Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Waldorfos diák?

Szinita
Létrehozva: 2010. január 25. 13:12

Olyan tanárok, szülők véleményét szeretném kérni, akiknek a tanítványa, gyermeke Waldorf óvodába járt, hogy megállják-e a helyüket az általános iskolában, illetve akik Waldorf általánosba jártak, azoknak hogy sikerült a normál középiskola, be tudtak-e illeszkedni, jó lett-e a tanulmányi eredményük, továbbtanultak-e?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Sajnos nem tudok végig gép közelében maradni, de azért igyekszem! :-)

  1. 2010. január 31. 15:1431.

    Megertettem am, amit irtal;-)

    Pont ezert jeleztem, hogy en nem tartom elonynek, meg pillanatnyilag sem. De ez a szubjektiv velemenyem, ettol masnak lehet mas!

     

    Landrover irta, hogy teljesen megvaltoztatta a gyermeket. Nos, en nem ennyire drasztikusan fejeznem ki a mi elmenyunket. Alapvetoen (szerencsere) nem valtozott meg a gyerekunk. Pont azert valasztottuk ezt az utat, mert ugy ereztuk, igy van esely arra, hogy az intellektualisan nagyon is elore szaladt, tul gyors gyerekunk megis egy teljesebb gyermekkort eljen meg. Sokan a mi helyunkben, szituacionkban egy "versenyistallo" iskola mellett dontottek volna (erre biztatott minket a kornyezetunk). En hiszem, hogy nagyon rosszat tettunk volna a gyereknek vele.

     

    Landrover elmenyeire/tapasztalataira en is kivancsi lennek:-)

    előzmény:
    gergy (28)
    2010-01-30  23:46
  2. 2010. január 31. 14:2430.
    Melyikbe jártok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919512 (29)
    2010-01-31  00:23
  3. Torolt_felhasznalo_919512
    Torolt_felhasznalo_919512
    2010. január 31. 00:2329.
    az én fiamat teljesen megváltoztatta a waldorf iskola,csak ajánlani tudom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2010. január 30. 23:4628.
    Nem arról írtam, hogy mi a  véleményem az óvodai feladatlapokról, hanem arről, hogy az a a gyerek aki oldott már meg ilyet, az könnyebben old meg egy hasonlót, mint aki nem. És nem azt írtam, hogy egész életében fog ilyet könnyebben megoldani, hanem például az elsőosztály elején. Erre szerttem volna utalni a pillanatnyi szóval.
    előzmény:
    Caithleen (27)
    2010-01-29  22:40
  5. 2010. január 29. 22:4027.

    Akkor valoszinuleg arrol meg nem hallottal, hogy az iskolai feladatokat "levinni" ovodai keretbe, ovis eletkorra tobbet art, mint hasznal. Nemhogy nem fejleszt, vagy keszit fel, de akar tanulasi blokkokat epithet ki egy eletkornak nem megfelelo, gyerekekre felulrol raeroltetett (ilyen tipusu) tevekenyseg.

     

    Az alternativ (vagy csak "normalis") ovibol jovo, eletkora szerint foglalkoztatott gyerek pillanatnyilag sincsen hatranyban egy feladatlapokkal trenirozottal szemben, ha eleteben nem latott meg olyat addig. Nemhogy hosszu tavon.

     

    Arrol ne is beszeljunk, milyenfajta tudas/kreativitas/igazi teljesitmeny nyerheto feladatlapok megoldatgatasa reven szegeny ovodaskoruaknal.

     

    előzmény:
    gergy (26)
    2010-01-29  19:57

Címlap

top