Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikres anyukák

Jashmine
Létrehozva: 2004. január 6. 18:46
Sziasztok anyukák!
Ti hogy bírjátok a "nagycsaládos életet"?Nálam a csajok 3 hónaposak.Még eléggé nehéz,de azért aranyosak.Mikor van az iker találkozó?Hahó!Valaki jelentkezzen!
  1. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. január 31. 23:00151.
    Én is azt mondom:
    NAGGYON JÓÓÓ IKRES MAMÁNAK lenni:-)))
    Tudom , néha kevés a két kéz, nem vagyok Síva, de imádom ezt a helyzetet:-)))
    A leendő gondokkal is remélem meg fogok tudni bírkózni. Ha eddig sikerült , sikerülni fog ezután is. . . . bár néha döcögök:-))))))
    előzmény:
    rózsa100 (149)
     
  2. 2004. január 31. 22:47150.
    Sziasztok!
    Örülök, hogy még él a topik. Szóval a múlt hét elég húzós volt. A nagy(2, 5) nem ment bölcsibe, mert nem akart. Sírt amikor szóba került. A férjem utolsó hetét töltötte vidéken. Hát eléggé kipurcantam. Hétfőtől már Pesten dolgozik és esténként itthon lesz, remélem a gyerek is megy bölcsibe, szóval talán lazulhatok. A fürdősót már megvettem :))) Remélem hamarosan kipróbálhatom.
    Ma egyébként a nagylányom kiborította a hordozóból az egyik manócskát. Még jó, hogy szőnyegre esett. Szerencsére nem lett semmi baja az ijedségen kívül.
    előzmény:
    rózsa100 (149)
     
  3. 2004. január 31. 11:45149.
    Sziasztok!
    Csak most vettem észre azt a topicot! Nekem is ikreim vannak. Még nem olvastam végig, de amit olvastam ott az derült ki, hogy itt leginkább kis-ikresek vagytok. Nos az én lányaim már 16 évesek. Nem akarok senkit elszomorítani, de igaz az a mondás, hogy: "Kis gyerek - kis gond, nagy gyerek - nagy gond!". Amikor az enyéim kicsik voltak alig vártam, hogy elinduljanak. Amikor elindultak azon imádkoztam, hogy csak egyszer ülnének le! Későn kezdtek el beszélni, már alig vártuk, hogy mondjanak valamit /orvosok szerint ez nem ritka ikreknél!/. Na, de amikor elkedték, nem lehetett Öket leállítani. Nálunk mindíg megvolt az a bizonyos "Se veled, se nélküled". Ha az egyik valamiért itthon kellett, hogy maradjon, mindíg a másikról beszélt. De ha együtt voltak sokat veszekedtek. Ez a mai napig így van.
    Nem szeretnék senkit sem elszomorítani, de sajnos egyre több lesz a gond. Igaz, hogy már önállóan felöltöznek, esznek majd, de jön a többi. De fantasztikus ezt a gondot vállalni!! Én imádok ikres-anyuka lenni!!
    Minden jót Nektek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. január 31. 11:04148.
    Ne keseredj el:-)
    Jövőre már tudnak egyedül öltözni, akkor is macera lesz , de már könnyebb lesz. . . az enyimek már ügyesen veszik a kabátot, sapkát alulról bontunk, sálat levesznek. . . szóval ne aggódj!!:-)
    Mindjárt itt a tavasz , egyre kevesebb lesz az öltöztetni való:-)))
    előzmény:
    deparday (147)
     
  5. 2004. január 31. 00:08147.
    Úgy látszik ez az ikres topicok sorsa, hiszen mi aztán tényleg ötülünk, ha ágyba kerülünk. . . vagyis én a vízszintes létet csak este tudom élvezni. Mert már csak egyszer alszanak egy nap, akkor sem jól: 40-45 percet, szóval ennyi időm van nekem magamra egész nap.
    Én sem voltam már 2 napja a neten, még a leveleimet sem kukkoltam meg. De jó lenne, ha legalább egy topic élne nekünk, ikreseknek.
    Részemről alig várom, hogy tavasz legyen, mert már nincs türelmem öltöztetni a gyerekeimet fel, a boltokban - sajnos segítségem nincs - le, aztán fel, majd itthon le . . . többet öltözünk mint megyünk:)))
    És jövőre jobb lesz már talán? Akkor lesznek 2, 5 évesek télen.
    Ne tűnjetek el, jövök néha én is.
    előzmény:
    bogyómami (145)
     
  6. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 30. 21:15146.
    Sziasztok!Én megvagyok, csak a férjem egész héten nem volt itthon, úgyhogy eléggé be voltam/vagyok havazva. A nap végén csak bedőlök az ágyba és kb. 2 másodperc múlva már alszom. Kólán élek, hogy ne essek össze a fáradtságtól. Alig várom a jövő hetet. Tiszta felüdülés lesz ehhez képest.
    Veletek mi újság?
    előzmény:
    bogyómami (145)
     
  7. 2004. január 29. 21:34145.
    Halihó mindenki. Ez a topik is meghal???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. január 27. 21:24144.
    Sziasztok!

    Bobi27! a lányom magától jött át egy éjjel és nem volt szívem visszaküldeni. Azóta átjár, de nem zavar, mert egyébként ha felsír álmában legalább nem kell kikelnem az ágyból. :-)))

    Üdv. itt is Wife!

    Szóval a kanalazást én is úgy oldom meg, hogy ülnek a hordozóban és felváltva adom nekik a kaját. Amíg az egyiknek a szájában van a kanál, addig a másik az ujját szopogatja és persze keni szét az arcán a maradékot. Így sokkal gyorsabban végzek bár maszatosabb az etetés. Ráadásul sokkal takarékosabbak így együtt, mert az új kajáknál sincs maradék, pont elég egy üveg bébiétel. :-))De a cumisüvegezést is így csinálom két kézben két üveg két szájba. Amíg szopiztak is, volt úgy, hogy egyszerre szoptak, de általában a kisebbik hamarabb megéhezett így egymás után etettem. A fürdést pedig egymás után szoktam egy vízben ebéd előtt, így az este valamivel nyugisabb mert csak a nagyot kell fürdetni.
    Az ikres anyukák tényleg sokkal találékonyabbak. Az egyszerre etetéssel sok időt lehet spórolni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. január 27. 00:19143.
    En mar nagyon varom a kanalas etetest, nagyon szeretnek mar most is kanalbol enni, nemreg nathasak voltak egy picit es a cebion-t kanalbol kaptak tejcivel, olyan edin szurcsolgettek meg nyalogattak le a kanalrol a maradekot! :)
    Ha a ferjem itthon van akkor mi egyidoben etetjuk oket, a kanapenk karfaja pont jo arra, hogy odafektessuk oket (megfelelo szogben van es puha is) igy a kicsik egymas mellett vannak es az egyikunk tartja mindket cumisuveget, ha bufiztetni kell akkor meg aki eppen nem etet az bufiztet. Idoben is takarekosabb, meg nem igenyel folyamatosan ket embert. Mivel egyedul vagyok veluk itthon en 1 oras eltolodassal etetem oket, igy ha a masodik is ehes, akkor szegenynek csak a sima cumijat dugdosom a szajaba amig az elsovel vegzek, ilyenkor nagyon sajnalom az eppen aktualis masodikat, szoktam is neki mondani, hogy "ne haragudj, de ketten vagytok es csak ket kezem van". ;)

    A kanalas etetesnel en is ugy terveztem, hogy egyszerre etetem oket, foleg ha mar tudjak rendesen tartani magukat, kevesebb a veszelye, hogy felrenyelik az etelt.

    En is ugy tapasztaltam, hogy az ikres anyukak nagyon talalekonyak, hiszen az egesz napot erdemes megszervezni, hiszen en sokszor egyedul furdetem oket, ami kb. 20 perc/fo. (szeretem sokaig uszkaltatni oket)

    Tenyleg! Ti mikortol viszitek babauszasra oket? Vagy mikortol vittetek, vittetek-e egyaltalan a 8. honapig? Milyen volt, mik a tapasztalataitok? Mi mar nagyon varjuk a ferjemmel.
    előzmény:
    veranéni (127)
     
  10. 2004. január 27. 00:05142.
    nagyon lgyenek = nagyok legyenek :)
    előzmény:
    Irisz (141)
     
  11. 2004. január 27. 00:04141.
    Veraneni! Gyonyoruek a lanyaid! Huu de varom mar, hogy az en picikeim is ilyen nagyon lgyenek mar! :)

    Bocsi lanyok, mar jo reg jartam erre, de probalom hanyagolni kicist a netet, mert amikor az ikrek alszanak, akkor masfajta kikapcsolodast is szeretnek, pl. olvasas, egyebek. :)

    Koszonom szepen az elvalasztassal kapcsolatos tanacsokat, a mi dokink is a 4. honapot jelolte meg, hogy attol lehet, mar alig varom, pont most vagyunk a felenel, ma voltunk ugyanis 2 honaposak! :))

    bobi27! rulok, hogy Anna mar eszik rendesen, nekem is volt par nap, hogy Greti isoznyu lassan evett, de mindig befalta az adagjat, csak valami iszonyu lassan es komotasan tette. . ;)
    előzmény:
    veranéni (103)
     
  12. 2004. január 26. 21:59140.
    Sziasztok!
    Koszike a hozaszolasokat, es tokeletesen igazatok van; azert megkonalom oket neha-neha, hatha-natha.
    A cseppmentes csorospoharral nem nagyon ertek egyet, hiszen ahogyan latom, a csorospohar celja, hogy szivas nelkul, az egyszeruen omlo folyedekot megtanuljak a gyerkocok a szajukban tartani, es utanna lenyelni; ha egy csorospoharbol is szivni kell a folyadekot, akkor mar teljesen mindegy, hogy ez vagy cumisuveg - szerintem. De az megy nekik, ha el nem hulyeskedik:)))
    Mi meg bevallalnank egy gyereket, csak egyenlore alberletben lakunk, es ide nem nagyon - 36nm-unk van negyunkre:( Tervezzuk a nagyobba koltozest, de az is csak egy alberlet lesz. Majd ha lenne egy sajat, johetne a harmadik, jo lenne!!!, hiszen az ikrek utan pelenkan es etelen kivul semmit sem kellene neki venni, mindenbol dupla mennyiseg van:)
    Remelem lassan sikerul egy sajat lakast osszekoldulni egy banknal, es akkor nagycsaladda valhatunk.
    Mindenkinek puszika!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (135)
     
  13. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 26. 09:56139.
    Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271963 (138)
     
  14. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. január 26. 09:03138.
    hát ha sikerül, akkor jöhet:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (137)
     
  15. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 26. 08:33137.
    Szeretnétek még gyereket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271963 (126)
     
  16. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 26. 08:31136.
    Szia Desparday!

    Olvastam a problémádat, hogy nem akarnak tejet , kakaót inni a gyermekeid. Ugyanígy jártam nagyfiammal sem tejet, kakaót, de ő még joghurtokat sem volt hajlandó meginni. Ezért vezettem be vacsorára a tejbegrízt, amit imád a mai napig. Majdnem 2 éves volt mire nagy nehezen esténként hajlandó volt meginni egy pohár hideg tejet és miután elkezdett oviba járni és látta, hogy a többiek hogy isszák a kakaót már ő is megissza (nem tudom hány trükköt próbáltunk, hogy megigya, de egy sem jött be). Ma már ő kér néha! kakaót uzsi vagy vacsora után.
    előzmény:
    deparday (129)
     
  17. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 25. 19:14135.
    Sziasztok!
    Deparday:szerintem se pánikolj azon, hogy nem isszák a gyerkőcök a tejet. A babák sokkal jobban tudják, mire és mennyire van szüksége a szervezetüknek, mint bármilyen könyv, reklám vagy bármelyik felnőtt. Biztos vagyok benne, hogy mindent megkapnak, ami kell nekik, csak épp más formában. Ha ez megnyugtat a 8 éves nagyfiam évente ha 1 liter tejet megiszik összesen, azt is csak kakaónak vagy ha az iskolában adják, akkor már sokat mondok. Sőt a tejtermékeket más formában sem igazán szereti. A tejbegrízt életében nem ette meg, a joghurtot hullámokban eszi, ha épp olyanja van, akkor 1-2 hétig eszik, aztán dobálhatom ki. Hol a krémtúró, hol a túrórudi, hol a Danette van műsoron, de olyan is van, hogy hetekig egyáltalán nem kívánja egyiket sem. Semmi baja nincs tőle, ilyen és kész. Mindig azt és annyit evett, amennyit ő kívánt, ez mindenre vonatkozik, főzelékre, gyümölcsre stb. Soha nem erőltettem, amit nem kért. Makk egészséges és nagyon formás kisfiú.
    Megkínálod őket, de ha nem kérik, ne ess kétségbe.
    Ami a pohár dolgot illeti, karácsonyra vettem a húgom gyerkőcének olyan csőrös poharat, amiből nem folyik ki a folyadék, ha felborul, csak akkor jön belőle az ital, ha szívja a baba. Náluk nagyon bevált, esetleg próbáld meg, kevesebb a bosszúság. Az Avent gyártja, én egy DM boltban vettem.
    előzmény:
    deparday (132)
     
  18. 2004. január 25. 09:47134.
    Szerintem ne foglalkozz a tejnemivással! Ha egyébként a többi tejtermék bejön, akkor biztos, hogy az elég nekik (kalcium és társai), és a gyerekek tényleg azt esznek-isznak, ami nekik kell.
    Nálunk Dorka tejérzékeny, szóval ő nem kaphat, Kriszti pedig szolidaritásból 2 kortynál többet nem hajlandó meginni az oviban sem (se tej, se kakaó). Engem különösebben nem zavar, mert én is utálom a tejet, de minden más tejtermék jöhet. Itt jön a képbe a genetika?:)) Sajt, joghurt, puding, túró megy, tej nem. Ez van.
    Gyümölcsökkel is vannak változó időszakaink: van, hogy hetekig abszolút semmit nem fogadnak el, máskor meg gyümölcsöt esznek gyümölccsel. Tudnak valamit, amit mi nem:)
    Én azt mondom pöttöm koruk óta:evésből nem csinálunk gondot, éhenhalni nem fognak, nem erőltetem.
    Jók legyetek, Vera:)
    előzmény:
    deparday (132)
     
  19. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. január 24. 23:01133.
    :-))) majd fogják!!!
    Nálunk a lányok majd egy kiló mandarint esznek meg uzsira. . . a kereszgyerekeimbe , ha egy darabot bele lehet tömni.
    Szerintem ne aggódj!
    Esetleg a dokitokat kérdezd meg, hátha van valami jó tippje. . :-)))
    előzmény:
    deparday (132)
     
  20. 2004. január 24. 22:49132.
    Doktorbacsi nemtud rola:(
    Talan mondanom kellene; azert nem gondolom kronikus tejelutasitasnak, mert a puding bejon, a tejgriz bejon, a tejrizs bejon nekik. csak folyekony formaban nem, de az a bizonyos kep!!!:(((
    OK nem almodozom, az en gyerekeim nem tejivosak. Mindesetre minden reggel kapnak egy-egy dl kakaot csorospoharban, egyszer csak megjon ra a kedvuk.

    Nekem a lanyom akaratosabb, a fiamnak oriasi szive van, es tiszteletben tartja a tulajdont. Ha apa kivesz egy csatot a hajambol, a fiam sirasig elkeseredik, es mindenaron visszaszerzi, hogy visszatehesse a hajamba. De ez forditva is megvan, ha en szerzek mag valamit apatol, amirol o ugy gondolja az nem engem illet:)
    A lanyom az maga a nagybetus AKARAT. Egy honapja jott ra, hogy ha o azon az idegtepo hangjan hisztizik, amit mindenki elviselhetetlennek talal a csaladban, akkor eleri a celjat. Es ki is hasznalja:) Nem tudok ra haragudni, akkor is gyonyoru, ha hisztizik:)))
    Csak innak a tejet:DDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271963 (131)
     
  21. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. január 24. 22:34131.
    deparday!
    szerintem ne aggódj , ezek az Aprók tudják mi kell nekik.
    Majd egyszer csak megjön a kedvük a tejhez. Doktornénitek mit mond?
    előzmény:
    deparday (129)
     
  22. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. január 24. 22:31130.
    sziasztok. -)
    még az is eszembe jutott, hogy mindig kérdezték, hogy melyik az akaratosabb. Nos, nálunk a lányok mindent maguk beosztanak. . . most már az eszükkel, de kicsinek mindig megvárták a sorukat, soha nem volt türelmetlenkedés.
    nekik az a természetes hogy van még valaki más is , hogy ketten vannak.
    Szóval szerintem nagyon jó ikrekkel és én mindig azt mondom hogy : MINDENKINEK IKREKET :-)))))
    ez a legjobb. -))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. január 24. 22:30129.
    Sziasztok!
    Valamikor nagyon regen voltam itt, meg egyaltalan a neten, ugyanis ket hete annak is orulok, hogy elek. Ket hete harcolunk (Max, Cami, en es apa) egy egyszeru virusos torokgyuszival. Lekopogom - tulvagyunk rajta.
    Visszaolvastalak titeket, es elmondom tapasztalataimat az elvalasztassal kapcsolatban:
    Max es Cami 3 honapig szopiztak, aztan tapszert kaptak, mindig lassan fokozatosan valtottam egy-egy etetest tapszerre - legutoljara az estit. De 4 honapos koruktol kaptak banant, reszelt almat, vagy krumpli alapu zoldsegpepet is 1-2 kanallal. Eloszor fura volt nekik, de szepen lassan mindent megszoktak. Osztom veraneni hozaszolasat, miszerint kanallal etetni oket sokkal egyszerubb, mint uvegbol. Es nem kellenek a hiperszuper szilikonkanalak, sima muanyag bebikanallal kezdtunk, de ha nem volt keznel, a femkiskanalat is problemamentesen elfogadtak. S ha mar itt tartunk, en is kernek segitseget:
    Max es Cami - bar meg csak 18 honaposak - , nem fogadnak mar el semmi uvegbol, kizarolag csak a teat. En viszont - igen onzo modon - , nagyon szeretnem, ha innanak tejet is, de csorospoharbol meg nem nagyon megy, inkabb melle:))) Sot ha megerzik, hogy nem tea van benne, hanem kakao vagy tej, egyszeruen visszaadjak az en kezembe, vagy lerakjak a etkezoasztalra-nem kell. Csak a tea.
    El vagyok keseredve, mert felek, hogy keves tejtermeket vesznek magukhoz, meg igenis van bennem egy kep, a boldogan tejet ivo gyerekekrol, meg a kakaot imado gyerekekrol:( De ha nalunk folyekonyrol van szo, csak tea johet vagy valamilyen szaft. Nem pityizalnak egesz nap, ne higgye senki, de ha inni kell csak ezeket fogadjak el. Mit tegyek?
    Ehhez kerek segitseget, vagy csak megnyugtatast tapasztaltabb ikresmamaktol.
    Koszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. január 23. 23:20128.
    Sziasztok, csak most találtam meg ezt a fórumot, pedig az ikreim már "nagyok"!Fiúk, és 14 hónaposak lesznek febr. 2-án. Örültem volna, ha korábban idetévedek, mert szükségem lett volna jótanácsokra. Na mindegy, néha benézek, ha nem zavarok, hátha mostmár én tudok néha tanáccsal szolgálni másoknak.
    Ja, a fiúk neve:Gábor és Marcell.
    előzmény:
    veranéni (127)
     
  25. 2004. január 23. 22:57127.
    Sziasztok!
    Rég jártam erre, látom, szorgalmasan írtok:)
    A kanalas etetésről jutott eszembe: sokkal könnyebb lesz, mint hiszed. Pontosan úgy ment nálunk, ahogy írtad: ültek a székükben (még amikor nem tudtak ülni, akkor a hordozóban), és felváltva kaptak egy-egy kanál kaját. Nálunk jól működött, folyamatosan járt a kezem, mert amíg egyikük lenyelte, a másiknak adtam. . .
    Szóval jóval egyszerűbb volt, mint egymás után cumisüvegezni.
    Egyébként az ikres anyukák tényleg nagyon találékonyak:) Bízzatok magatokban, mindenre képesek vagytok, olyan dolgokra is, amiket most el sem tudtok képzelni. Bele lehet jönni mindenbe, aztán azon csodálkoztok majd, milyen egyszerűen megy. Szóval hajrá!
    Azért elárulom, a dackorszak sem piskóta. . . szerencsére különböző személyiség a két hölgy, különben a hajam elhagytam volna két hisztérikával. Ők felváltva csinálják, csak hogy folytonos legyen a mizéria:))
    Apukáknak üzenem, hogy segítsenek amennyit csak lehet, mert ugyan megoldja egy ember is, de nem kell, hogy tönkremenjen tőle! Jók legyetek, aludjatok amikor csak lehet! Sziasztok, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (121)
     

Címlap

top