Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terhesség eleje

Torolt_felhasznalo_730927
Torolt_felhasznalo_730927
Létrehozva: 2008. szeptember 26. 05:40

Nem saját vonatkozású a topik, csak nemrég derült ki két ismerősről is, hogy terhes és előbújt belőlem az amatőr orvos :)

Többnyire már 1-2 hónapos terhes valaki, mire tudomást szerez róla. (Oké, kevesebb is lehet, de lényeg, hogy nem a fogantatás pillanatától tudja.) Viszont a káros szenvedélyekről sokan addig nem is mondanak le - mivel nem tudják, hogy kellene. Ezen már párszor elgondolkoztam, hogy ilyenkor a magzattal mi történik?

Ha valaki dohányzik vagy alkoholt fogyaszt a terhessége elején - nem tudván, hogy egyeltalán terhes - akkor ilyenkor akaratlanul is károsítja a magzatot (vagy zigótát...? ezt is magyarázza el valaki, mi honnan számolódik :)))

Bocsánat az elméleti kérdésért, de ez már többször eszembe jutott, csak még soha nem jutottam el odáig, hogy megkérdezzek valakit :)

  1. 2008. szeptember 26. 09:0151.
    Hát tudod, mielött egy alkohol által agyilag sérült gyereket szülök, akkor inkább vetéljek el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (37)
    2008-09-26  08:48
  2. 2008. szeptember 26. 09:0050.

    Egyik kedvencem az a kiskorú (!) anyuka jelölt volt, akit kromoszómavizsgálat miatt kellett bent tartani.

    Úgy kiverte a balhét a viziten, hogy mikor lesz már a vizsgálat, mert ma még nem is gyújtott rá

    Jó lehet a gyermekének lenni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470889 (34)
    2008-09-26  08:42
  3. 2008. szeptember 26. 08:5849.

    Az első hónapban a baba nincs olyan összeköttetésben az anyával, hogy a káros anyagok eljussanak hozzá.

     

    Ha beteg lenne, az más, akkor a természet nem engedi kifejlődni--->vetélés.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730927 (1)
    2008-09-26  05:40
  4. 2008. szeptember 26. 08:5848.

    Én se mondom, hogy az én dokim gyilkos, lehet hogy nem A SOTE klinikáin amúgy is a "maradék" dolgozik, mindenféle szakmai hozzáértés nélkül, ugye... De kár ezen vitatkozni.

     

    Persze, értelek, ott a "ha" Nem biztos, de lehet. A lényeg, hogy végül meggyógyult a fiad.

    előzmény:
    Haly (44)
    2008-09-26  08:55
  5. 2008. szeptember 26. 08:5847.

    Egyébként az okos dokik annak tulajdonítják a legtöbb fulladásos és légzésproblémás gyereket,hogy a terhesség idején a magzat nyakára volt csavarodva a köldökzsinór..ezt valahol olvastam,de meg nem esküszöm,hogy hol és mikor..

     

    Én a fiaimat otthon Marosvásárhelyen a Ceausescu idejében szűltem,amikor jegyrendszer volt és úgy kaptuk a kaját,sőt a kenyeret is a fejenként napi negyed kiló savanyú barnát,két naposat ,húst sokszór csak fényképen láttunk,no ultrahang,no semmi..Akkor is voltak jó orvosok,és gép nélkül is fel tudtak állítani helyes diagnózist,ma a gépek és hiper-szuper kellékek mellet tolyanokat állítanak sokszor,hogy áll meg az ember esze és ácsorog..Én mondtam a dokinak az ultrahangon most mikor a lányommal terhes voltam,hogy nem létezik,hogy nem vagyok terhes,mert érzem..Ő csak a cisztát látta hónapokig..Nyomta a gyerek a vesémet,dagadtak a lábaim,vízhajtót írtak fel.Preinfarktusom volt az ötödik hónapban..2004 július 16-án azt írták a papíromra ultrahangos vizsgálat után(amiért külön fizettem) hogy a magzat 31-32 hetes.Max. Rá két hétre,2004 aug.4-én este elöntött a vér,dőlt belőlem,felvittek és éjjel meglett a 3400 grammos 50 centis ép egészséges lányom...a szűlészorvos szerint 39-40-ik hétben voltam,tehát normális időre szűltem..Én pedíg ebben biztos vagyok,hogy így van,mert tudom még az órát is amikor megfogantam..

    És,hogy a lányom mennyire egészséges azt onnan tudom,hogy a 4 év alatt még meghűlve sem volt..Nem tudjuk mi az a doki,mi az a betegség..Remélem ezentúl is így marad

    előzmény:
    Haly (32)
    2008-09-26  08:41
  6. 2008. szeptember 26. 08:5646.
    Szülészeti klinika, visszatartáson lévő veszélyeztetett terhesek cigiről cigire gyújtanak.
    előzmény:
    Booboo (43)
    2008-09-26  08:55
  7. 2008. szeptember 26. 08:5645.
    Ne is! Sztem se füstöljön! Én se ezt írtam. Én is leszoktam amúgy. De ha "nem bírja ki" és elszív napi 1-2 szálat, azért én még nem lövetném fejbe az anyukát, sőt az orvost se aki ezt "elnézi". Nem mintha lenne más választása, persze...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (39)
    2008-09-26  08:50
  8. 2008. szeptember 26. 08:5544.

    Nekem nem szükséges az orvosomat lecserélni, mert az életbe nem tanácsolna ilyet, ugyanis neki van felelösségtudataNem mondom, hogy a tiéd gyilkos, mert nem ismerem, ha te meg vagy elégedve vele, akkor jó. Viszont kétségbe vonom a tudását, mint orvos.Egyböl meglátszik a placentán, hogy szívtad

    Nem tudom, amúgy is koraszülött lett-e volna, nem vagyok látó, de mivel ugye állat voltam és cigiztem, tuti megnövelte az esélyétHa a szó "ha" nem lenne....... De vedd a tényt, hogy, a dohányos nök: sokkal gyakrabban szülnek korán, kisebb súlyú gyerekeket szülnek, a gyerekek között sokkal több a léguti megbetegedés. Szóval ez nálunk passzol.

    előzmény:
    Eperke2222 (33)
    2008-09-26  08:42
  9. 2008. szeptember 26. 08:5543.

    Megjegyzés:

     

    Nemrég a klinikán pont azt ecsetelte nekünk a tanár, hogy néha a falnak mennének, amikor a kismamák kész diagnózissal jönnek be, amit chat-en állítottak fel közösen.

    Nem is az a baj, hogy informálódik, sőt!!! Csak vannak, akik annyira nagyon meg akarnak magyarázni a másiknak mindent... hogy többet ártanak vele... sokan már temetik magukat meg a babájukat mire a dokihoz érnek.

     

    Nem véletlenül nevezik káros szenvedélynek, mindmellett különösen egy nőnél nem vonzó, amikor a fejbőrén át is bűzlik tőle + a kis parfüm... esős időben...

     

    Én anno a babarészlegre be sem engedtem volna olyan embert, nővért sem, senkit, akiről áradt a füst, gyermekhez nyúlni így, egy tiszta, új szervezethez?

    Diszkrimináció, tudom.

     

    Ami meg a hypoxiat illeti, a cigifüstben keletkező CO 300-szor jobban kötődik a haemoglobinhoz (ez viszi az oxigént), mint az oxigén, mondjuk úgy "leszorítja róla". Egy vörösvértest 280 napig él, ergo, elég sokáig a szervezetben marad.Legyen szó magzatről, vagy ksigyerekről, felnőttről.

     

    Én önzőségnek tartom valamelyest ezt a dolgot, annyit meg kell érnie egy gyermeknek, hogy ezekről le tudjon mondani valaki.

     

    Minden 5. gyerek asthmas, kell ez nekik? Ebben a dilinyós világban ezer meg ezer betegségre van esély még akkor is, ha vigyázunk, kell ezt elősegÍteni?

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730927 (1)
    2008-09-26  05:40
  10. Torolt_felhasznalo_677860
    Torolt_felhasznalo_677860
    2008. szeptember 26. 08:5342.
    Múltkor majdnem megettem egy öreglányt az utcán. Nem elég, hogy a babakocsiba fújta a füstöt, de annyira pletyizett, hogy majdnem bele is hamuzott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (39)
    2008-09-26  08:50
  11. Torolt_felhasznalo_750372
    Torolt_felhasznalo_750372
    2008. szeptember 26. 08:5141.

    Már ne haragudj, de ha korábban is komoly problémáid voltak a terhességgel, véreztél meg iylesmi, akkor miből gondolod, hogy pont a cigi miatt lett kisebb és beteg a babád? Nem lehet, hogy ugyanaz okozta a vérzést is meg ezt is? Vagy orvos mondta neked 100%-osan???

     

    előzmény:
    Haly (27)
    2008-09-26  08:32
  12. Torolt_felhasznalo_677860
    Torolt_felhasznalo_677860
    2008. szeptember 26. 08:5140.
    Egy-egy deci vörösbor például kifejezetten ajánlott mindenkinek. Más kérdés, hogy én nem tudtam volna alkoholt inni terhesség-szoptatás alatt. Semmi komoly oka nem volt, egyszerűen csak nem.
    előzmény:
    Haly (36)
    2008-09-26  08:47
  13. 2008. szeptember 26. 08:5039.

    Csak kisebb súlya lesz, csak koraszülütt lesz, csak idő előtt elöregszik a méhlepény és nem táplálja megfelelően....csak..csak...csak. 

     

    Aki terhes, az ne füstöljön már, mint a kémény, basszus. 

    előzmény:
    Eperke2222 (25)
    2008-09-26  08:30
  14. 2008. szeptember 26. 08:4838.
    Ugyanigy voltam én is a lányommal! 7 hetesen elkezdett belőlem dőlni a vér, másnap UH, és kiderült, hogy egy baba még megvan (ikreket vártunk). Én is még vagy 3 hétig véreztem, de hála Istennek soha senkinek eszébe sem jutott, hogy befejezzék a terhességet egy élő magzat mellett. Jó, hogy a ti történetetek is jól végződött!
    előzmény:
    Haly (32)
    2008-09-26  08:41
  15. 2008. szeptember 26. 08:4837.
    Nekem is mondták,hogy naponta összesen 3 cent konyak görcsök ellen. Az első 12 hétben nem adnak görcsoldót. És nem cseréltem le a dokit, mert miért is?? A 3 cent konyakkal szemben áll a vetélés.
    előzmény:
    Haly (27)
    2008-09-26  08:32
  16. 2008. szeptember 26. 08:4736.
    Čn csak azt nem értem, hogy annyi technika van már, amivel ellazulhat az ember, minek akkor rögtön a pohárhoz nyúlni?Ez valahogy tipikus magyar, hogy problémáknál rögtön rátapadunk az üvegreNem helyeslem az ilyet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_677860 (30)
    2008-09-26  08:38
  17. 2008. szeptember 26. 08:4435.
    Lehet ugyanahhoz az orvoshoz jár(t)unk Én se ittam végül, nem azért mert féltem h a babának baja lesz tőle, biztos nem, hanem mert pánikos voltam/vagyok - mondjuk h inkább csak voltam - és egy rohamom előtt ittam utoljára egy fél jagert, na azóta semmit nem merek Nem a piától volt valszeg a roham, de nem bírom ezt a "nem tudom kontrollálni" érzést. Rossz emlék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_677860 (30)
    2008-09-26  08:38
  18. Torolt_felhasznalo_470889
    Torolt_felhasznalo_470889
    2008. szeptember 26. 08:4234.

    Szia!

    Nem olvastam el az előző hozzászólásokat, így talán már valaki írhatta, ami most következik.

    Szép kis anyukajelölt az olyan, aki csak akkor szokik le a bagóról, ha már tudja, hogy ott a pici a pociban. De aki így áll hozzá a terhességhez, az szülés után sem fogja tisztelni a gyerekét. Rengeteg anyuka tolja a babakocsit és mellette ontja a güstöt, mint a gyárkémény. Bele sem merek gondolni, hogy szoptat is mellette. Szomorú dolog. Csak egy példa. Az én anyám mind a négyünkkel dohányzott végig a 40 hét alatt (ráadásul akkoriban füstszűrő nélküli cigi ment) Mind a négyünknek volt valamilyen fejlődési rendellenessége. Nekem pl. a jobb oldali csípőizületem nincs kifejlődve, az öcsémnek a szívével voltak gondok. A másik két testvéremnek is van valamilyen nyavalyája. Akár foghatjuk a cigire is.

     

    Az alkolhol más dolog, persze ha nem volt előtte függő. Én is megittam egy-egy pohár sört a terhességem alatt (bár igaz, hogy csak a végefelé, mert nagyon meleg volt)

     

    Egyébként nem csak attól függ  a baba egészsége, hogy a teherbeesés előtt milyen káros szenvedélye volt az anyukának.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730927 (1)
    2008-09-26  05:40
  19. 2008. szeptember 26. 08:4233.

    Hát cseréld! Én nem cseréltem le, már nem is fogom mindjárt szülünkNyugodtan elszívhat napi 2-3 szál cigit. El tudom képzelni, hogy így van. Nem hiszem, hogy ez az orvos gyilkos lenne... Kicsit túldimenzionáljuk manapság ezt az "egészségesen viselt terhesség" témát.

     

    Sajnálom ami a gyerekeddel történt, minden esetre szerencse, hogy kinőtte és minden rendben vele. Biztos amúgy hogy a Te visszaszokásod miatt lett ez a betegsége??? (Amúgy sztem orvos legyen a talpán aki azt meri mondani, h ez vagy az a betegség annak a következménye, hogy... Illetve hogy koraszülött lett a gyerek, mert... Ha nem így tettél volna se biztos hogy nem ugyanez történik. Persze elhiszem hogy lelkiismeretfurdalásod van, de nagyon nem biztos, hogy Te okoztad.)

    előzmény:
    Haly (27)
    2008-09-26  08:32
  20. 2008. szeptember 26. 08:4132.
    Nem. Čn már a többdimenzionális UH-k idejében szültem. Ki akartak kaparni, mert darabokban szakadt ki belölem a dolog és azt mondták, hogy vetélek, ebböl nem lesz semmi. De én idegösszeroppanást kaptam ettöl a szótól, ezért aztán azt mondták, hogy jó, ha ennyire akarom, akkor várjuk meg mi lesz a vége. 7 hetesen kezdtem el vérezni és a 11-ik héten látták, hogy a fiam mellett van egy nagyon nagy vérömlenyem, az volt a kérdés, hogy mikor viszi magával a fiam isAzt mondták, feltehetöen az ikret vesztettem elDe a fiam megmaradt! A ´12-ik hétig véreztem
    előzmény:
    Sincera (29)
    2008-09-26  08:37
  21. 2008. szeptember 26. 08:3831.

    1995-től kezdődtek olyan problémák nálam,hogy vagy bő vérzés,vagy semmi..Hónapokon,éveken át hormonkezeléssel tartották rendben a hormonháztartásomat..Van egy ciszta a méhemben ami valamikor 1987-ben lett..Azt mondták,amíg nem nő addig nem bolygatják,ki sem veszik,mert hát nem rosszindulatú..esetleg annyi,hogy kevés a valószínűsége,hogy terhesen maradjak..Mit mondjak? Azóta lett a kisebbik fiam,ezelőtt 4 éve a lányom,ciszta ugyanakkora ,ugyanott van,köszöni szépen..elvan és én jól vagyok...egyébként én már az orovosoknak azt sem hiszem el szép lassan amit kérdeznek..

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_677860
    Torolt_felhasznalo_677860
    2008. szeptember 26. 08:3830.
    Szülés előtt sokat keményedett a hasam, a dokim azt mondta, ilyenkor igyak egy korty konyakot, ellazitja a simaizmot. Alapból undorodom a  konyak szagától, de volt, akinek bejött.
    előzmény:
    Haly (27)
    2008-09-26  08:32
  23. 2008. szeptember 26. 08:3729.
    Ki akartak kaparni, miközben ott volt a baba??? Miért??? Vagy ez még akkor történt, amikor nem volt ultrahang?
    előzmény:
    Haly (27)
    2008-09-26  08:32
  24. 2008. szeptember 26. 08:3528.
    falbavertemet akartam írni
    előzmény:
    Haly (27)
    2008-09-26  08:32
  25. 2008. szeptember 26. 08:3227.

    Ha nekem egy doki azt mondja, amikor terhes vagyok, hogy igyak egy konyakot, akkor qrva gyorsan lecserélem a dokit!A kolleganömnek azt mondta, hogy nyugodtan elszívhat 2-3 cigit naponta, mert különben megvonási tünetei lesznek a gyereknek! Bakker, én feljelentettem volna

    Čn, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, azonnal abbahagytam a cigit. Nem volt könnyü, de ment, addig, amíg el nem kezdödtek a problémáim(véreztem nagyon és kiakartak kaparni) Utána még 3 hétig bírtam cigi nélkül, de aztán már annyira kikészültem, hogy megint rágyújtottam  Nem szívtam annyit, mint az elején, de az is sok volt Eredmény: Koraszülött gyerek. Hála Istennek attól függetlenül nem lett semmi baja, makkegészséges volt, csak kicsi 4 hónapos korától rendszeres látogatói voltunk az orvosnak, mert spasztikus lett čs mindez az én hibámból Ma már kinötte, nincsenek problémái, kitünö tanuló, sportol. De amikor ott állsz, hogy fuldoklik a gyereked, akkor akkor a legszivesebben fejbevertem volna a fejem

    előzmény:
    Eperke2222 (7)
    2008-09-26  07:25

Címlap

top