Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogorvos,fogászat,fogfájás

bogyóka999
Létrehozva: 2009. május 9. 20:51

Sziasztok!!

 

Ezt a topicot azért indítom,mert munkám során nagyon sok félős beteggel találkozom,akik rettegnek a fogorvosoktól. Szeretném eloszlatni ezt a fajta félelmet, akár egy ingyenes nyugodt körülmények között elvégzett szűrővizsgálattal (éves vizsgálat, kötelező terhességi, gyerekek megismertetése a fogdokival:), és felvilágosítással.

 Egy fiatal doktor néni vagyok, aki nagyon szívesen válaszol bármilyen fogászattal kapcsolatos kérdésekre.

Kérdezzetek bátran! 

Szép napot: fog doki

  1. 2018. július 6. 15:52909.

    Kedves Doktornő !


    Kérdésem arra irányul, hogy lehetséges-e korábban beültetett implantátumot kivenni és újra beültetni ?                                                Két implantátumot úgy ültettek be,  hogy utóbb a rá helyezett hidat nem lehetett becsavarozni  (mert az orvos elmondása szerint "esztétikailag előnytelen"  lett  volna), ezért a hidat ragasztani kellett,  viszont így ha bármilyen probléma adódik,  akkor a azt már csak roncsolással lehet levenni.


    Válaszát előre is köszönöm


    dr. Botka János György

  2. 2016. december 11. 16:21908.

    Kedves Fogdoki!


    Szeretném megkérdezni, hogy mi okozhat vándorló fájdalmat? 


    Fenti 1-es fogam gyökértömött, kb. egy éve zsiborogni kezdett, akkor a fogorvosom kipucolta és vegigtömte (többszörösen gyógyszertömésekkel is). Sajnos sokszor most is zsiborog még, pl. tornán fordított testhelyzetben, de már meleg levesre nem.  Most ugyanezen oldalon alul fáj valami, de nem tudom megmondani, hogy melyik, (4, 5, 6) összevissza sugároz. Az erre a pár fogra készült röntgen nem mutat semmit. Vártam, hogy lokalizálódik, és a 6-os volt, de tömést kiszedve, visszatéve nem oldódott meg semmi. Ha lefekszem, sosem fáj, mindig csak nappal. A fájdalomcsillapító gyógyszer nem sokat segít. Van néha hogy elmúlik magától, van hogy egy napig nem fáj. Nem ráharapasra, hidegre, melegre aktivizálodik a fajas.  Most már megint zsiborog a fenti két egyes fogam és sokszor az azonos oldalon lévő fenti fogak is. Van-e ötleted, mi okozza ezeket a vándorló zsiborgásokatt, illetve tényleg ki kell várnom amíg lokalizálódik egy fogra a fájdalom? Panoráma röntgen 8 éve készült, a dokim szerint felesleges, mert most csinált kisrontgent, és az a lényeg szerinte.


     


    Köszönöm.


    Mari

    előzmény:
    bogyóka999 (907)
    2014-08-13  19:50
  3. 2014. augusztus 13. 19:50907.
    Kedves Zsuzsi!


    A fogkő eltávolításra használt eszközök nem okoznak sérülést a fogakon. Ha fognyaki kopásod van, az nem ettől alakult ki.
    Én a szájöblítőket egyénre szabottan szoktam ajánlani. Leggyakrabban Corsodylt, Listerint... attól függően, milyen problémával állunk szemben.
    Üdv.
    előzmény:
    bracsa50 (906)
    2014-08-02  08:56
  4. 2014. augusztus 2. 08:56906.

    Kedves Fogdoki!

    Azt szeretném tudni,hogy fognyaki kopást okozhat e a fogkőeltávolítás,mert nekem nagyon erősen távolították el a fogkövemet,valamivel az orvosom megszúrhatott egy részt,azt sokáig ecsetelte nekem  egy másik fogdoki,akkor ugy nézett ki elmúlt,most meg kiderült,hogy fognyaki kopásom lett ott,ezt röntgenen vették észre.
    Másik kérdésem pedig,annyi jót lehet hallani arról,hogy milyen jó az arany kolloid a fogaknak,mi az ami ebből igaz lehet,tényleg gyógyító hatású? Milyen szájvizet ajánlana nekem?

    üdvözlettel: Zsuzsi



    előzmény:
    bogyóka999 (1)
    2009-05-09  20:51
  5. 2012. november 22. 20:25905.

    Mindeképp kérd ki a kezelőorvosod véleményét. Én úgy tudom, h bizonyos idő eltetével lehet beavatkozást végezni, de ez gyógyszer függő, h mennyi idő!

    előzmény:
    Amon (904)
    2012-11-22  19:46
  6. 2012. november 22. 19:46904.

    Köszönöm szépen a gyors választ! Gondolom az implantátum-behelyezés az a nagyobb roncsolással járó beavatkozások közé tartozik. (Csontritkulás és idős kor esetén feltételezem, hogy csontpótlással kellene végezni az implantátum-behelyezést.)

    Van esetleg valakinek konkrét tapasztalata? Valaki szed ilyen gyógyszert és tettek be neki implantátumot? 

    előzmény:
    bogyóka999 (903)
    2012-11-22  11:12
  7. 2012. november 22. 11:12903.

    Kedves Amon!

    Igen vannak ilyen gyógyszerek, általában az infúziós kezeléseknél van ez a kitétel, de elképzelhető azoknál is,a miket szedsz!

    Mindeképp kell vinni a kezelőorvostól egy engedélyt (írásos) a fogorvosnak, h lehet szájsebészeti beavatkozást végezni. Amennyiben még a gyógyszer hatása fennáll, és elkerülhetetlen a beavatkozás, mindeképp szájsebészeten, nagyon körültekintően, minél kisebb "roncsolással" kell elvégezni a kezelést.. Sajnos ezeknél a gyógyszereknél a fogeltávolítás utáni gyógyulásnál léphet fel súlyos gyulladás! Ezért mindenképp tájékoztatni kell a fogorvost!

    előzmény:
    Amon (902)
    2012-11-21  22:20
  8. 2012. november 21. 22:20902.

    Sziasztok!

    Hallottatok arról, hogy állítólag a csontritkulásra adott biofoszfonát tartalmú gyógyszerek (pl. Fosamax, Actonel Trio) szedése idején kockázatosak a szájsebészeti beavatkozások? (Álkapocs-csont elhalást lehet kapni.)

    Van esetleg közületek aki ilyen gyógyszert szed? Megkérdezte tőle a fogorvos? Vállalnak ilyen esetben is beültetést, fokozott óvatossággal esetleg elkerülhető ez a megbetegedés? Vagy nem foglalkoznak ezzel egyelőre?

    Légyszi írjatok, ha ezzel kapcsolatban bármi infótok van!

    Köszi előre is!

    Üdv:

    Amon 

    előzmény:
    bogyóka999 (1)
    2009-05-09  20:51

Címlap

top