Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekek a családban

-csippi-
Létrehozva: 2004. március 22. 11:24
Többször találkozunk a fórumokon azzal, hogy mellékszálként felvetődik "na de a gyerek miatt", "a gyerekért" ... stb. Tényleg? Mi a jobb a gyereknek, akkor amikor a szülők között - ezért, azért, de megromlik a kapcsolat. Együttmaradni, családban -elfojtott indulatokkal, titokban kisírt szemekkel -, vagy válni, új életet kezdeni? Beszéljük meg.
  1. 2004. március 22. 12:5651.
    Komoly döntés bizony, és ha visszamegyünk az alapokhoz, talán a házasságot, a gyerekvállalást is komolyabban meg kéne gondolni. . . Hát ezért nem házasodtam eddig :-))
    előzmény:
    Cserép (43)
     
  2. 2004. március 22. 12:5450.
    Anyu "kb vattacsomoban" tartott, se korizni se bicajozni, stb. Nem éppen hazudtam, csak nem vallottam be mindent, vagy legalábbis nem mindig rögtön.
    Harcolok saját magammal, hogy gyerekeimmel ügyesebb legyek, adjak koruknak megfelelö szabadságot.
    Nyitva az ajtonk a barátaik elött, remélve hogy akkor majd a kényes tinikorban is jönnek.

    És mikor görkorit vettem nekik anyu megdicsért, telefont majdnem elejtettem, azota se értem:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. március 22. 12:5149.
    Fenét X év után, már most. . . :-) Hogy normális-e, hogy kicsit irigykedve gondolok a barátnőmre, aki épp a közös barátnőnknél van Afrikában? Meg ilyenek. :-)
    előzmény:
    -csippi- (47)
     
  4. 2004. március 22. 12:4848.
    :o) Nem, nem. Csak a hozzászólásaid alapján egy jóhumorú, klassz nőnek képzellek el. :o)
    előzmény:
    -csippi- (44)
     
  5. 2004. március 22. 12:4847.
    ;) Gyűjtögessél:) aztán x év után Te is felteszed majd a kérdést:))))))))))
    előzmény:
    Zana (45)
     
  6. 2004. március 22. 12:4746.
    Legfeljebb annyival könnyebb, hogy már nem kell emelgetni őket. Régi bölcsesség a kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Mindig megpróbáltuk partnerként kezelni, de ilyen dolgokkal el lehet játszani a bizalmat. Azzal átkozom, hogy legyen egyszer neki is ilyen nemtörődöm gyereke, majd megtudja, miért a féltés!
    előzmény:
    Vándor777 (41)
     
  7. 2004. március 22. 12:4545.
    Azért van még pár évem az esti kimenőkig. :-))))) De erősen készülök más témákban. . . :-)))
    előzmény:
    -csippi- (35)
     
  8. 2004. március 22. 12:4344.
    Te Jyll:) röntgenes vagy? :DDD mert hogy igencsak belémlátsz:)))
    előzmény:
    Jyll (38)
     
  9. 2004. március 22. 12:4143.
    Érdekes kérdés. És komoly döntés. Egy példa: az egyik barátnőm, egyidős velem. ÉS még soha nem volt senkije, pedig helyes, kedves, intelligens fiatal nő. Oda vezethető vissza a dolog, hogy aszülei házassága pokol volt. Rettegett a nagyhangú apjától, féltette az anyukáját. A papa lépten-nyomon megcsalta a mamát úgy, hogy az + a gyerekek is tisztában voltak vele. És csak akkor válta el, amikor a két gyerek felnőtt. Sérülések: az anyuka azóta is képtelen új kapcsolatba kezdeni, abarátnőmnem szerintem sosem lesz senkije, az öccse pedig teljesen kezd elzülleni.
    Úgyhogy a véleményem az, . hogy a válás nem feltétlenül megfutamodás, hanem megfontolt, helyes döntés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2004. március 22. 12:4142.
    Szó sincs arrol, hogy néha. A legváratlanabb időpontban tud megszolalni a telefon, vagy a csengő, hiszen köztudott, hogyha otthon vagyok nyitva az ajtó. De mivel váltomüszakos vagyok ezt jobb előbb tisztázni
    előzmény:
    lufi (28)
     
  11. 2004. március 22. 12:4141.
    az én anyósom azt mondja, hogy a kis babaával is annyi probléma van, mint a naggyal, csak a sulyosságuk változik. . .
    S természetesen, addig aggódik egy anya, amig él. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588612 (33)
     
  12. 2004. március 22. 12:4140.
    A lányom is ismer engem. És hogy ne írjak sms-t, illetve ne kapja meg, kikapcsolja a mobilt. . . . kvázi, még a lehetőséget se adja meg, hogy beszéljek vele, él-e még. . . Majd, ha ő hazaszól. . .
    előzmény:
    -csippi- (35)
     
  13. 2004. március 22. 12:4139.
    Egyetértek veled:)
    előzmény:
    Lingon (36)
     
  14. 2004. március 22. 12:4038.
    Nálunk (kamaszodó) fiam nevelésében a humor szokott beválni. Aggódom persze én is eleget (és mi jön még. . . ), de próbálom/próbáljuk az általában kamaszok agyára menő szövegeket vicces formában megbeszélni. (Tapasztalatom, hogy jobban meghallgatja, elgondolkodtatja, sőt elfogadja, ha nem úgymond "szárazon" próbálunk a lelkére beszélni. Arra tippelek egyébként, hogy Csippi is ilyen lehet. . . Hm?) :o)
    előzmény:
    lufi (28)
     
  15. 2004. március 22. 12:4037.
    Igazad volt, hogy égetted a gyereket. Ez a minimum, pláne először, hogy hazaszól, hol van. . . hú, én nagyon lecsesztem volna a gyereket. . . . a lányom az haza is mobilozik, de a fiam, aki 15 éves, közölte, márpedig neki nem kell mobiltelefon. Mondtam, akkor nem fogom elengedni. Tök agyatlan. De egy szülő azért igenigen sokat tud aggódni a gyerekéért. . .
    előzmény:
    foka (31)
     
  16. 2004. március 22. 12:3936.
    "Éreztetek legalább néha lelkiismeretfurdalást, vagy kétkedést, hogy vajon milyen anyák is vagyunk?"
    Jujj de sokszor, olyankor szoktak barátnök seneken billenteni, férjem is.

    Válás ellenes vagyok, bizonyos határig. Nem kérek se alkoholizmusbol, se megcsalásbol, se fizikai vagy lelki terrorbol. De vallom nagyon sok valodi ok nélküli válás van, külsö segitséggel, türelemmel, szeretettel sok konfliktust fel/meg lehetne oldani.
    előzmény:
    -csippi- (17)
     
  17. 2004. március 22. 12:3935.
    :DDDDDDDDDDDDDD hát készülj, készülj:)))
    Azt hiszem galambom, hogy ez már nálunk is így marad /hazatelefon, hogy minden okés. pl. ha hazajönnek a suliból a mai napig jön a telcsi/

    Tudod lufi: a lányaim már ismernek:) tudják, hogy előbb utóbb írok egy sms-t, még ha nem is hívom fel őket. De ugyanez fordítva is igaz. Ha én nem vagyok otthon, akkor Ők is ezt teszik velem:)
    előzmény:
    Zana (32)
     
  18. 2004. március 22. 12:3834.
    A gyerek sok mindenre jó ürügy, a válásra és az egyűttmaradásra is.
    Egyszer az én Anyám is azt merte állítani, hogy miattunk nem vált el az Apámtól. Annyira felháborodtam, hogy soha többet nem beszélt erről. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_588612
    Torolt_felhasznalo_588612
    2004. március 22. 12:3833.
    Az én anyukám azt szokta mondani, hogy egy anya addig aggódik a gyerekéért ameddig él. Szerintem nagy igazság.
    előzmény:
    -csippi- (26)
     
  20. 2004. március 22. 12:3632.
    Azért ha megfejtettétek a jó anyaság titkát, osszátok már meg velem is légyszi. :-))))

    Az esti hazamenetelekről annyit, hogy nekünk a bátyámmal (36 és 30 évesen) a mai napig vissza kell telefonálnunk anyuéknak, hogy szerencsésen hazaérkeztünk (nagyjából 20 perc autózásra lakunk tőlük), vagy hogy egy hosszabb úton rendben célbaértünk. . . :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. március 22. 12:3531.
    Nálunk pont most a hétvégén volt ebből egy balhé. Igaz, hogy már 20 elmúlt a gyerekem, de azért annyit megérdemeltünk volna, hogy ha ott alszik a barátnőjénél (most először), csak hazaszól aggódó családjának, hogy OK vagyok. De még a telefonját is kikapcsolta, hiába kerestük, nem válaszolt. Aztán másnap rájött, hogy nem illik ilyet csinálni a szülőkkel, akik már temették el gyereküket. Tudhatta, hogy csak a féltés és nem a tiltás munkál bennünk. Én meg bevallom, érte mentem, és égettem a lányzó családjánál, akiknek fogalmuk sem volt arról, hogy őuraság nem közölte otthon, hogy nem megy haza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. március 22. 12:3530.
    Azt hiszem minden jó anya néha kételkedik abban, hogy mindent úgy tett-e meg, hogy az a gyermeke/i számára a legjobb volt. Nem hiszem, hogy lenne olyan nő, aki ne követett volna el hibát valahol. De szerintem, ha tényleg a gyermek érdekeit nézzük, az esetleges hibákat is ki lehet javítani. Én úgy vélem (egy 12 éves fiú és egy 2 hónapos kislány anyjaként), hogy a szeretet a legfontosabb, ez teszi őket és minket is boldoggá és kiegyensúlyozottá.
    előzmény:
    -csippi- (22)
     
  23. 2004. március 22. 12:3329.
    És hajnalig fent voltál?
    És válaszoltak az sms-re? Honnan tudták, hogy üzenet jött? Nézték a mobilt? Jaj, de nehéz ez a dolog. . .
    előzmény:
    -csippi- (26)
     
  24. 2004. március 22. 12:3228.
    Az addig oké, hogy néha leülünk, dumcsizunk, de néha a lányom már azt mondja, terhes neki, hogy annyira törődöm vele. Pedig elmehet, elengedem, ahova akar, nem vagyok szigorú sem, de azt se akarom, hogy a "nyakába üljek" a gondoskodásommal. . . miközben akkora gyerek még néha 16 éves lányom, csak mosolygok rajta. . . ölembe ül pl. , és én örülök, hogy addig jó, amíg még odajön, ő, magától, és jól elvagyunk mi ketten. . .
    De attól agybajt kapok, hogy ő attól nagylány, hogy minusz 10 fokban nem vesz sapkát. . . . . ez meg a másik fele a dolognak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (25)
     
  25. Torolt_felhasznalo_588612
    Torolt_felhasznalo_588612
    2004. március 22. 12:3227.
    Sziasztok
    Nagyon jó ötlet volt ez a topic. Válni vagy nem válni ez itt a kérdés. Ha nem lehet a problémákat megoldani, mert csak az egyik fél hajlandó beszélni róla de a másik nem is akarja, hogy ne legyen probléma, akkor a vége csak a válás. Még mindig jobb, mintha a gyerek azt látja, hogy verekszenek, rendőrség, alkohol stb.
    Az meg, hogy jó anya-e valaki vagy sem mindenki felteszi magának. Szerintem ha van időd a gyerekedre amikor neki szükséged van rá és tudja, hogy mindig számíthat rád akkor jó anya vagy. Mert ezt meghálálják általában a gyerekek. Az odafigyelés mindennél fontosabb. Egyébként én 3 éve váltam el, de mostmár nem bánom, mert az exem azóta sem bizonyított semmit, sőt egyre lejebb csúszik, pedig nem lett kisemmizve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top