Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családi ház alaprajz Sos!

choccolate
Létrehozva: 2009. szeptember 25. 12:09

Sziasztok!

 

Hatalmas kéréssel fordulnék azokhoz,akik 80-90 m2-es családi házban élnek.

Nagyon hálás lennék annak, aki el tudná küldeni nekem a családi háza alaprajzát (homlokzati, gépészeti terv stb). Amiért fontos lenne: a férjemmel dilemmázunk, hogy építkezzünk-e vagy építsük be anyósomnál a tetőteret. Én az építkezés mellett vagyok és többnyire a párom is. Telkünk van, és a tervek ahhoz kellenének, hogy árajánlatokat tudjunk bekérni, hogy mégis mennyire jönni ki nekünk az építkezés.

 

Ha valaki tudna segíteni ebben nagyon hálás lennék, fénymásolat is teljesen jó lenne!

 

Köszönöm előre is!!

  1. 2009. szeptember 25. 14:5757.

    Sziasztok!

     

    Mi tavaly építettünk egy 90 nm-es könnyűszerkezetes házat, ezzel kapcsolatban elég sok tapasztalatot szereztünk, úgyhogy ha vkit érdekel, akkor tudok segíteni, remélem.

    előzmény:
    lina.hb (48)
    2009-09-25  13:49
  2. 2009. szeptember 25. 14:4356.

    mondtam én hogy eltévedtél? csak azt jegyeztem meg, hogy a mélyalapozás szerencsére elég ritka....

     

    Sajnos sokan tényleg nem figyelnek a szakemberekre. Meg vannak győződve róla, hogy mindenki csak lehúzni akarja a szegényembert.

    Megaztán vannak olyan kolegák is, hogy el sem hinnéd...

     

    Ha itt az nlc-n hallja akkor elhiszi, de ha vmi szakember mondja szemtől szembe akkor ki akarja lopni a szemét.

     

    Itt nekem aztán végképp semmi érdekem nem fűződik hozzá, hogy bárkinek bármit mondjak. Ha csak 1 ember félig megjegyzi, már előny.

    Volt már olyan, hogy hétfőn azokat a kérdéseket tette fel vki amit az nlc-n péntek du javasoltam másnak. Nem tudom volt e köze a két dolognak egymáshoz, valószínüleg nem. De ha annyit sikerül elérni 1-1 embernél, hogy előbb kérdezz aztán dönts, vásárolj stb már volt értelme. Sokszor temérdek pénz megy el mert nem kérdezett meg előtte vkit aki valóban ért is hozzá.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765740 (55)
    2009-09-25  14:33
  3. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2009. szeptember 25. 14:3355.
    Nem mi döntöttük el, szakemberek mondták meg hogy kell-e vagy sem vizsgálati eredmény alapján. Nem kellett  (legalábbis remélem, hogy a megfelelő emberek véleményére hallgattunk), de az 1,40-es mélység és a sóderréteg igen. Rengeteg anyag belement, ami dobott a költségvetésen, nekünk ez volt az egyik tapasztalat, amire előre nem készültünk fel. Amúgy annyira nem lehetek eltévedve, mert ugyanazokat a szempontokat adtad meg Te is, mint én korábban a 17-es hszemben
    előzmény:
    lina.hb (53)
    2009-09-25  14:20
  4. 2009. szeptember 25. 14:2154.
    bocs a helyesírásért, nem elküldtem mielőtt átolvastam volna :(
    előzmény:
    lina.hb (53)
    2009-09-25  14:20
  5. 2009. szeptember 25. 14:2053.

    nézd! Maximálisan egyetértek, hogy mindig az építési helyen található talajviszonyoknak, a teerhordó talaj síkjának és az épület tömegének megfelelő alapozási módot kell választani.

    Tiszta sor.

     

    Azért hidd el nekem, hogy az estek 75%-ban a vasalt sávalap tökéletesen megfelel egy családi ház alá. A fennmaradó esetk túlnyomó többségét egy megfelelően megtervezett, megfelelő vastagságú lemezalap evliszi. A fennmaradó 5%-ban kell mélyalapozási módokat használni. Hangsúlyozom csh építésről beszélünk. Természetesen a társasház ill. egyéb célú építkezéseknél sokkal nagyobb számban fordulnak elő a mélyalalpozási módok.

     

    Egyébként azzal kezdtem a HSZ-enet, hogy MO-n mindenki azt hiszti ért az építőiparhoz. Valójában ez is egy nagyon komoly tudást igénylő több szakmát átfogó mérnöki tudomány, ahol nem szabad sajnálni a pénzt a szakértő segítségére. Egy laikus az életben meg nem mondja egy kiásott gödörből, hogy most akkor ez elbírja a házat vagy nem.

    Ha meg az építéshatóság elő akar írni, akár indokolt talajviszonyok esetén is pl. geotechnikát, jönnek kapaszkodnak a 37/2007-es ÖTM rendeletbe, hogy sem 7,4 fesztáv, sem 4 emelet, sem 4,0 m-es alapozási sík nincs, úgyhogy ők ugyan nem fizetnek egy senkiházinak azért hogy furkáljon és baromságokat jelentsen ki.....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765740 (52)
    2009-09-25  14:11
  6. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2009. szeptember 25. 14:1152.
    geotechnikát azért csak elvétve írnak elő, a cölöpalapozás családi ház esetén csak igen-igen indokolt esetben fordul elő.....

     

     

    Nekünk sem írták elő, csak javasolták, ismertük a talajviszonyokat kb és láttuk a szomszéd házát, ami annyira még nem régi és elhanyagolt, hogy "indokolt" lenne rajta az akkora rés, hogy a karom befér.  A város másik részén is tudunk olyanról, aki most perel, mert a két éve kész háza szétnyílt. Azért írtam le, mert 1, szerintem az alapozáson nem lehet spórolni. Csempén, enteriőrön már inkább, mert az múlandó divat dolog.  2, nem kell meglepődni azon, hogy egy kis falun belül is lehetnek más a talajminőség. Olyan tervezőt kell keresni, aki ismeri a környéket.

     

     

     

    előzmény:
    lina.hb (48)
    2009-09-25  13:49

Címlap

top