Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pikkelysömör

zseti
Létrehozva: 2004. január 7. 12:59
Sziasztok!
Ha valaki tud valami hatásos gyógymódot szívesen várom a válaszát.
  1. 2004. január 27. 14:0351.
    Nekem húsz éve van, négy éves korom óta. Elég sokat tudok róla, ennyi év alatt nem is csoda. A nyolcvanas évek elején nem ismerték még a betegséget a magyar bőrgyógyászok, s így a kozmetikus végzettségű édesanyám diagnosztizált végül. Szerencsés voltam, mert a nagyszüleim külföldön éltek, és az édesapám is nagyon sokat utazott, mert sportoló volt, folyamatosan hozták nekem a krémeket külföldről (a jó öreg Toten Meer Salz, már nem gyártják). Megjártam a Holt-tengert is, aki megteheti, annak mindenképpen ajánlom, évekre tünetmentessé tehet. Ott derült ki számomra, hogy 12 alfaja van a betegségnek, az egész Ein Bokek erre specializálódott, nem hiszem, hogy bárki többet tudna a betegségről, mint az ottani orvosok.
    A sokak által istenített Dr. Michaels készítmények nekem egyszerűen kiégették a bőröm.
    Ahogyan én élek: minden nyáron tengerpart, télen heti 5-10 perc szolárium, Ahava termékek (főleg a sampon és a Dermud Body Cream). Persze idegeskedősebb időszakban kiújul, ez elkerülhetetlen. Meg kell tanulni együtt élni vele.
    Gyógyszert pedig soha, elég elolvasni a mellékhatásokat és az összetételt, Izraelben is tiltakoznak ellene.
    Ne haragudjatok, ha hosszú voltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. január 17. 00:2350.
    Sziasztok,
    a tomesa. hu-hoz, ha orvos ad igazolást, hogy pikkelysömöröd van, akkor a kezeléseket támogatja TB! Tehát gyakrolatilag nem kerül egy fillérben se, és nagoyn hatásos.
    Még ami nálam bejött (bár sajnos mintavétellel nem tudták igazolni, hogy pikkelysömör, pedig vagy 3-4 bőrgyógyász is azt mondta, ránézésre is) a
    Dr. Michaels készítmények. Én gyógyászati segédeszköz boltban vettem, állítólag gyógyszertárban, Dm-ben is kapható. Nem olcsó, de amennyit mi költöttünk dokikra, és kenőcsökre. . . 2 tégely rendbehozta a bőröm, és van hozzá egy tusfürdő is, ami gyümölcssavat is tartalmaz. Külön a hajas fejbőrre is van vmi kenceficéje.
    Bocs, ha már volt róla szó, csak bekukkantottam, de a végigolvasáshoz már kissé késő van.
    mindenkinek jobbulást:
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112775 (39)
     
  3. Torolt_felhasznalo_158417
    Torolt_felhasznalo_158417
    2004. január 16. 20:1049.
    szeinten az szinten, a többi elirásért is bocs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_158417
    Torolt_felhasznalo_158417
    2004. január 16. 20:0848.
    Szevasztok, én most kapcsolódtam be. Nekem jutott mindkét féléből, a lábamon nagy terület egyben, könyökön, derekamon, fül mögött pöttyök. Nyáron a napozás eltünteti, jóvolt rá a hévizi fürdő. Télen valamelyest szeinten tudom tartani , sós fürdő(a fejemet is beáztatom) itthon a kádban, egy kád vízbe 3 evőkanál ső, de csak jódozatlan tengeri só, nagyobb abc-ban is kapható. Hogy ne száradjon ki, sima gyógyszertári vagy DM-es vazelin, de jó az olíva olaj is- ott sem árt, ahol nincs pötty és nem drága. Az auaztrál kenőcöt nem próbáltam, de mások szerint kár a pénzéer. A tefaolajat próbálta valaki ? - azt is ajánlották. De az biztos, hogy a stressz hozza ki leginkább. Persze mindenkinek egyénileg kell rájönni, hogy neki mi használ
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. január 14. 20:3547.
    Bocs tűzvihar, nem olvastalak el időben, látom már leírtad: )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. január 14. 20:3446.
    Nekem meg azt is mondták hogy a Diprosalic szteroidot is tartalmaz, szerintem hosszú távon az sem jó.
    előzmény:
    sziaagi (31)
     
  7. 2004. január 14. 20:3145.
    Azt tudom hogy nekem a sós víz tette rendbe, de mikor hazajöttünk, elő is jött 2 hét múlva szépen. Nekem csak a fülem mögött és a szemöldökömön egy kicsit jön ki. Ez is a pikkelysömörre jellemző?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648640 (30)
     
  8. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. január 14. 08:4844.
    Kb. ennyi az én "kifutási időm" visszafelé számolva. Ugyhogy: nyomás, ne hagyjuk magunkat!
    előzmény:
    zseti (43)
     
  9. 2004. január 14. 08:4543.
    Nagyon aranyos vagy, köszönöm a tanácsot. Mindenképpen kipróbálom. Annyira szeretnék már megszabadulni tőle, illetve végre felszabadultan élni. (Már 3 éves korom óta szenvedek tőle most 28 vagyok)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392281 (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. január 14. 08:1342.
    Van benne. mellékhatást szinte még a babahintőporra is írnak. Hidd el, én mindent! kipróbáltam, szerintem vedd meg ezt kicsi kiszerelésben, ne a 18ezer Ft-osat, hanem a nemtom pontosan hány ezrest. 2 hét után hat (állitólag), max. bőrpirosodás. Na de a diprosalic - ami elég drasztikus kenőcs - és hatóanyagát nézve bőven gyógyszernek minősül - az is okozott, de mennyire! gyulladást. Egyedül az Elocom krém (ami szintén tartalmaz nemkívánatos szteroidot) nem okozott pirosodást. De abból egy 3 hetes kúrához nekem legalább 30 tubus kellene. És az ártalmas. És és és.
    Szóval próbáld ki, ugorjunk neki. Én szombaton kezdem. (a fogyókúrát hétfőn, vagy 1-jén, tudod, ahogy mondják. azt is elkezdem). . . Az egészségünk forog kockán! Ne habozz, ha anyagilag meg tudod venni. A férjem már mindent rámköltene, csak h asználjon. Addig csináld, mig az izületeid vagy a körmöd nem támadja meg. (Olvass bele egy lexikonba: psoriasis cimszó alatt. Sokmindent megtudhatsz. És akkor jön a szteroid injekció, ha már jön az izületi gyull. netán az ujjaidra! - Remélem sikerült nem megilyeszteni, hanem az idősebb jogán (nyilván) felhívni a figyelmed. -
    előzmény:
    zseti (41)
     
  11. 2004. január 14. 07:5541.
    Volt a kenőcshöz magyar nyelvű tájékoztató, illetve leírták benne milyen mellékhatásai lehetnek? Én is erősen gondolkodom rajta, hogy megvegyem ezeket a készítményeket, de már annyira félek a mellékhatásoktól. Persze, ha az árát nézzük nem szabadna komoly mellékhatásokat okoznia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392281 (32)
     
  12. 2004. január 12. 23:2540.
    Kedves Mindenki!

    De jo, hogy Ratok talaltam! :)) En ugyan nem vagyok erintett, de egy baratnom igen. Nem kremek erdekelnenek, hanem a "belso" kezeles. kb 10 eve volt egy baratnom, akinek szinten pszoriazisza volt, o a Maria Treben konyvben leirt gyogyteat itta, plusz dietazott mellette nagyon szigoruan, es evekig tunetmentes volt. Ha valaki ismeros a temaban es meg tudna velem osztani a tea receptjet, plusz a dieta szabalyait nagyon sokat segitene egy sorstarsanak. Koszonettel, Nameret.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_112775
    Torolt_felhasznalo_112775
    2004. január 12. 16:4939.
    Sziasztok!
    Az én családom is kapot a psorisisból rendesen.
    Nagyon sokat segít az, ha az ember próbál kiegyensúlyozottabb életmódot élni, mert a stressz valóban nem tesz jót.
    Édesapámnak elég erős ez a betegsége, és neki évtizedekis semmi nem vált be, a Holt tengerhez meg nem tudsz havonta menni. És aztán végül talált egy profi helyet, ami talán magyarországon is egyedinek számít.
    Aki nem sajnálja a pénzt, az menjen el oda. Budapesten van a hely, és a neve Tomesa. Ez egy erre specializálódott hely, ahol úgy kezelik a bőrt, mintha valóban a tengernél lennél. . . Kádakban sós víz, és ezzel egyidőben napozógépek együttes hatása érvényesül.
    Szerintem érdemes, mert nagyon sokat használ!! Láttam az eredményt. Persze nem olcsó dolog, egy-egy kezelés, asszem tavaly 5-6000 volt egy alkalom, de aki megteheti, menjen el szerintem.
    www. tomesa. hu internetoldalon rengeteg info van!!!
    Remélem segíthettem
    előzmény:
    Norina2004 (38)
     
  14. 2004. január 12. 15:5138.
    Szia! Én is sorstárs vagyok, ugyanúgy könyök, boka, de nálam újabban már a kezemen és a fejbőrömön is megjelent ez a bosszantó betegség.
    Én ezerféle krémet kipróbáltam, de hosszútávon már egyik sem segít. Most már legfeljebb egy kis javulást tudok elérni, teljesen eltüntetni már nem sikerül a sebeket. Az orvosok csak annyit mondtak, hogy zsíros krémmel kenjem őket, mindegy milyennel, megygyógyulni nem fogok, de legalább szinten tartom. Nem sikerült. . .
    Nekem a stresszmentes, 2 hétnél több pihenés, napfény tesz jót. Az ajánlott tengertől csak rosszabb lett.

    Egyet nem próbáltam még, de sokat hallottam róla a Bioptron lámpa+kezelés. Mit szólsz hozzá?
    előzmény:
    sziaagi (31)
     
  15. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. január 12. 13:3537.
    A stressz kihozza, öröklődő, hajlam, stb. A lelkiállapot is lehet negativ stresszhelyzet. percek alatt halmozott problémákat okoz.
    Diprosalicot ne használj, az még gyulladást is okozhat. -
    előzmény:
    sziaagi (31)
     
  16. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. január 12. 12:5336.
    Díjtalan tanácsadásról nem hallottam az utóbbi időben. De: ma kifaggatom a gyógyszerészt/nőt, mert ilyen nincs, hogyan kezdjek hozzá.
    Sampon: egyet vettem, azon angolul volt csak írva (mert: a dobozán volt, azt meg nem kaptam hozzá) és szó szerint: naponta kell a hajas fejbőrt mosni, (totál kátrányillata van, és elég sűrű az állaga) továbbá a testen is rajta kell hagyni. . . nade: a krém felkenése után, előtte, közbe, netán ebédidőben?
    Ennyiért? - )))
    előzmény:
    ppp (33)
     
  17. 2004. január 12. 11:0635.
    Üdvözlet mindenkinek!
    Én kb. 15 éve szenvedek a pikkelysömörrel, nekem a fejbőrömön van.
    Ez engem annyira most már nem zavar, vagyis hát van amikor zavar, van amikor nem. Régebben jobban.
    Kénes-kátrányos sampont használok rá, kb. zéró eredménnyel.
    Ez a dr. michael cucc tényleg jó???
    ppp! A rendelésed elérhetősége engem is érdekelne, mert még az is lehet, hogy ez nem pikkelysömör, bár azt mondta rá anno egy orvos (bőrgyógyász).
    előzmény:
    ppp (33)
     
  18. 2004. január 12. 10:4834.
    jó hogy hozzászoltál. Sokan szorulnak itt segitségre.
    Priviben megirnád a rendelő cimét, telszám?
    Engem érdekelne:-))
    előzmény:
    ppp (33)
     
  19. ppp
    ppp
    2004. január 12. 10:2933.
    Nincs még sok tapasztalat a Michaels termékcsaláddal, de eddig úgy tűnik, hogy az első "természetes" készítmény, amely valóban működik (ellentétben az eddigi csodaszerekkel) és hatása megközelíti a steroid kenőcsök eredményességét. Hátránya az árán kívül az, hogy elég sokan előbb-utóbb allergiásak lesznek valamely összetevőjére. Ha valakinek gondjai vannak a használatával kapcsolatban, keressen meg (Bőrgyógyász vagyok, Budapesten rendelek - Ez ugyan magánrendelés, de akik itt megkeresnek a közeljövőben, díjtalanul vállalom a tanácsadást).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392281 (32)
     
  20. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. január 12. 10:0832.
    Most vettem a dr. Michael-féle krém-kenőcsöt, kivülre krém van irva, belül a papiron kenőcs. Azt sem tudom, hol kezdjem, meddig maradjon rajtam, totál káosz.
    Ha vki tudja pontosan: (a nagy adagot vettem, potom 18. 770, -Ft-ért, és még a sampon meg vmi lemosó is kell, az nem volt, ma lesz) a sorrendet sem tudom, melyik jön melyik után.
    Ja: gyógyszerészek: tisztelet a kivételnek, de nem tudom az hol van: nem találtam olyan gy. szerészt, aki normálisan elmondta volna. Pedig a felfogásom átlagos. ))
    előzmény:
    sziaagi (31)
     
  21. 2004. január 12. 09:4231.
    Szia! Én is sorstárs vagyok, nekem könyök, térd boka vonatkozásában van pikkelysömöröm. A Diprosalic krémet és is kipróbáltam, nem használt semmit sem, viszont hamar abbahagytam, mert az egyik alkotóeleme a szalicil és én allergiás vagyok rá. Valóban függ a lelkiállapottól, ha nagyon jól érzem magam, jó a kedvem, akkor szinte alig látszik, viszont ha beteg vagyok, akár csak egy kis nátha is, akkor nagyon látszik.
    előzmény:
    Nica21 (29)
     
  22. 2004. január 12. 08:3630.
    nekem a rokonom használt ilyet, de hát ez is olyan, mint a többi.
    Neki legjobban a fényterápia vált be, csak az meg anyagilag/időügyileg nem müködik.
    Havi vagy 25 ezer és hát el kell járni rá. :-(((
    előzmény:
    Nica21 (29)
     
  23. 2004. január 11. 22:5429.
    Én a diprosalic nevezetű szerről hallottam, hogy jó. Nem tudom ismeri-e valaki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. január 7. 23:2528.
    Sziasztok. Most kapcsolódtam csak be. Én 18 éves koromtól 21 éven át voltam pikkelysömörös. Nagyon sok gyógymódot kipróbáltak rajtam különböző klinikákon. Nagy lelki teher ez egy nőnek (hosszú bő ruhák, soha strand, rettenetes fájdalom és bevérzések). Tavaj vettem én is dr Michael's-t mind a három komponenst. Ma már tünetmentes vagyok, boldog felszabadult és szépnek érzem magam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (11)
     
  25. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. január 7. 21:2127.
    Anyukámnak ugyanigy volt! Könyök láb, kéz és fejbőr elszóródva. Az 5-ös hozzászolásban leirt kencét használja már egy éve kb. és szépen rendbejött!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287528 (23)
     

Címlap

top