Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Aranyköpések

Ladybörd
Létrehozva: 2003. október 25. 16:15
Sziasztok!

Én arra lennék kíváncsi, hogy a suliba, vagy munkahelyen vagy simán csak otthon írjátok-e a beszólásokat, az aranyköpéseket?
Csak azért kérdezem, mert én Szegeden vagyok kollégista, ez lesz a második évem ott. Három másik lánnyal vagyok 1 szobában és már a 16. A4-es oldalnál tartunk.
Ti is ilyen megrögzötten űzitek ezt a dolgot? Írjatok jó "köpéseket"!
Köszike
  1. 2003. október 31. 10:3126.
    a keresztfiam az sz és az ny betűt nem tudja mondani, úgyhogy a nyuszi helyett nuti-t mond! nem tudom ki ismeri közületek a Polgár Jenőt! ott egy pasi nyilatkozik, és valami olyasmit kérdez tőle a riporter, hogy mikor lesz kész a házuk (vagy valami ilyesmit), a pasi válasza erre:
    "AZ KIZÁRT DOLOG, MER' AZT NEM TUDOM!"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. október 31. 09:3125.
    Gyerekszáj. :) Kisfiam nem mondja még a V betűt, ezért: Paff a BÜDÖS sárkány. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_135696
    Torolt_felhasznalo_135696
    2003. október 31. 09:1624.
    Kiskoromban apukám nagy átszellemültséggel tudta nézni, hogy éppen mit csinálok. Amit egyszer meguntam és mentem anyukámhoz panaszkodni: "Anya! Apa néz!":)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_842714
    Torolt_felhasznalo_842714
    2003. október 31. 08:2623.
    Nem gyerekszáj szülte mondás, de nálunk a családban azóta is fennmaradt:

    A feleségemmel megyünk hazafelé a munkából, kerékpáron. Úrba esik a piac, délután is vannak árúsok, lehet vásárolni, meg aztán, aki dolgozik, mikor szerezze be az élelmiszert?

    Namármost, a nejemről tudni kell, hogy nem csak dislexiás és disgárfiás, de "disverbális" is, ha ez a megfelelő kifejezés. Vagyis néha összecseréli két szónak egy-egy szótagját, és hajmeresztő dolgok sülnek ki belőle. :)))

    Szóval, karikázunk szépen az utcán, egymás mögött, ahogyan a KRESZ tanítja. Én elöl, ő hátul. Utánam kiált:

    "Drágám, ne feledd el, hogy be kell mennünk a tojacra piásért!"

    Ne kérdezzétek, mekkorát estem!:))) Azóta családi szállóige lett ebből. Ja, és kerékpárom sincs már. :)))
    előzmény:
    veranéni (22)
     
  5. 2003. október 26. 10:2922.
    Kislányom rántott pattiszont evett, 3 éves volt kb. :"Anya, én nem szeretem a pattiszont, csak a héját!"
    Játék késsel vágta a lábamat, megkérdeztem, miért csinálja. : "Mert a bölcsiben az Erzsi azt mondta, hogy török gyerek megvágta. "
    Repülőt néztünk: Nézd, anya, a repülő elhagyta a csíkját!
    Hallgattuk a Volt egyszer egy vadnyugat zenéjét. Meghallotta, mi a címe, felkiáltott: Mi van, apa, elkaptál egy vadnyulat?! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. október 26. 09:3121.
    Irodalom óra: (Biblát elemezzük!)
    -Szóval akkor! Isten házában az ember micsoda?
    -Birka.

    Matek óra:
    -Balázskám! Mondd meg nekem kérlek, hogy A az ennediken és B az emmediken szorzata az mennyi?!
    Felháborodottan és kis késéssel a válasz:
    -Most megint én töröljem le a táblát?! (Balázs kimegy mérgesen, csapkod a táblán, majd visszaül és bedúrcizik!)
    Azokat az arcokat látnotok kellett volna, utána persze döltünk a nevetéstől!
    Föci óra:
    -Húú gyerekek! Nyissátok már ki az ablakot, jöjjön már be egy kis H2O!
    (Magyarul víz! DURVA!!!!) Másik:
    -Na, mi is történt a nagy világba? Meséljetek!. . . . Laci, mondd!
    -Húú, tanárnő! Felment egy japán csávó az űrbe Földkörüli utazásra, hogy körbekerülje a Napot!
    Nyelvtan óra:
    -Petikém, addig nyávogsz, míg le nem ugatlak! (Tanár mondta, mert Petike macskásat játszott!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_415794
    Torolt_felhasznalo_415794
    2003. október 26. 00:2420.
    Általános iskola: földrajz dolgozat. Kérdés: nyáron jellemző jelenség. Senki nem tudta a választ, és a segítségkérő lapok, zsebkendők, és egyéb eszközök mind egy diákhoz jutottak el, aki a legjobb földrajzos volt nemcsak az osztályban, de az iskolában. Ez a (megjegyzem, banális, de akkor roppan bonyolult) kérdés rajta is kifogott, és mély meggyőződéssel válaszolta meg: délibáb. Persze, az egész osztályban futótűzként terjedt. . . 28 dolgozatból 28-unknak lett a nyáron jellemző jelenség a délibáb. . . Valószínűleg a srác túl egyszerűnek gondolta az aszályt. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_415794
    Torolt_felhasznalo_415794
    2003. október 26. 00:2119.
    Szakközepes fogalmazás: Csokonai hatalmas művész volt. Ez abból következett, hogy a szavakat a legjobb sorrendben írta egymás után.

    Tudjátok, mi ebben a vicc? Hogy a srác ezt teljesen komolyan írta a dolgozatba. A jegye nem lett valami jó, de a tanárnő sok-sok mosolyjelet tett a végére. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. október 25. 22:5418.
    Talajmenti csapadékfajta: a tócsa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. október 25. 22:4017.
    Irodalomdoga, 7. osztály: "A Himnusz és a Szózat majdnem egy időben keletkezett, ezért aztán alig tudták eldönteni, melyik legyen a Himnusz és melyik a Szózat. " Majdnem lefordultam a székről a röhögéstől, első évem volt tanárként. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. október 25. 22:2816.
    Sziasztok. . . . . .
    Tanár, a szűlőknek:
    Gyermekük történelemkönyve lapokból áll. . . .
    Szűlők a tanárhoz:
    Ellenőriztük. . . . Valóban lapokból áll. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_135696
    Torolt_felhasznalo_135696
    2003. október 25. 21:3715.
    Nagyon szemléletes lehetett:))
    előzmény:
    munka-kell (13)
     
  13. 2003. október 25. 20:0414.
    Egy munkaheliy aranyköpés:
    -Mi ez itt az asztalomon? Egy összeszáradt pók!
    - Hát akkor azt javaslom Erika, cserélj parfümöt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. október 25. 19:4813.
    A mi ábrázoló geometria tanárunk szemléltetésként egy macska vetületét, majd a metszetét rajzolta bele (belső szervekkel együtt) egy koordinátarendszerbe. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_135696 (8)
     
  15. Torolt_felhasznalo_180157
    Torolt_felhasznalo_180157
    2003. október 25. 18:5612.
    Vegyetek fel egy n oldalú háromszöget!
    Az ószövetség a Biblia korai változata
    Ki írta az Odüsszeiát?Valami Iliász.
    Nátriumklorid:szilárd, könnyen cseppfolyósítható gáznemű anyag.
    Nitrózus:színtelen, szagtalan, sárga büdös gáz.
    . . . meg ilyenek:))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_135696
    Torolt_felhasznalo_135696
    2003. október 25. 18:4911.
    A v-vel kezdődő betűk:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. október 25. 18:4510.
    nekem egyszer drága barátnöm mondta: egy szónak is száz a vége:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_939667
    Torolt_felhasznalo_939667
    2003. október 25. 18:419.
    sziasztok. kopkodni!azt mar en is tudok:-)leirok egy korabbi tortenetet. . .
    X evvel ezelott egy bicikli balesetem volt. kolcson bicikli. . . arrol tudtam egyik fek nem jo, de az csak utolag derult ki, hogy a masik fek is csak akkor mukodik ha"kedve tartja". . . szerencsetlen landolas volt, ugyanis beestem egy 2m. mely arokba, nem is akarhogy es akarmilyen arokba. . . fejjel elore!legkozelebbi tanyarol is odavezettek ki az istalo uruleket. . . !nagy tomeg, nezo kozonseg, mento, surgosseg, korhaz. . . mivel 7vegi ugyeterol volt szo, igy jarobetegnek nyilvanitottak, mert "csak" a fejem volt osszetorve, foleg az arcom jobb oldala. haza szallitottak. ocsem aki akor 6 ev koruli lehetett kivancsian figyelte az esemenyeket!rontgen fotorol esett szo amit O egyertelmuen nem ertett!csak annyit hogy "foto"!latom bamul ram nagy kerek szemekkel, mikozben vigyorra huzodik a kis szaja. nem akart megserteni es eltakarta a szajat a kis kezevel , hogy ne lassa senki, hogy a markaba rohog:-)mig vegul, nem fert benne a kivancsisag, vegul nyeritve megjegyezte: "ugyan!es mit csinalsz azokkal a ronda kepekkel?" :-)))eletemben nem fajt meg annyira a nevetes!
    előzmény:
    veranéni (7)
     
  19. Torolt_felhasznalo_135696
    Torolt_felhasznalo_135696
    2003. október 25. 18:398.
    Geometria előadás:
    Tanár: Hogy néz ki ez a kismalac, ha tengelyesen tükrözzük?

    Nem nagyon poén, de az adott helyzetben nagyon jó volt, pláne, hogy a tanár a legnagyobb komolysággal mondta:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. október 25. 17:497.
    Mi is mániákusan írogattuk a fősulin. Csak ezekkel tényleg az a gond, hogy aki nem ismeri azokat az embereket, akik mondták őket, akkor nem is vicces. Viszont most az 5 éves találkozón elővettük őket, hatalmas sikert arattak. Szóval ezért érdemes, írjátok csak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_842714
    Torolt_felhasznalo_842714
    2003. október 25. 17:136.
    Sziasztok. :)))

    Minden köpés bacilusgyanús. Még az aranyköpés is. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. október 25. 16:395.
    Ok, köszi! Nagyon várom őket!
    előzmény:
    vadcseri1 (3)
     
  23. 2003. október 25. 16:384.
    Az a baj, hogy a legtöbb és beleértve a legjobbak, olyan személyekről szólnak, akiket Ti nem ismertek: tanárok, tanulók, osztálytársak. De vasárnap (holnap) leakarjuk őket írni egy füzetbe és majd hozok haza, hogy megírhassam nektek! Kapásból nem tudok, de töröm a fejem!
    előzmény:
    K-a-t-i (2)
     
  24. 2003. október 25. 16:353.
    Szia!
    még gimiben is írtuk, De egyetemen, a vizsgaidőszak alatt fejlesztettük tökélyre a dolgot, a barátnőmmel, akivel együtt tanultam. Postitekre írtuk a félreírásokat, mondásokat, és felragasztottuk körben a falra. Ha már nagyon kivoltunk, csak elolvasgattuk őket, rögtön jobb lett!
    Majd előkotrom, azon voltak télleg jók is!
    előzmény:
    Ladybörd (1)
     
  25. 2003. október 25. 16:352.
    ossz má' meg velünk néhány gyöngyszemet:))))
    előzmény:
    Ladybörd (1)
     

Címlap

top