Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekek a családban

-csippi-
Létrehozva: 2004. március 22. 11:24
Többször találkozunk a fórumokon azzal, hogy mellékszálként felvetődik "na de a gyerek miatt", "a gyerekért" ... stb. Tényleg? Mi a jobb a gyereknek, akkor amikor a szülők között - ezért, azért, de megromlik a kapcsolat. Együttmaradni, családban -elfojtott indulatokkal, titokban kisírt szemekkel -, vagy válni, új életet kezdeni? Beszéljük meg.
  1. 2004. március 22. 12:3126.
    hmm:)) ha netán rájössz írdd meg lécci nekem is:)) 20 évesek a lányaim, elvoltak bulizni a hétvégén. Hajnali 3/4 4-kor már írtam egy sms-t, hogy jönnek-e már?

    Egyébként igen, úgy érzem itt belül, hogy a féltés, az őrzés, a vigyázás mind, mind természetes dolog.
    előzmény:
    lufi (24)
     
  2. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2004. március 22. 12:2825.
    de hiszen ezek természetes dolgok. Ha sajátom nincs is, a család ifjabb nemzedéke , s a barátok kicsinyei nagyon sokszor voltak-vannak nálunk. S azt hiszem a gondolkodás ösztönös. van-e kajája, vitt-e pulovert stb, szolt-e haza, hogy itt szeretne ma aludni. most éppen egyik sem kicsi már, 16 év körül vannak. De a kamsz bajok-örömök egyik fő hallgatoja bizton én vagyok. S azt mégse mondhatom:"nem érek rá"mert oda a bizalom. inkább azt mondom. gyere sétáljunk egyet a kutyával, üljünk le valahova és mondd el, mi bánt?
    előzmény:
    lufi (18)
     
  3. 2004. március 22. 12:2724.
    Azt mondod, ez a természetes? Nem is kéne azon aggódnom, hogy annyit aggódom? :)
    És egy kérdés: fő gondom hamarosan eljön az idő, hogy a lányomat elengedem este. De addig nem tudok elaludni, amíg nincs otthon. És ha éjfélig lesz távol, vagy éjjel 1-ig, akkor addig virrasztok? Hogy lehet ezt megoldani?
    előzmény:
    -csippi- (20)
     
  4. 2004. március 22. 12:2723.
    (((foka))))
    Azt hiszem Te pont ettől lettél jó anya!!!!
    előzmény:
    foka (21)
     
  5. 2004. március 22. 12:2522.
    ez aranyos:) de azért az akarat még nem tett
    előzmény:
    Jyll (19)
     
  6. 2004. március 22. 12:2421.
    Az én anyaságom nagy csorbát szenvedett azzal, hogy fogyatékos lett a gyerekünk. Én akartam lenni a világon a legjobb anya, és talán sikerült is volna, ha a gyerekeim mindketten egészségesek, ha a nagyobbikra nem kell minden energiánkat, erőnket rákölteni, és ha ezért nem éreztük volna úgy, hogy a kisebbiknek emiatt kompenzáció jár. Most viszont szívesen csinálnám újra, csak élne még a beteg gyerekem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. március 22. 12:2420.
    :)))))
    jó. de én úgy gondolom, hogy ez a természetes.
    néha én is belegondolok, hogy hamarosan kireppennek a lányaim és akkor majd. . . de megnyugtattak:))) 1. ) nem akarnak kireppenni 2. ) ha meg úgy alakul, akkor átalakítjuk egy kicsit a lakást és itt fognak lakni
    hmmm :))

    előzmény:
    lufi (18)
     
  8. 2004. március 22. 12:2219.
    Hogy mitől lesz valaki jó anya? Szerintem attól, hogy az akar lenni. . . :o)
    előzmény:
    -csippi- (17)
     
  9. 2004. március 22. 12:1918.
    Nekem az a bajom, hogy túl jó anya vagyok. Ne vedd ezt nagyképűségnek, mert én ezt hibának tartom. Egyszerűen nem tudok kilépni abból, hogy bármire rámondom, jó, de állj: ott van a gyerek. Egy csomó mindenről lemondtam az életemben a gyerekek miatt. Igaz, segítségem se volt soha, ha valahova mentem, vagy gyerekekkel, vagy sehogy. De akkor is, marhára fárasztó. Első gondom, hogy a gyereknek legyen kajája, legyen meleg ebédje, vigyen kulcsot, melegen öltözzön, ha elmegy valahová, hogy jön haza, kivel, ha későn jön. . . stb. stb. Mondjuk, most kezdik a szárnyukat bontogatni. MÁR elengedem, de MÉG aggódom. . .

    Most már azt tervezgetem, hogy ha a gyerekek kirepülnek, akkor jön el az én igazi életem, oda megyek, akkor, amikor akarok.
    előzmény:
    -csippi- (17)
     
  10. 2004. március 22. 12:1517.
    hát én ezt elég szomorúnak tartom:( valahogy _nekem_ pl. szükségem van az ünnepekre. Függetlenül attól, hogy vannak hétköznapok, melyeket a lányaimmal ünneppé tesszük.

    sokat gondolkodtam régebben azon hogy egy anya pl. mitől lesz jó anya? viszonylag, és látszólag olyan egyszerű és könnyű a kérdés. . de amikor megpróbálom felsorolni8 a dolgokat rájövök hogy attól még nem vagyok jó anya, hiszen ez és ez a kötelességem. . . .
    Éreztetek legalább néha lelkiismeretfurdalást, vagy kétkedést, hogy vajon milyen anyák is vagyunk?
    előzmény:
    foka (16)
     
  11. 2004. március 22. 12:1016.
    Most, hogy mondod, tényleg álszentségnek hat. De azért az is igaz, hogy néhányan tényleg csak a gyerek miatt tartanak karácsonyt, szülnapot, vesznek ezt-azt, és ha a gyerek kirepül a családi fészekből, abba is hagyják.
    előzmény:
    Fülemüle (15)
     
  12. 2004. március 22. 12:0015.
    Sziasztok!
    Ez lehet hogy off, de nekem ez nem tetszik:
    "Vettünk egy kis kertes házat, de hát csak a gyerek miatt, kell neki a friss levegő. "
    "Hát, mi sok friss gyümölcsöt, zöldséget veszünk, de hát kell a gyereknek. "
    "Hát mi sokat költünk fűtésre, de hát kell, hogy meleg legyen a lakásban, a gyerek miatt. "
    Szvsz. ez óriási álszentség. Szégyellnünk kell, hogy nekünk is vannak igényeink? És a gyereket kell ürügyként felhoznunk?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2004. március 22. 12:0014.
    A válás mindenképpen megviseli az embert. De mérlegelni kell, mikor lesz kisebb a baj. sok olyan gyereket láttam már, aki menekült otthonrol az otthoni légkör miatt. Magam elváltam már jó régen, mert a helyzet tarthatlan lett. nem lévén gyerek-ennyiből talán könnyebb volt-de igy is hatalmas traumát okozott. Nagyon sokáig kerültem a férfiakat. Azután -ez is elég rég volt már-egy olyan barátra akadtam, akivel kapcsolatunk a mai napig tart
    előzmény:
    foka (8)
     
  14. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2004. március 22. 12:0013.
    A válás mindenképpen megviseli az embert. De mérlegelni kell, mikor lesz kisebb a baj. sok olyan gyereket láttam már, aki menekült otthonrol az otthoni légkör miatt. Magam elváltam már jó régen, mert a helyzet tarthatlan lett. nem lévén gyerek-ennyiből talán könnyebb volt-de igy is hatalmas traumát okozott. Nagyon sokáig kerültem a férfiakat. Azután -ez is elég rég volt már-egy olyan barátra akadtam, akivel kapcsolatunk a mai napig tart
    előzmény:
    foka (8)
     
  15. 2004. március 22. 11:5612.
    Van egy kolléganőm, elvált, első házasságából van egy serdülő lánya. Újra férjhez ment, abból meg egy kisfia. A szülők állandóan veszekednek, acsarognak. Néha már a kisfiú mondja (8 éves), hogy hagyják abba. A hapi állandóan cseszteti a serdülőlányt, eredménytelenül. Erre rámegy az egész kapcsolat. És nem válnak el. Szomorú ez is, nem?
    előzmény:
    -csippi- (11)
     
  16. 2004. március 22. 11:4911.
    Azt hiszem egy válást is alaposan meg kell gondolni, de a tovább együtt-et is. Én úgy gondolom a gyerek érdeke nem feltétlenül a család fizikai együttléte, hanem inkább az érzelmi alap
    előzmény:
    Whippy (7)
     
  17. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. március 22. 11:4910.
    Hát ebben igazad van, egyeszerűbb elválni, mint a problémákat megoldani. . . ez sem jó. És szegény gyerek issza meg a levét. . .
    előzmény:
    Whippy (7)
     
  18. 2004. március 22. 11:489.
    Sok esetben azért nem ez az egyetlen szempont. . . egy nő, ha veszekszik a férjével, a gyerekek sérülnek, ugyebár. De hova megy egy nő mondjuk 70. 000 ft fizuval? Külön lakás gyakran nem megoldható. A hapsi inkább felszívódik, minthogy a családot anyagilag támogassa. . . szóval, szomorú dolgok ezek. . . akkor inkább minden marad a régiben. . .
    előzmény:
    -csippi- (1)
     
  19. 2004. március 22. 11:478.
    Sztem az a jó, gyereknek, felnőttnek, ha a konfliktusokat fel lehet oldani, végletes megoldás nélkül. Nagyon rossz megoldás volt a szüleinknél a veszekedések elfojtása, bár sokan azt állíthatják, hogy a nyíltszíni csetepaté a szülők közt még rosszabb lett volna. A szüleim 24 évi házasság után váltak el, felneveltek bennünket, de az izzó hangulatú esték, család "együttlétek" egyikünknek sem tettek jót. A közelebbi és távolabbi családban nekünk sok elvált van, nem tudom, mi a jó házasság titka, de nekünk hál'Istennek eddig sikerült (28 éve).
    előzmény:
    -csippi- (1)
     
  20. 2004. március 22. 11:477.
    Az a baj, hogy annyira kézenfekvő manapság a válás. Szerintem sokan rájöttek már egy újabb kapcsolati kudarc után, hogy tulajdonképpen egyűtt is maradhattak volna. . . :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. március 22. 11:446.
    Válni! Azt hiszem, ez a legjobb megoldás! Azt könnyebben feldolgozza a gyerek, mint a sok veszekedést, rossz hangulatot!
    előzmény:
    -csippi- (1)
     
  22. 2004. március 22. 11:425.
    Hát nálunk is csak a gyerekek miatt maradtak együtt de most már 37 év után meg már se vele se nélküle.
    Rá is ment mindenki. Apámnak infarktusa volt azután szívmütét. Aníám megkeseredett mi meg depisek vagyunk :(
    Tehát szerinetm inkább válni ígya legjobb mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. március 22. 11:364.
    Én gyerekként éltem meg, hogy a szüleim csak miattam maradtak együtt. Sokat veszekedtek és megkönnyebbülés volt, amikor 19 éves koromban elváltak. Nehéz megítélni, hogy mi lett volna, ha. . . Szerintem jobb lett volna lelkileg, de nem tudom, hogy bírta volna Anyukám anyagilag.
    előzmény:
    -csippi- (1)
     
  24. 2004. március 22. 11:363.
    Remélem nem kerülök ilyen dilemma elé. Nagyon szerencsés vagyok, mert a gyerekem nagyon szereti a barátomat, akivel félig meddig egyűtt élünk. Eddig is így éreztem, most pedig, hogy váratlanul meghalt az édesapja még inkább. Hát nagyon sok mindent hajlandó lennék lenyelni, hogy így maradjunk hármasban. . .
    előzmény:
    -csippi- (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2004. március 22. 11:352.
    Szerintem mindenképp válni. Az indulatokat nem lehet a gyermekek elől elrejteni. és ezt nagyon megsínylik. A gyerekek nem buták, és mindent megéreznek.
    előzmény:
    -csippi- (1)
     

Címlap

top