Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Oviba megyünk

Beuska81
Létrehozva: 2008. augusztus 12. 12:00

Sziasztok!

 

Októbertől ovis lesz a "nagy" fiam. Milyen ruhákat vegyek neki? Miben vannak az oviban? Inkább melegebben kell öltöztetni, vagy kimelegednek úgyis a sok játékban (télen, fűtési szezonban)? Cipők, szandálok? Egy kabát elég, vagy legyen egy tartalék is? 

Tisztasági csomag miből áll?

 

Köszönöm!

 

Beus 

  1. 2008. augusztus 12. 13:1226.

    Az én lelkem egy kis darabja vele megy oviba, mert szomorú vagyok miatta, hogy nem lesz velem egész nap.

     

    Köszönöm a tanácsokat! Felhívom az ovit, hátha lesz szülői. A beiratkozáskor annyit mondtak, hogy október 8-án menjünk...  

    előzmény:
    Werbunga (18)
    2008-08-12  12:28
  2. 2008. augusztus 12. 13:0225.

    Szia beuska!!

     

    ovi függő a tisztasági attól függ ugyanis mennyire pénzes az ovi de tényleg.

    Amíg a bölcsibe soha sem kellett vigyek folyékony szappant addig az oviba azt is kellett vigyek.

     

    alap: 100dbos papírzsepi, csomag szalvéta, 4dbos wcpapír de kiscsoportban 2dbos elég, folyékony szappan fogkefe; fogkrém.de lehet ezt még a két utóbbit nem kérik ám meg is lepődtem mert bölcsiben már mostak fogat erre kis csoportban meg nem. nagycsoportban érdekes módon mindenből több fogyott kisfiam duplán járta még frissek az emlékek. Hónap elején szokás beadni én kisszatyorban adtam be mindig.

    Én nem hímeztem a jelét, hanem kis csoportban alkoholos filctollal bele az oivs zsákba rajzoltam ( könnyű volt mert pöttyös labda volt 5évig a jele a bölcsi+ovi) 

    ovi fűtésétől is függ a dolog nem szabad túl öltöztetni úgyis leszedik róla az ovónők.

    kisfiam rövid gatyókban volt mindig meg rövid ujjú polókban ( izzadékony volt világ életében)

     

    de váltó bugyi vagy kettő legyen mindig vele meg zokni, 2poló is mert azok gyorsan fogynak( kiscsoportban még kisfiam is nehezen törölte ki a popóját) 

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2008-08-12  12:00
  3. 2008. augusztus 12. 12:5524.
    Nálunk is volt szülői. Tisztasági csomag: 2 csomag pzs, 1 cs. éttermi szalvéta, 2 db wc papír, fogkefe, fogmosópohár (ezt megvette az óvónéni). Ezen kívül:  oviszsák, nálunk polifoam-on alszanak, így erre 2 váltás huzat, bentre póló, rövidnaci, szandál, kintre időjárásnak megfelelően változó. Tornacipő csak valami gagyi, mert csak heti 1 tornaóra lesz, viszont a benti szandi legyen jó. Kb. ennyi
    előzmény:
    *kateee (23)
    2008-08-12  12:46
  4. 2008. augusztus 12. 12:4623.

    Szia

    Én ugy oldottam meg a hideg-meleg kérdést, h vékony hosszúnadrág alatta térdzokni, felül hosszuujju póló (kényelmesebb benne játszani rajzolni, festeni, enni mintha egy vastag pulcsi lenne rajta) és vettem egy kis polár mellényt amit könnyen fel-le tud venni reggel ráadom ha melege van letudja venni...

    kell benti cipő vászoncipő ami tartja a lábát nálunk akinek ilyen van elfogadják tornázni is és nem kell külön...

    oviszsák: benne egy garnitúra ruha méretnek és évszaknak megfelelő..

    tornazsák: polo, rövidnaci (nekünk hajgumi is kell, a jobb kezükre teszik és nagyon egyszerűen megtanulták a jobb-bal irányt)

    tisztasági csomi: 2 tek WCpapír, 1 szalvéta, 1 csom zsepi, 1 fogkrém, 1l folyékonyszappan ez minden hónapban... vagy ha már valami összegyült akkor kiirták, h mit kérnek helyette

     fogkefe hozzákötve a pohárhoz, kéztörlő törölköző

     

    azt hiszem ennyi

    de mindenképp szülőin mondanak el mindent

     

    Jah és a legfontosabb... minden ruhadarabban legyen jele

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2008-08-12  12:00
  5. 2008. augusztus 12. 12:3522.

    Szia!

     

    Az én lánykám is most megy oviba :-) Nálunk volt szülői, ahol részletesen elmondták, hogy mi kell.

    De szerintem az alap majdnem mindenütt egyforma, és írták is itt sokan. Fogmosócucc mindenképp, nálunk mégh kell zsepi, szalvéta, folyékony szappan, légfrissítő. Ezeket év elején, meg egyszer még fél év körül kell vinni. váltóruha nagyon fontos, kisgatya, zokni, esetleg harisnya ha hord, póló, nadrág pulóver. Praktikusabb a gumis derekú naci, a gombossal-zippzárossal nem tudnak még boldogulni, főleg ha gyorsan kell menni pisilni. Benticipőnek a legjobb a tépőzáras, azzal egyedül is boldogul. vihetsz neki külön kinticipőt, vagy abban megy ki amiben jár, de arra számíts, hogy hamar tönkrevágják :-)

    Kabátból is vehetsz kettőt, mert tényleg sokszor összekoszolják, és télen nem biztos hogy reggelre megszárad.

    Egyébként a legrosszabb a téli időszak, mert akkor vagy harisnyába meg nadrágba jár, vagy ha zokniba, akkor adsz rá overált is, hogy ne fázzon, főleg reggel, mikor viszed. Viszont a csoportban meleg van, oda le kell venni a harisnyát, viszont nem biztos, hogy mikor kimennek az udvarra, ráadják. Mi jártunk így párszor a fiammal, hogy zokniban meg nadrágban vitték ki tök hidegben.

    Ja kell még válfás zsák, amiben a váltóruhát tároljátok, meg valószínűleg ágyneműhuzat is, meg pizsama. Nekünk kispárna is kell.

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2008-08-12  12:00
  6. 2008. augusztus 12. 12:2921.
    Miért kellene egy hétig tisztának lennie? Én naponta vittem új ruhákat a ruhazsákba, úgy "koszolódott" a gyerek.
    előzmény:
    Beuska81 (13)
    2008-08-12  12:19
  7. 2008. augusztus 12. 12:2920.

    szerintem hívd fel az ovit, hogy mikor van szülői...

    nálunk pl 26-án lesz. bár a fiam már most oda jár, de új csoportba fog kerülni (újra kezdi a kiscsoportot) és inkább megyek.

     

    hiába kezdi később, odamehetsz, sőt.

    ilyenkor osztják ki a jeleket... elmondanak mindet...

     

    váltócipő, váltóruha (a fiamat valamelyik nap egyik társa öntötte le), kintre pedig ha van egy overáll az a legjobb. csak felkapja a benti öltözetre és kész is a gyerek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. augusztus 12. 12:2819.
    tényleg, kell tornazsák is - kisgatyó, póló, kényelmes, hajlékony cipő, zokni
    előzmény:
    paradoxon5 (15)
    2008-08-12  12:22
  9. 2008. augusztus 12. 12:2818.

    Óviba mentek? Ti mind, így királyi többes számban?

     

    Hogy érdemben is hozzászóljak: mindent elmondanak az első szülői értekezleten. A mi óvinkban ott szavaztuk meg azt is, hogy ne legyen a tisztasági csomag része a szappan, a  WC-papír és a papírzsebkendő, hanem azt vegye meg a megszavazott csoportpénzből az óvi nagytételben, nagyker. áron. Csak fogmosókészlet, kis törülköző, fésű kellett. (A csoportpénz mennyiségéről is itt fogtok szavazni majd, az első szülőin.)

    Kellett még ruhazsák is, amiben a benti ruháikat tárolták + az udvarra menős játszóruhának is külön hely volt a szekrénykében. Váltócipő kell, szandált javasolnak, hogy ne izzadjon bele a gyermek lába. A ruházkodásnál a rétegességre törekedjetek, legyen a gyereken trikó, poló, pulóver, s akkor mindig lesz mit levenni-felvenni. Lényeges: 1 db pótbugyi is kell, hogyha kis "baleset" történne...

    Nálunk még kellett kékfestő ünneplő (hagyományörző óvi), plusz csináltattunk kókuszmatracokat közösen, minden gyereknek a délutáni alváshoz (ezt 3 év után hazaadták velük). Kellett még lepedő+ágyneműhuzat is, kisméretű.

    Kábé ennyi...

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2008-08-12  12:00
  10. 2008. augusztus 12. 12:2717.
    nálunk is kértek pizsit és egy egész év alatt egyszersem adták rájuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655297 (5)
    2008-08-12  12:11
  11. 2008. augusztus 12. 12:2516.
    A váltóruha meg nagyon fontos, bár biztos mondani is fogják, mert balesetek mindig történhetnek, és gáz ha nincs mibe átöltöztetni. Ráborul valami, lepisili magát , még az is hogy bepisil,mert hát a kezdeti stressz miatt még ez is előfordulhat egy szobatisztánál is. jó ha mindenből van pár db a zsákjában.
    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2008-08-12  12:00
  12. 2008. augusztus 12. 12:2215.
    Csak olyat ami kényelmes,a melegítő praktikus, mert ő is tudja kezelni (wc).Rétegesen öltöztesd, hogy le tudjanak vetni belőle, ha melege van. Benti cipőnek nálunk jó a nyári szandi, azt már úgy sem tudod jövő nyáron ráadni,mert kinövi.Vagy vászon cipőt szoktak, s az jó a tornához is.Olyat adj rá amit nem kell féltenie, mert nincs annál rosszabb mikor egy gyerek egész nap stresszel, nem játszik, mert mit szól anyukám ha piszkos lesz a ruhám?Van akinek van külön játszóruhája,kabátja ez lehet használtas is, és mikor viszi haza átöltözteti az utcaiba. Ez szülő függő.
    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2008-08-12  12:00
  13. 2008. augusztus 12. 12:2214.

    Akkor lehet ott is vogyázni fog magára, csak a mellette ülő kisgyerek is vigyázzon, mert a fiamat sokszor a szomszédja önti le!

    Majd látod, mikor mész érte, ha nagyon koszos, akkor viszed haza, ha nem maradhat! Legyen több váltó ruhája is!

    Nekem is be kell még vásárolnom, sajna gyorsan fogynak a ruhái!

    előzmény:
    Beuska81 (13)
    2008-08-12  12:19
  14. 2008. augusztus 12. 12:1913.
    Én is nehezen tudom elképzelni, hogy 1 hétig tiszta maradjon a benti ruhája, pedig Boti nagyon kényes a tisztaságra, utálja ha leissza, leeszi magát.
    előzmény:
    Melinda80 (12)
    2008-08-12  12:18
  15. 2008. augusztus 12. 12:1812.
    Ez lehet nem fog válltozni, az Én fiamról van, hogy mindennap ki kell mosnom a benti ruháját! Leeszi magát, meg abban mennek ki, nem mindig öltöztetik át őket! Így a benti néha tiszta sár!
    előzmény:
    Beuska81 (11)
    2008-08-12  12:16
  16. 2008. augusztus 12. 12:1611.

    Egy kabátja volt tavaly, de ahogy hallom az oviban szeretnek a sárban csúszni- mászni. Nem mindig száradt meg a kabátja reggelre. Inkább veszek neki kettőt.

    Akkor a benti ruházat elég egy hétig? (ha nem koszolja össze). Csak mert én itthon 1, max 2 naponta mosom neki.  

    előzmény:
    zne (4)
    2008-08-12  12:10
  17. 2008. augusztus 12. 12:1510.
    Télire vékony hosszú ujjut adjál rá!, mindig legyen teljes váltás ruhája bennt (kisgatya, zokni minden!) A belesetek miatt! (bepisilés, vagy leönti magát)
    előzmény:
    Beuska81 (7)
    2008-08-12  12:12
  18. 2008. augusztus 12. 12:139.

    Tényleg lehet nállatok is kell majd tornazsák tornaruhával! Nállunk ez fehér trikó, fehér zokni és rövidnadrg + babzsák!

     

    Ja és mindenbe hímezd vagy írd a nevét, vagy ha már tudod a jelpét azt!

    előzmény:
    Melinda80 (6)
    2008-08-12  12:11
  19. 2008. augusztus 12. 12:138.

    Szia!

     

    10 éves a tesóm, megpróbálom összeszedni a gondolataimat, miket vitt az oviba. :) Váltócipő az kell (szandál vagy vékony vászoncipő), főleg télen váltóruha is kell, sokan melegítőt (normálisat, nem agyonszaggatottat) adtak a gyerekükre- a lényeg, hogy kényelmes legyen. A tisztasági csomagba kell fogkefe, fogkrém, pohárak, kis törlököző, szappan, óvodája válogatja, de nálunk kellett bevinni zsepit meg wc papírt is. Ezen kívül vittünk még neki alvós kispárnát, tartalék pólót, zoknit, a kedvenc plüss alvósát (ez főleg az elején kellett, pár hét után már nem annyira).

    Hirtelen ennyi, de bizti jönnek még gyakorló anyukák, akik kiegészítik a listát. :)

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2008-08-12  12:00
  20. 2008. augusztus 12. 12:127.

    Rövidujjú póló elég bentre télen is? Akkor melegítőben vannak bent. A melegítő azt ott kell hagyni és amikor hozom meg viszem akkor átöltöztetem?

     

    Nem mondták, hogy lenne szülői és mi később kezdjük.

     

    Télre ilyen anorák meg ilyenek kellenek? Vagy csak harisnya és majd felveszi a gatyesz alá?  

    előzmény:
    Klotild (2)
    2008-08-12  12:08
  21. 2008. augusztus 12. 12:116.

    Szia!

     

    Az ovikban áltlaában meleg van, vagyis könnyű nem túl meleg ruhákat adjál majd rá! Amiben kényelmesen tud játszani! A Benti cipő is legyen kénylemes, mert egésznap hordja! Ha lehet olyan legyen, amit egyedűl is fel tud venni, mert ott már egyedűl kell öltözniük!

    Alváshoz pizsi kell, meg ágynamű, van ahol párna is!

    Tisztaságit ovoda válogatjam, de fogmosó szett tuti kell! A többire lehet pénzt szednek!

    Sok sikert az ovihoz!

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2008-08-12  12:00
  22. Torolt_felhasznalo_655297
    Torolt_felhasznalo_655297
    2008. augusztus 12. 12:115.
    nekünk kértek pizsamát s kispárna huzatot is.
    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2008-08-12  12:00
  23. zne
    zne
    2008. augusztus 12. 12:104.

    Tavaly hány kabátja volt? -az idén is elég lesz annyi. Ha öszepiszkolja, este gyorsan kimosod, reggelre megszárad és már mehet is benne.

    Nem kell nagy gondot csinálni az oviból... ugyanolyan ruhákba jár, mint otthon, kényelmesbe. Az oviba is fűtenek. Adj rá rövidujjút meg pulcsit, ha melege van, majd leveszik. Tisztasági csomagert fizettem 600 ft-ot. fogkefe, fogkrém, wc papir, papírzsepi, szalvéta.

     

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2008-08-12  12:00
  24. 2008. augusztus 12. 12:093.

    úgy gondold össze, hogy a gyerek egész nap ott van - kell neki kinti ruha és benti is - kinti az nagyon játszós legyen, aminek mindegy - csak védje őt. A benti meg kényelmes csúszni-mászni.

    Benti szandi, kinti cipő - és persze mindig az időjárásnak megfelelően.

     

    kell majd egy zsák, amibe tudjátok tárolni a cuccait. ebbe váltóruha, ha netalán történne valami baj; fogkefe, fogkrém, tisztasági csomagot gondolom nálatok is fognak kérni.

     

    A ruháiba pedig bele kell majd rajzolni a jeleket.  

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2008-08-12  12:00
  25. 2008. augusztus 12. 12:082.

    Szia Beus!

     

    nálatok nincs külön szülői ovi kezdés előtt???

     

    nálunk van 27-én a  kiscsoportosoknak..és később lesz az egész csoportnak.

     

    Tisztasági csomag nálunk: pzs, szalvéta, wc papír

     
    Ruha: feltétlenül vegyél több melegítőt is..bár egy hétre egy elég..de nem októberben mikor a sárban fetrengenek...

     

    bentre elég zokni, gatyó, póló...iszonyat meleget csinálnak...

     

    viszont kintre a gyerekednek megfelelő ruházatot vigyél be...

     

    nekem lányom van, ő harisnyában jár az oviba meg szoknyába..de ősszel , tavasszal...ha még olyan az idő, akkor adnak rá az udvarra zoknit, mert különben leizzad mint egy ló!

     

    de tényleg!!!! én nem tudom hogy mit csinálnak az udvaron....de néha ha korábban megyek érte, vagy ebéd után...iszonyat ahogy kinéz!!

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2008-08-12  12:00

Címlap

top