Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mozgásfejlődés

granatvira
Létrehozva: 2008. augusztus 7. 14:41

Sziasztok!Régebben indítottam már egy ilyen topikot, csak az végül beszélgetős fórummá alakult át...

 

Ha kérdésetek van a gyermek mozgásfejlődésével kapcsolatban, esetleg megkésett mozgásfejlődésű a baba, vagy oxigénhiánnyal, koraszülötten jött a világra, írjatok, igyekszem legjobb tudásom szerint válaszolni. A nagyobbacska gyerekek problémáival kapcsolatban is várom a kérdéseket! Konduktor-tanítóként dolgozom, főleg gyerekekkel, de a felnőttek betegségeiről is kérdezhettek nyugodtan (Parkinson, SM, stb.). 

 

  1. 2015. július 29. 13:34129.

    Sziasztok!


    Jó ideje nem írt senki új kommentet, de megpróbálkozok vele, hátha kapok választ.


    Kisfiam szeptember végé lesz 2 éves de még mindig nem megy egyedül.


    Járunk gyógytornászhoz, supinált szandit hordunk és a járássegítővel szépen megy, illetve szalad ha olyan kedve van.


    A gyerekorvosunk nem gondolja hogy bármi baja lenne a hipotón állapoton kívül ( gyenge az izomzata), mivel mindent időben kezdett el csinálni, és egy ideje egyedül villával eszik, a falatkákat is ügyesen a szájába rakja már régóta, pohárból is egyedül iszik ( egyedül a kanállal ügyetlen még). 


    De én így is aggódom, szinte rettegek.  


    Annyira szeretném ha végre elindulna.


    Időben született 40. héten császárral ( mind a 4 gyerekkel császároztak)  9/10-es apgar értékkel. 


    Nyaki hipotónia volt nála, de az egy hetes kontrolon nem volt semmi gond. Mindent a "nagy könyv szerint" csinált, csak az ülés volt kicsit nehezebb, azt eléggé görbe háttal csinálta, mára az is sokat javult. 


    Remélem tudtok nekem valami biztatót írni. 


    Sokan azt mondják hogy ne aggódjak, főleg a nagymamakorú emberek mondogatják hogy "ugyan a én gyerekem 2 évesen indult el".


    De ez engem valahogy nem vigasztal. 

  2. 2010. július 24. 12:58128.

    Sziasztok! Ujabban nem sokat vagyok neten, de pont tegnap este gondoltam ratok, es nini felkerult gy hozzaszolas. Remelem, hogy minden kicsi sokat fejlodott.

     

    Lanyom, Lillly keson kezdett jarni, de mostmar beerte a tobbit. Ugrani is kesobb kezdett, de most mar jol ugrik, amire nagyon buszke.

    előzmény:
    konduktorsegítő (127)
    2010-07-23  22:53
  3. 2010. július 23. 22:53127.
    A világhírű Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézete 2 féléves, konduktorsegítő szakirányú továbbképzést indít 2010. szeptemberében, részidős, esti képzésben!

    Jelentkezési határidő meghosszabbítva: 2010. július 30-ig !

    Jelentkezési díj: 5000 Ft.

    Felvétel feltételei:

    -egyetemi, illetve főiskolai szintű végzettség
    -sikeres alkalmassági vizsga

    További felvilágosítás kérhető:

    dr. Deák Adrienn: deak.adrienn@peto.hu">deak.adrienn@peto.hu (1) 224-1592
    Indri Józsefné: indri.jozsefne@peto.hu">indri.jozsefne@peto.hu (1) 224-1556

    A szakirányú továbbképzésről bővebben:

    A szakirányú továbbképzési szak megnevezése: KONDUKTORSEGÍTŐ

    A szakképzettség oklevélben szereplő megnevezése: konduktorsegítő

    Végzettségi szint: főiskolai szintű szakirányú továbbképzés

    Képzési terület: pedagógusképzés

    Megszerzendő kreditpontok száma: 60 kreditpont

    A szakirányú továbbképzés jó alapul szolgálhat a jövőben induló konduktor MA képzéshez.

     

    A Pető módszer az első és egyetlen Szellemi Hungarikum, amelyet világszerte elismernek!


    http://www.peto.hu

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top