Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Magyarok Észak-Amerikában!

Bikercat
Létrehozva: 2002. Április 15. 15:38
Szia Bagoly!



A shrimp magyarul: apró tengeri rák, (Grangon)garnélarák



Üdv,



  1. 2011. szeptember 4. 23:1413226.

    Andi ne csinald, hiszen mi mindig is beszelgettunk egyutt.

    Ez nem hinto ez a topik, ide akkor jossz amikor akarsz, vagy  van idod es neked tetszik.

     

    Igaz, az utunk rogos volt es hullamos, mig ide kerultunk, de majd teszunk rola, hogy  frissuljunk.

    előzmény:
    ANDREA * (13223)
    2011-09-03  05:37
  2. 2011. szeptember 4. 22:5513225.

    Je, mit lattam:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=_FSMGuU_aGg

     

    Rozika napja vagyon. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13224)
    2011-09-03  06:45
  3. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. szeptember 3. 06:4513224.

     no erre igen egyszeru a valasz: a masik topikban egyszer mellem mereszeltel allni... es azt nem szereti!

     

    akik meg ugy gondoljak hogy egyikunk kutya a masik eb...no azokat nagyon kedveli, termeszetesen naponta mas nick alatt...

     

    mi mar itt , mint olvashattad, egybol felismerjuk! aztan mikor elkezd normalis hangnemben irni, meg valaszolunk is... de aztan jon a hadd el hadd!

     

    miota GUMISZOBA lettunk, azota csend van... hogy el ne kopogjam... nem tudni persze, garancia nincs hogy meddig.

     

    sot, lehet hogy meg kenyszer zubbony is kell?... egyes jo megfigyelok szerint!

    persze, meg nem derult ki, kinek van ra szuksege, de talan egyszer az is kiderul. 

    Piroska megigerte hogy megkeri a kedves modikat, es megigeri hogy jok leszunk (?) hogy csereljek vissza!

    hmmmmm

    azt sem tudjuk miert valtoztattak meg????

    talan a modik tudjak!

     

    szerintem Piroska is en is orulni fogunk ha nem felsz hogy itt megterrorizalunk, es velunk tartasz a dumcsizasban.

     

    Itt szabad , normalis, emberi hangon MINDENROL BESZELNI!

    AMIROL EPPEN KEDVED TARTJA.

     

    mivel mindnyajan magyarok vagyunk magyarul, es Magyarorszagrol is idonkent, es mivel ESZAK AMERIKA-ban elunk, igy errol a temarol Is ES ANGOLUL IS hiszen mindnyajan ertjuk. Es hogy arra miert van szukseg?

     

    hogy ne lehessen azt allitani hogy valaki csak a hasara ut es itt ossze vissza halandzsal... beirunk, bemasolunk - ha nem is oldalakat, de egy egy idezetet hirekbol.

     

    szeretjuk a szep kepeket, es a szep zenet...

     

    hat igy van ez a topik... 

     

    gyere amikor tudsz!

    előzmény:
    ANDREA * (13223)
    2011-09-03  05:37
  4. 2011. szeptember 3. 05:3713223.

    Beszallhatok harmadiknak a normalis (szerintem normalis, mar mint az en mercem szerint) emberek soraba?

     

    Az az elmebeteg belem is belem kot idonkent. Nem tudom mivel erdemeltem ki ...

    előzmény:
    piros_ász (13209)
    2011-09-01  23:22
  5. 2011. szeptember 3. 05:2713222.

    Na ezt meg kihagytam.

     

    http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

     

    Jo szorakozast a keresgelesben es papirok intezesehez sok sikert kivanok mindnyajatoknak.

     

    Hogy vannak a gyerekek?

    Nagyfiad szep feher kocsija meg van meg?  Kicsi fiad nagy lett mar?

     

     

    idézet:
    piros_ász (13207)
    2011-09-01 22:28:44

    Koszonom a kedves, segitokesz hozzaszolasokat.

     

    Koszonom a government oldalat, de ezt mar vegigragtuk. Megtalaltunk szinte mindent. Mivel lehetoseg van arra, hogy itt inditsuk el az egesz torturat, ezert dontottunk ugy, hogy kihozzuk ot, es itt lesz nehany honapig. Ez ido alatt kiderul, hogy tudunk-e egyutt elni. O egy nagyon jo lelek, de nem eltem meg vele egy fedel alatt, igy eloszor mindenkeppen meg kell probalnunk.

     

    Neki Mo-on senkije sem maradt. SENKI! A lakasaban cserepkalyha van, azzal fut, aposom erdekes ember volt, nem torodott semmi ilyesmivel. A gazcsonkot csak a kapun belulre hoztak be, aztan tobb mint tizen eve ott van. Anyosom soha sem szeretett abban a kis faluban elni. O egy pesti lany volt, akit a szerelem elvakitott, es mire eszbekapott, mar eltelt felette az ido. O felaldozta magat. Igen nehez lelki terrorban elt aposommal. Anyosom valaha bejarta europat, a festes volt az hobbija, aztan meg evtizedekig szinte ki sem mozdult ebbol a falubol. A festest aposom lefitymalta, haszontalan dolognak tartotta. 5 eve amikor a ferjem otthon volt, akkor ok ketten elmentek Bp-re. Sokat beszelgettek, es elmondta, hogy ha o egydul maradna egyszer, akkor mar masnap repulore ulne es ott hagyna csapot-papot. Valahol ez eltette, meg  a hetvegi telefonok. Keszult erre, szoval o mar evekkel ezelott eldontotte, mi lesz ha ...

     

    Anyosom nagyon szeretett volna kijonni hozank latogatoba, most, amikor jott az anyukam. O csak 2 hetre vagyott, a penzt is osszesporolta mar a repulojegyre, de aposom nem engedte ki...

    Most o olyan, mint a madar, akit evekig kalitkaban tartottak, es vegre kirepulhetett a termeszetbe. Szabadda valt. Na igen ilyenkor felmerul a kerdes, vajon az a madar kepes-e megelni az oly nagyon va'gyott uj vilagban. Kepes-e megvedeni magat, talal-e elelmet stb ...

    Nos o nem egy madar, hanem egy ember akinek meg almai, tervei vannak. Szeretne itt elmenni angolt tanulni. A festekeit az akvarell papirjait az ecseteit mar osszepakolta. Szinte naponta ram telefonal, kerdesei vannak, almodozik, mi lesz, hogy lesz. Szoval o keszul ra.

     

    ettol fuggetlenul, talan lesz honvagya, talan meg sem tud majd itt megmaradni, de megprobaljuk. Ha nem megy akkor meg van vissza ut. Minden esetre mi tamogatjuk, es mellette allunk. A papirjait intezzuk, es ha meg sem megy a dolog, akkor jo ha meg lesz, Maximum fel evenkent jon es megy. Anyagilag nem fogja megviselni, mert aposom a sok rossz tulajdonsaga mellett maradandot is hagyott maga utan. Egy jokora bio kertet, es 2 hatalmas nagy erdot. Mar jelentkeztek ra vevok, de meg nem adjak el. Kivarjuk, hogy mikent alakul az elkovetkezendo nehany honap.

     

    A papirokat termeszetesen mi magunk intezzuk, nincs szukseg senkire, foleg nem olyan idegenbe szakadt hazank fiara, akinek az az elete, hogy az ide jovoket hamis informaciokkal latja el, es evekig fizettet veluk jokora osszegeket a semmi fejeben. Mi amikor jottunk, akkor sem szorultunk ilyenre. Volt segitsegunk, aki elinditott, de aztan mi, vagyis a ferjem intezett mindent. Akkor en meg nem beszeltem angolul.

     

    Na, ennyi ami publikus, ezen kivul irok neked priviben egy e-mail cimet. Szivesen veszem a tobbi tanacsodat is.

     

    ________________________________

     

    Igen nagyon boldogok vagyunk, hogy az en anyukam meglathatta, mit ertunk el kozel 10 ev alatt. Amit nap mint nap elmondott, hogy rendkivul jo erzes szamara, hogy a szomszedaim, amikor elmennek a terasz elott, mindig megallnak, es szolnak nehany kedves szot, es boldog volt, hogy lathatta, mennyire szeretnek itt engem az emberek. Orommel toltotte el az is, hogy a fiaim jol nevelt, udvarias, ertekes "kis emberekkel" valtak.

    Szoval nyugodtan ment haza, Azt hiszem most otthon igen boldogan gondol az itt eltoltott idoszakra es kicsit buszke magara, mert bar a nevelesi elveivel nem ertettem, es maig sem ertek egyet, de jo munkat vegzett,vegeztek az apuval (irto szigoruan neveltek, szerintem tul szigoruan).

     

    A nagy fiamnak meg meg van az autoja, de leasing hamarosan lejar, es gondolkodik, hogyan tovabb. Most az egyetem a legfontosabb. Nem egyszeru, de eleg sokat keres, szoval, tudja finanszirozni. Igen a suli mellett dolgozik is. Itthon nem kell fizetni-e csak idonkent elegy es bevasarol. Szoval o is jo uton jar. Azt hiszem konnyu neki, mert mi igyekeztunk jo peldat mutatni neki.

     

    U.i: Ohhhh, igen kirandulas volt az a nick, akit kerdeztem.

     

    előzmény:
    piros_ász (13205)
    2011-09-01  22:28
  6. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. szeptember 3. 02:2213221.

    nem tudom mit hallasz rolunk, de ma rossz napunk volt, minden kepen.

     

    a dozsde megint zuhant, - no ez mar sajnos utobbi honapokban nem ujsag. DE ma ujabb rossz hirek, es se eleje, se vege a rossz hireknek.

     

    kezd kicsit unalmas lenni...

     

    NEW YORK (CNNMoney) -- The August jobs report was dismal for plenty of reasons, but perhaps most striking was the picture it painted of racial inequality in the job market.

    Black unemployment surged to 16.7% in August, its highest level since 1984, while the unemployment rate for whites fell slightly to 8%, the Labor Department reported.

     

    biztos vagyok benne, hogy amikor Oprah azt mondta hogy a szempillait lesiert OROMEBEN hogy brother lett az elnok, EZERT sirt volna :(

     vagy ezt kepzelte hogy jon. 

     

     

    Worries flared Friday after the release of the worst jobs report since September 2010. Total payrolls were unchanged, the first time since 1945 that the government reported a net job change of zero. The unemployment rate stayed at 9.1 percent.

    The dismal news two day before Labor Day sent stocks plunging. The Dow Jones industrial average fell 253 points, or more than 2 percent.

     

    Itt kezdodik a diktatura:

     

    Who Needs Congress?… Obama Rams Through DREAM Act By Executive Order

    The US Senate voted down the DREAM Act in December. But, it doesn’t matter. Obama pushed the law through by executive order last week.

     

    persze ennek mi a lenyege?

     

    VOTES...AND MORE VOTES! 

     

    es pont Calif, akik BROKE... fizetik az adofizetok penzebol az ILLEGALISok tanulopenzet, mig az ott lakok, akik dolgoznak, es adot fizetnek KOMOLY OSSZEGET KELL LEPERKALNI HA COLLEGE-BA megy.

     

    LOS ANGELES — The California Legislature is poised to pass a law that would allow illegal immigrants to receive state-financed aid for college.

     

     

    no persze amig van aki fizet, es nem szol semmit ez ellen...ugy kell nekik!

     

    előzmény:
    piros_ász (13215)
    2011-09-02  05:52
  7. 2011. szeptember 2. 14:5413220.
    Pontosan erre. Egyetértünk. A főszereplő és a beszédoktató zseniális.
    előzmény:
    piros_ász (13219)
    2011-09-02  09:13
  8. 2011. szeptember 2. 09:1313219.

    Na itt vagyok megint probalom irni.

     

    Nagyon koszonom az ajanlatodat, igazan nagyon elveztem a filmet. 

    Meg el is pityeregtem magam.

     

    A szereplok kivaloan jatszottak. Albert felesege nem sokat szerepelt.

    Szerettem eleteben is a kiralynet, kituno partnere volt ferjenek mindenben.

    Eletfelfogasa, vidamsagaval, kedvessegevel, humoraval  oldott meg olyan helyzeteket, amire kevesen lettek volna kepesek.

     

     

    Ez tortenik akkor, amikor egy gyerekre nem figyelnek kellokeppen oda, csufolja az egesz csalad es terrorizalja, gunyolja ot.  Nem hagyjak kibontakozni es minden kezdemenyezeset gatoljak, mert nem tartjak valami miatt jonak. Beszedhibajanak javitasa  nem penzkerdes lett volna,   hiszen a csaladnak telt volna egy logopedusra, mint ahogy telt, csak nem erdekelte oket az, hogy nem fejlodik a beszedkeszsege sok ev utan sem. Beletorodtek.

    Igy lehet belegazolni egy  gyerek eleteben, magara hagyni egy embert a legnagyobb bajaban, es  az orszag problemajaval onzesbol. Vagyis a tronorokos szerelemet nem hagyta el az uralkodasert.Lemondott es meg jobban megterhelte az amugy is problemakkal kuszkodo testveret.

     

    Kulonleges modszerrel valo beszed tanulasa erdekes volt es elgondolkodtato. Egyben nagyon sikeres is.

     

    A ket ember  kesobbi barati kapcsolata oldotta fel a kiralyt kisebbsegi erzeseben, es a  ket kulonbozo embertipus egyuttes  kivalo munkajanak eredmenye lett a vegeredmeny.

    Erdekes volt az is, hogy Hitlerre, mint szonokra fel kellett volna neznie,de o kepes volt szembe nezni vele orszaga erdekeben.

     

    Nagyon koszonom az ajanlatod meg egyszer.   Holnap meg atnezem mit irtam, mert mar faradt vagyok.

     

    Erre gondoltal amikor kivancsi voltal arra, hogy mi a filmrol a velemenyem? 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    doknagyi (13197)
    2011-08-30  18:28
  9. 2011. szeptember 2. 06:4913218.
    Akkor legyen neked amit szeretsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13216)
    2011-09-02  06:01
  10. 2011. szeptember 2. 06:3713217.

    Most elment egy hosszu levelem.

    Abban a pillanatban amikor hozzaert a gombhoz a kezem jutott eszembe, hogy le kellett volna menteni, mert idaig minden egyes hozzaszolasom utan ujra be kellett jelentkeznem.

     

    Eljen aminek elnie kell. Hogy a fene.

    előzmény:
    doknagyi (13197)
    2011-08-30  18:28
  11. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. szeptember 2. 06:0113216.

    oh...csodas musztangok!

     

    de en sosem voltam oda a lovakert, azon tul hogy elismerem gyonyoru allat. (Lattam Becsben a lipizai lovas show-t) 

     

    maradok a

     

    de a zene nagyon szep volt...koszi!

     

    előzmény:
    piros_ász (13215)
    2011-09-02  05:52
  12. 2011. szeptember 2. 05:5213215.

    Itt is azert haborodott fel a miniszterium, mert kaptak egy par bejelentest, hogy akik elvallalnak ilyen ugyek intezeset, azok mennyi penzt kernek el es kozuluk sokan vannak akik joforman semmit nem inteznek, csak az igeretek amivel hitegetik oket es mint mashol itt is kicsalnak toluk annyi penzt amennyit lehet.

    Mondom, amikor a gyerekek bejelentettek, hogy mekkorat hibaztak annak ellenere, hogy figyelmeztettuk oket, akkor nekem kellett elmenni es visszakerni a papirokat, a penzrol termeszetesen egy szo sem volt azon kivul, hogy sosem fogjak visszalatni, mert ahhoz eloszor birosagra kell menniuk. 

    Na puff neki, fizess meg a birosagert is penzt, hogy visszakapd azt, amit felvettek jogtalanul. 

     

    Nem az allam akarja kihasznalni az embereket, hanem azok akik itt elnek es tudjak a modjat mar annak, hogy tudjak kihuzni a legtobb penzt az ide erkezokbol akik ra vannak szorulva minden egyes kis segitsegre, mert nem ismerik az orszagot es szokasait.

     

    Hiszen meg vannak azok az emberek itt keveredve akik frissen erkeznek.

    Igaz ez mar regebben tortent, akkor meg itt lehetett maradni ugy, hogy valaki kijott es itt adta be a kervenyet a letelepedeshez. 

     

    Aztan akikrol meselek, azoknak lejart az itttartozkodasi engedely, az egy ev meghosszabitas es visszamentek, hogy majd akkor onnan intezkednek.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=xwtDL27N6rE&feature=related

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13211)
    2011-09-02  00:07
  13. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. szeptember 2. 05:5213214.

    Teljesen egyetertek veled hogy beszeltunk politikarol!

     

    de hol volt egyetlen egyszer is hogy te vagy en ANYAZTUK, SZIDTUK, MOCSKOLTUK EGYMAST????????????

     

    AZ ELETBEN NEM VOLT!

     

    az pedig aki tette... pont az kerte szerintem... mert biztos vagyok benne hogy sem te sem en nem.

     

    mas meg nem jart ide annyit hogy erdekelte volna az egesz!

     

    ezert nem ertem!

    nem ertem, hogy pont egy RENDBONTO keresere hogy tehettek meg a valtozast? nem kell ahoz a tagoknak jovahagyni?

    vagy csak akarki JOTT MENT...RENDBONTO ...hogy mocskolodhasson nyugodtan KERHETI?????????????? 

     

    EZ az amit  nem ertek.... 

     

    De nagyon jo lenne ha beszelnel veluk, es megkerdezned hogy HOGYAN KELL NEKED MEG NEKEM JONAK LENNI, ES HA MI JOK VAGYUNK, MASNAK IS JONAK KELL E LENNI??????????????

     

    vagy masnak engedett? 

     

    mellesleg, MINDENKI beszel a politikarol, mert az egesz eletunket befolyasolja. Hogy mennyibe kerult ma a kenyer... politika!

    Aki tagadja, hogy o nem politizal, az IS EGY POLITIKAI ALLAS!

    meghozza nagyon is nyilt allas. 

    Ismerem oket!

     

    En nem politizalok... mondjak es 5 percen belul penzrol beszelnek, szidjak a piaci arakat, a bankot, a tartozasukat, a forgalmat, stb. stb. 

    Mind politika! Illetve, mindezt a politika hatarozza meg!

     

    Pelenkazas????

    tudod hogy AZ mennyire politika! kerdezd meg akarmelyik magyar not MIERT NEM SZUL????

    fozocskezes? 

    menj ki a piacra, es rogton tudni fogod hogy kit szidnak!

     

    ja, hogy nem mernek rola nyiltan beszelni????

     

    MERT FELNEK HOGY AKKOR ROGTON KITOR A BOTRANY ES AZ ANYAZAS... vagyis ennyire tudjak hogy MINDENKI KENYES A TEMARA!

     

    hahahahahahah

    mert keptelen legtobb ember ugy es olyan INTELLLLLLLLIGENSEN MINT MI KETTEN errol elbeszelgetni EVEK OTA!!!!!!!!!

     

    mond hogy nincs igazam!

     

    előzmény:
    piros_ász (13213)
    2011-09-02  05:34
  14. 2011. szeptember 2. 05:3413213.

    Hat azt hiszem, hogy eleg sokat, vagy majdnem csak a politikarol volt szo mielott ide kerultunk. Hiaba probaltam pelusozni, sutni-fozni, kerteszkedni. Akkor az is volt a baj.

     

    Mit gondolsz, nem kellene oda menni a fomoderatorhoz es megkerni, hogy tegyek vissza legyenek olyan kedvesek  es aranyosak az elozo helyre ezt a topikot, mert mi mar ugy megjavultunk, hogy az csak na.

    Koszonjuk szepen az athelyezest, de ez csak akkor tudtuk volna jo szivvel venni, ha fizetesemelessel jart volna, ugy mint ahogy szokas.

     

    Pl. magyarosan, hiszen itteni a forum is, ha a valaki 10 milliot lop, akkor azt megbuntetik, eltavolitjak az allasabol es a kovetkezo munkat amit kap, megadjak a lehetoseget, hogy a kovetkezo munkajaban adnak  14 millios lehetoseghez jusson.  Nem kell itt Lacipucuzni.

     

    Nem tudom miert, de  nem akarok itt a politikai topikban reszt venni a politikailag korrekt ocsarlasban reszt venni egy kis ido mulva.

     

    Mert mit is irtal?  Mi a differencia?  Az, hogy amikor kezdodik megint a bolond ora, akkor ki tudod tessekelni az illetot. Nem kell annak zart topiknak lennie. Nehogy az legyen mar!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13212)
    2011-09-02  00:18
  15. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. szeptember 2. 00:1813212.

    Csak nyiss mar egy kenyelmes erzeses topikot. Vagy nyissak neked en sok szeretettel??? 

     

    nem egeszen erzem at miert akarsz masik topikot? 

    szerintem itt senki nem politizalt, hogy EZT gumiszobanak nyilvanitsak.

    itt nem emlekszem senki anyazott volna, sot arra sem emlekszem hogy rajtad meg rajtam kivul barki is szolt volna ahhoz hogy mi tortenik a nagyvilagban.

     

    az meg hogy velem szorakozik valaki, azt masik topikban is meg tudja tenni, nem o tehet rola, hanem az nlc szabalyai. 

     

    akkor mi a differencia?

     

     

    előzmény:
    piros_ász (13207)
    2011-09-01  22:44
  16. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. szeptember 2. 00:0713211.

    Nem tudom az amerikai intezesnel is van e crooked consultant, de egy biztos, NINCS SENKIRE SZUKSEG! csak a kovetsegre.

     

    A canadait nem ismerem Bpesten, de az amerikai vegtelenul udvarias, segitokesz emberekbol all. Egy szo panaszt nem tudnek rajuk mondani.

     

    Nem kecefeceznek! Megmondjan tisztan mi kell innen, mi kell onnan.

     

    ahogy bemutatod, kesz... ennyi, es ilyen egyszeru.

     

    A magyar oldalon beszerezni a szukseges papirokat, oltasokat, bizonylatokat, sokkal komplikaltabb volt, es nehezkesebb, nem beszelve hogy mennyit kell varni minden hol.

     

    de igy igaz, hogy mindent maganak kell az embernek intezni, nincs szukseg segitsegre, az csak szerintem hatraltatna az ugyet! 

    előzmény:
    piros_ász (13206)
    2011-09-01  22:32
  17. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. szeptember 2. 00:0013210.

    majdnem jol emlekszel!

    nem 3 hanem 4 het alatt inteztem el!

     

    de azert mert en mar innen beszeltem a budapesti amerikai kovetseggel. Pontosan tudtam mi kell, es azok teljesen keszen voltak mikor bejelentkeztem eloben. 

    a masik 3 het pedig az anyukam papirjainak a beszerzese volt 

    (igazsagugyi vagy hasonlo nevu miniszteriumtol kezdve orvosi minden)

     

    A vizumot pedig aznap kaptuk meg ami az utolso par ora volt hogy a lefoglalt repjegyet ki kellett fizetni. 

    De bevallom, ott letunk alatt EZT inteztuk!

     

    rengeteget voltunk a kovetsegen is. 

     

    szoval "megdolgoztunk " erte!

     

    de megerte!

     

    ma is, ismerve a vegeredmenyt, ugyan igy csinalnam!

     

     

    előzmény:
    piros_ász (13207)
    2011-09-01  22:44
  18. 2011. szeptember 1. 23:2213209.

    " Tudod az elmebeteget nem lehet elzavarni , pont EZERT az nlc REMENYTELEN hely normalis emberek beszelgetesere, barmi legyen a tema. "

     

     

    Ne mondj mar butasagot, csak indulj ki belulunk. Beloled es belolem. Ha mi ketten  beszelgetunk mar van 2 normails ember. Igaz?

     

    Egy esetleges elmebeteg ennyi ev utan ne legyen mar problema, tudomasul kellene venni, hogy nem valtozik, ugy marad.

    Azeret van az o fejeben annyi, hogy sokan megirigyelhetnek.

     

    " ha nem vagyok itt....akkor is rolam beszel... MASHOL! "

     

    Ez a jo pont. Megmaceral, de hianyzol neki.

     

    Remelem nem fog gonoszoskodni veled a jovoben.  Persze ez az en remenyem. Nem az ove.

     

    Egy kis komolysagot is hozok, de kulonleges is.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=rxtKeYBQdr0 

     

    Van essa Mae -  Sabre dance

     

    Most pedig elillanok, mert dolgom van. De csak estig   tusz elszabadulni tolem. Addig meg a kaktuszbol is vizet facsarok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13198)
    2011-09-01  16:16
  19. 2011. szeptember 1. 22:5113208.

    Draga dokimamim!  A sors ugy hozta, hogy nem tudtam megnezni a filmet, csak akartam. De ma este hegyezem ra a szememet. Mar nagyon varom, mert azt tudom, hogy a te ajanlatod is mindig  a legjobb.

     

     

    Gyerekek elmentek, a hetvegem nelkuluk lesz. Meg kjell szoknom, hogy nem mindig minden ugy van, ahogy szeretnem. Masik mamikajuk is van. Majd kuldok kepeket.  Keszen lett az uj nyaralo. Mostmar nem kell felni, hogy az epitkezes miatt valami problemajuk lesz. Radul, elesik, beuti, verzik es ilyenekre  gondolok. A kutyus maradt velem es a fiamekkal.

     

    előzmény:
    doknagyi (13197)
    2011-08-30  18:28
  20. 2011. szeptember 1. 22:4413207.

    Most latom csak, hogy te is irtal a nehezsegekrol.

    Emlekszem amikor anyukad haza akart menni, milyen erzes volt neked is.

    Arra is emlekszem, hogy valami csodalatos modon es rovid ido alatt intezted (3 het, ha jol emlekszem) el a papirjait, hogy hogy, megmondom a mai napig is rejtely nekem.

     

    Igen kijonni nekik es itt lenni azt nagyon szeretik es utan nagyon szeretnek visszamenni.

     

    Egy kivetellel, az aranykoru baratnom  volt az egyeduli kivetel, aki olyan orommel jott ki idos kjora ellenere, hogy csak na. Visszament 2x a letelepedesi papirok utan latogatoba. Igaz, o kozel 30x volt mar  itt elotte.

     

    Mire is jo a kor. Sok es eredmenyes latogatasra.

     

    Nagyon jol leirtad Andinak, es nagyon jo lesz ez neki, mert te benne voltal es igaz szeretet volt kettotok kozott es meg ennek ellenere is az anyukad nem tudta megszokni. Talan a nyelv miatt is kenyelmetlenul erezte magat.

     

    Jaj tudok meg egy valakit, a ferjem nagynenikeje volt mar nalunk parszor, ha lehetne, akkor vegleg jonne.  Pedig  neki ott vannak a gyerekek, unokak, dedunokak.  Szeretettek veszik korul es ennek ellenere imadna itt elni.

    Mar megbeszeltuk, ha  itt lakna minden evben hazamenne a gyerekeket meglatogatni, arra eleg lenne a nyugdija.  Vagy hozatna egy-egy onkent jelentkezot.

     

    Orulok neked. Csak nyiss mar egy kenyelmes erzeses topikot. Vagy nyissak neked en sok szeretettel???

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13203)
    2011-09-01  20:27
  21. 2011. szeptember 1. 22:3213206.

    Latod a papir aljan nagy betuvel is irjak, hogy vigyazz a csalokkal?

     

     


    Don’t Get Cheated by a Crooked Immigration Consultant

     

     

    előzmény:
    ANDREA * (13202)
    2011-09-01  16:55
  22. 2011. szeptember 1. 22:2813205.

    Na ezt meg kihagytam.

     

    http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

     

    Jo szorakozast a keresgelesben es papirok intezesehez sok sikert kivanok mindnyajatoknak.

     

    Hogy vannak a gyerekek?

    Nagyfiad szep feher kocsija meg van meg?  Kicsi fiad nagy lett mar?

     

     

    előzmény:
    ANDREA * (13202)
    2011-09-01  16:55
  23. 2011. szeptember 1. 22:2513204.

    Andi, de boldog lehetsz, hogy itt volt az anyukad. Meglatta aranylanya hova jott.

     

    Ha engem kerdezel, hogy mondjam meg a velemenyem a canadai bevandorlas intezeserol, akkor fogom nemed mondani, hogy en mit csinalnek a jelen esetben a helyedben.

     

    De eloszor kirandulas nickrol hallottam, hogy olyan helyen dolgozik, (dolgozott, igazan nem tudom) ahol inteznek letelepedessel kapcsolatos dolgokat.

    Aztan masodszor mit is szeretnel igazandibol anyosoddal?  Vegleg idehozatni? Megkerni a letelepedesi engedelyt? Vagy csak 1 eves ittartozkodasit?

    Nem ertettem pontosan.

     

    Anyosoddal kapcsolatban, vallalod azt, hogy mig el addig vele tudsz  lenni, elni?

     Vallalod azt, hogy joban, rosszban egyutt lesztek?

    Ismered annyira, hogy egyutt tudsz elni vele minden korulmenyek kozott?

    A csaladod is? Ferjed is?   Mert ezek nagyon fontos dolgok. Ha eldontotted, hogy igen, minden korulmenyek kozott, akkor  TE SAJAT MAGAD intezd el a letelepedesi engedelyt.

     

    Amiert mondom ezt, az a sajat tobb (sok) eves tapasztalatom es gyakorlatom alapjan van.  Barataim, ismeroseim munkaja es elmondott tapasztalata alapjan mondom ezt.

     

    Kezdd el intezni a papirok kitolteset, az anyosod orvosi  vizsgalati eredmenyeket csinaltassa meg es varjatok a Kanadai Nagykovet (Becs) meghallgatasat. Ott mehettek vvele es beszelhettek is a nagykovettel.

     

    Az adopapirjaitok alljanak keszen. Be kell bizonyitani, hogy garantalni tudtok erte 10 evig. Ez a legfontosabb nalatok ugyerzem, mert mint anyukat (gyereket 18 ev alatt)az elso szamu akit elfogadnak a csaladbol.

    Csaladegyesites cimen.

     

    Most lenne egy par dolog, de csak maganba irnam le, mert nem tartozik mindenkire.  (nem itteni privat levelre gondolok, meg veletlenul sem) Jotanacskent szolna.

     

    A legfontosabb, hogy ne fizess senkinek penzt ezert, mert annyira alapveto a papirok intezese, hogy mindenki meg tudja csinalni. Ezt kifejezetten keri a canadai allam.  Mert a kivandorlo nem azt fogja gondolni, hogy az a valaki aki a legtobbet igeri a segitsegben az csapja be, hanem azt fogja gondolni, hogy a canadai allam intezkedik ugy, hogy kicsalja a papirokra a so penzt csak ugy puszira.

    Legfeljebb, ha valami nem jo, akkor visszakuldik es jelzik, hogy ez es ez hianyzik meg es csatold.  Na latod, most igy lehet elvenni azok zsebebol penzt, aki ilyet intez.  Rossz tapasztalatom van a csaladbol valaki megprobalta, mert jobban bizott benne, mint bennunk(?) es sok-sok penzt csaltak ki toluk, mire meg mertek mondani. Pedig ugy el tudtuk volna intezni, mint egy ujjcsattintas. Hiaba a becsuletesse, az nem mindig visz jora. Ebben az esetben sok penzbe kerult, mert feltek a bizonytalantol. Ragtam a szam szelet hetekig, oriasi botranyt tudtam volna csinalni, de tudod nem eri meg.  Felhivtam az akori  magyar canadai nagykovetet es elmeseltem neki az esetet baratibol, neki is volt hozzaszolasa, nevettunk egyet a hulyesegen amit osszezagyvaltunk az illetorol.

     

    Direkt megkernek moindenkit, hogy Canada erdekeben tartozkodjanak az emberek attol, hogy valakinek oriasi penzt fizetnek ki, mert ugy sem tudnak tobbet intezni azert az illetoert, mint  o sajat maga, vagy a csaladtagok.

     

    Ha valami nem eleg vilagos, akkor erdezz ra. Egyebkent a papirokat  le tudod hivni magadnak.

     

    előzmény:
    ANDREA * (13202)
    2011-09-01  16:55
  24. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. szeptember 1. 20:2713203.

    Sajnos Andi, egy par latogatason tulmenoen - egy szakalyto rokonom el ott - nem tudok semmit canadai bevandorlasrol.

     

    egyet viszont tudok, hogy szulok akik egesz eletuket Mo-n eltek le, nem akarnak itt maradni OROKRE!!!

     

    az en szuleim eveket toltottek itt , mindketto , kulon kulon is, egyutt is. Mindig jol ereztek magukat. 

    De edesapam halala utan a mamam tobbszori kinn let utan is mikor vegre elinteztem es hazamentem erte, velem jott vissza, a teljes hivatalos bevandorlast... 6 honap utan muszaly voltam elengedni.

    Nem volt hajlando tovabb maradni.

     

    Erre szamolj!.

     

    Hiaba vannak egyedul, hiaba lenne jobb itt veled, unokaval, akkor is inkabb otthon van...a latogatas utan. 

    Es nem en voltam az egyetlen akivel ez tortent. Idos ember mar nem akar uj hazat. Pedig lattad volna a repteren milyen kulonleges szep fogadtatast kapott! 

    Szeretett ittlenni... de csak latogatoban. Az o otthona otthon volt. Es ezt igy kivanta. A te anyosod is igy lesz, majdnem garantalt. 

    Nem szabad rajuk haragudni, ismered azt a szep magyar kozmondast, "mindenhol jo, de legjobb otthon"... es ez igy igaz foleg idosekre. 

     

    Talan hus tud majd segiteni. 

    sok szerencset... nem lesz konnyu!

    előzmény:
    ANDREA * (13202)
    2011-09-01  16:55
  25. 2011. szeptember 1. 16:5513202.

    Ma volt egy kis elintezni valom, (fel eves szokasos orvos latogatas), aztan hamar vegeztem, viszont jo mert ma nem dolgozom. Eddig is olvastam ezt a topikot, csak csendesen. Viszont epp hasonlo dolgokrol beszelgettunk a ferjemmel a napokban, energia forrasokrol, meg erdokrol, es vizrol, igy aztan gondoltam megirom, hogy valoban Canadaban lesz legtovabb olaj, mert meg mindig rentgeteg van, na es gyemant is .

     

    Houston, csak igy a regi neveden, nekem jobban tetszik ;) Te talan tudsz nekem segiteni. Mar mindent kiolvastam a kanadai emigraciorol, meg csalad egyesitesrol, de lenne nehany specialis kerdesem, ha meg talalnam azt aki regen irt ide az NLC-re, es az emigration-nel dolgozott.

    HUS, talan te tudod ki volt az? Valojaban ami a hivatalos weboldalon van az nem ter ki mendenre. Jo lenne tudni, meg jo nehany apro reszletet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13201)
    2011-09-01  16:35

Címlap

top