Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Főszerk 0-24

adrijan
Létrehozva: 2010. Április 5. 21:20
Sziasztok fórumlakók!

Talán értesültetek róla, hogy új főszerkesztő vette át az NLCafe vezetését Nagy Sebestyén személyében, a korábbi főszerkesztő pedig, Nyeste-Jakab Kriszta szülési szabadságát tölti.

Sebestyén 2000 óta dolgozik a Sanoma Budapestnél, az utóbbi hat évben az FHM magazin vezető szerkesztője volt. Sokrétű médiatapasztalatára jellemző, hogy 2002 és 2003 között az iNteRNeTTo szerkesztőjeként tevékenykedett, külsős újságíróként 1998 és 2000 között a Magyar Narancsnál is megfordult. Elkötelezett borszakértőként kereskedelmi rádióban szerkeszti és vezeti saját műsorát, 2005 óta.

2004-ben elnyerte a Minőségi Újságírásért Díjat, a következő évben pedig Szegő Tamás-díjjal is kitüntették.

Konkrétumok kiemelése nélkül az új főszerkesztő azt tervezi, hogy „a Nők Lapja Cafét az intelligens, egymással kommunikációt folytató hölgyek nagy platformjává teszi, ahol a nők kiteljesedhetnek – s ehhez igyekszünk minden modern eszközt megadni. Az oldal komoly szakértői bázisát pedig ebbe a valósidejű párbeszédbe fogjuk bevonni”.

Sebestyén szeretne személyesen is bemutatkozni nektek itt a fórumon, és itt válaszolni a kérdéseitekre. Ezért április 6-án déli 12-től másnap déli 12-ig, 24 órán keresztül egy maratoni beszélgetés keretében várja a kérdéseiteket.

Üdv: Adrián
  1. 2010. Április 6. 14:28126.
    mondjuk a gyors, azonnali üzenetváltásra tényleg nem lenne rossz ötlet. csak tudod ne az legyen belőle, hogy azok akik ismerik egymást, és mondjuk 1 topikban vannak jó ideje, akkor ők elchatelgetnek, a fórumot meg hanyagolják. csak erre gondoltam. :)
    előzmény:
    sercli (124)
    2010-04-06  14:26
  2. 2010. Április 6. 14:26125.

    Szia Sebestyén!

     

    Azt szeretném kérni/javasolni, hogy egy ember naponta csak max. 3 topikot nyithasson. Meg lehetne ezt valahogy oldani???

     

    Ha mindenki csak annyi topikot nyithatna, amennyi engedélyezve van, egy picit lehet hogy megszűnne vagy kisebb lenne itt az ámokfutás.

    Várom válaszodat. Köszönöm! Minden jót kívánok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. Április 6. 14:26124.

    A chatnak egészen más a jellege, aki szeret fórumozni, az nem mondana le erről. A chat kizárólag a gyors és azonnali s.o.s magándumcsikra lenne jó, amire a privi mostanában szinte alkalmatlan. Akadozik, lassú, nem egyértelmű, hogy a másik megkapta-e, van, hogy nem mutatja a boríték a privit, stb...

     

    Egészen másról szól a chat, sztem nem befolyásolná a fórumot. Aki fórumfüggő, (mint én, :D ), az továbbra is kényszert érez, hogy megossza a véleményét, és közösen dumcsizzon. Sztem. :)

    előzmény:
    wikiii (123)
    2010-04-06  14:20
  4. 2010. Április 6. 14:20123.

    szerintem a privát chattől mégjobban nem fórumoznának az emberek. a fórum pedig arról híres ugye hogy nyílt. bőven elég ez a korlátozás hogy lehet már zárt topikot is nyitni (amúgy szerintem ez jó ötlet) de a privát chattől elvesztené fórumjellegét a fórum.

     

    persze nem én döntöm el, ez cska az én véleményem.

     

    de azt gondolom, hogyha nem lenne sok idióta fórumozó aki direkt belerondít a topikokba meg agybafőbe nyitja az új topikokat, akkor nem lenne szükség se zárt topikra, se privát chatre.

    előzmény:
    sercli (122)
    2010-04-06  14:09
  5. 2010. Április 6. 14:09122.

    A privát chat tök jó ötlet lenne!

    De nem úgy, mint a régi chat, ami tulképpen egy sima chat hozzáépítése volt az enelcé szolgáltatásaihoz, hanem a privbe beépített (gmail-hoz hasonló), úgy jóval egyszerűbb lenne a használata is. Persze csak nekem, a leendő fejlesztők meg majd fogják a fejüket. :D

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (118)
    2010-04-06  13:11
  6. Torolt_felhasznalo_844418
    Torolt_felhasznalo_844418
    2010. Április 6. 14:07121.

    Kedves Serina!

    Kikérjük a véleményeteket a változtatások előtt - nemcsak a Fórumot használókét, hanem lehetőség szerint mindenkiét. Az előzőre már van is példa: a Babázzunk rovat nevét szeretnénk megváltoztatni, hogy a névvel ne zárjuk ki a nagyobbacska (akár tinédzser korú) gyerekekkel birkózó szülőket sem, ezért kértük a fórumozókat, hogy ötleteljenek az új rovatnévre. Az akció nagyon jól sikerült: több, mint 30 használható rovatnévötlet jött össze, ezek közül 4-5 is olyan jó, hogy most a bőség zavara van... De az új rovatnevet mindenképpen Ti adjátok majd! Azt pedig, hogy "mindenkinek a véleményét" kikérjük, úgy próbáljuk elérni, hogy a tervezett változásokat elküldjük a piackutatóinknak, akik egy egészen komoly adatbázisból kiválasztott "tesztelők" segítségével le tudják ellenőrizni, hogy nagy valószínűséggel hogyan fogadják majd olvasóink a tervezett változtatásokat. Ezek a kutatások is folyamatban vannak már.

     

    előzmény:
    Serina (119)
    2010-04-06  13:54
  7. 2010. Április 6. 14:01120.

    Kedves Sebestyén!

     

    Kívánok sok erőt energiát a munkájához!

     

    Nekem csak egy kérésem lenne. Ha lehet, akkor próbálják meg kiszűrni azokat a felhasználókat, akik 1 nap maximális számú topikot nyitnak semmitmondó témákkal, csak mert egyszeűen nincs jobb dolguk. Nagyon zavaró.

     

    Köszönettel:

     

    wiki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844418 (113)
    2010-04-06  12:13
  8. 2010. Április 6. 13:54119.

    Szia Sebestyén!

     

    Én is sok sikert és türelmet kívánok az új munkához, a kihívások meg leküzdéséhez, és a tervek megvalósításához.

     

    A legelső amit kérdeznék, hogy van arra mód, hogy ha nagyobb változást terveztek kikérjétek a mi, fórumozók véleményét is? Eddig mindig megvolt a változás, és utána jöttek, a gondok, a fennakadások, a nemtetszések, és a könyörgés, h állítsák vissza a régit, vagy javítsanak rajta. 

     

    A másik, hogy miért kell a modiknak engedni h egy-két ember a hülyeségeivel és a rosszindulatával minden új topikot szétszedjen, a topiknyitót a törlésig kergesse? miért kell engedni a hülye témáról topikot nyitó megszállottakat tovább engedni tenni-venni nyitogatni? ezért nem lehet beszélgetni, topikot nyitni, ezért a rengeteg inkább a zárt topik, ami nem jó... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. Április 6. 13:11118.

    Elnézésedet kérem akkor ezért az apró félreértésért.

     

    A játékok és a versenyek nagyon jó ötletnek tűnnek. Nem is olyan régen volt is egy főzős verseny, ha jól emlékszem és még vízhangja is volt. Kell a versenyzés élménye mindenkinek!

    A közösségi online játék is sok embert vonzana, mert a fórumból pl leülhetnének az emberek kártyázni egy virtuális pókerasztalhoz. 

     

    A felvetett szakértők bevonása is jó lenne, hogy élőben adjanak az embereknek, akár jogi vagy orvosi segítséget, ha arra van szükségük. A pszichiátert viszont kihagynám, mert hamarosan a saját bogyói után kellene futkosnia

     

    A másik az újságírói színvonal, amin tényleg van mit javítani. A legnagyobb tanulságot talán azokból a cikkekből lehet levonni, amik bekerülnek a fórumba. Bocsánat, hogy ezt mondom, de némelyik a legalacsonyabb szintet nem üti meg. Nincsenek tények, nincsenek összefüggések és a legrosszabb, hogy némelyik messzebb van a valóságtól, mint Makó Jeruzsálemtől.

    A celebekről írjon az újságíró, mert ő  van közel a tűzhöz, a szakterületekről írjon egy szakértő, az életről meg úgyis mindent elmondanak a fórumok!

     

    Talán a privát levelezést ki lehetne egészíteni egy privát chat-vel. Gyorsabb és egyszerűbb információáramlást biztosítana két olyan fórumozó között, akik inkább egymással szeretnék csak megosztani a dolgaikat egy-egy fórum kapcsán!

     

    Gondolom , hogy a többség által nem kívánt fórumozók rendszabályozása csak a jövőben valósulhat meg, mert nem is olyan rég hívtuk fel egy fórumban a figyelmet egy ilyen személyre. A fórumot törölték, és az örület pedig folytatódott!

     

    Bocsi a sok kritikáért

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844418 (117)
    2010-04-06  12:50
  10. Torolt_felhasznalo_844418
    Torolt_felhasznalo_844418
    2010. Április 6. 12:50117.

    Kedves Babocza!

    Természetesen a Fórum is fontos része az NLCafénak, de amikor azt írtam, hogy legyünk az egymásra kíváncsi, kommunikálni kész nők igazi "platformja", akkor többre gondoltam. Szeretném a jövőben minél inkább bevonni a "usereket", Benneteket az NLCafé mindennapjaiba - akár tartalomelőállításról, akár közös játékokról vagy akár újfajta kommunikációs lehetőségek kialakításáról legyen szó. Magyarul sok újfajta közösségi értékkel kellene felruházni a site-ot, sokkal többet bízva a felhasználókra és kevesebbet a hagyományos kifejezéssel élve: az "újságírókra".

    A Fórummal kapcsolatban: nehéz kérdés, hogy mit tegyünk azokkal, akik ellehetetlenítenek jó beszélgetéseket, jól működő, bejáratott társaságokat. Alapvetően demokratikus szemlélettel állok ehhez a kérdéshez: nem szeretném senki szólásszabadságát megvonni. Másrészt Benneteket is védeni kell, ez egyértelmű. Jelenleg azt gondolom, hogy - akár a való életben - először meg kell próbálni szép szóval, a közösség segítségével. Ha azt tapasztaljuk, hogy ez eredménytelen, akkor természetesen a többség igényeinek megfelelő lépéseket fogunk tenn.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (115)
    2010-04-06  12:30
  11. Torolt_felhasznalo_844418
    Torolt_felhasznalo_844418
    2010. Április 6. 12:30116.

    Kedves Adalen!

    Köszönöm, az erő (és az egészség) velem van, a harmadik meg... Majd meglátjuk!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (114)
    2010-04-06  12:26
  12. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. Április 6. 12:30115.

    Szép Napot!

     

    Engem egy dolog foglalkoztat , amióta megláttam a topik indító hozzászólását. Ami pedig a következő:

    „a Nők Lapja Cafét az intelligens, egymással kommunikációt folytató hölgyek nagy platformjává teszi, ahol a nők kiteljesedhetnek"-Ezt , hogy szeretné megvalósítani: 

     

    Ezen az oldalon megy a kommunikáció az nem vitás hol kedves, hol pedig kissé vehemens formában.Néha intelligensen néha csorda párbeszédben.

     

    Viszont a nagy hiba,  hogy a száguldó bolondokat, a fórumozók többszöri kérésére sem hajlandók a moderátorok letiltani. Pedig vagyunk egy páran, aki igazán megszabadulnánk néhány "társunktól".

    Lehet azt mondani, hogy el kell őket kerülni, de ez lehetetlen. Olyanok, mint a sáskát. Mindenhol megjelennek és mindenhol rombolnak. Unintelligensek!

    Ha megnéz néhány régóta működő topikot, ott már nincsenek jelen, de az új topikokban jönnek és offolnak!

    Ez ellen kellene mit tenni elsősorban, hogy a fenti cél valóra váljon.

     

    Ezen lehet segíteni vagy csak, akik normálisan fórumoznak azoknak nincs más lehetőségük csak a tűrés? 

    Gondolom ennek a problémának a kiszűrésére születtek a zárt topikok, amik megléte a fent említett fórumozók nélkül máris szükségtelené válna és tényleg mehetne a szabad kommunikáció!

     

    Tisztelettel Babocza!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844418 (113)
    2010-04-06  12:13
  13. Torolt_felhasznalo_709922
    Torolt_felhasznalo_709922
    2010. Április 6. 12:26114.

    Kedves Sebestyén!

     

     

    Sok sikert,erőt,egzéséget az új feladat körödhöz.

    :)

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-04-05  21:20
  14. Torolt_felhasznalo_844418
    Torolt_felhasznalo_844418
    2010. Április 6. 12:13113.

    Kedves Fórumozók, NLCafé-olvasók!

     

    Szeretettel várom a kérdéseket, próbálok minél többre válaszolni!

     

    Sebestyén

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_462979
    Torolt_felhasznalo_462979
    2010. Április 6. 10:51112.

    Nem irigylem az uj fiut.  

    Remeljuk lesz eleg humorerzeke

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-04-05  21:20
  16. Torolt_felhasznalo_462979
    Torolt_felhasznalo_462979
    2010. Április 6. 10:46111.

    Csuhos4

    Azert gyere az uj foszerkesztot "izekre szedni"  vagy legalabb nezni es fellocsolni szegenyt ugy ejfel korul.

    Hozzunk Neki enni inni. Nem tudom eldonteni, hogy hozzam-e  "fegyvereimet" is.

    Ki tudja mivel kell a vedlemet biztositani

    Te meg Csuhi ne harcolj csak ervelj.

    Az ordogot is ki lehet lenditeni szerepebol,

    terdre lehet kenyszeriteni csak turelem es jo taktika kell hozza  Bemkepet valtottam  Te adtad. Hoztam Neked is egy ujat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
    2010-04-06  10:09
  17. 2010. Április 6. 09:41110.

    "Konkrétumok kiemelése nélkül az új főszerkesztő azt tervezi, hogy „a Nők Lapja Cafét az intelligens, egymással kommunikációt folytató hölgyek nagy platformjává teszi, ahol a nők kiteljesedhetnek – s ehhez igyekszünk minden modern eszközt megadni. Az oldal komoly szakértői bázisát pedig ebbe a valósidejű párbeszédbe fogjuk bevonni”"

     

    Ezt kb. azokban az időkben sikerült végleg elszalasztani, amikor a "régi nagy nevek" elpályáztak a fórumról, és megtűrtétek a trollokat.

    Jelenleg már a dedósok is tudják, hogy itt nem érdemes nyitott topikot indítani, mert jönnek a jól ismert trollok, és szétbarmolják az egészet.

     

    Így akik valóban, komoly, igényes beszélgetést akarnak folytatni, már rég nem itt teszik ezt meg.

     

    Ennek köszönhető, hogy csaknem minden troll megtalálható itt, akikt a többi fórumról a moderátorok eltávolítottak közkívánatra.

     

    Itt max. annyi az előny, hogy jópofák az emók, és be lehet szúrni képeket.

    De amíg a komoly beszélgetéseket ezek nélkül is lehet folytatni, addig édeskevés.

     

    A trolloknak hála teljesen megváltozott az nlc-s arculat, és már soha nem lesz a régi.

     

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-04-05  21:20
  18. 2010. Április 6. 09:32109.

    Kedves Sebestyén! Sok sikert az új feldathoz, kívánok neked erős idegzeteket, és sok-sok humorérzéket, hogy az alábbi célkitűzésed véghez vihesd. :)

     

     

    „a Nők Lapja Cafét az intelligens, egymással kommunikációt folytató hölgyek nagy platformjává teszi, ahol a nők kiteljesedhetnek

     

    Üdv: Serc

     

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-04-05  21:20
  19. Torolt_felhasznalo_604429
    Torolt_felhasznalo_604429
    2010. Április 5. 23:47108.
    Na, most már én is húúúúúzok az ágyba, leragad a szemem. Jó éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604429 (107)
    2010-04-05  23:44
  20. Torolt_felhasznalo_604429
    Torolt_felhasznalo_604429
    2010. Április 5. 23:44107.
    Nos, ÁLLÍTÓLAG holnaptól naaaaaaaaaaaagy felmelegedés jön... és szerencsére tőlem nem várják a bot végén való ücsörgést. Elég, ha a hadtápot ellátom. Meg aztán van egy faház a "bot végén", és nekem szabad ott bent ücsörögni. :)
    előzmény:
    fórumozok (106)
    2010-04-05  23:42
  21. 2010. Április 5. 23:42106.

    felénk hatalmas vihar és szakadó eső van

    még a gondolatától is rosszul vagyok, hogy ki kelljen menni a házból, nemhogy a szabadban ücsörögni egy bot végén ... brrrrr

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604429 (105)
    2010-04-05  23:41
  22. Torolt_felhasznalo_604429
    Torolt_felhasznalo_604429
    2010. Április 5. 23:41105.
    Család. Naná. Ők szeretik, mind a négyen. Én meg szeretem, ha ők szeretik. Így, ha áttételesen is, de nekem is jó. :)
    előzmény:
    fórumozok (104)
    2010-04-05  23:39
  23. 2010. Április 5. 23:39104.

    kötelező három napos horgásztúra?

     

    munkahely? vagy barátok/ismerősök/család?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604429 (103)
    2010-04-05  23:37
  24. Torolt_felhasznalo_604429
    Torolt_felhasznalo_604429
    2010. Április 5. 23:37103.

    Beszélgessetek vele helyettem is, én háromnapos horgásztúrára megyek. A "Lenini-önkéntesség" elve alapján. Megmondták, hogy akarok menni... :)))

     

    Jó éjt mindenkinek! 

    előzmény:
    fórumozok (98)
    2010-04-05  23:34
  25. 2010. Április 5. 23:36102.
    Jó éjt Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top