Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Macska lakásba?

kivi39
Létrehozva: 2008. június 23. 15:14
Sziasztok! 4 éve van egy cicánk, azóta vitázunk a férjemmel. Szerinte kínozzuk szegény állatot, amiért lakásban tartjuk. Ő úgy gondolja, hogy macska csak kertes házba való, ahol tud kedvére csavarogni, vadászni. Valóban, a miénk nagyon szívesen vadászik, minden legyet, bogarat elkap. Tegnap este majdnem kiesett az ablakon, annyira kereste a "játszópajtásokat". Néha tényleg úgy néz ki, hogy unatkozik. Ma beszélt telefonon a húgával, aki azt mondta, nem csak a nyaralásunk idejére, hanem ha úgy gondoljuk, véglegesen is magához venné Cicukát. Nekem a gondolattól is a  szívem szakad meg, most is bőgök, nem akarom. De azt mondtam, menjen a macsek ki egy hétre, lássuk, hogy érzi magát, aztán majd döntünk. Eddig mindig azt hallottam, hogy a cicának tulajdonképpen mindegy hol lakik, kertben, vagy lakásban, az adott területhez ragaszkodik, jól érzi magát. Valóban így van? Tavaly volt velünk nyaralni, akkor élvezte a kertet, szívesen járt ki, igaz, ott nem volt más macska a környéken. Sógornőmnél meg van vagy 5 macsek. Mik a vélemények? Kínzás a panel a cicának vagy nem? Ha jól érzi magát kint falun, adjam oda és látogassam, vagy ragaszkodjak ahhoz, hogy otthon maradjon velem? Ha lehet, szidást nem kérek, csak gondolkodom. Imádjuk a cicát, épp ezért azt szeretnénk, ami neki a legjobb.
  1. 2008. június 23. 16:2351.

    Hamár témánál vagyunk: TI MILYEN MACSKAALMOT HASZNÁLTOK?

    Mennyire vált be?

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  2. 2008. június 23. 16:2050.

    Ahol 5 cica van ott már nem tudnának úgy törődni vele mint te az egyetlennel.

     

    Nekem is van egy 4 éves kandúrom...lakásban él amióta megszületett. Játszik szinte egész nap. Semmi pénzért nem adnám kertes házba.

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  3. 2008. június 23. 16:1849.

    Szia!

     

    Én nem adnám oda a helyedben. Nekünk kijárós cicánk van, tél végén 2 hétre eltűnt, pár plakátnak köszönhetően találtuk meg elég ramaty állapotban. Azóta is rettegek, hogy megint eltűnik. Kertes házban lakunk, utcáról lett befogadva, nem lehet bezárni... Az előző cicánk lakásból került ide, ő is elég balszerencsés volt: előfordult, hogy toklász szúródott a szemébe, májgyulladást kapott fertőzött valamitől stb....

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  4. 2008. június 23. 16:1548.

    Köszi a válaszokat! Most elmegyek, de este vissznézek.

     

    KÖszi! Sziasztok!

     

    ui.: cica marad, a férj pedig este topicot olvas!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. június 23. 16:1547.

    ha már egyszer panelba vettél macskát(nagyon kellett?),akkor már felnőtt macskaként már ne ajándékozd el!!!ha eddig kibírta,bírtátok...

     

    a cicus belenőtt a kis kuckótokba,fogalma sincs a kinti világ nagyságáról és veszélyeiről...és azt most nélküled kellene megismernie....kissé elanyátlanodva.

     

    nem bántásképpen,de a férjednek adok igazat,panelba nem való állat,kivéve aranyhal,max. hörcsög!

      

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  6. 2008. június 23. 16:1446.
    Kivi ,fényképet tudnál feltenni a Micikédről?
    előzmény:
    kivi39 (40)
    2008-06-23  16:03
  7. 2008. június 23. 16:1245.
    szia ! nekem panelcicám van.. az otthoni kertimacskáink soha nem voltak ilyen kiegyensulyozottak és gondtalanok mint ő.. de ez biztos alakt kérdése.. eléggé félénk, igy meg sem próbál kimenni az utcára, csak az ablakban nézelődik, ami nyitva van, de ha valaki elmegy az ablak alatt, egybő spurizik befele a lakásba.. másik.. azért sem jó kivinni kertbe mert barátomék úgy jártak, hogy másik lakásba költöztek, és a cica leesett a tetőről, és a doki mondta, hgoy csak azért ugrott ki a  medencéje, mert szoba-cica volt eddig, és nem erősödtek meg az ízületeti, mint egy kerti cicának, igy nem is ajánlott az ilyen cicákat kertbe vinni, mert sokka sérülékenyebek.
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  8. 2008. június 23. 16:1144.

    Ha kutya lenne,akkor igen,szüksége van rá,hogy kimehessen,de egy macska teljesen jól elvan a lakásban.Ha foglalkoztok vele,akkor semmi gondja nincs azzal,hogy nem mehet ki.Nekem egyszer kiesett az ablakon a macskám(a másodikról).Rohant vissza az ajtóhoz,hogy haza akar menni,ahelyett,hogy szabadságtól megrészegülten végre megszökhessen.Ha házhoz van szokva-márpedig négy év alatt egy ellustult házicica lett belőle,előbb fog elpusztulni az utcán,mint boldogan egerészni...

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  9. 2008. június 23. 16:1143.
    Én is éppen így vagyok,akkor vagyok nyugodt ha mind körülöttem van! Esti szertartás a férjemmel egyeztettünk, h melyik cicánk hol durmol!
    előzmény:
    Evicke (39)
    2008-06-23  16:01
  10. 2008. június 23. 16:0942.

    ez az, erről beszélek!

     

    enyém mindkettő kicsiként került hozzánk, de 1-2 hónapig nem engedtem ki, hogy megszokják a lakást. nem is mennek el soha egy egész napra sem, hiszen enni is bent esznek. igaz, én éjszakára ma is igyekszem bezárni őket. szépen alkalmazkodtak, tudják, egy biz. idő után pizsiosztás és alvás. végig is alusszák az éjszakát és reggel menetrendszerűen kéredzkednek ki.

     

    előzmény:
    Katuss (41)
    2008-06-23  16:04
  11. 2008. június 23. 16:0441.

    szia! nekem most 3 cicám van, közülük kettő kijárhat. DE: a legifjabb és majd az összes többi is CSAK ÉS KIZÁRÓLAG benti cia (lesz). sajnos odakint ezer veszély leselkedik rájuk. a kendvenc első cicám,at autó ütötte el, így veszítettük el, de előtte még túlélt 1 mérgezést és 2 légpuskalövedéket. egy eddig bent élt macskát meg különösen nem engednék ki, mert teljesen tapasztalatlan. én nem hiszem, hogy szenvedne a lakásban a cicátok, a mi csakbenti leányzónk is vadássza a lecseket stb. jól érzi magát.

    szóval ha jót akarsz a cicádnak oda ne add senkinek!!!! főleg ne engedjétek szabadonm, egyrészt mert rögtön elveszít benneteket+ateljesen ismeretlen környezet, tuti benneteket keresve eltünne.

    amikor mi pl. költöztünk, akkor 1 hétig nem engedtem ki őket, utána pedig együtt mentünk ki napokig az udvarunkra. mondjuk hülyeségnerm tartom, hogy a macska a helyhez kötődik, mert ők igenis hozzánk kötödnek. nálunk még a legnagyobb csatamacska se ment vissza a régi házunkhoz.  

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  12. 2008. június 23. 16:0340.
    Pont kutya helyett lett a cica, hiszen annmyira zűrös volt az életünk, hogy nem tudtuk volna naponta 3-szor kivinni sétálni, kínozni meg nem akartuk. A cicát mindenki szereti, bár igaz, hogy kaparja a bútort, de igazából ez sem probléma. (mi nem tudtuk rászoktatni a kaparófára. Mit csináltunk rosszul?)
    előzmény:
    gyuriur (33)
    2008-06-23  15:53
  13. 2008. június 23. 16:0139.

    ja, és kevés kert van, ahol nincs a közelben forgalmas út, ahol bármikor elüthetik!! szerencsére nálunk nincs ilyen veszély, de ha lenne, tuti nem engedném ki egyiket sem! így "csak" a környező házaknál lévő kutyáktól féltem őket, és csak remélni tudom, hogy elég óvatosak. ugyanakkor látom, mennyire imádnak kint lenni, de csak az egyik csavargós, a másik alig megy ki a kertből. mindenesetre szívesen megspórolnám a napi stresszt!  

    akárki akármit mond...

    előzmény:
    Evicke (36)
    2008-06-23  15:56
  14. 2008. június 23. 16:0138.
    Egy kis kedvcsináló :) Szerintem próbálkozz ezzel!
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  15. 2008. június 23. 15:5737.
    Én nem értem, nálunk helyén van a tapéta, a kárpit is rendben van, egyedül macskaszőrrel találkozom, ha ellustulom a fésülést :) Lehet, h. nem is macskám van? ;)
    előzmény:
    Bojana (32)
    2008-06-23  15:52
  16. 2008. június 23. 15:5636.
    magyarázd el a férjednek, hogy sokkal nagyobb az esélye, hogy elveszítitek, ha kijárós - nagyon sok okból, pl. élősködőkkel, idegen macskákkal találkoznak, mérgezett egeret ehetnek, rohadék szemétládák lelőhetik, megmérgezhetik, magaslatról leeshetnek stb. stb.! tudom, miről beszélek, 2 kinti-benti makkám van. szóval egyáltalán nem egyértelmű, hogy jobb nekik kijárni. ő azt az életteret szokta meg, azt tudja otthonának, vadászterületének és 60 nm egyáltalán nem olyan kevés, nagyon sok macska él boldogan ennél sokkal kisebb lakásban! a lényeg, hogy foglalkozzatok, játsszatok vele naponta eleget, de legjobb lenne mellé 1 másik macska!
    előzmény:
    kivi39 (19)
    2008-06-23  15:42
  17. 2008. június 23. 15:5535.

    Szia:) cicabarát. 

    előzmény:
    gyuriur (33)
    2008-06-23  15:53
  18. 2008. június 23. 15:5434.
    Jézusom.Oda ne add a cicát!!!!Sok lakásmacskát ismerek,az enyéim is zömmel bent vannak,teljesen boldogok,vannak játékaik,amiken kiélhetik magukat(gondolom,nálatok is)Négy év alatt teljesen jól asszimilálódik még egy hajdan kerti macska is,de aki világéletében bent élt,annak már ez a megszokott,a megismert élet.Ha kiteszik a kertbe,azt is csak nagyon körültekintően,vigyázva rá!Ne add oda!A híresztelésekkel ellentétben a cicák ragaszkodnak az emberhez,akivel élnek,nagy törés lenne neki(Neked is,ahogy gondolom)
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  19. 2008. június 23. 15:5333.

    Tanácsot én sem fogok mondani, csak gondolkodom egy kicsit veled!

     

    Én biztosan nem vinnék panelba macskát. Nem természetes (még megközelítően sem - egy állatnak a panel. (Még embernek sem, de ez más kérdés - 20 évig laktam panelban... )

    Ha mindenáron valami állat kell valakinek, akkor inkább egy kistermetű, nyugis kutya. (Vagy egy türelmes férj...)

    Nekem kutya sem volt panelban, de hasogatott a szívem érte - mégsem!

     

    Ellenben azt mondom, ha valaki költözik, akkor inkább vigye magával állatát, mint elvi megfontolásból hagyja el, vagy kergesse, ajándékozza el.

     

    Kétségeim vannak a felől is, hogy egy panelban felnőtt cica vajon  nem sínylene e meg egy környezet és gazdiváltást nagyon (főleg egyszerre)!? Akkor pláne, ha egy elkényeztetett, ápolt, s.ggekinyalt egyetlen Cicuskából hirtelen 4 mellé ötödik parasztosmacskává kellene átváltozni, feltalálnia magát, s megtanulni mindazt - több évesen - ahova a többiek "beleszülettek". Egy pirosmasnis szobacica úgy fest a pajtában egerészés közben, mint plázacica malterhordáskor...

     

    Van egy mondás: "öreg fát nem szokás átültetni". Ez igaz emberre mindenképpen - de szerintem állatra is.

     

    Feltétlenül jobb egy macskának kertes házban, akárki akármit mond! De ha már...

     

    Tudom, hogy nem segítettem sokat, s talán nem is akartam - mert nem tudtam.

     

    Gyuriur 

     

     

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  20. 2008. június 23. 15:5232.
    Kivi39! Valóban egy cicának a kertben a legjobb, de sok cica van ,,börtönben" panelban. A miénk is Marcipán. Igaz, az ablakokra csirkehálóból készíttettem védőhálót, mert nem szerettem volna ha a 4. emeletről leugrik egy-egy röpülő madár után. Igaz, az előszobában leszaggatta a tapétát (unatkozott), mégsem vittem el sehova. Amikor a panelből - vidékre költöztünk, három napig bezárva tartottam a lakásban a cicát, nagy kín volt! Nyávogott, s nagyon kellett figyelni, meg ne szökjön. Azután kiengedtem, de a szívem a torkomban dobogott. Több napig nem jött haza, gondolom felmérte a terepet, s amikor éhesen hazajött, már soha nem ment el sehova. Ha szereted az állatot, s szereted, Férjed a könyörgésedre csak beadja a derekát. Tudom egy cicának sok a bűne: hullik a szőre, de ha rendszeresen keféled, azt megszereti, s nem hagy nyomot. A kárpitokat szereti kikaparni, de lehet házilag is kreálni a kaparó fát - egy fahasábra szorosan rátekersz egy gombolyag vastag madzagot. Meglásd, örömmel azt kaparja. Sok szerencsét Férjed megfőzéséhez! - Bojana *
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  21. Torolt_felhasznalo_209654
    Torolt_felhasznalo_209654
    2008. június 23. 15:5131.
    Édes kis pofák mind
    előzmény:
    eszen (30)
    2008-06-23  15:49
  22. 2008. június 23. 15:4930.
    Ez nálunk is így van, a nagy úgy mosdatja a kicsit, mint egy mintaanyuka, "beszélni" tanítja, gondozgatja. És ő is fiú (volt).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209654 (24)
    2008-06-23  15:45
  23. Moi
    Moi
    2008. június 23. 15:4729.

    Egyébként tényleg ne add oda!!

    Csak magamat tudom ismételni, hogy az a fontosabb, hogy szeretitek (ENNYIRE NAGYON ), nem a négyzetméterek száma!

    előzmény:
    Moi (26)
    2008-06-23  15:46
  24. 2008. június 23. 15:4628.
    Én is arra szavazok, hogy tartsátok meg és vegyetek neki egy társat! mármint persze ne pénzrét hanem valahonnan menhelyről hiszen annyian várnak gazdira..
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-06-23  15:14
  25. 2008. június 23. 15:4627.

    Ja! Én ismerem a férjemet s tudtam,h váratlanul is odavihetem,igaz morog ,de aztán ő szereti a legjobban!

    Ők így jöttek!

    előzmény:
    kotnyeles8 (12)
    2008-06-23  15:36

Címlap

top