Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kemoterápia

Vanda75
Létrehozva: 2008. március 4. 11:18

Sziasztok!

Szeretném,ha megosztanátok tapasztalataitokat a kemoterápiával kapcsolatban.Tényleg annyira szörnyű?Van valamílyen gyógyszer,kúp a mellékhatások ellen?

 Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

  1. 2015. február 7. 17:4326.

    A sors kegyetlen fintora, hogy (1.?) felesége és leánya is mellrák következtében hunyt el, dacára a legkiválóbb kórházak és orvosok "protokoll" szerinti közreműködésének.

    előzmény:
    xell (24)
    2015-02-06  11:23
  2. 2015. február 6. 15:4825.

    A végén mégis kiderül,hogy lelki eredetű!!

    előzmény:
    bazsalikom (23)
    2015-02-06  10:42
  3. 2015. február 6. 11:2324.

    Szentgyörgyi Albert


    https://www.youtube.com/watch?v=tGqp33ASqac


    Elfeledett videója

    előzmény:
    xell (22)
    2015-02-06  10:18
  4. 2015. február 6. 10:4223.


    ,,Dr. Hardin Jones a Kaliforniai Egyetem tanára sok évtized rákos betegeinek túlélési arányát vizsgálva arra a következtetésre jutott, hogy …”ha a beteget nem kezelik, akkor nem lesz rosszabbul vagy jobban lesz”. Ezt a doktor úr soha nem cáfolta meg.”...............


    Ez tetszik! Valami különös megérzésem azt súgja, igaz lehet!

    előzmény:
    xell (22)
    2015-02-06  10:18
  5. 2015. február 6. 10:1822.

    Szívesen! Azt hiszem nem kell mit magyarázni a linken lévő anyag áttanulmányozása után. De aki továbbra is úgy ítél meg hát legyek kókler a szemében.Ez nem zavar. Mindenki magából indul ki. És ,hogy a " hivatalos orvosi " dumát nem veszem be az az én ( problémám? ) Tájékozottságom?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872096 (21)
    2015-02-05  19:43
  6. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2015. február 5. 19:4321.

    Köszi!

    előzmény:
    xell (18)
    2015-02-04  23:20
  7. 2015. február 5. 12:4520.

    Persze a linket lefelejtette kitenni.  - - 

    előzmény:
    xell (19)
    2015-02-05  12:42
  8. 2015. február 5. 12:4219.

    Ez van


    előzmény:
    xell (18)
    2015-02-04  23:20
  9. 2015. február 4. 23:2018.
    előzmény:
    Vanda75 (1)
    2008-03-04  11:18
  10. 2015. február 4. 12:2717.

    Nos ha nincs közöd hozzájuk és csak fogyasztó vagy, akkor neked is ajánlom ezt. Egyébként meg pech... többieknek főleg a határrétegvíz meghatározását ajánlom és azt a hsz-t, ahol elég kajánul felhívják arra a figyelmet,hogy ilyen víz a poharadban is van,értelemszerűen...

  11. 2015. január 31. 13:4316.

    Oszinten sajnalom es megertem a ketsegbeesesedet.


    en 94 ben voltam rakos de nalam eleg volt a mutet semmifele utokezeles nem kellett, felepultem teljesen.


    Nem tudom mennyire teszek jot azzal amit most irni fogok de talan fel tudlak kesziteni a varhatokra egy kicsit.


    az edesanyadat azert nem operaltak vagy sugaraztak , kemoztak mert mar nincs semmifele remeny az orvosok velemenye szerint a gyogyulasra. a mutetet elkepzelhetoen tul se elte volna a sugarkezeleshez es a kemohoz pedig mar vagy tulsagosan leromlott a szervezete  vagy pedig a rak tovabbterjedese miatt a testeben ertelmetlen lenne kinozni ezekkel. az is elkepzelheto hogy a rak annyira agressziven terjed hogy mar cask napjai vannak hatra es ha haza akart menni ezert se tartottak vissza.


    Nem tudom mit mondtak az orvosok , ha edesanyad haldoklik jobb helyen lenne hospice vagy korhazi ellatasban mert ha fajdalmai vannak azt cask ott tudjak csillapitani megfelelo formaban.


    sok erot kivanok neked a kovetkezokhoz, kivanom hogy anyukad fajdalmak nelkul hagyja el a foldi letet ha mar segiteni nem tudnak rajta.

    előzmény:
    robert92 (10)
    2015-01-18  14:55
  12. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2015. január 28. 21:2915.
  13. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2015. január 28. 21:1714.

    https://www.youtube.com/watch?v=t01ziSpEX7s

    Nézetek szét itt.. Gyógyultakról szóló sorozat.

    előzmény:
    Vanda75 (1)
    2008-03-04  11:18
  14. 2015. január 18. 16:3513.

    Rendben van, nagyon köszönöm!

    előzmény:
    Lédienn (11)
    2015-01-18  15:50
  15. 2015. január 18. 16:2812.

    Eloször is azonnal mentot hivni, ha felrebeszel! AZONNAL!


    Robert, te orvos vagy? Vagy miert szeretnel Edesanyadnak kemot intezni?


    Csak all valami a korhazi zarojelentesben, hogy miert engedtek ki!


    Együtterzek veled az aggodasodban, de tessek orvost hivni!

    előzmény:
    robert92 (10)
    2015-01-18  14:55
  16. 2015. január 18. 15:5011.

    Szia!


    Írtam privit!!! 


    De minél előbb orvost hívjatok hozzá! Holnap reggelig ügyeletet lehet hívni,ill. ha nagyon romlik az állapota,akkor azonnal mentőt is hívhattok. Ez esetben is feltétlenül mondjátok,hogy eszméletlen beteghez hívjátok,mert akkor azonnal mennek orvossal!


    Írj ide,ha van fejlemény!

    előzmény:
    robert92 (10)
    2015-01-18  14:55
  17. 2015. január 18. 14:5510.

    Sziasztok!


    Az édesanyám 52 éves, méhnyakrákja van. 2014. december 26.-án bevitték a kórházba, (2 hetet bent volt) több műtétet is akartak csinálni, de nem nem csinálták meg. Szóba jött a sugárkezelés is, azt sem csinálták meg! Majd egyszerűen hazaengedték. A kemoterápiát nem is említették az orvosok! 


    Most itthon fekszik, nagyon rossz állapotban van, sovány és gyenge is. Ma délelőtt már félrebeszélt. Nagyon félünk, mert nem tudjuk mit csináljunk most.


    Ami a legfontosabb, szeretnék mindenkit megkérni aki ezt elolvassa, hogy kérem segítsen annyiban, hogy hogy lehetne elintézni, hogy kemoterápiát csináljanak nála?


    Amennyiben valaki tud valamit javasolni írjon levelet a rivankovics@gmail.com email címre!


    Előre is köszönöm!


    Üdvözlettel: Ivánkovics Róbert

  18. 2013. Április 16. 12:189.

    Sziasztok!

    Hátha valaki beleolvas,nem akarok újabb topicot nyitni.Sokan sokfélét írtatok,szerintem is egyénfüggő a reagálás a kezelésekre.De a családtagok hogyan tudnak segíteni?Édesanyám még a kezelések előtt van,jelenleg hatalmas fájdalmakkal él,nagyon erős fájdalomcsillapító tapasszal + tablettákkal tud csak létezni,de így is szinte egész nap alszik.Messze lakom tőle,csak telefonon tudunk beszélgetni főként,hallom a hangján hogy szenved és tehetetlennek érzem magam.Azt nem kérdezem mi lesz,mert ezt csak a jövő tudja,azt sem hogy hogyan fog reagálni a szervezete,a műtét után minden létező mellékhatás előjött,légmellet kapott,azután trombózist,most otthon van,most kell egyeztetnie az onkológussal.És nem tudok segíteni neki,vagy legalábbis nem tudom hogyan tehetném,azon kívül,hogy minden nap hívom,mindig elmondom hogy szeretem,és hogy most ugyan fáj,de túl lesz rajta és jobb lesz,nem tudom enyhíteni a fájdalmait,és nem tudom,hogy mennyire erős!A kórházban láttam rajta a gyógyulni akarást,most a hangján nem hallom az erőt!

     

  19. 2012. szeptember 25. 13:308.

    Kedves adrusbo! Valószínűleg már senki nem ovlassa ezt a fórumot, hiszen igen régi.. csupán egy kérdésem van feléd: szerinted akkor mégis mi a fenét tegyen a család? üljünk ölbetett kézzel, míg egyszer csak vége mindennek? hogy is képzeled te ezt? édesapám beteg, tegnap kezdte a terápiát, holnap jöhet haza, ez volt az első adag. és te azt mondod, hogy gondolkozzunk??? kérlek itt nincs idő gondolkodni sem, minden perc számít! valamit tenni kell, és ha az orvos ezt mondja, mi ezt tesszük, hiszen nem értünk hozzá, csak azt akarjuk, hogy az apukám hazajöjjön és jól legyen, mert még férjhez kell adnia a két lányát, unokákat kell babusgatni, anyukám mellett öregedni együtt! egyszerűen felháborítottál! na és ha 117ezer forint a kórháznak? hát hol érdekel ez engem? nekem nem kell pénz, én az apukámat akarom! ennyit rólad, bárcsak éreznéd hogy mennyire felbosszantottál!

    aki pedig ugyanúgy aggódik egy szerettéért mint én, kitartást nektek és a kis betegnek is! 

    előzmény:
    adrusbo (7)
    2009-06-30  08:17
  20. 2009. június 30. 08:177.
    Igazad van!!!! A kemoterápia méreg!!!!Az egészséges sejteket is elpusztítja, de erről senki sem beszél..Nagymamám, aki 78 éves, egy évvel ezelőtt műtötték, majd 5 kemót írtak ki neki, mondván, hogy bár negatívak az eredmények, de azért biztonság kedvéből...na aztán még 7-et, mert az is biztonság miatt kellene...meg 2 sugárkezelés...aztán mikor már azt hittük  vége a szenvedésnek, kezeléseknek, még 12 kemot akartak beadni szegénynek, de nem tudták megmondani  miért..csak találgatások folynak : "talán" "esetleg""lehetséges"...NEM KÉRTÜK!!!!Nagymamámat kicserélték szinte!!!Most viszont, hogy a közel 50 liter kemo ürül a szervezetéből, minden nap más végtagja zsibbad, érzékelőidegeit tönkretették,2 hete ül, vagy fekszik, legyengült. Arról nem is beszélve, hogy senki sem említi, hogy egy kórház egy kemóért 117 ezer forintot kap!!!!!!naná, hogy "biztonság kedvéért beadják", megéri, nem? szörnyű!!! És miért van a kemoterápiás üvegeken  halálfej logó??? Nem véletlenül!!Ha pedig valakinek kezére, ruhájára esik, cseppen az anyag,  olyan óvintézkedéseket kell tenni, hogy csak na!De a szervezetbe gond nélkül beadják a mérget???? Tessék gondolkozni!!
    előzmény:
    M@nyus (2)
    2008-03-04  11:30
  21. 2008. március 4. 13:226.

    Apósomat tavaly operálták rosszindulatú vastagbél daganattal, 30 cm-es bélszakaszt vettek ki 18 nyirokcsomóval együtt. 1 db nyirokcsomóban találtak rákos sejteket, emiatt 12 hétvégén keresztül kapja a kemót. Most hétvégén megy majd utoljára remélhetőleg. Utána még a kontrollvizsgálatok lesznek és remélhetőleg egy időre elfelejtheti az egész tortúrát.

    Az orvosok is azt mondták, hogy időben sikerült a gyógyítást elkezdeni.

    A közérzete jó, nem voltak durva mellékhatásai a kezelésnek.

    Multivitaminokat szed /Supradyn F/.... és a kórházban írtak fel neki olyan kenőcsöt, amivel a kezét kenheti, ha érzékeny a hidegre. Azt hiszem, arra szüksége is volt a tél folyamán.

    Amúgy szerencsére jól van... étvágya is kielégítő és a közérzete is. A kezelés után 1-2 napig volt átmenetileg rosszabbul, de emellett más problémája nem volt. Pozitív a hozzáállása mindenhez, ha volt is mélypontja, mellette állt a család, Anyósom is nagy odaadással áll mellette és gondoskodik róla.

     

    előzmény:
    Vanda75 (1)
    2008-03-04  11:18
  22. Torolt_felhasznalo_750339
    Torolt_felhasznalo_750339
    2008. március 4. 12:305.

    Szia!
    A kemoterápia szerintem nagyon szörnyű. Az valóban igaz, hogy embere válogatja, és betegség-kezeléstől is függ, milyen rosszul leszel. Szerintem jobb ha megkérdezed, mire is számíts. Tudok olyat, hogy aki kapta mászkált és élte az életét a megszokott kerékvágásban. Viszont jobb ha lelkiekben a legrosszabbra is felkészülsz: hajhullás, hányinger, láz, gyengeség, a napok átalvása, a veséid és az összes szerved tönkre mehet (ezekre kapsz ugyan gyógyszert de a kezelés után sem lesz minden a régi). Ha pedig szeretnél gyereket a kezelés után, akkor jobb ha most veszik ki belőled a dolgokat, lefagyazstatod és a kezelés után ezeket használjátok fel, mert a kemo méreg, és minden egyes sejtedet mérgezi.

    Amúgy pedig ha nem görcsölsz rá, csak hagyod, hogy menjenek a dolgok, akkor hamar lemennek a kezelések! Próbálj vm hobbit találni magadnak!

    Sok kitartást kívánok! 

    előzmény:
    Vanda75 (1)
    2008-03-04  11:18
  23. 2008. március 4. 11:404.

    szia!

    azt hiszem én is hasonlót tudok leírni neked, anyukámnál is ez volt.

    neki egy picit a szívénél zavart be. Mikor az elsőt kapta előtte ő is megkérdezte milyen tünetekre számíthat sajnos mindekinél más és más is leeht. de nála tényleg annyi volt hogy kicsit rosszabbul érezte magát 3 napig pihent akkor kicsit többet, de utána jól volt. Műtét után neki is kicsit rosszabb.

    szerintem mindent pontosan kérdezz meg az orvostól, biztos segítenek. Ahova anyu jár nagyon kedvesek segítőkészek az orvosok és nővérkék is. Tüneményesek csak dicsérni tudom őket.

    Neked pedig mihamarabbi gyógyulást, és sok erőt kívánok.

    előzmény:
    babci77 (3)
    2008-03-04  11:34
  24. 2008. március 4. 11:343.

    Sajnos tapasztalatom az van. Az anyukám tüdőrákos. Pont ma kapja a 13.-at.

    Tízet kapot műtét előtt és elvileg négyet most, hogy túl van rajta.

    Nála különösebb tünetek nem voltak. Gyógyszert mindenre kapott, hányinger, szédülés stb. Kérés nélkül, a kezelés után kezébe adták a receptet. És persze elmagyarázták, hogy melyiket, mire és mikor szedje.

    Ő azt mondja nem olyan borzasztó, bár nagyon-nagyon erős. Hányingere csak egyszer volt eddig, akkor vette be a gyógyszert.

    Most a műtét után kicsit gyengébb, és így a kezeléseket is nehezebben viseli, de ez nála csak annyit jelent, hogy fáradtabb, sokat pihen, néha kedvetlen. Persze ehhez az is hozzájárul, hogy a műtét alig öt hete volt.

    Tehát anyukám viszonylag jól viselte.

    Nagyon sok erőt, kitartást kívánok, és főleg mielőbbi gyógyulást!

    előzmény:
    Vanda75 (1)
    2008-03-04  11:18
  25. 2008. március 4. 11:302.
    A kemoterápia mindenkinek szörnyű, hiszen ezek kemény mérgek. Ennek ellenére a keménysége függ az adott betegségrnék alkalmazott protokolltól, és az egyéni "tűrőképességtől" is.
    előzmény:
    Vanda75 (1)
    2008-03-04  11:18

Címlap

top