Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Róbert Károly Magánklinika

kitroka
Létrehozva: 2008. május 18. 21:20
sziasztok! ha valaki szült már a RK klinikán (Nyírő), nagyon kíváncsi lennék a tapasztalataira! aztán nemsokára én is megosztom veletek a sajátjaimat
  1. 2013. július 26. 11:40526.

    Sziasztok!

    Szeretném megkérdezni,hogy mennyi egy szülés a kórházban,mert nekem az árak nem egyértelműek.Lehetőség van arra is,hogy az apukával bent lenni egy 2 ágyas szobában vagy nincs? És láttam a csomagoknál,hogy az orovos közreműködői díjat nem tartalmazza.Egy kb. árat tudtok mondani?A császár mennyi?Bocsi,hogy így rátok zúdítom a kérdéseimet,de csak ezt az 1 topikot hozta ki a kereső :)

  2. 2013. június 21. 10:37525.

    Sziasztok!

    Most jöttem ki a  magán klinikáról, nagyon meg voltam elégedve, hálás vagyok nekik. Nőgyógyászati 1 napos műtétem volt. Persze volt , aki bunkó volt, de hát hol nincs ilyen, de az orvosok és nővérek nagyon rendesek. Ezek után csak hozzájuk fogok menni, minden pénzt megér,  persze remélem minden rendbe jön most már. 

  3. 2012. december 20. 23:09524.

    Nem tudom úgy vállalnak e ha nem oda jársz terhesgondozásra.

    A terhesgondozás díját két részletben lehet fizetni .

    Nekem nem volt szülésznőm mivel program császár volt, ha nem így lett volna mind kettőt fogadok az a legjobb. A csecsemásök tökéletesek voltak mikor mi tavaly bent voltunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112832 (523)
    2012-12-20  15:30
  4. Torolt_felhasznalo_112832
    Torolt_felhasznalo_112832
    2012. december 20. 15:30523.

    Sziasztok!

    Jó lenne friss tapasztalatokat szerezni a klinikáról.

    Nekem lenne pár kérdésem:

    - ha eldöntöttem, hogy itt szeretnék szülni, de SZTK-ban lenne a terhesgondozás, mikor kell bejelentkezni a klinikára, hogy várjanak a szüléskor?

    - ha mégis a klinikán választanám a terhesgondozást, mikor kell kifizetni a csomag díját?

    - a választott orvosnak vagy a választott szülésznőnek van nagyobb értelme?

    - a csecsemősök javultak az utóbbi időben a klinikán?

  5. 2011. november 8. 12:05522.

    Koszi, megnyugtattal!

     

    Remelem hogy nekem is jok lesznek a tapasztalataim! 

     

     

    előzmény:
    Zemanek (521)
    2011-11-08  11:58
  6. 2011. november 8. 11:58521.

    Velem nagyon nagyon kedvesek voltak a csecsemősök, bármikor segítettek szopiztatni, pedig nagyon nezen ment, volt hoyg egy órát szenvedtünk, tökéletesek voltak. A kaja normális volt. Ha apa anya kéri, akkor mehetne fürdetni.

    Azt nem tudom, hogy nap fürdetik e, mert nem kérdeztem.

    előzmény:
    Rugove (520)
    2011-11-08  11:48
  7. 2011. november 8. 11:48520.

    Sziasztok,

     

    Jo lenne olvasni friss szules elmenyeket a Robert Klinikarol!!

     

    Foleg az erdekelne, hogy javult-e a helyzet a csecsemosoknel (tobben irtak, hogy nem voltak tul kedvesek), es hogy pontosan mi tortenik a babaval szules utan. Megfurdetik meg aznap?

     

    Illetve azt is hallottam, hogy masnap is ok viszik el furdetni nem az anya/apa, ez tenyleg igy van??

     

    A masik kerdes, hogy telen is nagyon meleg van? Javult a kaja?? :)

     

    Megkoszonnem ha irnatok..

     

     

    előzmény:
    kitroka (1)
    2008-05-18  21:20
  8. Torolt_felhasznalo_754984
    Torolt_felhasznalo_754984
    2011. június 20. 16:34519.
    Igaz én sajna egy missed ab műtét miatt voltam bent egy éjszaka, de teljesen elégedett voltam mindennel és mindenkivel. Dr. Nyéky Boldizsárhoz járok én is, nagyon lelkiismeretes, korrekt orvos, a kórházat és az orvost is mindenkinek csak ajánlani tudom!
    előzmény:
    kitroka (1)
    2008-05-18  21:20
  9. 2011. június 20. 16:25518.

    Pár napja a mi tündérünk is megszületett. Hosszan tudnám fejtegetni, hogy milyen csodálatos baánk van, és mennyire nehéz és boldog is egyben az új helyzet, de ez a fórum nem ezért van :)

     

    A kórházról... Életem egyik legjobb döntése volt, hogy  a Róbert Károlyt választottam. A szülész orvosom Dr. Nyéky Boldizsár volt, a szülésznőm Czemmel Franciska, a terhesgondozás alatt és a szülés alatt is a legnagyobb szakértelemmel és megbízhatósággal kezeltek bennünket. Mindenkinek ajánlani tudom őket.

    A szülőszobák teljesen kultúráltak, nem 5 csillagos szálloda jellegűek, de vajúdás közben nekem semmiben nem volt hiányom. Igaz kicsit sokan szültünk aznap, és nagy volt a jövés-menés, de minden figyelmet megkaptam, ami kellett. Az Apuka végig bent lehetett, vele is figyelmesek voltak, jó hangulatban telt az idő odabent, persze a fájások alatt ez nem sokat számított. Ahogy megszületett a pici a hasamra tették, utána vitték csak el megmosdatni, ahova az Apuka kísérte, pár perc múlva vissza is jöttek, és a szülésznő segített mellre tenni, ami szintén csodálatos volt.

    1 óra múlva kijöhettünk a szülőszobáról, az osztályra. Családi szobát választottunk, hogy a férjem is bent lehessen velünk. Ezt mindenkinek ajánlani tudom, hogy ha ki tudja fizetni a plusz összeget, tegye meg, mert életük legszebb napjait közösen élhetik meg. A szobák tiszták, jól felszereltek.

    A csecsemős nővérek nagyon lelkiismeretesek, jó helyen vannak a picik náluk. Segítőkészek, szoptatásban, pelenkázásban mi nagyon sok segítséget kaptunk. Minden nap jön 2x egy orvos, aki a kismamát vizysgálja meg, 2x a gyerekorvos. Ezen kívül nekem még jött napi 1-2-szer a saját orvosom és szülésznőm is, uh ennél nagyobb figyelem már tényleg túlzás lett volna.

     

    Egyedül az étel az, ami szerintem nem kismamának való, mert ugyan ehető, de nem igazán tápláló, és a felépüléshez, szoptatáshoz nem elég jó. Én mindennap hozzápótoltam a családomtól kapott levesekkel, egyebekkel.

     

    Szóval, mindekinek csak ajánlani tudom a maximális biztonságot ;)

     

    Ha valakinek kérdése lenne, nagyon szívesen válaszolok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. május 17. 10:01517.

    A kaja ehető, nem éttermi, de teljesen elfogadható, én csak pogit ettem mellé, mert azt nagyon kívántam.

    Semmi más nem kellett szerintem. Én még azt sem vittem mindent ami fel volt írva.

     

    előzmény:
    zitam (516)
    2011-05-16  14:20
  11. 2011. május 16. 14:20516.

    Szia Zemanek!

     

    Ezek szerint minden rendben Veletek! :) Nagyon örülök és gratulálok a picihez :)

    Már mi is ott tartunk, hogy bármikor indulhatunk, úgyhogy izgulunk.

     

    Ha van időd, néhány praktikus tanácsot megoszthatnál velünk, hogy mit érdemes bevinni az osztályra, amit a honlapon nem írnak. Tényleg rossz a kaja, érdemes kiegészíteni kintről hozottal?

     

     

    előzmény:
    Zemanek (515)
    2011-05-12  11:17
  12. 2011. május 12. 11:17515.
    Minden fillért megért a klinika. Az érzéstelenítést ugyan megszenvedtem, de ez nem az ő hibájuk. Az ellátás és a személyzet remek volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. május 2. 21:02514.

    Köszi. Hát azért jobb lett volna a hüvelyi, de ez van.

    Holnap reggel6ra kell  mennem, 8kor lesz a császár.

    Majd ha tudok jelentkezem.

    előzmény:
    zitam (513)
    2011-05-02  18:22
  14. 2011. május 2. 18:22513.

    Zemanek!

     

    Ne szomorkodj. Egyik ismerősöm császárral és hüvelyi úton is szült, és azt mondta, hogy a császáros szülés után sokkal hamarabb helyrejött, és azt választaná harmadjára is, nem érzett semmilyen hátrányát. Úgyhogy csak arra gondolj, hogy 9 hónap szorgos munkád után, végre láthatod a babád és mindketten a Nektek legbiztonsgáosabb megoldást kapjátok :)

     

    Szorítok Nektek. Gondolom, hogy most egy jó ideig nem fogsz a neten lógni, de ha még is, majd örvendeztesd meg a fórumot a fejleményekkel ;)

     

     

     

    előzmény:
    Zemanek (512)
    2011-04-27  19:54
  15. 2011. Április 27. 19:54512.

    Sjana nem lehet bemenni császárra, mint tegnap megtidtam és engem is császározni fognak, teljesen ki vagyok készülve.

    Nincs szülésznőm, mert programozott császárhoz minek, pakkom sincsen. Jövő hét kedden kiveszik.

    Nega doktornőhöz járok.

    előzmény:
    zitam (511)
    2011-04-27  13:27
  16. 2011. Április 27. 13:27511.

    Zemanek,

     

    Köszi a választ.

    Már biztos nagyon izgatott vagy, és összevan pakolva a kis csomag :)

     

    Ki az orvosod? Szülésznőt választottál?

    előzmény:
    Zemanek (510)
    2011-04-17  22:36
  17. 2011. Április 17. 22:36510.

    Én minidg magánkórhzában érzem magam. Kedves molysógósoka, segítő készek.

    Nem ajánlják, hogy látógatót vigyél a babához, de nem is tiltják. Ruha állítólag csak hazahozatalra kell.

    Apa akkor mehet be a műtőbe, ha szépen megkéritek az altatóorvost, de állítólag megszokta engedni. Legalább is a szülésfelkészítőn ezt mondták.

     Remélem nem lesz császár tapasztalatom, bár sajnos fenyegetnek vele, mert véralvadásgátlót kapok.

    Én május 7-re vagyok kiírva.

    előzmény:
    zitam (509)
    2011-04-17  19:02
  18. 2011. Április 17. 19:02509.

    Sziasztok!

     

    Én május végére vagyok kiírva, és szintén a Róbert Károlyban tervezem a nagy eseményt :)

    Azoknak a segítségét, tanácsát szeretném kérni, akiknek van friss tapasztalata a Róberttel kapcsolatban.

    Pl. mit érdemes bevinni magammal, a picinek? (ténlyeg semmit?)hogy zajlik egy császár, bent lehet-e az Apuka alatta? Javasolt szülésznő? Jöhetnek-e vendégek a babához, a látogatókat hova engedik be ...és bármi, ami egy kicsit is hasznos :)

     

    Egyébként azt én is tapasztaltam eddig, hogy nem az a tipikus magánkórházas hozzáállás a jellemző, vannak még állami intézmény maradványok, rövid válaszok, mosolytalanság.

    ...de szerintem, a biztonságunkkal, a fontos dolgokra való odafigyeléssel, a szakértelemmel nem lesz gondunk, és ez a lényeg.

     

    Előre is köszi minden infót :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. Április 7. 22:02508.

    Én március végén szültem a  klinikán. 

    Nekem is hasonló a véleményem, részben nekem is csalódás volt.

    A nőgyógyászok+ szülésznők profik, a szülés vezetése szuper, le a kalappal mindenki előtt, a terhesgondozás a lehető legalaposabb,  viszont a csecsemős nővérek......... Van egy két flegma, nem valami kedvesek. A kaja kevés és nem jó (pedig én nem vagyok válogatós)

     

    Ennyi pénzért  a csecsemős nővérek lehetnének segítőkészebbek és kedvesebb modorúak.

    előzmény:
    flora0707 (506)
    2011-03-01  21:41
  20. 2011. március 27. 11:26507.

    Sziasztok!

    Volt közületek mostanában valaki petefészek ciszta eltávolításon a klinikán?

    Gondolkozom rajta, kellene egy kis bíztatás.

    Előre is köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. március 1. 21:41506.

    Igen, teljesen más, anno nagyon határozottan a magán mellett voltam, úgy gondoltam, ha fizetek, akkor azért jó szolgáltatást kapok és nekem ez a magánkórházasdi olyan nagy csalódás lett! :( 

     

    Nem tudom, hogy mennyit fejlődhettek 1, 5 év alatt.

     

    Én éjjel szültem, és igaz, hogy 24 órában rendelkezésre áll az aneszteziológus, de ez nem azt jelenti, hogy ott is van, különösen éjjel nem. Megvan, hogy ki az ügyeletes, őt kell hívni és jön.

     

    Valamint még azt is leakartam írni, csak kihagytam, hogy lehet kádban vajúdni, amit én ki is próbáltam.

    Igaz, hogy nyár volt, de a fájdalomtól fáztam, viszont víz csak langyos jött, így még jobban fáztam a kádban, nem ért semmit és közölte a szülésznő, hogy melegebb víz nincs.  

     

    Van még hova fejlődniük szerintem, valamint a sebészet hiánya erősen elgondokodtató, ne kerüljön rá sor, de a jövőben nálam ez is szempont lesz. 

    előzmény:
    Durcinea (505)
    2011-03-01  00:47
  22. 2011. március 1. 00:47505.

    Hú, hát Neked aztán más élményeid voltak, mint nekem!

     

    Nagyon sajnálom, és meg is vagyok döbbenve. Azzal egyetértek, hogy én is úgy hallom, hogy máshol is vannak szép, felújított szülészetek, és biztosan vannak klassz orvosok és nővérek is állami kórházakban is.

     

    Én EDA nélkül szültem, ezért nem tudok ehhez hozzászólni. Én úgy tudtam, hogy 24 órában rendelkezésre áll aneszteziológus - ha ez mégsem így van, az tényleg gáz.

     

    A csecsemősöket én nem láttam dohányozni, remélem, tényleg nem dohányoztak!!!... Velem mindegyikük kedves volt, tűnődöm, hogy ki lehetett az a nagyképű, de szerencsére nem tudom.

     

    Varratszedésről sincs tapasztalatom, mert felszívódó varratokat kaptam. Én nem tudtam megítélni, hogy elavult eszközökkel dolgoznak-e.

     

    Nagyon elgondolkodtató, amit írtál. Vajon fejlődött a klinika 2009 óta vagy csak nekem szerencsém volt?

     

    Mindenesetre a klinika honlapján van egy Rólunk mondták rész, ott mások is dicsérik, hozzám hasonlóan jó élményekről számolnak be. (Ezt csak azért írom, hogy kicsit igazoljam magam, természetesen elhiszem, ami Veled történt, és nagyon sajnálom.)

    előzmény:
    flora0707 (504)
    2011-02-28  21:50
  23. 2011. február 28. 21:50504.

    Sziasztok,

    én 2009 nyarán szültem a RK Klinikán, és nem voltam elájulva az általuk nyújtott szolgáltatástól, biztos, hogy másodjára nem ott fogok szülni!

    - Előre nem terveztem, de végül kértem EDA-t, 2 óra volt mire megérkezett a város másik végéből a hölgy, aki beadta, aztán még vagy negyedóra, mire nekikészült, mert nem találták az anyagot, amit ilyenkor be kell adni, és végül valami mást adtak be, gyengébbet. A hölgy kifogástalan munkát végzett a szúrással, de a fájdalom érzetem alig csökkent, tehát nem ért semmit, de 50 ezerbe került.

    - Amikor kivették a varratot, alig fogott az ollójuk. Tehát ősrégi eszközökkel dolgoznak.

    - A csecsemősök nagyon gázak szerintem. Mindenkivel nem találkoztam, mert szabadságolási időszak volt és lehet, hogy páran beugrósak is voltak, de akkor is nagyon gáz volt! Az egyik, egy 35 év körüli nagyon ellenszenves, lenéző (még ezt sem tudod nézés, hát nem, mert nem ez a szakmám és ez az első gyerekem), abszolút nem segítőkész és ő volt szinte mindig nappal. Ő volt a legrosszabb! Az egyik éjszakás ugyan nagyon segítőkész volt, de a kedvenc sorozatát meg kellett nézni, hiába bőgtek a babák és úgy, hogy nem ment ki a dohányzó részre, hanem csak kinyitotta az ajtót, a babák pedig a mellette lévő helységben voltak, csak reméltem, hogy rendesen behúzta az ajtót, de még az sem jelent semmit.

    Az is érdekes volt, hogy a csecsemős részleg erkélyes részén dohányoztak, tényleg ez lenne a kijelölt dohányzó hely???

    - Az ápolónők viszont nagyon rendesek voltak, szívvel lélekkel dolgoztak, egyedül velük voltam megelégedve 100 %-osan.

     

    Ha itt szültök, szerintem fogadjatok szülésznőt és ez mindenhol igaz.

    Én Franciskát tudom ajánlani, nagyon kedves, segítőkész és nagyon érti a dolgát, nem hiába Ő a vezető. Sajnos én nem fogadtam. És tényleg a vizsgálatokon, amikor bejártam, mindenki kedves, szimpatikus volt, de végül egy olyan volt ügyeletes, akivel még nem találkoztam és olyan semmilyen volt. Teszem a dolgom és kész, semmi több.

     

    Valamint amit hallottam barátnőktől, ismerősöktől, az állami kórházak szülészetei is szinte mindenhol fel van újítva, mindenhol lehet privát szobát kérni, sokkal jobb véleményük, tapasztalatuk volt, mint nekem a magánnal.

     

    Összességében nem érte meg!!!

     

    És még annyit, hogy a dokim nekem csak beugró, máshol van főállásban, és ő mondta utólag, hogy a másik helyét jobban szereti, mert ott van mögötte egy sebészeti osztály, ha valami gond lenne. Az RK-n viszont nincs, mert a Nyírő megszűnt. 

     

    Flóra 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. január 28. 09:34503.

    Kedves roux!

     

    Az orvosom Dr. Nyéky Boldizsár - kedves, mosolygós, gondos, fiatal, de már tapasztalt orvos. Nagyon elégedett vagyok vele. Terhesgondozásra is hozzá jártam, a magánpraxisába, tehát ezért fizetni kellett. A laborvizsgálatok viszont ingyenesek, kivéve az olyan speciális vizsgálatot, mint az integrált teszt, amit elvégeztettünk. Dr. Nyékyvel kapcsolatban az egyetlen negatívum, hogy halkan beszél, nagyon kell fülelni. :-)

     

    A Klinikáról

     

    Jó:

     

    - Mindig szakszerű, gondos ellátást kaptam, minden vizsgálaton.

    - A több alkalomból álló szülésfelkészítő tanfolyamot különböző orvosok  tartják más-más témából (pl. vajúdás, szülés/császármetszés/gyermekágy). A tanfolyamot hasznosnak ítélem, főleg, hogy közvetlen, barátságos hangvételű, lehet kérdezni, a kérdésekre válaszokat is kaptunk.

    - Minden orvos, akivel találkoztam (szülésfelkészítő tanfolyamon, viziten stb.) nagyon kedves és lelkiismeretes volt.

    - A családi szobába beköltözhetett hozzám a férjem is, aki, amíg a kórházban voltam, napközben dolgozni járt, este pedig a kórházba jött hozzánk "haza" - ez nagyon jó volt mindannyiunknak!

    - Külön kiemelném a nővéreket, akik rendkívül figyelmesek és kedvesek voltak az anyukákkal és a babákkal is. Legfőképp talán nekik köszönhetem, hogy az első gyermekágyas napokat úgy éltem meg, mintha egy kellemes kis szállodában lennék. (Most leszámítva a szülés után járó testi kellemetlenségeket.)

    - A szülésznőket is csak dicsérni tudom. Nekem nem volt választott szülésznőm, mert mikor CTG-re jártam, minden szülésznőt szimpatikusnak és megfelelőnek találtam. Aztán végül pont egy olyan szülésznővel szültem, akivel addig egyáltalán nem találkoztam, és ő is nagyon kedves volt.

    - A szülés során is és utána is maximális odafigyelést éreztem. Nem voltam magamra hagyva. A gyermekágyas napokon mindig volt napi 1-2 gyermekorvosi vizit, napi 2 nőgyógyászati vizit, plusz a saját orvosom is naponta 2-szer benézett hozzám. Az aktuális nővér minden nap odajött és elmondta, hogy hozzá fordulhatok.

     

    Rossz:

     

    Magamtól nem térnék ki ezekre, mert - főleg utólag - nem tartom olyan fontosnak, de igaz, hogy néha apró dolgok tudják nagyon elrontani az egészet, sé mivel kérted, leírom. Vagyis én nem csináltam ügyet ezekből, de azért a Klinikának még van min csiszolnia.

     

    - Ha időpontra mész, sem feltétlenül lehetsz biztos benne, hogy nem ülsz még ott félórát-órát. Mondjuk én úgy látom, ez nem azért volt, mert kávézgattak. Mikor szültem, nekem is jólesett, hogy az orvos a vajúdás alatt is rendszeresen megnézett, a kitolásnál meg értelemszerűen ott volt. Ilyenkor nyilván az egyéb pácienseinek várnia kellett rá. Én is mindig türelmesen vártam.

    - Időnként azért éreztem némi hanyagságot az ügymenetben, mikor elfelejtettek valamit, amit pedig megbeszéltünk, vagy elkeveredett egy papír. Ilyenkor úgy gondoltam, ezt azért nem kellene megengedni maguknak egy magánintézményben.

    - A helyszín: barátságosan felújított, de nem extra. Engem ez nem zavart, de volt olyan anyuka, aki rossz néven vette, hogy ennyi pénzért nincs bent egy hajszárító. Én inkább az épületre térnék ki - érezhető, hogy nem nem egy újonnan épült csoda, hanem alapvetően egy korábbi állami épület felújított változata. Pl. elég béna, hogy a CTG-re a folyosó egy olyan szegletében kell várni, ami télen hideg, nyáron meg tök meleg lehet. Jártam másik magánklinikán is előtte, az gusztusosabb volt, igaz, drágább is.

    - A kaja: ez sem extra, sőt az ebéd általában elég kis adag.

    - A Klinika helyében én csináltatnék egy kis füzetkét a kismamáknak, benne minden apró tudnivalóval. Néha hiányoltam, hogy olyan információt nem kaptam meg pl. hogy a CTG-re úgy kell menni, hogy a szülőszoba ajtaján be kell csengetni és várni, amíg kijön értem egy szülésznő. Persze aztán valaki elmondta, és ugyanígy adtam én is tovább az információt a többi bizonytalankodó, először CTG-ző kismamának.

     

    De ismétlem, én nem húztam fel magam ezeken a hibákon.

     

    Alapvetően az emberi tényezőt emelném ki. Az odafigyelést, szakértelmet és kedvességet. Volt, aki mondta nekem azóta, hogy persze, ezt a pénzemért elvárhatom, és így is van, de az volt a jó, hogy az orvosok és nővérek kedvességét én nem valami cukormázas üzleti fogásnak láttam, hanem őszintének éreztem, és ez rendkívül jólesett. Szeretném, ha minden friss anyuka ezt kaphatná, és biztos vagyok benne, hogy vannak olyan nem magán helyek is, ahol ezt lehet tapasztalni. De jó lenne, ha mindenhol így lenne.

    előzmény:
    roux (502)
    2011-01-25  09:02
  25. 2011. január 25. 09:02502.

    Kedves Durcinea!

     

    Jó lenne, ha írnál jót és rosszat is

     

    Ki volt az orvosod?

    Terhesgondozásra is oda jártál?

     

    ...ráérsz válaszolni

     

     

    roux

    előzmény:
    Durcinea (501)
    2011-01-24  18:38

Címlap

top