Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkanélküli után hogyan?

Édzsy
Létrehozva: 2003. október 27. 10:48
Sziasztok!
A helyzet az, hogy januárban lejár a m.nélkülim. :-(
Most lenne lehetőség egy, ill. három tanfolyamra, amit támogatnak. 1/virágkötö, 2/kéz- és lábápoló, mükörömépitő, 3/szociális asszisztens.

A 3-as mellett döntöttem, mert ha elvégzem legalább 6 féle munkakört be tudok majd tölteni.

Kérdés: A 30-as éveim vége felé járok, megéri?

Aki volt már ilyen helyzetben, vagy elvégzett esetleg más tanfolyamot, irja le a tapasztalatait. Kösziiiii!
  1. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. november 12. 12:21126.
    Az ilyenekből nem csinálok lelki problémát. Ha valaki segit, azt megköszönöm, ha tudok segitek és egy köszönömöt én is elvárok érte cserébe.
    De most nehogy azt gondoljátok, hogy én valamilyen jótékonysági intézmény vagyok, mert ez igy abszolult nem igaz rám. Nagyon de nagyon kevés embernek segitek, de azoknak szivesen.
    Sajnálom a főiskolásokat-egyetemistákat mikor diplomamunkájukhoz kell keresniük egy céget és minden cég elutasitja őket. Pl. mi is. Ilyenkor tanácsolom nekik: web lapok és cégbiróság: minden adatot be tudtok szerezni az adott cégről. És ekkor leesik az álluk, hogy tényleg és még engedély sem kell hisz ezek nyilvános adatok.
    előzmény:
    Phan (125)
     
  2. 2003. november 12. 11:53125.
    Az a legrosszabb, ha valami rosszul sül esetleg el. Részemről pedig az, hogy lekötelezettje leszek valakinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (124)
     
  3. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. november 12. 11:49124.
    Tudod egy ilyen segitségnyújtás miatt én 1x már megütöttem a bokámat: az a hölgy segitett hozzá a munkahely változtatáshoz, akit én vittem a be a céghez baráti alapon szivességből. 7 évvel ezelőtt ez nagyon rosszul esett, de mára már hálás is lehetnék neki, mert egy sokkal, de sokkal jobbat sikerült találnom: mind anyagilag, mind a kollegák szempontjából. Azóta már a kedves kollegina is állást változtatott 2x is és a fizetése az enyémnek a töredéke.
    Ezek után megfogadtam hogy én többet soha senkinek semmit. Aztán belegondolok a munkanélküliek, álláskeresők, pályakezdők helyzetébe és mindig erőt veszek magamon, mert ugymond én is lehetek még hasonló helyzetben.
    előzmény:
    Phan (122)
     
  4. 2003. november 12. 11:16123.
    Na igen, ez meg a másik. Néha olyan nagyon nem értem az embereket!
    előzmény:
    Phan (122)
     
  5. 2003. november 12. 11:09122.
    Tudjátok, az a poénos, hogy nekem nem is akármilyen kapcsolatom van. Ide most nem írom ki, de Lipstick, Orsoly, nektek majd priviben megírom. De ha nem akarnak segíteni - t mint Lipstick írta, féltik saját pozíciójukat - mit lehet tenni. Bár ez a kapcsolat nekem nem jelente konkurrenciát :DD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820049 (120)
     
  6. 2003. november 12. 11:06121.
    :DDDDDDDDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (118)
     
  7. 2003. november 12. 11:03120.
    Szia Lipstick!
    Megint csak egyetérteni tudok Veled. Ez nálunk sem működik másképp. . .
    Most jöttem a M. ügyiből, ma is csak elkeserítettek. Hiába vagyok kedves és megbízható és lelkiismeretes, ha nincs KAPCSOLAT, elmehetek a fenébe éhenhalni.
    Nem ülök ölbetett kézzel, és nem várom a sültgalambot, ezt Lajos is elhihetné végre. De a két szép szememért senkinek nem kellek, aki nem ismer. Hiába minden, ha nem hagynak bizonyítani!(Bár, ha ez így megy tovább, lassan erőm sem lesz hozzá, hogy bármit is bizonyítgassak. . . Nem baj, közel a Bodrog!-Na jó, bocs, ez hülye vicc volt. Marad a Xanax!)
    Azért Neked szép napot Lipstick!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (119)
     
  8. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. november 12. 10:47119.
    Pont a napokban hallottam, hogy az egyik kollégám lányának sikerült elhelyezkednie végre valahára. Igaz a meghirdetett állás 60 %-ának nem felelt meg, DE ismerős volt a munkaközvetitő és csak őt küldte ki (kisvárosról van szó). Egyrészt örülök, mert mégiscsak a kollégám lányáról van szó, aki már 2 gyermekes családja, másrészről egy kicsit bánt, hogy itt sem a végzettséged, tudásod számit, hanem CSAK a kapcsolat.

    előzmény:
    Phan (116)
     
  9. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. november 12. 10:43118.
    Egyébként pedig bunkóságnak tartom, ha valaki a másik nick nevét leforditja, átirja, gúnyos megjegyzéseket tesz rá. Most én is irhatnám hogy vezetéknevedé elég találó - de inkább ezt ne is olvasd el.
    előzmény:
    SetétLajos (112)
     
  10. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. november 12. 10:42117.
    Kedves Lajos!

    eddig még egyetlen egy munkahely sem hullott az ölembe, és valószinűleg ezután sem fog.
    Kár hogy ismeretlenül bántol meg embereket, taposol bele azérzéseikbe, lelkivilágukba.
    Úgy érzem: nekem most ugymond "jól megy". gyorsan lekopogom alulról fölfelé fára 3x: kop-kop-kop. Nem az állambácsi tart el, hanem egy magántulajdonban lévő cégnél dolgozom, papiron 8 óra 20 percet, a valóságban ennél jóval többet. Mégsem panaszkodom, nem sirok, mert egyszerűen örülök hogy van hol dolgoznom és van egy jól fizető munkahelyem.

    Mi lesz ha egyszer én is lapátra kerülök? Megpróbálok küzdeni a fennmaradásért, megkeresem azokat akiknek én is segitettem tudnak-e segiteni. De még egyszer leirom, hála a Jóistennek, nem én vagyok e téren érintett, viszont a mai világban mindenki felkészitheti magát és családját a munkanélküliségre - legalábbis szerintem. Egy vállalkozás is egyik napról a másikra csődbemehet.

    Véleményem szerint aki nyitotta ezt a fórumot tanácsra várt, támogatásra és nem a bántó hozzászólásokra. Hazudni nem szoktam, reálisan is lehet irni sértések, megbántások nélkül. Én is leirtam, hogy nyelvet fél év alatt megtanulni lehetetlen - mert valaki ezt ajánlotta. Mégsem szurt le senki azért, mert tárgyilagos voltam.

    na mindegy, erről kár is tovább papolni. Én mindenesetre kitartást kivánok a topic inditójának és a hozzá hasonló cipőben járóknak.
    előzmény:
    SetétLajos (112)
     
  11. 2003. november 11. 15:14116.
    Egy valamit elfelejtettem. A Munkaügyi Kp-ban fennhangon ismételgetik, hogy az állások 80 %-át ismerősökön keresztül töltik be. A fennmaradó 20 %-ot hirdetik meg. A netre a M. ügyi csak azokat az állásokat teszi ki, amelyek "nehezen kelnek el".
    Valahol ott kellene kezdeni a "reformot", hogy az üres helyeket csakis M. ügyin keresztül lehessen betölteni. Lehet, hogy sokan ezzel nem fognak egyetérteni, de vállalom a véleményemet.
    előzmény:
    SetétLajos (112)
     
  12. 2003. november 11. 15:09115.
    Kedves Lajos!

    Egyelőre a Te hozzászólásodnál leragadtam. Számomra nagyon is érthető, amit írsz, igazat is adok neked. De:
    1. / Én hiába próbálgatom megfogni azokat a galambokat, ha le se sz*nak. Ne tudd meg, hány jelentkezést beadtam hirdetésekre, amelyekre a mai napig választ sem kaptam!
    2. / A másik, igen, ha MEGFIZETIK, elmegyek dolgozni, de nehogy azt mondd, hogy napi 4 óráért el kell fogadnom bruttó 25 ezret! Tudod mire megyek vele? Semmire. Úgy érezném, hogy a semmiért kell dolgoznom. Ráadásul, ha Munkaügyön keresztül hirdeti meg a cég, vagy akárki, a 70 %-át visszafizetik neki. Ez bánt.

    És elnézést kérek, ha megsértettelek, de hozzászólásaidból eddig csak lenézést vettem ki. Tudod, manapság egy nőnek nemcsak családja van, hanem dolgoznia is kell. Jobb esetben napi 8 óra munka után rohanás a gyerekekért, bevásárolni, főzni a következő napra, takarítani, mosogatni, míg egyes férjek a napi 8 óra munka után beülnek a tv elé, és kész. Valahol azért ezt is figyelembe kellene venni. És itt még nem beszéltem arról, hogy a gyereknek másnapra segíteni kell felkészülni az órákra (mondjuk nálunk egészen keveset, mert még napközis, de ki kell kérdezni a következő napit).
    előzmény:
    SetétLajos (112)
     
  13. 2003. november 11. 14:20114.
    :-(((
    előzmény:
    SetétLajos (113)
     
  14. 2003. november 11. 12:06113.
    Miből gondolod, hogy nem? Te egyébként mit értessz az alatt, hogy elvei vannak, amihez ragaszkodik?
    Milyen elvek, milyen elvárások? :(
    Tudod, vannak emberek, akik ragaszkodnak "saját elveikhez", teszik ezt annak ellenére, hogy azok ellentmondanak az őt körülvevő környezetnek! Így nem értik, hogy miért nem boldogulnak! Azért nem, mert ők alapjában véve konzekvensek (ragaszkodnak elveikhez). Csak van egy mondás, miszerin: "Csak az ökör konzekvens!" Az ember attól ember, hogy képes legyen a változó körülményekhez alkalmazkodni!
    És ez nem kierőszakolt hozzászólás, sőt még csak nem is kioktatás! simán a véleményem!!!! :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650221 (110)
     
  15. 2003. november 11. 11:57112.
    Kedves Phan és Lipstick!
    Ha már így "megszólítottatok" :
    Azt azért nem vettem a szívemre, hogy kikérted magad, hogy a nickneved lefordítottam! :) Ha ez zavar, akkor bocs! :)
    Nem akartam belegázolni senkinek a lelki világába. Inkább csak az keserít el, de nagyon, hogy sokan még mindig nem értik meg: elmúlt az az idő, amikor az állambácsi gondoskodott "hű alattvalóiról". Ma, ha magdnak nem harcolsz ki valamit -- állást, munkalehetőséget, bármit --, akkor ezt senki sem fogja megtenni helyetted!
    Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy egy munkahely elvesztése mennyire megviseli az adott ember, a családot, egész szűkebb és tágabb környezetét. De ennek ellenére azt hangoztatom, hogy bizony ekkor is tovább kell menni, és talpra állni! Mert ha nem teszed, akkor menthetetlenül úgy elsüllyedsz, hogy már nem leszel képes a felszínre evickélni!
    (ez esetben mindegy, hogy milyen munkával érde ezt el!)
    Ami Phan-t illeti: sajnos pontosan tudom, hogy milyen fizikai munka ülni a gép előtt és krampácsolni, ugyanis ebből élek! És voltak a családtagjaim is munkanélkliek, de mindig kaptak annyi biztatást -- néha durvát is (fiam) -- ami meghozta az eredményt!
    A munkanélkülieket pedig nem elkedvetleníteni akarom, hanem rádöbbenteni arra, hogy igenis van felelősségük saját magukkal szemben! (a sült galambok manapság nem repkednek! az élő galambokat meg kell fogni és megsütni, csak akkor lakhatunk jól!)
    Ebből a szempontból pedig -- ha meg akarok élni -- mindegy, hogy milyen munkát kell végezni! Ha megfizetik, akkor megélek belőle, ha finnyás vagyok, felkopik az állam! (Ez SAJNOS NAPJAINK VALÓSÁGA) Lehet persze mindezt figyelmen kívül hagyni, de nem célszerű!
    előzmény:
    Phan (104)
     
  16. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. november 11. 09:46111.
    Elvek nélkül szerintem nincs jövőd. Valamihez ragaszkodnia kell az embernek, nem? viszont el tudom képzelni azt is, mikor valaki munkanélküli lesz. El kezd tervezgetni, felépit magának egy új jövőt, számbavéve a rá váró lehetőségeket. Aztán koppan egy nagyot. . . . az elveit lentebb adja ahogy telik az idő. A végén már kiegyezne egy pénztárosi állással is valamelyik nagy szupermarketben. Egyébként sajnos egyik évfolyamtársam a népművelői diplomájával pénztárosként dolgozik a Tescoban, kizárólag éjszakai műszakban, mert ott még pótlékot is kap. A gyerkőcök pedig apával otthon. Szép kis jövő!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650221 (110)
     
  17. Torolt_felhasznalo_572212
    Torolt_felhasznalo_572212
    2003. november 10. 23:10110.
    Ezzel én is egyetértek, hozzáfűzve, hogy akkor igenis a kormány dolga, ha azt kifejezetten ígéri. A Munkaügyi Kp-ban az ügyintézőm meséli, hogy egyre több a diplomás munkanélküli. Szomorú. . .

    Egyébként én is láttam SetétLajos sejtelmes, ámde tartalmasnak kevésbé sem mondható bemutatkozását. Viszont nem szeretném, ha bárki is a szívére venné, amiket kierőszakol magából hozzászólásként, nem szorulunk a kioktatására. Ő éppen abban a fajba tartozik, akik nem becsülik sokra azt, ha az embereknek vannak elveik, s azokhoz még ragaszkodnak is.
    Nem rosszindulatból, sosem tennék ilyet, de neki azért kívánom, hogy egyszer élje át azt, amin most mi átmegyünk, és akkor legyen valaki, aki ilyen kedvesen "együtt érez" vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (107)
     
  18. 2003. november 10. 14:21109.
    És bocsi Lipstick! A több diploma nem Neked szólt!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (107)
     
  19. 2003. november 10. 14:20108.
    Meg magasabb adókulcsok? :DDDDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (107)
     
  20. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. november 10. 13:32107.
    tudom hogy nem a kormány dolga, feladata a munkahelyteremtés, viszont a kormány kutya kötelessége a már bent lévő külföldi tőkét itt tartani. Hogyan? Kedvezményekkel, kevesebb terhekkel. Lásd szlovákok.
    Na mindegy, nekem a diplomám nem erről szól, viszont a saját bőrömön tapasztalom.
    előzmény:
    Phan (106)
     
  21. 2003. november 10. 12:00106.
    Jaj, hát én is írhatom, hogy több diplomám van (de nem készítek bem. oldalt), attól még nem leszek intelligens.
    Ha figyeled a híreket, és olvasod a napilapokat, akkor még mindig ígérgetik a munkahelyteremtést. Hogyan golndolták ezt megvalósítani, azt nem tudom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (105)
     
  22. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. november 10. 11:46105.
    Megnéztem a bem. oldalát a Lajosnak - sokat nem árul el magáról, viszont megtudtam több diplomára is van. az újságban pedig mit olvasok: lassan nehezebb elhelyezkedni több diplomával és nyelvtudással mint fizikai munkásként.

    Még egy megjegyzés a Lajos féléknek: a választás előtt az MSZP azt igérte, hogy csökkenni fog a munkanélküliség és munkahelyeket fognak teremteni. Ezzel szemben szinte havonta egy cég kivonul a magyar piacról, sőt: létszámleépités lesz a közalkalmazottaknál. akkor most milyen jövőt előtt is állunk?
    Vállalkozni sem jobb.
    előzmény:
    Phan (104)
     
  23. 2003. november 10. 11:16104.
    Szia Lipstick!

    Köszönöm, hogy így kiálltál értünk. SetétLajos bele tud ám gázolni a lelkivilágunkba.
    Lehet, hogy ő nem tudja átérezni az említett okból (biztos háttér), milyen is ez valójában, csak azt látja, hogy itt nyavalygunk egymásnak, és szerinte eszünkben sincs munkát keresni. Közben az, hogy ez mennyire megvisel bennünket, családunkat, az nem érdekli.
    A fizikai munka beszólásán meg azóta is kacarászok, szerinte nekem se kedvem, se végzettségem a fizikai munkához. Hogy végzettségem nincs, az stimmel, bár ha az egész napos számítógép előtt ülés, levelek gépelése nem fizikai munka, akkor próbálja ki ő is! Mondjuk csak 8 órában, folyamatosan. Első nap után inhüvely-gyulladással megy orvoshoz.

    Kedves Lajos! Azért megkérdezném, hogy Te, illetve valamelyik családtagod voltatok-e már munkanélküliek? Ha igen, hogyan dolgoztátok fel lelkileg?

    Lipstick! Neked pedig kitartást, és sok szerencsét!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (103)
     
  24. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. november 10. 09:33103.
    Kedves Lajos!

    Köszönöm válaszod, de hála a Jóistennek, egyenlőre nem én vagyok érintett e témában.

    ugyhogy nyugodtan szivd vissza a megszólitást, melyet sértőnek érzek. Egyébként pedig ez a fórum szerinted arról szól, hogy a munkanélkülieket még jobban kedvetlenitsük el, dobáljuk meg őket sárral, mocsokkal, durva beszólásokkal? Nem gondolod hogy épp elég nehéz nekik igy is?

    Mig biztos háttér van mögötted és nem fenyeget a munkanélküliség réma, lehet eszet osztani százzal, meg ezerrel. . . :(
    előzmény:
    SetétLajos (101)
     
  25. Torolt_felhasznalo_572212
    Torolt_felhasznalo_572212
    2003. november 8. 00:35102.
    Sziasztok!

    A héten én is voltam egy interjún, de valószínűleg ebből sem lesz semmi.
    Abból gondolom, hogy úgy "váltunk el", hogy majd hétfőn szóljak oda, hogy mi lett, mert lehet, hogy ő (mármint a felvételiztető) elfelejti. Jó duma. . . Amikor valaki munkaerőt keres, elfelejt visszajelezni, ha felvették. Egyszerűbb lett volna megmondani, hogy ne reménykedjek.

    Kellemes hétvégét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top