Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szakdolgozat írók ide!

Noncsi88
Létrehozva: 2009. augusztus 12. 10:29

Sziasztok!

 

Jelenleg kezdek bele a szakdolgozatom megírásába, melyet november 1-ig kell leadnom. Gondoltam nyitok egy topicot, hogy a velem egy cipőben járókkal megbeszélhessük gondjainkat, bajainkat, örömeinket, stb.

 

Ki miről ír? Honnan jött az ötlet? Mennyit és hogyan kell megírni ill. leadni? Bolognai vagy régi rendszerben vagytok? Kérdőívezést csináltok? Stbstb.

 

 

 

  1. 2009. augusztus 13. 17:3251.

    sziasztok!

     

    Újra itt vagyok!

    Visszaolvastam. 7-10 nap? De az vedd figyelembe, hoyg csak akkor tudod ennyi idő alat megírni, ha már megvan minden anyagod, meg kész vázlatod van, mert különben szerintem kevés lesz a 7-10 nap. Én már mnt olvasható volt korábban, még idén tavasszal elkezdtem anyagot gyűjteni, pedig 2010 tavaszán kellett leadni. Én nem tudnám ennyire a végére hagyni. 

     

    Kéne nekem is egy kicsit foglakozni megint vele. De jövőhéten tuti fogok könyvtárazni, ( mert tényleg nyitv van a fszek) és ha azok a könyvek megvannak akkor több esélyt látok a haladásra.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. augusztus 13. 17:3050.

    Ráadásul a konzulensem a tanszék vezető, néhány évfolyamtársam sajnálkozottis amikor mondtam, hogy ki , de akkor még pozitívan álltam a dologhoz. Amúgy Gödöllőre "járok" a Szent István Egyetemre.

     

    A témáról sok mindent lehet találni, de két egyforma információt nem nagyon, így nem is olyan egyszerű és ráadásul kicsit specializálni kell azzal, hogy a cégre (ahol dolgozok) kell formálni, legalábbis a dolgozat 2. részét. Ahhoz pedig nem túl sok segítségem volt eddig. De majd jövőhéten letámadok valakit, hogy segítsen kicsit anyagok gyűjtésében

     

    Hát most hirtelen én nem tudom, hogy hány ezer karakter szükséges, de a konzulensem szerint 80 oldal, de én elégedett leszek 60-nal is. A főiskolai diplománál minimum 36 oldal volt a követelmény és az még teljesíthetőnek volt mondható...

     

    William: Tényleg dícséretes, hogy nem akarsz egy összecsapott munkát kiadni a kezedből. Bár azt is érzem, hogy munka mellett iszonyú nehéz még tökéletes munkát alkotni. Tapasztalat . De csak megcsinálod te is előbb-utóbb.

    előzmény:
    Noncsi88 (44)
    2009-08-13  09:19
  3. 2009. augusztus 13. 16:5149.
    nem de rajta vagyok a héten megcsinálom tuti
    előzmény:
    Noncsi88 (48)
    2009-08-13  16:21
  4. 2009. augusztus 13. 16:2148.
    Amúgy sikerült összeraknod a vázlatot?
    előzmény:
    smilee (47)
    2009-08-13  16:17
  5. 2009. augusztus 13. 16:1747.

    nekün minimum 60 oldalt kell írni, max-ot nem mondtak. ha 10 nap alatt is megvan akkor nem sietek

    amúgy én úgy tevezem hogy első félévben végén kiveszek egy hét szabit a suliban és akkor ráfekszem nagyon remélem sikerül befejezni akkor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. augusztus 13. 15:2646.

    Az kb 60 oldal, nem? Nekünk úgy tudom minimum 40 maximum 60 oldalt kell írnunk, de ez nem 100%.

     

    Amit írtál, hogy "nem szívesen adnád hozzá a neved", az egy nagyon jó hozzáállás. Sajnos kevesen gondoljuk ugyanígy... Én például óriásit csalódtam egy középiskolai barátnőmben akivel egy egyetemre jártunk, amikor egy pocsék, számomra értkelhetetlen szakdolgozatot adott be, csak mert "a konzulemnsem úgyis mondta h mindegy mit írok, ötös lesz". A legnagyobb szégyen a világon! Na mindegy, én gondoltam úgy "állok bosszút", hogy egy igényes, jól szerkesztett, tartalmilag helyénvaló és értelmes dolgozatot fogok írni. Remélem sikerül majd...

     

    7-10 nap? Hát akkor én is ráérek!

     

    Amúgy kigondoltál már vmi konkrét témát?

    előzmény:
    william (45)
    2009-08-13  13:52
  7. 2009. augusztus 13. 13:5245.

     

    Igen, választhatok olyan témát, ami egy konkrét céghez kapcsolódik. Ennek előnye, hogy kevésbé tudnak belekötni védésnél. Hátránya viszont, hogy - érthető okokból - nem nagyon szeretnek a cégek infót kiadni magukról, inkább csak általánosságokat.

    Az az igazság, hogy olvastam már néhány szakdolgozatot, ami kb általános iskolai fogalmazás színvonalú volt. Ilyet össze tudnék dobni, de nem szívesen adnám hozzá a nevem.

     

    Másik lehetőség, hogy valami általános témát választok (mint pl. Zestyx), ennek előnye, hogy sokrétűbb, arra térek ki, amire akarok/tudok, könnyebben összejön a mennyiség. Hátránya viszont, hogy eléggé szubjektív. Korántsem biztos, hogy a konzulensem, illetve a vizsgabizottság tagjai is ugyanazt gondolják, ugyanúgy látják.

     

    Most olvasgattam a szakdolgozati útmutatót, a követelmény alsó határa nettó 100-120 ezer karakter, ábra, táblázat max 15%. Meg azt is írják, hogy 7-10 nap alatt megírható, úgyhogy még ráérek .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. augusztus 13. 09:1944.

    Hú, pedig izgalmas témának hangzik!

     

    A konzulensed egyértelműen egy ****** volt, nem tudom az ilyen ember minek megy el "oktatónak" vagy egyáltalán emberek közé...

     

    De nagyon jó, hogy megszületett benned az elhatározás!

    Mikorra kell így leadnod a dolgozatod? Sztem a 33 oldallal nagyon jó vagy.

    Melyik egyetemre jársz? Biztos, hogy 80 oldal kell??

     

    előzmény:
    Zestyx (43)
    2009-08-12  21:00
  9. 2009. augusztus 12. 21:0043.

    Sziasztok!

     

    Én is épp most bajlódok a diplomamunkámmal, ugyan nem 5 éve húzom halasztom, hanem csak egy, de már nagyon szeretnék túl lenni rajta. Sajnos olyan témát választottam, ami igazán nem is tetszik, de nagyon gyorsan kellett dönteni (nagy a szigorúság az egyetemen, vagy legalábbis nem szerettem volna jó sokat fizetni a késői téma leadás miatt) Így viszont csak kínlódás az egész. Az én konzulensem más kért tavaly júniusra 20 vagy 30 oldalt, azt megkapta, adott rá jegyet majd miután kiegészítettem 40 oldalra és elküldtem neki, hogy ugyan pillantson már rá és mondjon valamit eltűnt. Majd egy hónappal később sikerült elérnem, ami 5 nappal volt a leadási határidő előtt és még ekkor is megpróbált lerázni. Majd miután kértem, hogy jelezzen valamit vissza nagy kegyesen azt mondta, hogy na jó belenéz, de csak azért mert olyan kitartóan hívogattam...

    És ezután 40 percen keresztül sorolta telefonon, hogy mi nem jó szerinte és mi nem tetszik neki és talán mit kellene írni (csakhogy azokhoz nincs irodalom) Tehát jól meggondoltam a dolgot és azt gondoltam, hogy majd tavasszal leadom, de ekkor már nem volt kedvem hozzá. Gondoltam nyáron majd jó sok időm lesz és megírom...No és eljött az augusztus és még mindig csak halogattam, de tegnap nekiláttam és ma is írtam bele, most 33 oldalnál járok, de elképzelésem sincs, hogy mit írok még minimum 427 oldalban. A konzulensem szerint ráadásul 80 oldal kellene!!! Úristen, nekem a 60 is elég lenne:-)

    No jól kipanaszkodtam magam, de most legalább már rászántam magam a "munkára".

    Amúgy a témám a globalizáció hatása a vállalatvezetésre és a külföldi tőkeberuházások...

    előzmény:
    william (36)
    2009-08-12  14:49
  10. 2009. augusztus 12. 15:3542.

    Akkor kb olyasmit tanultál mint én, csak te még "normális" rendszerben. (én nemzetközi gazdálkodásra járok). A logisztika amúgy egy jó téma sztem! Felkereshetnél egy ezzel foglalkozó céget és akár kérhetnél tőlük anyagot is! Persze csak ha téged személy szerint érdekel a téma, ha nem fűlik hozzá a fogad, akkor sztem kínszenvedés lenne az egész...

    Ha más téma is jó nekik, akkor meg szabad kezed van, ez tök jó! Ha érdekel a marketing, akkor pl leírhatod, hogy egy adott terméket hogyan adnak el különböző országokban, vagyis hogy milyen stratégiát használnak, milyen terv kell hozzá, stb. (Nekem kb fél éve még ilyesmi volt a szakdoga tervem)

    Van vmi ami kicsit jobban érdekel? Kereskedelem vagy banktan vagy pénzügy vagy EU?

    előzmény:
    william (41)
    2009-08-12  15:23
  11. 2009. augusztus 12. 15:2341.

    Épp ezt nem tudom, hogy milyen témában. Külgazd szakos voltam, logisztika szakirány, de szerintem ezek túl gyakorlatias dolgok ahhoz, hogy itthonról (internet, könyvtár segítségével) meg tudjam írni.

    Egyébként írhatnék más témában is, ez nekik mindegy.

    előzmény:
    Noncsi88 (40)
    2009-08-12  15:14
  12. 2009. augusztus 12. 15:1440.

    Mindenképpen a "MOST" mellett dönts!! :)

    Jelenleg egyébként az én konzulensem még nem látta a vázlatot, mert nyaralni van aug. végéig, szóval nem is tudom, hogy jó lesz-e vagy sem. De ilyennel ne is törődj!  Én is el fogom addig kezdeni azt a részt, ami úgymond "szárazabb", tehát csak a szakirodalmat kell hozzá ismerni és értelmezni. A "kutatási" részben majd kérek tőle segítséget, mert az nehezebben körvonalazódik. Nekem legalábbis.

     

    Egyébként milyen témában írnál?

    előzmény:
    william (39)
    2009-08-12  15:09
  13. 2009. augusztus 12. 15:0939.
    Azt hiszem, ott rontottam el, hogy amikor hozzáfogtam volna (elég későn), akkor derült ki, hogy az interneten nincs elég - és főleg naprakész - anyag. Ráadásul úgy képzeltem, hogy írok egy vázlatot, azt megnézi a konzulens, megbeszéljük, stb. Ehhez képest közölte, hogy előbb írjak valamit, és csak utána menjek hozzá. Akkor ez esélytelenné vált, azóta pedig egyre nehezebb rávenni magam, bár épp egy "most, vagy soha" szituációban vagyok.
    előzmény:
    Noncsi88 (37)
    2009-08-12  14:59
  14. 2009. augusztus 12. 15:0138.
    Ja és amúgy ez is egy tök jó oldal, ha még eddig nem találtatok rá...: http://szakdolgozatiras.hu/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. augusztus 12. 14:5937.
    Hidd el, én sem tudtam elképzelni, hogy van olyan (jelen esetben gazdasági) téma, amiről ennyit tudnék írni. Azonban ha jön egy ötlet egy általad érdekesnek tartott témában és alaposan utánajársz a forrásoknak, egyre több és több mindenről gondolod, hogy beleírhatnád a dolgozatodba. És ekkor megszületik A Vázlat, ami ha már megvan, onnantól csak szorgalom kérdése. Hidd el, ha tényleg olyan témát találsz, ami érdekel és sok anyagot tudsz hozzá szerezni, az a 60 oldal még kevés is lesz. (Mondom ezt úgy, hogy nekem még csak a vázlatom van meg... :P )
    előzmény:
    william (36)
    2009-08-12  14:49
  16. 2009. augusztus 12. 14:4936.

    Olvasgatom a topikot, hátha kedvet kapok  .  Én már a témaválasztásnál elakadtam, annak is már öt éve.

    El nem tudom képzelni, miről tudnék én minimum 60 oldalt írni.

     

    Konzulensek mennyire segítőkészek?

     

    Esetleg van valaki a Szolnoki Főiskoláról?

    előzmény:
    Noncsi88 (1)
    2009-08-12  10:29
  17. 2009. augusztus 12. 13:1235.
    Amúgy nagyon jó ez az oldal, ha kérdőívezni akartok, mindenképpen ajánlom: www.kerdoivem.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. augusztus 12. 13:1134.

    Összedobtam gyorsan egy kérdőívet, kitöltenétek nekem? Csak 5 kérdés az egész, term. anonim és nem nehéz... kicsit száraznak tűnik a téma, de igazából nem is az.

     

    http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/212353387/

     

    El őre is köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. augusztus 12. 12:1333.

    Én is húzom már egy ideje, mert tavasszal már voltam ennél az ismerősnél, hogy beszélgessünk a dologról, de azóta csak ide-oda kapok, elolvasok egy egy fejezete, meg írok pár sort, de valahogy hiányzi kaz az ihlet.

    A nyelv nekem is kéne, de nekünk se volt óra, csak aláírásért 2 feladatlap, amit le kellett adni és kész, ez volta nyelvoktatás. Elvileg lehet a suliban egy tanfolyamon részt venni 100.000 ért, amihez persze még jön a le.fől utazágatás nem kis ktg-e. Ennyit segítenek. Hát köszi.

     

    A suli+meló mellett pont arra vágyi kaz ember lánya, hogy hétvégén szombaton reggel 8-tól délután 5 ig tanuljon és persze az azt jelenti, h reggel 6:15 kor megy a busz, amivel normálisan le lehet érni.

     

     

    előzmény:
    glitterke (31)
    2009-08-12  12:05
  20. 2009. augusztus 12. 12:1332.
    én is el szoktam húzni a dolgokat, még nem állt össze hogy hogy szeretném, hónapok óta halogatom hogy neki kezdek, és ma úgy tervezem hogy összeállítom a vázlatot.
    előzmény:
    glitterke (30)
    2009-08-12  12:04
  21. 2009. augusztus 12. 12:0531.
    helyesen - nem én is - hanem én el tudok húzni dolgokat...
    előzmény:
    glitterke (30)
    2009-08-12  12:04
  22. 2009. augusztus 12. 12:0430.

    Egyébként is nagyon el tudok húzni dolgokat

    Nem vagyok a szavak embere. Szoktam mondani, hogy én csak 3-5 oldalas esszékre, dolgozatokra vagyok"hitelesítve" Ez meg nagyon hosszú, időigényes, kutatómunkás... Szóval fel kell kötni De te már jól haladsz, ha összeállt hogyan szeretnéd.

    előzmény:
    smilee (28)
    2009-08-12  11:51
  23. 2009. augusztus 12. 11:5929.

    Én is levelezős vagyok, munka mellett csinálom, úh már nagyon várom a végét!!!

    nekünk most a 7. félévre megemelték a tandíjat, úgy, hogy állítólag nem lesz semmilyen tantárgy!!!! se szakszeminárium, se semmi!! elég gáz...

    küzdök én is nyelvvizsgáért, nekünk két különböző nyelvből kell - de nyelvóra egy darab se volt a 3 év alatt...

    előzmény:
    xerox27 (26)
    2009-08-12  11:45
  24. 2009. augusztus 12. 11:5128.
    jó a témád, de látom te se sieted el
    előzmény:
    glitterke (25)
    2009-08-12  11:42
  25. 2009. augusztus 12. 11:5027.

    az biztos hogy sehogyse egyszerű... család+munka mellett csinálóknak minden elismerésem, én tuti nem bírnám.

    nekem még a nyelvvizsgát kéne valahogy megcsinálnom, de ahhoz csoda kell meg egy tesit

    előzmény:
    xerox27 (26)
    2009-08-12  11:45

Címlap

top