz ki ez végre egy tényleg jó év lesz. Nálatok is jön a baba, Pálamlevéléknél is és nálunk is. Szóval van remény azoospermiával is, bár nekünk is donorozni akartak, de szerencsére nm hagytuk.

    Az icsinél azért mondják, hogy kicsit nagyobb lehet az esély a downra, mert nincs természetes kiválasztodás és mert az alapbaj okozhatja tudtommal. Szerencsére nálunk is tlejesen negatív lett az integrált teszt.

    előzmény:
    egypasi517 (2396)
    2011-02-07  11:38
  3. 2011. február 7. 19:162399.

    Egypasi, nagyon örülök a sikereteknek és az örömötöknek, kívánom, h minden rendben alakuljon a terhességgel és a szüléssel kapcsolatban is!!! Mi is hasonlóan jó hírekről tudunk beszámolni, 15 hetes kismam vagyok, végül az ikerbabánik közül az egyik megállt a fejlődésben a 10 héten és őt így elvesztettük sajnos, de a másik babánk nagyon szépen fejlődik! :-)

     

    A genetikai rendellenességekről én úgy tudom, h az "alapbaj" az, ami növeli a rendellenességek kockázatát (nem pont az azoospermiára gondoltam, hanem az anyai életkorra, a női gondokra, a megelező lombikok kimenetelére etc.) nem pedig maga az eljárás.

     

    Mindenkinek a legjobbakat!!!!!!!

    előzmény:
    egypasi517 (2398)
    2011-02-07  16:44
  4. 2011. február 7. 16:442398.

    Szia,

    Bizonyos kutatások szerint az ICSI növeli egyes genetikai rendellenességek kockázatát. De van, aki ezt vitatja, van, aki szerint nem az ICSI okozza a problémát, hanem az a gond öröklődik, amely miatt az ICSI-re sor kerül. De eleve kis mértékű kockázatról van szó, és klinikailag nem bizonyított. Nálunk inkább az életkor (feleségem 35 éves) volt a kockázati tényező.
    Szia,

    Egypasi

    előzmény:
    Abigail79 (2397)
    2011-02-07  11:42
  5. 2011. február 7. 11:422397.

    Gratulálok a babához!

    Azt miért írtad, hogycaz ICSI ellenére a Down szűrés eredménye jó lett? Az növeli a kockázatát? Miért?

    előzmény:
    egypasi517 (2396)
    2011-02-07  11:38
  6. 2011. február 7. 11:382396.

    Sziasztok,

     

    Nem tudom, miért ilyen csendes ez a fórum - annak idején nagyon jó volt olvasni a tapasztalatokat, jó volt erőt meríteni innen. Most ebből szeretnék egy kicsit visszaadni:

     

    Azoospermiát diagnosztizáltak nálam, a leletek alapján Szabó doki (ÁEK) közölte, hogy barátkozzak meg a donorral vagy az örökbefogadással. Majd elindultunk a szokásos úton. A kaáliban kezdtünk, kivizsgáltak, a genetikai jellemzők rendben vannak. Kopa Zsolt csinált biopsziát, látóterenként 1-2 spermiumot találtak a biptátumban, vagyis nagyon-nagyon keveset.

     

    Az első leszívás után sikerült spermiumot nyerni a mintából, és három petesejtet tudtak megszúrni, de egy sem osztódott. A második leszívás után a feleségemnek 11 petesejtje lett, ebből négyet tudtak megszúrni, három kezdett osztódni, mindhármat visszaültették.

     

    A babánk (egy tapadt meg) most 14 hetes, a 12 hetes genetikai UH alapján nagyon-nagyon rendben lévő baba (a down kór az ICSI és az életkori kockázat ellenére 1:6000-hez lett!).

     

    Szóval mindenkinek, aki most kezdi ezt a nehéz utat, csak azt tudom mondani: van remény. Persze ehhez nagyon-nagyon kellett két ember. Az egyik egy fantasztikus orvos (Krizsa Ferenc), a másik, a legfontosabb, az én csodálatos feleségem, aki minden nehézséget derűvel és boldogan vállalt, és egyszer sem éreztem, hogy "baj" lenne velem.

     

    Sziasztok,

    Egy Pasi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2010. október 28. 14:502395.

    Sziasztok!

     

    Nem is tudom, h írtam-e, de végül megcsináltattuk a férjemnek az összes genetikai vizsgálatot (Nagy Géndiagnosztika), és sokkal okosabbak nem lettünk, viszont az egyértelműen kiderült, h nem genetikai oka van (vagy ha mégis, akkor az nem ismert) az azoospermiájának! Ill. annyi derült ki, h cisztás fibrózis hordozó (ami amúgy ronthatja a spermiumszámot, de semmi esetben sem ilyen mértékben), ami azért necces, mert ha ne adj' Isten én is az lennék, akkor a gyerekünknek 25%-a van, h beteg legyen, ami egy elég rossz hír... úgyhogy tb alapon kedden megyek én is genetikai viszgálatra!

     

    Ma voltam dokinál, és uh-vv minden rendben, úgyhogy holnap kezdődik a stimu!!!

     

    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  8. 2010. október 14. 22:072394.
    sok sikert
    előzmény:
    Tobe (2391)
    2010-10-14  14:52
  9. 2010. október 14. 22:072393.

    Köszi megvagyunk (remélem). Ma kijött a védőnő 3 napig a lakást csináltuk hajnali 2kor feküdtem ma le és 7kor már fent voltam folytatni, a hasam is megfájdult tőle.

    Remélem jól van a gyerek. 26-án fogom csak megtudni.

    előzmény:
    ani27 (2390)
    2010-10-13  20:43
  10. 2010. október 14. 20:342392.

    KÖszi jól vagyunk, nemsokára kibújnak kisfiam felső fogacskái is, még csak kettő foga van, amit még nem is bánok, mert így a szopi alatt még nem volt negatív élményem :-)) Bár már csak kétszer szopizik. A bútorok mellett már régóta jár-kel, meg mászik, de egyedül még nem indult el. Járunk baba-mama klubba, amit én is nagyon élvezek, megismerkedtem sok anyukával, akinek hasonló korú gyereke van.

    Gondolok majd Rád 26-án, minden rendben lesz, ne izgulj!

     

    előzmény:
    Tobe (2391)
    2010-10-14  14:52
  11. 2010. október 14. 14:522391.

    Sziasztok!

    Ani,hogy vagytok?Köszönöm az érdeklődést!Október 26-án kell befeküdjek,27-én műtenek.

    előzmény:
    ani27 (2390)
    2010-10-13  20:43
  12. 2010. október 13. 20:432390.

    Zemanek mizujs? Hogy vagy?

    Tobe, mikor mész?

    Többiek?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  13. 2010. október 5. 23:592389.
    Remélem minden rendben lesz, de ha nem  akkor leaglább megtalálják és orvosolják a problémát.
    előzmény:
    Tobe (2386)
    2010-10-05  22:02
  14. 2010. október 5. 23:582388.
    Hát erre nehéz mit mondani. AZ jó, hogy szerinte lehet baba, de azt sjanálom, hogy örökletes betegség.
    előzmény:
    emea (2387)
    2010-10-05  22:08
  15. 2010. október 5. 22:082387.

    de aranyos vagy Ani, köszi szépen!

     

    ma voltunk a genetika eredményért a Nagy Géndiagnosztikában. Hát lányok, én még ilyen lelkiismeretes orvost eskü nem láttam. Mindent részletesen, türelmesen, akármennyi kérdésre válaszolt, kedvesen.. hihetetlen! le a kalappal! pedig már késő este volt!

     

    szóval megtalálták az azoospermia okát, az Y kromoszámában van eltérés, bizonyos szakaszok hiányoiznak, így nincs meg az információ, hogy hogyan termelje a spermákat. Így sajna csak 6os érettséget érnek el.

     

    A rossz hír, hogy ez 100%ban öröklődik, a jó hír, hogy ezzel még lehet lombikozni, más betegséget vagy elváltozást nem okoz. azt is mondta, hogy 20-25 év múlva már gyógyítható lesz! Erről hallotattok? mert ha érdekel titeket akkor szívesen leírom, hogy mi a technológia, vagy már írtam?

     

    Na a lényeg, hogy ez alapján az eredmények alapján már nem ajánlotta az újabb biopsziát először, viszont mikor meghallotta, hogy már február (vagy március?) óta szedi a vitaminokat meg bogyókat, azt mondta, hogy akkor viszont kis javulás remélhető, mondjuk nem 9es, de jobb minőségű hatos vagy esetleg hetes. De azt ajánlotta, hogy ezt beszéljük meg az andrológussal.

     

    Aztán összeírt nekem egy listát, hogy milyen vizsgálatokat végeztessünk el rajtam a lombik előtt, hogy az anyai () kockázatot kizárjuk amennyire lehet:

     

    - szülész-nőgyógyászati anatómiai vizsgálat

    - pajzsmirigy hormonok (TSH, T3, T4)

    - Immunológia (ANCA, ANA, RF, anti-Ro)

    - genetika (kromoszóma-szerkezet, tromózis panel folsav)

     

    Szóval most visszamegyünk Szabó dokihoz konzultáltni, hogy legyen-e mégegy biopszia, majd vissza a Kaáliva Kováts dokinőhöz, bejelentkezünk lombikra, majd elkezdjük az én vizsgálataimat.

     

    Perverz módon annnnnnyira várom, hogy bennem turkáljanak, de gondolom ezt az érzést ismeritek, gondolom

    előzmény:
    ani27 (2377)
    2010-10-05  16:00
  16. 2010. október 5. 22:022386.
    Még nem tudom.Remélhetőleg nem találnak semmit.Bár van egy panaszom.Már jó másfél éve érzem tompán a baloldalamat.
    előzmény:
    Zemanek (2385)
    2010-10-05  21:58
  17. 2010. október 5. 21:582385.

    Drukkolok, hogy hamar túl legyél rajta. Ez most csak feltáró műtét lesz vagy konkrétan műtenek valamit?

     

    Hát én meg a párom szeretnénk legjobban, hogy pozitív példa legyünk majd májusban és legyen egy egézséges babánk.

    Anyósom már teljsen be van zsongva nagyon várja meg apukám is.

    előzmény:
    Tobe (2384)
    2010-10-05  21:43
  18. 2010. október 5. 21:432384.

    Még nem tudom.Remélem,hogy megcsinálják már a következő ciklusomban.Olyan október végére számolom.

    Persze,h az a lényeg,h egészséges legyen!

    Most te vagy az azoospermiások nagy reménysége!:-)

    előzmény:
    Zemanek (2383)
    2010-10-05  21:02
  19. 2010. október 5. 21:022383.
    Köszönöm. Neked mikor lesz a műtét?
    előzmény:
    Tobe (2381)
    2010-10-05  19:51
  20. 2010. október 5. 21:012382.

    Hát remélem igazad lesz. Elvileg 4d-n már 12 hetesen látni lehet. Én örülnék ha meglepetés lehetne, de apárom ragaszkodik hozzá így elöbb utóbb megtudjuk, de engem nem érdekel. Csak maradjon meg és legyen egészséges. Régen csak fiúta akarta, most is félek egy lánytól, de már rájöttem mind kettőnek van előnye és hátránya úgy mond és tök mindegy milyen lesz mindennél jobban szeretni fogom.

    Mi úgy tervezzük, hogy amint lehet (olyan állapotba leszek, lesz ciklusom, izulinom rendben lesz stb) megyünk tesóért, mert legalább 3 gyereket szeretnénk és kitudja mennyi idő alatt jön majd össze.

    előzmény:
    ani27 (2380)
    2010-10-05  17:10
  21. 2010. október 5. 19:512381.

    Sziasztok!

    Zemanek!Nagyon örülök!!Továbbra is drukk!!

    Ani,köszönöm!Jól vagytok?

    Én most készülök lapar+hiszterora.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  22. 2010. október 5. 17:102380.

    Nyugi, nem lesz baj!

    Mi nem is számítottunk rá, hogy ilyen korán lehet látni, de a doki megkérdezte, hogy akarjuk-e tudni, mi meg persze mondtuk, hogy igen. De a kérdésben is benne volt a válasz, mert ha látott "valamit", akkor egyértelmű, hogy kisfiú. Utána is minden uh-on megmondták, mert látták a nemét, a lábát mindig szétdobta!

    Bezzeg az arcocskáját mindig takarta mind a két kezével, mitha azt mondaná, hogy hagyjatok már békén!

    Jaj, lassan 1 éves lesz már az én csodám, elszaladt az idő nagyon gyorsan.

    Én már mennék a kistesóért is, de a férjem nem akarja még az anyagiak miatt.

    előzmény:
    Zemanek (2378)
    2010-10-05  16:43
  23. 2010. október 5. 16:452379.

    Monduk a kajállással szenvedek, mert van amit a diéta miatt nem ehetek, van amit meg azért, mert terhes vagyok, úgyhogy igen szegnyes az étkezésem és én ugyebár nem is főzök.


    Tegnap iszonyat rosszul voltam éjjel, azthittem meghalok komolyan, úgy fájt görcsölt a hasam, hogy iylet még soha nem éreztem, teljesen felpufadtam és nagyon durva hasmenésem volt (bocsi) ülni sem bírtam.

    Nem tudom melyik kajától volt. Reggelre elmúlt szerencsére.

    előzmény:
    ani27 (2377)
    2010-10-05  16:00
  24. 2010. október 5. 16:432378.

    Tegnap voltunk. De igen tegnap volt méretei alapján pont 9+0 és jól van. A nehez még most jön a méhlepény beindulás. Még 5 hét és kicsit megnyugodhatok.

    12. héten megyünk mis is genetikai uh-ra, meg integrált tesztre, de nálunk a kórházban csinálják, emrt van 4d uh és a saját dokim.

    Nálunk ez a nem kérdés volt nehéz. Én igazából jobb szeretném megleptésnek, nem szerentém tudni,d e a párom igen, ragaszkodik hozzá, úgyhogy meg fogjuk tudni, majd krdés már 12 hetesen megmutatja e.

    Szeretnék, már 15 hetes lenni, akkortól már elmúlik a nagy veszély.

    Köszönöm a gratulációt.

    A párom cska kis Gumimacinak hívja mert úgy néz ki, meg mozgatta a kis kezecskéit meg lábait.

    előzmény:
    ani27 (2377)
    2010-10-05  16:00
  25. 2010. október 5. 16:002377.

    Zemanek!

     

    a másik topicon olvastam, hogy ma voltatok uh-on, és minden ok veletek, 9 hetes a baba!! Nagyon gratulálok, most már minden rendben lesz. Nekem sem volt az égvilágon semmi tünetem, örülj neki, ez jó, mert így ehetsz, ihatsz, ami jól esik.

    Mentek a 12. héten kombinált tesztre? Nekünk az istenhegyi géndiagnosztikába már a 12. héten megmondták, hogy kisfiú!

     

     (nem lehet hangolatjelet beszúrni, mindegy, küldök egy virágot, és egy mosolyt)

     

     

    Tobe, Pálmalevél, Vir, Emea Nektek is megy a drukk!

     

    ani

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     

Címlap

top