Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Túlképzettként karrier?

ada007
Létrehozva: 2003. október 27. 15:03
Sziasztok !

Biomérnökként frissen (2003 június) végeztem a Műegyetemen, élelmiszeripari szakirányon. A változatosság kedvéért állást keresek, de nem a szakmámban. Ez az én nagy keresztem. Hiába szeretnék akár recepciósként, asszisztensként, vagy gyakornokként egy teljesen más területen kezdeni (érdekel a reklám, a marketing, a HR, de leginkább a személyzeti tanácsadás) az a tapasztalatom, hogy a misztifikált mérnöki végzettségem meggátol benne; komolyan félnek tőle a munkaadók és a munkatársak is. Még egy nyavajás ideiglene recepciós állást sem kapok. Őrület !
Arra is gondoltam, hogy nem írom be az önéletrajzomba, de akkor meg nem tudok elszámolni azzal az 5 évvel, meg aztán 'csak' egy középfokú végzettségem lenne. Értem én: sok a munkavállaló, szelektálni kell, de a lelkem lázadozik a következő mondat ellen: "Az Ön végzettségének megfelelő állás jelenleg nincsen. Sok szerencsét! "
Egy picit el vagyok szomorodva. Kérem aki tud, támogasson segítő ötletekkel, tanáccsal, tanmesével,esetleg lehetőséggel.

Köszönettel veszek minden tippet, ötletet.

Ada
  1. 2003. október 28. 11:0426.
    Nem, nem merészeltem. Egyszerűen leépítettek és passz. :-( Budapest.
    előzmény:
    palino (24)
     
  2. 2003. október 28. 10:3725.
    Csak nem merészeltél szülni????
    előzmény:
    palino (24)
     
  3. 2003. október 28. 10:2624.
    És hogyan vesztetted el a munkahelyed?Ha nem titok, hol próbálsz meg munkát keresni?Úgy értem melyik városban?
    előzmény:
    Zana (23)
     
  4. 2003. október 28. 10:0823.
    Teszem hozzá, hogy nyolc évet dolgoztam egy multinál pénzügyi-gazdasági területen, tehát nem kezdő frissdiplomás vagyok. És mégsem. Egy okot tudok, hogy nem elég jó az angol nyelvtudásom. :-(
    előzmény:
    palino (22)
     
  5. 2003. október 28. 10:0322.
    És sajnos nagyon sokan járnak hasonló cipőben. Nekem rohadt nagy mákom volt (nem gyakran szokott lenni amúgy), még meg sem száradt a diplomámon a tinta, már volt munkám. De gondolom, hogy borzasztó lehet. Az ember tanul, gürizik éveken át, a szülei tartják el stb. És huszonix évesen már alig várja, hogy a saját lábára álljon. Azok az általános iskolás osztálytársai, akik a leghülyébbek voltak az osztályban, elvégeztek egy szakmunkásképzőt, és 18 évesen elkezdtek dolgozni. Már gyerekeik vannak és felépítették a házukat. . . Aztán találkozunk mondjuk a buszmegállóban félévente, vigyorogva megkérdezik, hogy még mindig tanulunk e, aztán egyszer csak azt válaszoljuk, hogy már nem. Munkanélküliek vagyunk vagy épp szoláriumban dolgozunk minimálbérért jogászdiplomával. És látjuk az elégedett kárörvendő mosolyt az arcukon. Szóval mocsok világ van, gyerekek.
    Amúgy a mi cégünkhöz már be sem hívják a fősulin végzett közgazdászokat, ugyanis egyetemet végzettből is van annyi, hogy a plafonig érnek az önéletrajzok. Pedig pl. a PSZF ér annyit mint bármelyik közgázegyetem.
    előzmény:
    Zana (21)
     
  6. 2003. október 28. 09:4621.
    Azért ha meguntál közgazdász lenni, szóljál. :-)) Én épp valami ilyesmi állást keresgélek. És igen, én is eljutottam oda, hogy főiskolai diplomával már számlázói állásra jelentkezem, mert hét hónapja képtelen vagyok elhelyezkedni. :-(
    előzmény:
    palino (20)
     
  7. 2003. október 28. 09:3420.
    Nem próbálok meg lakberendezőként elhelyezkedni, csak hobbiszinten marad, és tudom hogy ez nem = az építészmérnök szakmával. Csak épp csillapítani szeretném a házak és a lakberendezés iránt érzett olthatatlan szomjamat:)Ha esetleg építőipari cégnél lehetnék közgazdász, az azért boldoggá tenne:))Csak a reális határokon belül gondolkodom, nem őrültem meg. A barátnőm építészmérnök, azon kevesek egyike akinek Debrecenben van munkája, és kézbe kap nem sokkal többet mint 50. Ja és minimálbéren van bejelentve:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2003. október 28. 08:4219.
    Palino, elment a józan eszed?:-))
    Egy bio mérnök könyebben kap állást, mint egy épitész.
    A lakberendezés, az más. :-))
    előzmény:
    palino (13)
     
  9. Torolt_felhasznalo_769765
    Torolt_felhasznalo_769765
    2003. október 28. 08:3318.
    Sziasztok ! Van egy ismerősöm . Nagyon kedves , okos ifjú hölgy ( direkt nem lányt írtam ) . Már elvégezte a környezetvédelmi mérnöki szakot vmelyik főiskolán . Mivel a kutya nem vette fel , elment és elvégezte a környezetvédelmi szakot a Műszaki Egyetemen is . Ezek után sem kellett a kutyának sem . Mondván ( kimondatlanul persze , hogy minden valamirevaló cégnél , ahol foglalkoznak a környezetvédelemmel , már be van töltve a hely . Ezer év e ott dolgozó kollégákat beiskolázta különböző alapfokú tanfolyamokra , amin olyan papírt kaptak , amiben benne volt a " környezetvédelem " szó . Ők szépen , null hozzáértéssel üldögélnek azokon a helyeken , amik közül szerintem minimum egy az ismerősömet illetné . Őt pedig én vettem fel a céghez . Úgy hogy lecsaptam rá asszisztensnek , mielőttt pénztárost csinálnak belőle ( vagy recepciós teljesen mindegy . Minden tiszteletem a recepciósoké egyébként , nem egyszerű munka ) . Ugyanis kínjában már azt is elvállalta volna , mivel nem akart a szülei nyakán élni 25 évesen .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. október 28. 08:1017.
    Na erre én is kíváncsi lennék.
    előzmény:
    venca (16)
     
  11. 2003. október 27. 17:2216.
    Ne haragudj a tudatlanságomért, de mondd meg, mit csinál egy biomérnök?
    előzmény:
    ada007 (12)
     
  12. Torolt_felhasznalo_361668
    Torolt_felhasznalo_361668
    2003. október 27. 16:4415.
    . . . Mellesleg Mo-on meg ninsc kereslet biomernokre. A tavaly vegzettek kozul akik a szakmaban dolgoznak, csak megturtkent vannak olyan kutatointezetekben, ahova tobbnyire csak kivancsisagbol hivtak be oket allasinterjura, hoyg megtudjak toluk, mi a csuda is az a biomernok. . .
    előzmény:
    ada007 (11)
     
  13. Torolt_felhasznalo_329845
    Torolt_felhasznalo_329845
    2003. október 27. 16:3614.
    Csak annyit irjal az oneletrajzba, hogy egyetemre jartal, es diplomat szereztel.
    előzmény:
    ada007 (1)
     
  14. 2003. október 27. 16:3513.
    És örökmozgóként szeretnél mondjuk recepciós lenni?:)Bocs, de ezt megmosolyogtam. És miért vagy Budapesthez kötve?Amúgy én meg most jöttem rá, hogy mégiscsak építészmérnöknek kellett volna mennem, csak épp fostam a mechától és társaitól. Hát ilyen az élet. Kompromisszumos megoldáskként lakberendezést fogok tanulni és dolgozom közg-ként, aztán majd meglátjuk:)
    előzmény:
    ada007 (11)
     
  15. 2003. október 27. 16:1212.
    bocs: biztatás
    Azért vallom be , mert csak a mérnöki diplomám, meg egy angolos papírom van. Slussz.
    Ada
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. október 27. 16:1011.
    Sziasztok és köszönöm a hozzászólásaitokat. A helyzet az, hogy motivációs levelet írtam, de sajnos önéletrajz alapján hívnak be. Akikhez eljutottam, azok megértették, hogy mit szeretnék, csak sajnos kevés helyre sikerült.
    Hogy miért nem akarok biomérnökként elhelyezkedni? Elsősorban azért, mert Budapesthez vagyok kötve, és vidéken vannak főleg a termelőüzemek. ezen kívűl pedig 18 éves koromban úgy döntöttem, hogy Műegyetem, ezért végigcsináltam. De megőrülnék, ha mérnökként kellene dolgozni. Afféle örökmozgó lennék, vagy mifene. . . :-( Hát, tudom, hogy ez magánügy, de ezért írtam Nektek, hogy esetleg tanulságos példákon okulva talán kitalálok valamit.
    Köszönöm a bíztatást és az elgondolkodtató kérdéseket is.
    ada
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. október 27. 16:0510.
    miért vallod be a képzettséged? Anyukámnak több diplomája van. Többek között özgazdasági és élelmiszeripari, de nem mindig írja bele mindegyiket az önéletrajzába. Egyszerűen letagadja. Így nem mondhatják, hogy túlképzett. Max. ha azt mondják, hogy diplomás munkatársat szeretnének, bevallja.
    előzmény:
    ada007 (1)
     
  18. Su
    Su
    2003. október 27. 15:479.
    Irtál motivációs levelet is az önéletrajz mellé? Abban hosszasan ecsetelhetnéd, hogy miért pont arra az állásra jelentkezel.
    előzmény:
    ada007 (1)
     
  19. 2003. október 27. 15:428.
    Én is így voltam a papírjaimmal, merthogy mindenféle szakközgazdászként nekem sem volt kedvem bazi nagy karriert építeni. . .
    Elmentem néhány állásközvetítőhöz, és ott ráirattam az aktáimra, hogy irodavezető, asszisztensi, bármilyen munka megfelel, mert nem ambícióból tanulok, hanem mert ez szórakoztat. . .

    Hangsúlyoztam, hogy nem esik le a gyűrű az ujjamról, ha néha unalmas szövegeket kell lefordítanom, vagy segíteni szkennelni. . .
    No, így helyezkedtem el (konkrétan a First Ladyn keresztül, ott sok ilyen munka van, bár nem egy profi cég, de megpróbálhatnád. . . ), és aztán itt a fix állásban szépen lassan több és több munkát vettem magamra, és már nagyon élvezem, hogy kb. abban a munkakörben vagyok, ahol van felelősségem, de nem kell könyökölnöm, hogy feljebb és feljebb juthassak a ranglétrán. . .
    előzmény:
    ada007 (1)
     
  20. 2003. október 27. 15:417.
    Nem akarlak elkeseríteni, de én kb. fél éve keresek állást (munkahelyet váltanék) és egyszerűen nem találok, pedig nem vagyok pályakezdő. Egyszerűen semmi lehetőség nincs. Ja hasonló a szakmánk, én környezetmérnök vagyok.
    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. október 27. 15:366.
    Nem akarlak elkeseríteni, de ezeken a területeken (HR, marketing. . . ) közgazdász végzettséggel vesznek fel jellemzően embereket. Szóval nem túlképzett, hanem képzetlen vagy ezekhez a területekhez. Ja, és a most végzett közgazdászok közül is többnek nincs munkája, mint ahánynak van. Recepciósnak pl. meg azért nem vesznek fel, mert úgy gondolják, hogy mivel felsőfokú a végzettséged, több fizetést vársz el, hamar lelépsz ha találsz a szakmádban munkát, stb. Ők meg nem akarják, hogy átjáróház legyen a cégük. Tavaly én is kinlódtam ezzel, mert bár idén diplomáztam a Közgázon, tavaly már dolgozni szerettem volna és középfokú végzettséget igénylő állást "túlképzettségem" miatt nem kaptam, amihez közgazdászt kerestek ahhoz meg még nem volt papírom. De tényleg, miért nem próbálkozol a szakmádban? A mérnökök most még talán jobb helyzetben vannak, mint a közgazdászok, vagy a jogászok. De javíts ki, ha tévedek. Vagy nagyon nem érdekel? De akkor miért tanultad?A Műegyetemet azért elég lehetett végigszenvedni.
    előzmény:
    ada007 (1)
     
  22. 2003. október 27. 15:285.
    Mint tapasztalt álláskereső (és találó. . . :)) azt javaslom, döntsd el, mivel is akarsz valóban foglalkozni és afelé tapogatózz! Először érdemes egy alacsonyabb pozícióban bekerülni egy céghez, mert házon belül könnyen tovább lehet lépni felfelé, ha okos vagy és tehetséges!
    előzmény:
    ada007 (1)
     
  23. 2003. október 27. 15:224.
    Én is úgy kezdtem a karrieremet, hogy menedzserasszisztensi, koordinátori vagy valami hasonló nem túl nehéz, nőies, kreativ állást kerestem. Örültem volna az irodavezetői állásnak, a tréningasszisztensinek, meg sok más jól hangzó nőies állásnak és mindenhonnan azt kaptam vissza, hogy túlképzett vagyok és hogy felsőfokú informatikai diplomával nem szivesen foglalkoztatnak de sok sikert, hiszen máshol pont ilyeneket keresnek háromszorannyi bérért. Na így telt el két hónap, elszomorodtam és pont ezeket a kérdéseket gondoltam át, mint te de nem láttam más megoldást és arra kényszerültem, hogy változtassak a stratégián és a szakmámon belül keressek állást. Most már több mint 4 éve dolgozok telekommunikációs mérnökként és tudod mit? Imádom és már nem cserélném el semmire. Most már úgy látom ennek így kellett történnie. valóban jobb a fizu és jobban megbecsülnek, ráadásul nem ment kárba az az 5 év tanulás. Szóval eseleg nézz körül a szakmádban és talán te sem csalódsz mérnökként. Kivánok neked is hasonló sikereket az eddigi álláskeresési kudarcok (?) után. :-) Buba
    előzmény:
    ada007 (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2003. október 27. 15:183.
    A szakmádban lenne állás?
    előzmény:
    ada007 (1)
     
  25. 2003. október 27. 15:162.
    Nem akarok gonoszkodni, de miért akarsz friss diplomásként teljesen más irányban keresgélni?
    Én levelezőn végeztem az egyetemet, közgazdásznak tanultam mégsem akartak felvenni pl könyvelőnek (de másnak sem nagyobb cégekhez, ahol előrelépési lehetőség is lett volna) pedig pénzügy szakra jártam. 5. évben sikerült a szakmámban elhelyezkednek, de azt is inkább az angol tudásomnak köszönhettem. Sok sikert!
    előzmény:
    ada007 (1)
     

Címlap

top