Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ha a gyerek sűrűn beteg

delfin38
Létrehozva: 2010. február 28. 14:27

Szeretnék azokkal beszélgetni - ha erre nincs is sok időm - akiknél szintén sokat betegeskednek a kisgyerekek.

A lányom 5,5, a fiam 2,5 lesz. A lányom 2 éve ovis, a fiam csak ősz óta bölcsis - papíron, mert tkp. 1 hét közösség után 2-3 hét betegeskedés jön mindkettőnél.

És nálunk nincs "sima" nátha - utána kötelezően jön a többi: légcsőhurut, hörghurut, mandulagyulladás, tüdőgyulladás, fülfájás... Pedig MINDENT megteszünk: bevetek C-vitamint, homeopátiát, ultrahangos párásítást, minednféle immunerősítésen végigmentünk már, orrot szívunk és fújunk, vagyunk friss levegőn, eszünk gyümölcsöt (a zöldslgfélére sajna nem nagyon vevők...). Ja, és nem vagyok egy Domestos-anyu, tisztaságmániás fertőtlenítőgép, a gyerekek a kertes házban találkoznak kosszal, állattal, stb.

A lányommal voltunk már pulmonológusnál, immunológus-allergológusnál és fül-orr-gégésznél is az elmúlt évek alatt - sehol semmi, "csak" picit gyengébb immunrendszer és nagyobb fogékonyság a vírusokra-bacikra.

Persze, hogy aggódom miattuk folyamatosan, meg hát áll a munkám a sok hiányzás miatt,  így az is aggaszt, mert szeretem a munkámat. Bevallom, sokszor megpihenést jelent bemenni és dolgozni!

Sokszor úgy érzem, az életem egyetlen nagy folyamata a gyógyszeradagolásnak, taknyos zsepi mosásnak, orrszívásnak, éjjeli virrasztásnak a köhögőrogamos gyerkőc mellett - és persze a gyerekorvos látogatásának (aki már szívből sajnál). És ebbe, szégyen vagy sem, sokszor testileg-lelkileg iszonyúan belefásulok-fáradok, önmagamból kikelve sárkányoskodom a családommal,és mindezet miatt rossz anyának érzem magam, mert nincs bennem elég türelem, empátia, stb. az állandó betegápoláshoz. Sajna sokszor magam is betegen, mert a  kimerültségtől-kialvatlansáégtól már az én immunrendszerem is a béka s* alatt van.

Kérem, ne írja senki, mert tisztában vagyok vele, hogy:

- ez természetes folyamat, a betegségek kellenek az immunrendszer kialakulásához (na de ennyi?)

- örüljek, hogy "csak" ennyi a bajuk, és nincs semmi komoly betegségük (örülök is, "csak"...!)

- vonjam be a betegápolásba apát is, mert nagyon rendes, és kiveszi a részét kérés nélkül is mindenből  - persze azéjjeli szolgálat az enyém.

Szóval gyertek tapasztalatot cserélni, lelket önteni egymásba! És biztatni!

  1. 2010. február 28. 15:2926.

    Szia!

    A topikod címe:"Ha a gyermek sűrűn beteg...",én látatlanban úgy folytattam volna:"akkor ovódás.

    Ketten voltunk testvérek,húgom,és én...Végig betegek voltunk kiskorunkban,aztán kinőttük.Egy-egy fiúgyermeket neveltünk,végig betegek voltak,ahogy beírattuk az oviba,mára már kinőtték...

    Az iskolánkban,ahol dolgozom,az idén nyílt ovoda,20 gyermekkel.még sohasem volt több,mint tíz gyermek egyszerre a teremben...Fele folyton náthás,influenzás,stb.,persze rendre,nem mindig ugyanazok...

    Rendre ők is kinövik...Megerősödik az immunrendszerük,és nem fognak elkapni minden nyavalyát,addig,kitartás! 

    előzmény:
    delfin38 (1)
    2010-02-28  14:27
  2. 2010. február 28. 15:2925.
    Hát, az idén talán egy icipicit jobb a helyzet, de ezt a  homeopátiás alkati kezelésnek tudom be. Volt már 3 hét ovi is egyben, igaz, még az ősszel, és csak egyszer...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621107 (21)
    2010-02-28  15:23
  3. 2010. február 28. 15:2924.

    Szia!

     

    Ezt én is végig csináltam pár évvel ezelőtt a fiammal. Egy hetet dolgoztam, kettőt táppénzen voltam. Kipróbáltam én is minden tőlem telhetőt.A mandula műtétbe nem egyeztem bele.

    Egy év bölcsi és két év ovi után terhes lettem, és ahogy kimaradtam a melóból, egycsapásra megszüntek a betegségek. Egyszerűen hihetetlen volt számomra is.

    Visszagondolva én is kimerült voltam, egyáltalán nincs segítségünk,estére már mindig idegbajos voltam a fáradtságtól... 

    Most lejárt az ősz és a tél, úgy, hogy nem volt beteg egyik gyerekem sem, pedig nem kapnak semmiféle vitamint vagy hasonlót, infl. elleni oltást nem kértük, pedig a férjem mentőzik és bármiféle vírust, fertőzést hazahozhat.

    Ha nem velem történik, nem hiszem el!

    Biztos van a betegségeknek lelki oka is.

    Ősztől visszamegyek dolgozni, a kicsi bölcsibe megy, a nagy iskolába és már most félek hogy mi lesz...

     

    Ja, itt sok bölcsiben még télen is kint altatják a kicsiket az udvaron.

    előzmény:
    delfin38 (1)
    2010-02-28  14:27
  4. 2010. február 28. 15:2723.

    Sajnállak, hogy enynit betegek a gyerekek! Tényleg kimerítő lehet! Először is ne érezd magad rossz anyának! Ellátod, ápolod őket, ennél többet nem tehetsz! Ha kimerült vagy, nem csoda. Nincs semmi segítségetek, aki néha vigyázna rájuk, amíg kialszod magad, vagy csak kicsit pihennél?

     

    Nekünk ezek szerint szerencsénk van, elég sokszor kiviszik a gyerekeket a bölcsiben, még abban a nagy hóban is voltak kint, igaz, azért nem minden nap, de 3szor egy héten tuti kint vannak most is. 12 gyerekre van 2 gondozó, de a szomszéd szobában most 11-re van egy, és ők is kimennek. Ez csak egy hülye kifogás, ha összekapnák magukat, 3-nak ki kéne tudnia vinni 25-öt. Gondolom, azért van 1-2 nagyobb gyerek, aki tud segíteni abban, hogy valamennyire egyedül öltözik. De ha nem, akkor is.

     

    Ha ráadásul önkormányzatis vagy, esetleg érdemes ennek utána nézni,esetleg szóvá is tenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. február 28. 15:2522.

    Sziasztok!

     

    Az én nagyobb lányom 5,5 éves, az ikreim 2,5 évesek. Ők 3 hónapos koruktól folyamatosan betegek. Szilvesztertől júniusig FOLYAMATOSAN, nyáron kiköltöztünk vidékre nagymamához 3 hétre, ott egyből rendbe jöttek.

    Aztán kezdődött a szeptember és kezdtük előlről az egészet és ez így megy már 2,5 éve.

    A nagyobb lányom szerencsére nem beteges, pedig róla pár hónapja kiderült,hogy veleszületetten immunhiányos, ami sokkal több betegségre adna okot.

     

    Viszont a kicsikkel ugyanazat végigjártuk,amiket te leírtál. Pulmonológia, fül-orr gégészet, vérvétel,  már minden betegségen átestünk, ami lehet, fül-mandula-torok-hörgőgyulladás, folyamatos orrszívás, fulladások, virrasztások, homeopátia, gyógynövények, vitaminok....stb. Minden.

    Mindenhol ugyanezt kaptuk mi is,hogy majd kinövik, megerősödnek és kezdem  elhinni, hogy így van.

    Tényleg, egy idő után el kell hinned,nem? Mégha rohadt fárasztó is.

    Én is úgy érzem, megtettem, megteszek mindent az ellenkezőjéért, végigjártunk mindent. Ugyanúgy csináltam mindent,mint a nagyobbal, sok zöldség, gyümölcs, szabadlevegő, mozgás... mégis. 

    Én is nagyon - nagyon fáradt tudok lenni, de már elfogadtam, mégha mérgelődök is, viszont nagyon nem tudok mit tenni.

    MOst november óta Béres cseppet szednek, jónak tűnik. Annyit talán már javult a helyzet, hogy szeptember óta most volt talán 7 hét is, amikor már nem voltak betegek!!!

    Sajnos vannak gyerekek, akik valamiért hajlamosabbak a felsőlégúti betegségekre.

    Ennek ellenére azt mondom, hogy nem gyenge az immunrendszerük, mert pl. hányás-hasmenéses  vírusokat és ilyesmiket nem kapnak el (talán ha egyszer), nekik a hörgőrendszerük gyenge, minden egyből arra megy.

    Sajnállak, mert tudom milyen nehéz, de vagyunk így páran, lesz ez még jobb is, remélem

    előzmény:
    delfin38 (1)
    2010-02-28  14:27
  6. Torolt_felhasznalo_621107
    Torolt_felhasznalo_621107
    2010. február 28. 15:2321.

    Nekünk olyan fél 10 körül vitték ki a kicsiket és 11:15kor be!Kint tízóraiztak,ami egy pohár ivólé volt!

    És a lányod is ugyanolyan beteges mint mikor kezdte a közösséget?

     

    előzmény:
    delfin38 (18)
    2010-02-28  15:13
  7. 2010. február 28. 15:1820.

    Köszi, de itt vagyunk fent a pesti agglomerációban. Van választék kórházból és dokiból is!

    Viszont 5 évet tanultam Szegeden! Imádom azt a várost! Csak messze van...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652404 (16)
    2010-02-28  15:10
  8. 2010. február 28. 15:1719.

    Hálistennek az oviban már nálunk is viszik ki őket minden anp, hacsak nem esik vagy nincs szélvihar. Reménykedem is, h. a fiam szobatiszta lesz szept. végére, mert annyi protekcióm lesz, h. amint betölti a 3-at, átvegyék!

    Igen, tavaly végig béreseztünk, idén az Immuno Kid lenne az ász. Ha az lenne...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621107 (17)
    2010-02-28  15:13
  9. 2010. február 28. 15:1318.
    3 gondozónő van a 25 gyerekre (akinek a fele ált. beteg és otthon van) - és az ebéd előtt levegőztetési idősávban épp mind3 bent is van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621107 (14)
    2010-02-28  15:00
  10. Torolt_felhasznalo_621107
    Torolt_felhasznalo_621107
    2010. február 28. 15:1317.

    Nekem is párom itta,de még évekkel ezelőtt,igaz ő allergiára,de jó volt neki!

    Elég furcsa,hogy nem viszik ki őket!vagy bölcsődéje válogatja?

    Mi januártól kezdjük majd a bölcsit, készülök a legrosszabbra! :S

    Bár anno a fiam, összesen vagy 4-5x hiányzott a bölcsiből!Igaz,ebben volt egyszer egy 3 hetes!

    Oviban valóban úgy van,hogy csak eső esetén nem mennek ki.Most nagycsoportban sok a foglalkozás,de a vezetőnő azt mondta,hogy max. fél 11kor ki kell vinni őket!

     

    Delfin a béres cseppet próbáltátok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468834 (15)
    2010-02-28  15:05
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 28. 15:1016.

    Egyszerre csináltattuk meg nekik! A doki szerint így a gyerekeknek könnyebb, s jobban el tudják visleni, egymás támaszai lehetnek.

    Én bent feküdtem velük, megengedték.

    A műtétet a szegedi klinikán csináltattuk.

    Fül-orr-gége osztályon.

    Ha esetleg arra a környékre valósiak vagytok, akkor szívesen adok meg doki telefonszámát!!!

    4 megyét lát el! Nagyon jó doki!

    előzmény:
    delfin38 (9)
    2010-02-28  14:54
  12. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. február 28. 15:0515.

    Pedig sajnos ez általános a bölcsiben. Bár az én kisfiam majd csak augusztusban fogja kezdeni, de sajnos a lányommal már láttam, hogy ebben az időszakban nem igazán viszik ki őket. Az oviban már, ha csak nem esik az eső, minden nap mennek ki.

     

    Bár a gyerekek még nem ették az aloét, a férjemnek vettünk ebben a szezonban, mert sokat betegeskedett és úgy tűnik, neki jót tett, azóta nem volt beteg és összességében is jobban bírja a gyűrődést. Csak az a baj, hogy a gyerekeim tuti nem innák meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621107 (14)
    2010-02-28  15:00
  13. Torolt_felhasznalo_621107
    Torolt_felhasznalo_621107
    2010. február 28. 15:0014.

    Sajnálom,hogy ilyen betegesek vagytok!

    Az aloe vera gélt tényleg kipróbálhatod,ha megtehetitek,hogy megvedd!

    De ezen ki vagyok akadva,hogy nem viszik ki őket levegőztetni!

    Az kötelező!Olyan nincs,hogy nincs rá kapacitásuk!

    Gondolom ott is 2 gondozónő és egy technikai dolgozó van!

    előzmény:
    delfin38 (11)
    2010-02-28  14:55
  14. 2010. február 28. 15:0013.
    Főleg a lányom nehéz eset: 0 fájdalomtűrés, orrot fújni jól képtelen, a gyógyszerbevétel kész tortúra, abszolut nem együttműködő, ha beteg Pedig különben nem hisztis vagy rosszul nevelt (utóbbit csak remélem persze...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. február 28. 14:5812.

    Hú, én anno próbáltam az Aloe gélt, még azt az áfonyás ízesítésűt is - hát annak vmi undorító egy íze volt! Én nagy nehezen legyűrtem, de az aprók tutira nem fogják, ismerem őket!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (5)
    2010-02-28  14:43
  16. 2010. február 28. 14:5511.
    Képzeld, nálunk ősztől tavaszig NEM levegőztetik őket a bölcsiben! Képzelheted, az a szegény gyerek, aki minden nap bent van 7-16-ig! (az enyém csak 3x fél napot menne egyelőre) Levegőzés csak 7végén, tökjó! Nem csoda, ha iszonyú sok a beteg gyerek! De mivel  kevés a dadus + sok a gyerek, nincs kapacitásuk a sok öltöztetésre-vetkőztetésre. Hmmmm.... Én (is) fel vagyok háborodva, de mint önkormányzatis, nem illik jártatni a szám, és különben is, örüljek, h. felvették!
    előzmény:
    dina73 (6)
    2010-02-28  14:44
  17. 2010. február 28. 14:5410.
    Ja, és nálunk se a mandulagyuszi a legjellemzőbb...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652404 (7)
    2010-02-28  14:48
  18. 2010. február 28. 14:549.
    És hogy viselték a műtétet? Egyszerre csináltattátok meg nekik? Hol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652404 (7)
    2010-02-28  14:48
  19. 2010. február 28. 14:538.

    Miért kellett a kórház? Mi tavaly Pünkösdkor voltunk 4 napig a Tűzoltóban a naggyal, kiszáradásos tüdőgyuszival + középfülgyulával...

    Miért nem hallgatsz senkire, melléfogtak? És Te akkor mit csinálsz az "okosok" tanácsai helyett?

    És hogy érted el ezt a "haladást"?

    előzmény:
    dina73 (6)
    2010-02-28  14:44
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 28. 14:487.

    Az én gyerekeim sem aludtak nyitott szájjal, nem horkoltak..stb.

    Viszont folyatmatosan felső légúti megbetegedésük volt, amiből aztán tüdőgyuszi lett. Főleg a fiamnál.

    Mi a végén egy fül-orr-gégészt kerestünk meg, aki megnézte a kórelőzményeket, s a javaslatára vette ki a mandulákat.

    Holott nem is volt mandulagyulladásuk sűrűrn. Inkább hörghurut, és tüdőgyulladás.

     

    Az ember mindent megpróbál a gyerekei érdekében megtenni, de egy idő után belefáradunk, s mi magunk is kimerülünk!

    Elhiszem, hogy hulla vagy, mert én is mindig az voltam!

    Jó, ha napi 2-3 órát tudtam aludni, mert felváltva mentem hozzájuk.

    Borzasztó, pihenni nem tudsz, s előbb-utóbb nyűgös leszel.

    A mukád sem úgy tudod ellátni, plusz még a hiányzások is kellemetlenek.

    Együtt tudok veled érezni!

    előzmény:
    delfin38 (3)
    2010-02-28  14:41
  21. 2010. február 28. 14:446.
    szia

    Tudom mit érzel, nálunk is ez a helyzet.A fiam most volt 2 éves és szeptembertől jár bölcsibe. A tél úgy telik,hogy 3 nap bölcsi 2 hét betegség. A szilvesztert kórházban töltöttük. Itt megfogadtam, hogy többet nem hallgatok senkire, sem orvosra sem másra.
    Most már eljutottunk oda, hogy 2 hétig volt bölcsi és 1 hete megint itthon.
    Sajnos semmi segitségünk nincs, párommal már teljesen kivagyunk.Úgyhogy maximálisan átérzem a helyzeted.

    edina
    előzmény:
    delfin38 (1)
    2010-02-28  14:27
  22. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2010. február 28. 14:435.
    Nem akarok én itt semmit sem reklámozni, még ha úgy tűnik, akkor sem, DE, nekem szinte folyamatosan gondom volt és sajnos van is a vesémmel, egyik ilyen alkalommal, elhatároztam magam, hogy kipróbálom az egyik aloe verás készítményt, nevezetesen a gélt, nem nagyon hittem benne, de egye fene, lássuk, milyen. Akkoriban volt egy szemölcs a jobb kezemen, amit folyamatosan elkapartam és újra kinőtt. Ahogy inni kezdtem azt az áfonyás izékét és a flakon végére értem, láss csodát, a szemölcsöm teljesen elmúlt. Igaz, hogy a vesém miatt szedtem, de a szemölcsöm azóta sem jött vissza és a vesémre is jó hatással volt. Tudom, hogy nem olcsó dolog, de ha lehetőséged van, ismersz valakit, aki ilyesmivel foglalkozik, egy próbát igazán megérne, nem tudom, mit lenne érdemes, de van gyerekeknek való tabletta is, az biztos, hátha. Komolyan nem reklámnak szánom és magamat sem ajánlom, hiszen nem foglalkozok vele, előnyöm nem lesz a dologból, csak gondoltam megosztom veled, mert nekem segített, hátha nektek is tud!
    előzmény:
    delfin38 (1)
    2010-02-28  14:27
  23. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. február 28. 14:424.

    Megértelek, mi is egyik betegségből megyünk a másikba. Főleg a legkisebbel, ő folymatosan beteg, csak a januári nagy hidegben volt egy kis megnyugvás.

     

    Tényleg csak biztatni tudlak, a legnagyobb fiam 7 és fél éves, egyszer volt beteg, a lányom 6 lesz és kétszer. Szóval csak az időmúlásban lehet bízni, de az meghozza a gyümölcsét.

    előzmény:
    delfin38 (1)
    2010-02-28  14:27
  24. 2010. február 28. 14:413.

    De igen, csak nem volt semmi olyan más konkrét indok, pl. az állandó szájlégzés, meg még sorolt párat a doki, ami miatt ki szokták venni. A "csak" sokat beteg kategória szerinte nem ilyen...

    De ha ennek jövőre se lesz vége, akkor lehet, h. más szakdokit keresek, aki talál indokot -  mert iskolába így nem mehet, h. havonta egy hetet jár ugye!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652404 (2)
    2010-02-28  14:38
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 28. 14:382.

    Detto!

    Először is ez jutott az eszembe!

    Nekem is két gyerkőcöm van, s bizony végig csináltam mindezt.

    Az én gyerekeimnek csak a mandulakivétel segített.

    A kisfiamnak mind a kettőt, a csajszimnak viszont elég volt az orrmandulát kivenni.

    S megszűntek a panaszok.

    Utána tudtam dolgozni, s félévente 1x kellett csak mennem táppénzre.

    Az immunkrendszerük erősödött, előtte meg a béka seneke alatt voltak.

    Ezeregy immunerősítőt kipróbáltunk, de semmi.

    Most az ImmunoKid-et szedik, s csak akkor, ha párásabb a levegő, vagy egy kicsit folyik az orruk.

    Nektek a mandulaműtétet nem vetették fel?

    előzmény:
    delfin38 (1)
    2010-02-28  14:27

Címlap

top