Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pikkelysömör

zseti
Létrehozva: 2004. január 7. 12:59
Sziasztok!
Ha valaki tud valami hatásos gyógymódot szívesen várom a válaszát.
  1. Torolt_felhasznalo_503171
    Torolt_felhasznalo_503171
    2004. március 10. 19:1376.
    Szia!
    Örülök, hogy használt, én is már lassan három hete iszogatom ezt a teát, de nem mondom, ma reggel már hányingerem volt tőle. . . :(de azért ki lehet bírni, főleg ha látjuk az eredményét!Te zölddióhéjat honnan szereztél bele?Mert azt nem lehet kapni. . így az enyémből ki is maradt. . és még az lenne a kérdésem, hogy a diétát mellette mennyire tartod be?Eszel pl friss gyümölcsöt?
    előzmény:
    navyblueh (71)
     
  2. Torolt_felhasznalo_650309
    Torolt_felhasznalo_650309
    2004. március 10. 14:3775.
    Szia Arbitrázs,

    egy immunológiai vérvizsgálaton voltam az ORFI-ban 1 hete, az eredmény jövő hétre lesz meg. Akkora talán tudok valamit mondani, vagyis a főorvos asszony.
    Milyen fényterápiára jársz?

    Szia:
    S.
    előzmény:
    arbitrázs (74)
     
  3. Torolt_felhasznalo_374093
    Torolt_felhasznalo_374093
    2004. március 9. 18:2974.
    Kedves Sheepy

    én szintén hasonló tünetektől szenvedek, ráadásul elég távol Bp-től
    Sajnos az én orvosom még nem ajánlott a fényterápián kívül semmit a hajasfejbőrre, tehát nincs megoldva a dolog.
    Kíváncsi lennék az izületi vizsgálataid eredményére, meg tudják állapítani milyen eredetű?
    Ha van valami hasznos tanácsod szívesen vennék
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650309 (73)
     
  4. Torolt_felhasznalo_650309
    Torolt_felhasznalo_650309
    2004. március 9. 16:0973.
    Még valami:

    1 éve van sokizületi gyulladásom, most folyik a kivizsgálásom az ORFI-ban, vajon a ps. mellékhatása -e. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_650309
    Torolt_felhasznalo_650309
    2004. március 9. 16:0672.
    Sziasztok,

    én 3 éve szenvedek a psoriasis-tól. . . . nekem 5 bőrgyógyászomba és 2 természetgyógyászomba került, mire egyáltalán rájöttek miről is van szó. (Ugyanis nekem fejbőr viszektéssel kezdődött és azt hitték tetves vagyok. . . és ezzel is kezeltek úgy, hogy nem találtak sem tetvet, sem petét a hajamon. . . ) Végül én magam kezdtem el a neten keresgélni és akadtam rá erre a betegségre és a Magyar Psoriasis Alapítványra. Berecz doktornőről már láttam, hogy írtatok, valami tündér aranyosdoktornő! Náluk veszem meg a Dr. Michaels termékeket, és így fele annyiba kerül, mint a patikában. Sajnos nekem a fejbőrőm 100%-an beteg, arra még nem használt eddig semmi, de a testem jelentősen javult a Michaels-féle termékektől. Azt mondják, Ausztráliában e mellé a vércsoport diétát kell alkalmazni, és akkor valóban szép eredményeket lehet elérni. Nekem nem vált be. . . én ORH+ vagyok, ez a húsevő vércsoport, én meg vega vagyok. . . :))))
    Ellenben most fedeztem fel az Ómega3 zsírsavakat tartalmazó kapszulát és komolyan mondom tök jó. A kisebb pikkelyek a lábamon, hasamon, karomon sokkal szebbek lettek és kezdenek elhalványulni! Szedem még a Ligetszépe-olaj kapszulát, ami enyhíti a viszketést.
    Ti próbáltátok már az Ómega3-at? Mivel mossátok a hajat? Nekem arra semmi nem vált be eddig. . .
    Sziasztok:
    S.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. március 9. 14:1171.
    Kiprobaltam en is a gyogynoveny kevereket, ket es fel hete iszom, es latvanyos a javulas.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503171 (57)
     
  7. 2004. március 9. 13:1770.
    Szia! Sokan dícsérik ezeket a Dr. Michaels készítményeket. . . lehet hogy érdemes lenne kipróbálnom. Ezt is folyamatosan kell használni, hogy tünetmentesek legyünk? És pontosan mit használ a párod? krémet, kenőcsöt vagy egyéb terméket?
    előzmény:
    nyunysa (65)
     
  8. 2004. március 9. 12:2569.
    Agnes SCOTT Bécs;
    Orvostan halgató, aki a charantea-val teljesen természetes úton
    tudja a Neurodermitis betegségét kordában tartani.
    Agnes SCOTT irja nekünk:
    ? Egy ismerösömtöl kaptam egy csomag charantea-t kipróbálásra, mivel tudta hogy nekem ez a kellemetlen börbetegségem van.
    A charantea fogyasztásával két kiváló tapasztalatot szereztem: egy sokkal jobb emésztést és a bör kiütéseim jelentösen visszfejlödtek.
    Nagyon örülök hogy a charantea-val ismét egy új életet kaptam.

    előzmény:
    nyunysa (66)
     
  9. 2004. március 4. 19:3468.
    Drukkolok neked. Ha elkezded a kipróbálást, először csak kis felületen, pl. csak az egyik alkarodon, vagy csak egy plakkot kezelj két-három napig. Ha nem gyullad be a bőröd akkor lehet nagy felületen is használni. Mi naponta csak egyszer, este használtuk, mert elég időigényes, de így is működött. Sok sikert!
    előzmény:
    zseti (67)
     
  10. 2004. március 4. 06:4667.
    Szia!
    Azt írtad elvékonyította a szteroidos készítmény a párod bőrét. A Dr. Michaels készítmény javított valamennyit ezen? Nálam is ez történt sajnos, ami még nagyobb lelki terhet jelent számomra. Nem elég a sömör, még a bőröm is tönkrement. Én most készülük ezt a készítmény kipróbálni, remélem segíteni fog.
    előzmény:
    nyunysa (66)
     
  11. 2004. március 3. 20:5266.

    Sziasztok!
    Nálunk a párom és az anyukám érintett. Mi nagyon sok információt kaptunk a Psoriasis Alapítványtól. Van egy honlapjuk is www. psoriasis. hu a címe. Itt találtok a Dr Michaels készítményekről is egy csomó mindent. Nálunk beváltak, a férjem 22 év után tünetmentes lett tőlük.
    előzmény:
    nyunysa (65)
     
  12. 2004. március 3. 20:4065.
    Az Elocom szteroidot tartalmaz, ezért, ha nagy mennyiségben használod, elvékonyíthatja a bőrt, még hajszálerek is megpattanhatnak tőle. A páromnál is ez történt (20 kentük rá az Elocomot, Dermovatet, Diprosalicot) a Dr. Michaels sokat javított ezen is. (szerencsére ő nem allergiás egyetlen összetevőjére sem.
    előzmény:
    Lechaton (52)
     
  13. Torolt_felhasznalo_769496
    Torolt_felhasznalo_769496
    2004. február 27. 19:4764.
    Van egyáltalán olyan lehetőség, hogy pl. életmódváltoztatással minél későbbre halasztani a többi ártalmat ?
    előzmény:
    drgajdos (61)
     
  14. 2004. február 25. 19:2863.
    Egyelőre az alternatív gyógyászat is inkább fordulni tud a szervezet egésze felé, megelőzni az ízületi gyulladást nem.
    előzmény:
    Lechaton (62)
     
  15. 2004. február 25. 17:1462.
    Hello, ez egy picit elkeserítő. . És lehet vmit tenni az ellen, hogy az izületeket is megtámadja? Igen, nálam ez a probléma fennál, hogy a bőröm elvékonyodik. .
    előzmény:
    drgajdos (61)
     
  16. 2004. február 21. 22:0161.
    Hello.
    A pikkelysömör ronda dolog, mert kezdetben elsősorban "csak" a látvány a zavaró, de mivel bizonyos immunológiai ill. belszervi működési zavar áll a hátterében nagyon gyakran és minél régebbi az izületeket is megtámadja. Ezért szerintem semmiképpen nem elég csak a felszín felől különböző krémekkel kezelni. Arról nem is beszélve, hogy a krémek általában szteroid hormonokat tartalmaznak, ezért vékonyítják úgy el a bőrt.
    Sajnos manapság ilyen megközelítéssel még csak az alternatív gyógyászat fordul e betegség felé. Az is gond, hogy a fennállás idejétől függően hosszú kezelés szükséges.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. február 20. 13:4360.
    Jo, hogy utana neztel, en csak az infot kaptam, ezert tettem fel a kerdest itt.
    Most mar minden vilagos.
    előzmény:
    ppp (59)
     
  18. ppp
    ppp
    2004. február 19. 22:3359.
    a www. saxmed hivatozik az FDA (amerikai gyógyszerhatóság) engedélyére, ami finoman szólva félrevezető, ugyanis ha rákeresünk erre az engedélyre, a következőt kapjuk: http://www. fda. gov/foi/warning_letters/m2337n. pdf Érdemes elolvasni, ha valaki nem szereti a nehéz angol jogi nyelvet: a lényeg, hogy EZ EGY FIGYELMEZTETŐ LEVÉL. Most nem akarok belemenni abba, hogy milyen butaságok szerepelnek a magyar oldalon (mint például az, hogy bőr felszíne alatt a "toxinokat lebontja"). Aki odafigyelt középiskolában kémia órán, annak talán nem kell elmondani, miért butaság ez.
    előzmény:
    navyblueh (58)
     
  19. 2004. február 19. 22:1858.
    Valaki talalkozott mar az Itch Stopperrel? Nyilvan fajtatol fuggoen hat, de kivancsi volnek tapasztalatokra.
    www. saxmed. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_503171
    Torolt_felhasznalo_503171
    2004. február 15. 15:1557.
    Szia!Én még új vagyok, de a teát most próbáltam ki egy hete és nekem bevált, vagyis kezd jobb lenni a bőrömnek!
    A teakeverék receptje:
    10gr tölgyfakéreg, 30 gr vérehulló fecskefű, 30 gr fűzfakéreg, 50 gr csalán, 40 gr réti legyezőfű, 30 gr veronika, 20 gr füstike, 30 gr körömvirág, 20 gr zölddióhéj, 20 gr cickafark. Ezeket jól összekeverni, egy csészéhez egy púpozott evőkanállal kell tenni, és naponta 1, 5-2 litert kell elfogyasztani! A diéta pedig:nem szabad enni:füstölt húsokat, disznóhúst, az ezekből készült levest sem, ecet must, bor, citrom, narancs, grapefruit, bogyók, ezeknek a levei, fekete ribizlit se. Tehát ezeket mind kerülni, és még szintén nem szabad:konzervhalak-és húsok, füstölt halak, hüvelyesek(bab, borsó, lencse) és alkoholt is kerülni kell.
    Lehet enni, innni:tejtermékek, friss vagy fagyasztott halat, könnyű húsokat(vad-, borjú-, csirke-főtt marhahúst) könnyű főzeléket, friss gyümölcsöt pedig almakompóttal helyettesíteni.
    remélem tudtam segíteni!
    előzmény:
    Nameret (40)
     
  21. Torolt_felhasznalo_915885
    Torolt_felhasznalo_915885
    2004. január 28. 15:1056.
    Sziasztok! Az én apukámnak is a Dr. Michael-féle kenőcs tüntette el. Anyukám soliban dolgozuk és több ismerőse is van, aki csak azért jön mert nagyon jó a pikkelysömörre.
    előzmény:
    zseti (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_112775
    Torolt_felhasznalo_112775
    2004. január 28. 14:5555.
    Ne pánikolj. . . hozzá kell szokni, hogy van.
    A stressz egyébként előhozza. Leginkább az. Ha nyugodt próbálsz lenni, és úgy élni, akkor enyhül.
    előzmény:
    Lechaton (54)
     
  23. 2004. január 28. 08:4254.
    Igen, járok néha szoliba, meg nyáron napozni+folyamatosan kenem, így nem jön elő. De olyan még nem volt, hogy évekig, hónapokig tünetmentes lettem volna valamilyen kezelés folytán. Ha nem kenegetem, rögtön megint előjön. . Használtam már Holt tengeri fürdősót, sima fürdősót, különböző természetes dolgokat, bár még mindent nem próbáltam ki, elég sok ötletet találtam itt a fórumon is. Szerencsére nekem eddig "csak" a csípőmön jött elő, ez nem annyira feltűnő hely, de ha meglátok bárhol máshol valami gyanúsat -bármilyen kis pötty vagy folt- rögtön pánikolok. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112775 (53)
     
  24. Torolt_felhasznalo_112775
    Torolt_felhasznalo_112775
    2004. január 27. 19:3753.
    Igen, az elején nem szivesen veszik észre az orvosok, mert nem biztos, hogy az, és akkor meg nem jó, ha agyonkenjük krémekkel. . . nekem ilyen köztes állapot van, de tudom, hogy az, mert a családban van. . .
    Én is használtam azt az Elocomot, és egy ideig jó volt, de sűrű és erős, valóban. Én most egy Locoid nevezetű krémet kaptam. Régen használtam az oldatot a fejbőrömre (régen nekem ott jött ki, egyébként tök változü, nekem mindig máshol tűnik fel, és csak akkor, ha stresszelek tartósan, vagy beteg vagyok. Pl most a szemem körül, . . elég gáz ez igy)
    Menj néha el szoliba, az jót tesz, de csak mértékkel. Nyáron meg menj napra, de nehogy leégjen, mert akkor rosszabb lesz, mint volt, és veszélyes is. .
    előzmény:
    Lechaton (52)
     
  25. 2004. január 27. 18:2952.
    Sziasztok! Nálam kb. 8 éve jelentkezett ez a betegség, és olyan 2 évbe telt, mire rájöttek, hogy mi is ez. Rengeteg krémet, kenőcsöt kaptam már rá, nálam az a lényeg, hogy folyamatosan kenjem, ha egy hétig nem kenem, rögtön előjön. Amit most használok, az az Elocom krém hígitott változata, ugyanis amíg a rendes, hígítatlan változatot használtam, folyamatosan elvékonyodott a bőr azon a részen. Más találkozott már ezzel a problémával? A bőröm azon részen (nálam a bal csípő részen jött elő a pikkelysömör) nagyon vékony lett, szinte áttetsző, az erek teljesen kilátszanak. Szóval ezért mondta a bőrgyógyász, hogy inkább így hígítva használjam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top