Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Repülés gyerekkel

brecky
Létrehozva: 2009. január 13. 06:43

Sziasztok,

 

tanácsokat szeretnék kérni! Február elején 11 órás repülőút elé nézünk a 3,5 éves lányommal, magától a repüléstől nem tartok (nagyon sokszor tettem már meg ezt a "távot"), de a Lánykámnak ez lesz az első alkalom... Viszek társasjátékot, laptopot dvd-kkel, mesekönyvet, ceruzát, papírt és az étkezések is jók az időtöltés szempontjából, de olvastam valami érdekeset és kiváncsi vagyok, más hogy látja a dolgot.

Egy amerikai barátnőm átküldött egy linket egy Benadryl nevű termékről:

http://www.benadryl.com/#/Childrens_Products/ , ez az USA-n kívül Dimedrol néven is ismert, állítólag enyhe altató hatású, nem "brutális" és segít átvészelni az unalmas órákat.

Én csak a Dedalon-t ismerem, ami mondjuk nem erre van konkrétan, hanem hányás csillapításra, de bódító hatású is.

Ti beadnátok/ beadtatok esetleg ilyesmit valaha? Én szedtem a dedalont gyerekként, mert mindig rókáztam a kocsiban és hasznosnak találtam. Létezik Mo.-on ilyen altató szerűség, amit alkalmanként beadva semmi bajt nem okozunk?

 

Határozottan szenvet érzek a dologgal kapcsolatban, csak még nem tudom, hogy rokon-e vagy ellen :-)! De azt tudnotok kell, hogy felelősségteljes anya vagyok és ha be is adnék a lányomnak valamit, azt nem magam, vagy az utastársaim miatt tenném, hanem azért, hogy Ő ne szenvedjen az unalomtól, jetlag-től.

 

Várom az építő hozzászólásokat, tapasztalatokat!

 

KÖSZI!

  1. Torolt_felhasznalo_378816
    Torolt_felhasznalo_378816
    2009. március 4. 14:5532.

    Sziasztok!

    Szakdolgozatomhoz szeretnék egy kis segítséget kérni.  A gyermekek és a repülés kapcsolatáról írok! Mindenfajta tapasztalat, vélemény nagyon sokat segítene nekem. Írhattok tapasztalataitokról, milyen volt a repülés a gyermeketekkel. Milyen volt a személyzet hozzááállása, biztosítottak-e számotokra könnyebbséget az utazás során, milyen játék lehetőségeket biztosítottak, hogy ne unatkozzon a gyermeketek a repülés során...stb.

    Illetve lenne egy olyan kérdésem is, hogy tudtok-e arról, hogy gyermeketek álmodott már repülésről, álmában repült-e már, és szerintetek mit jelenthet?

    Nagyon sokat segítenétek nekem,ha hozzászólnátok, mégis mit gondoltok a témáról!


    Nagyon köszönöm Mindenkinek aki szán erre egy kis időt!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. január 13. 23:1031.
    Ja a laptophoz vigyel fulhallgatot amit be tudsz dugni, hogy ne zavarja a tobbi utast. 
    előzmény:
    zsuzsi1975 (30)
    2009-01-13  23:08
  3. 2009. január 13. 23:0830.

    Az unalom es a jetlag-re nem a benadril a megoldas. Mindketto megoldasara eleg otletet kaptal mar. A benadriltol bealudhat es azert ajanljak. De van olyan amikor pont az ellenkezo reakciot valtja ki, tehat meg jobban felporog tole a gyerek.   

    Benadrilt ezert ne vegyel. Ha van dedalonod akkor csak vegszukseg esetere!! tedd be. A kupot a wcben be tudod adni, de csak akkor ha muszaj. 

    En homeos dolgokat vittem magammal az utra es azt hasznaltuk.

     

    A sok jatek amit felsoroltal es amit a tobbiek is felsoroltak jo otlet. Tulzasba azert ne vidd.

    Amit meg en pakolni szoktam: ragcsalni valok ropi stb, esetleg 1-2 banan vagy egy alma osszevagra, kis szendvics, es becsekkolas utan belul vegyel egy uveg vizet azt mar felengedik a gepre.  

    Ha az usaba jottok akkor ezek nagy reszet ugyis ki kell dobni a leszallas elott.

     

    Egy valtas ruha mindenkepp esetleg fogkefe, mini tubus fogkrem, es hajkefe.

     

    A laptopot ha viszed azt be kell kapcsolni valoszinuleg a biztonsagi ellenorzesnel. Az is fontos hogy az akku mennyi idejig birja a dvd miatt. Tovabba nem tudom melyik legitarsagsaggal mentek de ott is lesz film vetites. Legutobba  lufthansaval mentunk es vagy 20 csatornabol tudtunk valasztani. Ket gyerekfilmet vegigneztek es mar az ut nagy resze el is ment.

    Igy a laptopra semmi szukseg.

     

    Esetleg egy kedvenc kistakarot tegyel be.  

     

    A legitarsasagtol elore kerjel gyerekmenut. Tesznek nekik edesseget csokit neha. Telefonon vagy a neten el tudod intezni.

     

     

    Ami nalunk legutobb nagy siker volt. Vittem egy teljesen muanyag gyerekollot. Aminek a vago resze is muanyag, kulonben elveszik. Azzal vagott ki az ut nagy reszen az akkor majdnem ot eves fiam. A kivagott megtartando dolgokat az egyik hanyos zacskoba tettem mig a szemetet egy masik hanyos zacskoba tettem. A katalogust meg a magazint vagtuk ki ami az ulesbe volt beteve.  

     

    Remelem jo utatok lesz. Egyebkent hova mentek? 

    előzmény:
    brecky (1)
    2009-01-13  06:43
  4. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. január 13. 17:5829.

    Igen, en is kaptam mar ilyen megjegyzest mikor lattak, hogy cipelem a gyereket, a pelenkazotaskat az en kezitaskamat es az esernyobabakocsit es kozben rohanok, hogy elerjuk a gepet:) Folyt rolam a viz ezerrel, mikor felertunk a gepre oltozhettem at, mert olyan szinten izzadt voltam.

     

    Ja, Brecki, valtoruhat mindenkeppen csomagoljal. En meg most is minimum ket valtast pakolok  a gyereknek a biztonsag kedveert. Es magamnak is szoktam meg extra folsot eltenni, ha netan ram is ramont valamit vagy netan lehany, mert mar igy is jartam vele.

    előzmény:
    PirosAlma (28)
    2009-01-13  17:41
  5. 2009. január 13. 17:4128.
    A kis piszok! :))))( mamrint a kislanyod, hogy masnal lehallgatott, no de megsem adhattad korbe a gepen mindenki kezebe egy fel orara) Nekem egyszer egy pasi aki melletunk ult (ket lanyommal utztam 3 es 1,5 evesek voltak akkor) azt mondta, hogy hos vagyok. :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (23)
    2009-01-13  14:01
  6. 2009. január 13. 17:3827.
    Persze elhiszem! :) Es nem is azert irtem amit irtam..... :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_656727 (20)
    2009-01-13  12:25

Címlap

top