Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bejgli légkeveréses sütőbe

Torolt_felhasznalo_130717
Torolt_felhasznalo_130717
Létrehozva: 2007. december 17. 08:38
Sziasztok!

Vadiúj a sütőm, villany, légkeveréses, grilles, alsó-felső sütéses.
Segítsetek légyszi, melyik funkcióban és hány fokon tudom a bejglit megsütni? Előmelegítés meddig kell, hány fokon?

Idáig gázom volt, azzal nem volt sok variáció, de ezzel még nem boldogulok.

Egyéb ételsütésre vonatkozó tapasztalatokat, fortélyokat is szívesen veszek!

Köszönöm!
  1. 2007. december 26. 17:4157.
    Ahány ház, annyi szokás
    előzmény:
    veracsek (56)
    2007-12-26  08:25
  2. 2007. december 26. 08:2556.

    Kedves Marika!

    Én soha nem főzök szirupot a töltelékhez. Szárazon összekeverem a hozzávalókat (a mazsola kivételével, amit én pici rumpuncsba áztatok, mert utálom az erős rumízt), aztán a 6 db. beiglihez kb.3-5 dl. tejet forralok, és addig öntöm nyakon vele a töltelékeket, amíg úgy érzem, már jól kenhetőek. Végül vagy belekeverem a mazsolát levestől, vagy a kenés után szórom rá, amilyen kedvem van éppen.

    Az én beiglim a sok töltelék miatt, és a gázsütő miatt repedt ki idáig, picit a diósak most is megrepedtek, de korántsem annyira, mint ezelőtt.

    előzmény:
    h.marika (55)
    2007-12-25  20:56
  3. 2007. december 25. 20:5655.
    Ügyesen csináltad!
    Én elég régi motoros vagyok beiglisütésben, de az idén az enyém is kirepedt. Akkor szokott, ha a szirupot nem főzöm elég sűrűre és sok marad a nedvesség benne. Meg hozzájött még nedvességtartalomnak a rumban áztatott mazsola, ami az eredeti recipében nem szerepel, de én mindig teszek bele, viszont, ha nincs szárazra törölve, akkor belőle is gőz fejlődik.

    Holnapi vendégeimnek már menteni kellett, egy kis kostolót a 6 rúdból, úgyhogy repedten is kelendő
    előzmény:
    veracsek (52)
    2007-12-25  00:26
  4. 2007. december 25. 20:3154.
    Ilyen lett a 2 szinten sütött beiglim:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. december 25. 08:5353.
    Sziasztok!
    Lehet, hogy megkéstem a sütési tanácsokkal, én 200 fokon előmelegítettem a sütőt és a középső kétharmadba helyeztem el 2 tepsit, 2 rúd pozsonyi tésztás beiglival. Utána visszavettem 150 fokra és alsó légkeverésen sütöttem 25 percig. kb 20 perc után megforgattam a tepsiket, mert az enyém az elülső oldalon erősebben süt. Mint a 4 darab szuperül sikerült, egymás után kétszer is.
    Jó sütögetéstkívánok
    Györgyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. december 25. 00:2652.

    Nekem vadonatúj légkeveréses sütőm van, és nagy merészen betettem a 2. és 4. szintre (5 szintes). Soha nem volt még ilyen szép beiglim, bár 2 darab most is kicsit kirepedt, és egy pirinyót világosabb lett a kelleténél, mert még a hőfokot nem tudtam igazán belőni.

    Viszont attól, hogy egyszerre sütöttem a 6 darabot, semmi baja nem lett.

    előzmény:
    h.marika (41)
    2007-12-17  11:12

Címlap

top