Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2017. július 11. 19:0839851.

    Aha...megint beégetted magad...szoval szerinted ha a FAZZ megemlit valamit akkor AZ a mérvado egész europára nézve...


    Noormális vagy????????


    Na erröl ennyit a zugügyvéd szellemi képességeiröl...


    Te tényleg nagyon sötét vagy és az orbánfobiád elvette a maradék eszedet is...kezeltesd magad mert igen rossz vége lesz,nemcsak a hülye fiad aki szerinted "érzékeny" fog teljesen leszarni hanem mindenki...


     

    előzmény:
    pannacotta (39848)
    2017-07-11  18:24
  2. 2017. július 11. 18:4739850.

    "Soros migrációval kapcsolatos jelenlegi álláspontja az, hogy a nemzetközi közösségnek jobban kellene támogatnia a fejlődő országokat, amelyek ma a menekültek 89 százalékának adnak otthont, és hogy Európának több százezer, teljesen átvilágított menekültet kellene befogadnia egy módszeres ellenőrzési és áttelepítési folyamat keretében"


     


    Michael Vachon, Soros György szóvivője


     


     

    előzmény:
    pannacotta (39849)
    2017-07-11  18:27
  3. 2017. július 11. 18:2739849.

    Zsidóbérencezni tényleg elfelejtett, de feljelentőként emlegetni a szüleimet, azt nem felejtette el. 


    Ehhez képest nagyanyám plecsnit kapott a háború után zsidók bújtatásáért. 


    Azért tette, mert nagyon mélyen keresztény volt, ő valóban az, a szó valódi értelmében. Belőle hiányzott a gyűlölködés, egyáltalán, másról rosszat gondolás, és mindig igyekezett segíteni azoknak, akik valamiképpen hátrányos helyzetben voltak. 


    Ahogy ezt egy valódi kereszténynek tennie kell. Ha most élne, migránssimogatónak neveznék biztosan. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (39847)
    2017-07-11  10:55
  4. 2017. július 11. 18:2439848.

    A 39841-ben unger által elkövetett ordas hazudozáshoz:


    Mint megtudtuk, a világ vezető sajtói egymás után, durván ítélik el az orbánista Soros-kampányt, így pl. a BBC (összehozva a Soros-ellenességet a menekültek támadásával, és milyen igazuk van, ugyanarra a rugóra jár), amely megemlíti azt is, hogy Soros hánymilliárdot áldozott a szegénység visszaszorítására, az elesettek támogatására, a nagyobb átláthatóságra.


    A FAZ megemlíti azt, hogy Orbán méltatta Horthyt és azt is, hogy sokan antiszemita kampánynak tartják a Sorosozást, a kettő között szintén összefüggést találva (és van is).


    A Süddeutche Zeitung leírja, hogy Orbán tagadja antiszemita voltát, ugyanakkor plakátokkal támadja Soros Györgyöt. Orbán egy párhuzamos valóságban él szerintük (és ebben teljesen igazuk van, bár a híveiket kifelejtették a minősítésből).


    A Der Standard szerint Orbán valószínűleg alapjában nem antiszemita, hanem cinikus populista, aki úgy gondolja, hogy egy kis zsidózás belefér.


    A Guardian szerint a nyugati világban parázslik az elégedetlenség és ezt egyesek, mint pl. Orbán (meg Trump, Putyin)tovább szítják.


    No, ennyit erről, hogy unger szerint külföldön senkinek eszébe nem jut az antiszemitizmus a Soros-plakátokról.


     

  5. 2017. július 11. 10:5539847.

    Zsidozni, zsido berencezni elfelejtett, de nyugi, majd jon az is!

    előzmény:
    pannacotta (39846)
    2017-07-10  22:52
  6. 2017. július 10. 22:5239846.

    Döntsd már el: sorosbérenc libsi, komcsi vagy náci vagyok-e. Esetleg mind együtt?


    Nem gondolod, hogy ez már a legalja és mindenki rajtad röhög, vén putyinista fidesznyik? 

    előzmény:
    unger (39845)
    2017-07-10  17:48
  7. 2017. július 10. 17:4839845.

    tuggyuk...az a franko amit te irsz meg a libsik utasitására meg a soros féle civilegyesület fizetéséért....


    azért majd olvasd el még 5 x hogy mit is irtam hátha akkor megérted habár reménytelenül orbánfobiás vagy igy rajtad talán egy jo ideggyogyász sem tudna segiteni.

    előzmény:
    pannacotta (39844)
    2017-07-10  11:24
  8. 2017. július 10. 11:2439844.

    Ha már Sorosozunk, érdemes végigolvasni Soros tavalyi előadását a menekültkérdésről: http://hvg.hu/gazdasag/20160726_Soros_Gyorgy_Europa_menek ultvalsag_elemze


    Ezt Soros magyar nyelven tartotta meg. 


    Aki képes végigolvasni - bár sok reményt nem fűzök az itteni fidesznyikek olvasási képességéhez, nekik elég, ha a szájukba rágnak valamit, amit aztán csócsálhatnak és szajkózhatnak -, az azonnal látni fogja, hogy az unger és társai által ide bemantrázott, ordas hazugságok mennyire valótlanok. Sorosnak VAN terve a menekültválság megoldására, amivel persze, lehet vitatkozni, de mi sem áll Sorostól távolabb, mint a menekültek pénzelése azért, hogy tönkretegyék Európát.


    Soros erőfeszítései és tervei éppenséggel pont ellenkezőek. Hiszen Soros is európai és ő is felelősséget érez Európáért.    

  9. 2017. július 10. 11:1839843.

    Kiegészítés: Sorosra egyetlen dolog miatt lehet haragudni, mégpedig azért, mert kivakarta a @arból ezt a parasztivadék, közepes képességű, személyiségzavaros senkit, ezt az Orbánt, akit évekig havi apanázzsal támogatott (ezt Orbán is elismerte, onnan kapta a fizetését), hogy csak politikával foglalkozhasson, oxfordi ösztöndíjat fizetett neki és megalapította a Századvéget is, amiből Orbán szintén anyagi hasznot húzott anno.


    No, ez komoly hiba volt. 


    Kárvallottja lett az egész ország. 

    előzmény:
    pannacotta (39842)
    2017-07-10  11:10
  10. 2017. július 10. 11:1039842.

    1. nincs semmiféle pártom


    2. a valamikori, amelyből 25 éve (!) kiléptem, megszűnt, de nem ezért nincs pártom


    3. a tájékozottság érdem, a tájékozatlanság bűn, pláne így fórumozgatni, a vélemény bőven megvan az ilyenekről,


    4. a Mazsihisz nyílt levélben tiltakozik a Soros-plakátok ellen, azzal, hogy sokakban rossz emlékeket idéz és szerintük így érez a hazai zsidóság többsége is. Te miről dumálsz megint? Csak nem tájékozatlan vagy? Ez már megint nem jött be, sőt, az ellenkezője igaz, ahogy ez általában van, amikor te hozzászólsz valamihez. 


    5. a hazánkba látogató német miniszter, Michael Roth annyira megdöbbent a Soros-plakátokon, hogy elmarasztaló véleményét nyilvánosan is megtette. 


    6. a liberálisok soha nem voltak antiszemiták, azt kénytelen-kelletlen meghagyjuk a fideszimádó droidoknak, mint te is vagy. A felmérések szerint a leginkább antiszemita emberek a Fidesz támogatói közül kerülnek ki (és bizony, a Jobbikosok már a fasorban sincsenek ebben, e kérdésben is tök hülyeséget írtál). Ezek az antiszemiták, akik zömmel Fidesz-támogatók, zsidóznak összevissza a Soros-plakátok megjelenése és persze, Orbán új Horthy-kultusza miatt. A kettő összefügg.


    7. Sorosról valóban nem az jut az ember eszébe, hogy zsidó származású (egyébként is apai részről), hanem az, hogy egy emberbarát, önzetlen magyar ember, akire büszkék lehetünk. Izrael pont azért utálja, mert segítette a palesztinokat, mint mindenkit, aki önkénnyel szemben harcol. 


    8. Ez a kampány is elég kontraproduktív, mint a menekültkampány volt: az embereknek csak 30-40 %-a (lásd: Fidesz-támogatók) ért egyet Soros ekézésével, a többség undorodik ettől a kampánytól (is, mert a migrációs kampánytól is undorodtak és ezért is lett érvénytelen a népszavazás).


    9. Szokás szerint megint  fordítva ülsz a lovon, a helyzetértékelésednek éppen az ellenkezője igaz, de ezt már megszoktuk nálad.  


     

    előzmény:
    unger (39841)
    2017-07-10  08:02
  11. 2017. július 10. 08:0239841.

    naggyon tájékozott vagy, de a pártod le van maradva,,,,elöször  a magyar zsido vezetök elitélték.azután az izraeli nagykövet is elitélte...harmadszor az izraeli külügy felülbirálta az összeset...jo reggelt...


    ha olvasnátokujságokat külföldiül akkor tudnátok hogy teljesen felesleges zsidozni a sorossal kapcsolatban mert csakis a magyar  libsiknek jut eszébe a soros képröl a zsidoság..nyugaton tudod ahova szeretnétek tartozni ott a balkánon az összes ujság ugy jellemzi  hogy "georg soros" a mgyar származásu spekuláns.......elsösorban a magyar származása a fontos és kihangsulyozott mindig...xsakis a magyar libsiknek jut eszébe mindenröl az mint a morickának...

    előzmény:
    pannacotta (39840)
    2017-07-10  07:08
  12. 2017. július 10. 07:0839840.

    Zsenike, sötétke, talán nem tudod, hogy Izrael haragszik Sorosra, mert Soros a palesztinokat támogatta ellenük?


    Ettől az antiszemitizmus még az, aminek látszik.  


    Izrael most örül, hogy Sorost ekézik, ő egy régi ellenségük. Ehhez képest volt itt olyan okoskodó, roppant "tájékozott", aki azt írta, hogy Soros izraeli állampolgár.


    Na, ennyit erről és rólatok, ez a hozzászólásod is teljesen felesleges volt.  

    előzmény:
    unger (39839)
    2017-07-09  23:06
  13. 2017. július 9. 23:0639839.

    ’Immánuél Náhson, az Izraeli Külügyminisztérium szóvivője által jegyzett ma esti „tisztázó közleményben” az áll, hogy a minisztérium nem gyakorol kritikát Orbán Viktor fölött. Az izraeli szóvivő a magyar kormányfő helyett inkább Soros Györgyöt támadta szinte ugyanazokat az érveket fölvonultatva, mint amelyeket a zsidó milliárdos ellen Orbán Viktor fölvonultatott, illetve a mostani plakátkampány szövegében olvasható.


    Köcsö libsik..abba lehet fejezni az antiszemitázást a plakát kapcsán...fordult a kocka ...szar ügy de ez sem sikerült mert hülyék vagytok...

  14. 2017. július 9. 16:0739838.

    és unger is szívesen lőne menekültekre, ha tehetné -,


     


    Te hazudozos szemét tetü zugügyvéd ...mikor irtamen hasonlot is??? anyádat hasonlistd akárkihez vagy a hülye fiadat de ilyen témákban rolam ´leszállni mert igen durva Leszek veled ..

    előzmény:
    pannacotta (39836)
    2017-07-09  13:04
  15. 2017. július 9. 13:1239837.

    Megjöttem,kicsit(detényleg csak egy kicsit)visszaolvastam,de ezt is kárvolt,nem változik itt semmi.


    Még pozitív vagyok ,így hamarosan ismét elköszönöktovább utazom.


    Ja,megnéztem Düsseldorfban a Tour de Franc időfutamát és a rajtot..részt vettem egy utcabálon aznap.Két nap  múlva repültem Bostonban az öregekkel az esküvőre.Persze  kimentünk a Shell-hez a a júl.4.-ei koncertre,és a tűzijátékra az óceánpartra.Nem írom le mekkora élmény úgy ünnepelni,hogy érezhető az összetartozás ,a nemzeti büszkeség úgy,hogy senki sem emlegeti.Csak van,és érezni lehet.A közös éneklések,asütögetések körüli beszélgetések,a gyerekek,különböző bőrszín,és vallás semmit sem számít akutyát nem érdekli az egymás kezét símogató két srác a folyóparton,...csak az ünneplés,csak az összetartozás.


    Az is igaz,hogy megértem már jó pár Júl.4.-ét,3 elnök alatt...de olyan még nem volt mint most,hogy az elnöki köszöntőtfeltartott táblákkal,némán taps nélkül hallgassák végig.Hogy a táblán mi minden volt azt a képzeletetekre bízom,a legenyhébb Trump crazy...Trump clown..


    De a köszöntőt némán végighallgatták és ment minden tovább a God bless America elhangzása után.


    No az esküvő is megvolt..velük repültem Frankfurtig..onnan én haza,ők tovább Izraelbe.


    No,most pedig mint írtam elköszönök,minden percben megszületik a legkisebb unokám,megyek oda...Nem tudom mikor olvasok megint,de azt jó lenne valahogyan elfogadni,hogy a másik is ember,és nem biztos ,hogy néha nincs-e neki is igaza...

  16. 2017. július 9. 13:0439836.

    Hihetetlen, hogy ezzel a már kinyilvánított Horthy-imádattal, Soros támadásával, stb. miféle gyűlölködéshullámokat indítottak meg. Illetve ez a gyűlölködés eddig is benne volt a Fidesz híveiben - láthatod, fiú50 nem is válaszolt egyenesen arra a kérdésre, hogy hagyná-e az embereket a tengerbe fulladni, azaz a válasz nyilvánvalóan az, hogy igen, és unger is szívesen lőne menekültekre, ha tehetné -, de most, mivel a Vezér is nyíltan gyűlölködhet és ezt közvetíti az ájult zombijainak, így most azok is orrba-szájba zsidóznak és gyűlölködnek.


    2017-ben ide ért (vissza) Magyarország, köszönhetően ennek az elmebeteg nemzetvezérnek. Már aki vezére, persze. Mindig van ám az embernek választása, még akkor is, ha ez az elmebeteg uralja a hatalmat, legfeljebb függetleníti magát ezektől a dolgoktól, és nem áll be az okádnivaló sorba.


    Egyébként hallottad, hogy Lázár most már nyíltan elismerte: a CEU-val semmi baj sincs, Sorossal van és csak azért támadják a CEU-t és akarják beszántani, mert Soros hozta létre?


    Vajon nadenade - aki hihetetlen sok baromságot hordott itt össze CEU-ügyben, mint pl. azt, hogy az USA nem is tud a CEU-ról, később azt, hogy George Pataki nem is adhatott volna akkreditációt (lám, mégis tudtak róla), stb. - is hallgatta-e Lázárt, amikor egyértelműen kiderült, hogy az oktatási intézmény nem hibás, csak Orbán elhatalmasodott Soros-mániája miatt akarják felszámolni?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (39829)
    2017-07-09  09:18
  17. 2017. július 9. 12:5739835.

    A Jobbiknak már nincs jobbszéle és a Jobbik már valóban nem zsidózik. Nemhogy annyit nem, hanem egyáltalán nem. 


    A Jobbik az új Fidesz (azaz középpárttá kezd válni), akinek ez nem tetszett a Jobbikban, az továbbállt, alakítottak is valami új széljobb pártot.


    A Fidesz viszont kiment a jobbszélre és nemcsak a Fidesz vezetői, de a Fidesz hívei a leginkább zsidózó, embereket megkülönböztető, gyűlölködő, a náci eszmékhez közelálló egyének.


    Pont olyanok, mint te vagy. Közöd nem volt soha a kereszténységhez.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (39830)
    2017-07-09  09:21
  18. 2017. július 9. 12:5539834.

    Igencsak ifjak voltak akkoriban a szüleim. 


    Döntsd már el, hogy szerinted komcsi vagyok, náci származék, sőt, feljelentők ivadéka, vagy micsoda. 


    A fantáziád végtelen,bár inkább betegesnek lehet mondani. 


    Roppant szánalmas vagy. 

    előzmény:
    unger (39832)
    2017-07-09  11:04
  19. 2017. július 9. 11:0639833.

    amikor változott a helyzet aztán ezekböl a feljeletökböl lettek a legbuzgobb komcsik...igy lett apád is ezért mehettél a büfészakra melegedni te is...

    előzmény:
    unger (39832)
    2017-07-09  11:04
  20. 2017. július 9. 11:0439832.

    szöveg értelmezés szokásod szerint nulla...csak hoztad itt is a zugügyvéd formádat...persze ne felejtsük hogy te kérkedsz mindig a polgári családoddal és az viszont történelmi tény hogy ezek a magukat igazi "polgáriaknak" vallok jelentették fel a zsidokat anno a szálasiéknál..lehet apád meg anyád is ??

    előzmény:
    pannacotta (39828)
    2017-07-09  09:10
  21. 2017. július 9. 10:5939831.

    köcsög jozsika...hozzál ide csak egyetlen hszt tölem ahol én zsidoztam...hülye vagy mint voltál is a barátnöddel a zugügyvéddel együtt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (39830)
    2017-07-09  09:21
  22. 2017. július 9. 09:2139830.

    Mara a jobbik nem zsidozik annyit, mint a fidesz meg az unger felek - es ezert fikazza a fidesz a jobbikot 
    Vagyis a jobbiknak a jobb szele, extrem ,az zsidozik ugy, mint a fideszesek 

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (39822)
    2017-07-07  12:29
  23. 2017. július 9. 09:1839829.

    De, van ahol a buzgo fideszesek gyorsan rairdostak.


    Korbejartak a keruletet es szepen alazsidoztak. Amolyan fidelitas modra...

    előzmény:
    pannacotta (39825)
    2017-07-08  10:03
  24. 2017. július 9. 09:1039828.

    Hát igen, az én állítólagos elvtársam támadta a nácikat, akikhez én is tartozom (meg egyszerre Rákosihoz is). 


    Nagyon logikus, úgy unger módra. 


    Már azt se tudod, mit találj ki kínodban, miközben másokról álmodozol. 

    előzmény:
    unger (39826)
    2017-07-08  10:50
  25. 2017. július 8. 18:5139827.

    Az emberi faj,a homo sapiens ilyen.Nincs kivčtel. Összefoglalva Mindenki bűnös mindenkinek van sara.A multban a jelenben čs a jövőben is igy lesz

    előzmény:
    pannacotta (39825)
    2017-07-08  10:03
  26. 2017. július 8. 10:5039826.

    Teljesen igazad van...memmonta már a rákosi elvtársad is hogy 5 millio fasisztával kell neki felépiteni a cuculizmust....nácikokvagytok ez az igazság ...

    előzmény:
    pannacotta (39825)
    2017-07-08  10:03
  27. 2017. július 8. 10:0339825.

    Természetesen nem, nincs rajta a plakáton, mégcsak az kéne.


    Ennek ellenére erre következtetnek bizonyos emberek, és ők sokan vannak. Sajnos. 


    Én tudom, hogy Soros magyar, de mások nem így értékelik. 


    Hogy ki az antiszemita? Elhiheted, jócskán vannak az országban, sajnos. Ez a korszak annyira nem múlt el, hogy egyrészt azon nosztalgiáznak a jelenlegi vezetőink is, másrészt az ország soha, de soha nem volt képes szembenézni a múltjával és a cselekedeteivel, ahogy annak idején a németek megtették. Sajnos.  

    előzmény:
    Kundalini (39823)
    2017-07-07  20:11
  28. 2017. július 7. 20:1639824.

    Na jo ez undorito...

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (39822)
    2017-07-07  12:29
  29. 2017. július 7. 20:1139823.

    Láttatok a plakáton erre utalo jeleket


    Hogy kihansulyoznák ennek a včn patkánynak a származását?


    Közben a kormany több száz milliokat költ zsinagogák felujjitására.Temetők rendbehozatalára.Miközben egy magyar rabbi sčrelmezte hogy zsido elhunytak mellč gojokat is temetnek.


    Ki az antiszemita ?Ki a náci?

    előzmény:
    pannacotta (39819)
    2017-07-07  08:32
  30. 2017. július 7. 10:4639821.

    én polgári szemléletű családban nőttem fel, ahol a tisztesség állt az élen és nem a lopás.   


     


    Nagy kár hogy nemragadt rád semmi abbol  a szemléletböl és csak egy kis sötét zugügyvéd lettél....pedig,,akár rendes ember is lehetett volna belöled..

    előzmény:
    pannacotta (39819)
    2017-07-07  08:32
  31. 2017. július 7. 10:4339820.

    megint hülyeségeket irogatsz...mindenkire vonatkozik,mivel a menedékkérönek be kell tartani az ország törvényeit.pont


    A menedékkérö odballaghat a kijelölt határállomásra és bejelentheti hogy menedéket igényel..


    az illegáis határátlépö med Nagy ivben kikerüli a határállomást és átvágja a keritést beoson az országba,mert ugy gondolja hogy keresztülmegy oda ahol többet fizetnek neki...


    Mellesleg van ilyen törvény itt svédországban is 3-6 honap börtön kaphato ha nem a rendes helyen jössz be hanem pl a tengeren átuszol dániábol....


    Nem értem mi ebben a furcsa egy zugügyvédnek...

    előzmény:
    pannacotta (39817)
    2017-07-07  08:21
  32. 2017. július 7. 08:3239819.

    És most már a zsidózás is belefér nekik, igaz, az itteniek mindig is hajlottak erre, főleg belgien. Látható, hogy náluk, akik a lopásokat, csalásokat, hazudozásokat, rágalmazásokat támogatják, a kevésbé vagy nyíltan kifejezett antiszemitizmus is belefér. 


    Gondolok itt a Soros-plakátokra, amik révén egyre inkább hangosan zsidóznak az emberek úton-útfélen. Ezt a szellemet is kiengedte a palackból Orbán, ebben is igyekszik példaképét, Horthyt utánozni.


    Persze, ez az antiszemitizmus ugyanolyan rugóra jár, mint a tolvajlások támogatása: mindent, de mindent a vagyoni kérdéseknek rendelnek alá, azt tisztelik, aki harácsol és másokat megkárosít, és a zsidózás is puszta irigységből fakad.


    Ilyenek ezek, Orbán hívei.    


    Igen, igazad van abban, hogy sokan így szocializálódtak, de azért nem mindenki, pl. én sem. Igaz, én polgári szemléletű családban nőttem fel, ahol a tisztesség állt az élen és nem a lopás.   


    Hogy igazad van, az is bizonyítja, hogy nem a fiatal generáció támogatja Orbánt - nekik ott van a Jobbik és most már a Momentum is -, és nyilván annak is van jelentősége, hogy az idősebb, ám vidéki és alacsonyabb képzettségű réteg tapsikál nekik.


    Meg az itteni külföldre szakadtak (akik máséval verik a csalánt, hiszen nem az ő pénzüket lopják el, nem nekik kell a kivéreztetett egészségügy szolgáltatásait igénybe venni, miközben irgalmatlan adókat fizetnek érte), és más elfogultak.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (39810)
    2017-07-06  22:38
  33. 2017. július 7. 08:2239818.

    Hol az a cikk? Linkeld be, lécci.


    Máskülönben úgy jársz, mint unger, aki szintén link nélkül állít mindenféle hülyeségeket, persze, forrás az nincs, hogy is lehetne, hiszen ezek csak legendák. 

    előzmény:
    fiú50 (39811)
    2017-07-06  23:16
  34. 2017. július 7. 08:2139817.

    Nagyon tévedsz: a menekültekre, pontosabban menedékkérőkre nem vonatkozik az illegális határátlépésre vonatkozó szabály.


    Egyébként ungerrel vitatkozz és Kundalinivel, ők azok, akik keverik a fogalmakat.  

    előzmény:
    fiú50 (39812)
    2017-07-06  23:44
  35. 2017. július 7. 08:2039816.

    Már tisztáztuk itt többször, hogy nem az a biztonságos ország, amire ti hasracsapkodva rámondjátok, hogy az. Már ezerszer leírtuk itt ezt, beidézve erről az ENSZ egyezményeit és határozatait. 


    Nem biztonságos ország Törökország, Görögország, Szerbia sem. 


    Az a biztonságos ország - és ezt nem én mondom, hanem az ENSZ -, amelyik betartja a menekültügyi egyezmények előírásait. Sem Törökország, sem Görögország, sem Albánia, sem Szerbia nem ilyen. 


    Biztonságos országot nem lehet egyszerű parlamenti törvényhozással "alkotni", ahhoz jóval több kell.   


    Saját hozzászólásodból kiindulva, miszerint addig menekült valaki, amíg be nem lép egy biztonságos országba, látható, hogy Magyarország határain éppenséggel pont menekültek kértek bebocsáttatást, hiszen a többiek, akik a török-görög-szerb útvonalon jöttek, nem találkoztak addig biztonságos országgal.


    Nem az biztonságos, ahol nem lőnek, hanem ahol különböző garanciákat vállalnak a menekültügyi elbánásra, összhangban a nemzetközi egyezményekkel. 


     

    előzmény:
    fiú50 (39813)
    2017-07-07  00:05
  36. 2017. július 7. 00:2139815.

    "Gazdasági migránsokat nem kell beengedni, de ilyenek alig-alig jönnek, ide ugyanis menekültek kérnek bebocsátást."


    ezeket honnan veszed? ismersz valamilyen statisztikát? ugyanis az eddig menekültkérelmet benyújtók (azok akik nem a határkerítést átvágva, hanem a hotspotokban jöttek és menekültstátuszt kértek) azoknak a 98%-a nem volt jogosult menekültstátuszra. Gondolom ezek azok, akik "alig-alig" jönnek. Tényleg alig-alig, mert a 98%-uk ilyen alig-alig jövő! Végülis a libbant propagandában jól hangzik amit írtál, csak ugye nem igaz, de ez nem szokta zavarni az "európai értékeket" képviselő libbantakat.

    előzmény:
    pannacotta (39794)
    2017-07-05  09:23
  37. 2017. július 7. 00:0839814.

    "Ne hazudj!!a nevelésedröl."


    nem hazudik, az óvodában megmondták neki, hogy nem szabad belecsinálni a pelenkába, még kisdolgot sem, és nagycsoportos kora óta nem is csinál bele.


    Ne mondd, hogy ez nem a jó nevelés! Erre lehet is büszke!

    előzmény:
    unger (39809)
    2017-07-06  22:28
  38. 2017. július 7. 00:0539813.

    "Menekültnek lenni és emiatt bebocsáttatást kérni nemhogy nem bűncselekmény, de megfelel az európai- és világszintű normáknak. Ezeket az embereket segíteni kell, ha már kénytelenek voltak eljönni a hazájukból.


    Szerintem te inkább olvasgass nemzetközi egyezményeket, látom, rád fér." 


    Meg rád is, mert amiket itt írogatsz, abból az látszik, mintha egy kicsit zavarosak lennének az ismereteid ezen a téren, vagy igen sajátosan értelmezel teljesen egyértelmű nemzetközi rendeleteket és egyezményeket.


    Az előbb írtam, hogy a menekült mire jogosult (menekültstátuszra az első biztonságos országban) és mire van kötelezve (menekültstátuszt kérni az első biztonságos országban)! Ha nem kér menekültstátuszt az első biztonságos országban, akkor megszegte a menekültügyi egyezményt, és ettől kezdve nem jogosult arra, hogy menekültként kezeljék. Így ez a duma, hogy "menekültnek lenni és emiatt bebocsáttatást kérni az nem bűncselekmény" ez egy teljesen értelmetlen duma. Egy menekült ha menekülni kénytelen, akkor engedély nélkül átléphet a szomszédos országba, mindenféle "bebocsáttatási kérelem nélkül"  és ha az biztonságos ország, akkor ott menedékkérelmet kell benyújtania. Ilyen fogalom, hogy "bebocsáttatást kérni" ilyen nincs a menekültügyi egyezményben. Ez valami libbantak által kiforgatott mellébeszélős duma, az illegális migráció megideologizálásra.


    És ez az európai meg világszintű "normákra" történő hivatkozás a legsunyibb libbant módszer, ugyanis a dolgok nem valami ködös mindenféle önmaguk által felkent megmondóemberek által megfogalmazott "normák" alapján ítéltetnek meg, hanem érvényes törvények, egyezmények és jogszabályok alapján. Amikor már a libbantak az európai "normákra" hivatkoznak, akkor ott már sunyiság van, és valamilyen törvényt, egyezményt, szerződést akarnak meghekkelni, mert nem illeszkedik bele a liberális ideológia világrendbe.


     


      


     


     

    előzmény:
    pannacotta (39795)
    2017-07-05  09:25
  39. 2017. július 6. 23:4439812.

    "Kundalininak válaszoltam, aki szerint a menekültek illegális határátlépők és ez szerinte bűncselekmény."


    teljesen egyértelműen az! minden országban van olyan törvény, hogy az ország határait átlápni csak engedéllyel (a kijelölt határátkelőhelyen útlevéllel, ha kell vízummal, stb.) szabad. Aki illegálisan, engedély nélkül lép be az országba, az határsártés, ami bűncselekmény. 


    Dehát ez teljesen természetes, minden ország védi a határait és tudni akarja, hogy ki lép be az országba.


    Csak valami eszement liberális országvezetőnek, vagy eu-s vezetőnek juthatott az az eszébe, hogy minden ellenőrzés nélkül engedjenek be európába 1,5-2 millió embert, akikről nem tudnak semmit. Ilyen csak valami elmegyógyintézetből szalajtott hülye találhatott ki, és erőszakolt rá (mármint hogy engedjenek át a határaikon ilyen ismeretlen nemzetiségű és ismeretlen céllal érkező embereket) több európai országra ilyen marhaságot.


    Mindíg hivatkozol az ENSZ menekültügyi egyezményre, ami szerint a háborús övezetből menekülőnek ez első biztonságos országban kell kérni menekültstátuszt, és ha ott nem kér (vagyis ezzel kivonja magát a egyezmény hatálya alól) akkor megszűnik mindenféle menekültekre vonatkozó kedvezménye, ugyanis attól kezdve nem menekült, hanem migráns, akire nem vonatkozik az ENSZ menkültügyi egyezmény. De ez benne van ebben az ENSZ egyezményben, nem tudom miért nem akarjátok ezt tudomásul venni.


    Mivel Magyarországra nem juthat el senki háborós övezetből úgy, hogy legalább 1 biztonságos országon át ne ment volna, így magyarország külső határain menekült nincs! Akik be akarnak jönni (erőszakkal, határsértéssel, stb.) azok migránsok, ráadásul illegálisan akarnak bejönni, amivel magyar törvényt sértenek meg, így teljesen jogos, hogy azonnal kitoloncolják őket az országból.


    De valamiért ezek a TÉNYEK mintha nem jutnának el azoknak a libbantaknak a tudatáig, akik itt a menkültek beengedése mellett ágálnak.


    Nézd már meg, hogy mi történt ezekkel a "szegény" menekültekkel, akiket 2005-ben és 2006-ban átbuszoztattak és átvonatoztattak szerbiából Németországba! Az eddigi feldolgozottság alapján több mint 80%-uk nem jogosult menekültstátuszra, de nem lehet visszatoloncolni őket sehová, mert amilyen országot bemondtak, hogy onnan jöttek, ott nem fogadják be az illetőt mert nem annak az országnak az állampolgára. Amikor ez kiderül (kb. 4-6 hónap) akkor bemond egy másik országot, ahol ugyanez a helyzet. Aztán egy harmadikat, egy negyediket, vannak akik már 3-4-5 éve szórakoznak így a német migrációs hatósággal.


    Szerinted ha valaki tényleg menekül a háború elől, az képes ilyet csinálni, hogy összevissza hazudozik a nevéről, a hazájáról, az életkoráról, meg minden egyébről? Ezek sunyi alakok akik kihasználják, hogy böszme európai libbantak ennyire naívak (én inkább hülyének nevezném őket) és mindent elhisznek neki, ha eljátsza a szegény üldözött háborús menekültet.  


    De azért európában nem mindenki hülye, már hozzák a törvényeket az ilyen haszonleső ingyenélő törvénytelenül európába került migránsok hazazavarására.  


     

    előzmény:
    pannacotta (39806)
    2017-07-05  22:35
  40. 2017. július 6. 23:1639811.

    "Változatlanul fenntartom, hogy Sorosnak nincs köze a migráció megindulásához, így nem is pénzelheti az Európába jutásukat."


    Végülis, ha te mondod biztos úgy van, de azért ajánlom a figyelmedbe a New Yort Times-ben megjelent és a sorosgyuri által írt cikket, aminek a következő a címe: "Miért adtam 500 millió dollárt a migránsok európába jutattására"


    Na erre varrjál gombot!  Szerinted miért adott a sorosgyuri 500 millió dollárt ilyen célra?


    ez a 10 forintos kérdés!


    ha meg tudod válaszolni akkor jön a 20 forintos kérdés!


    :-))))


     

    előzmény:
    pannacotta (39794)
    2017-07-05  09:23
  41. 2017. július 6. 22:3839810.

    Meg mindig ezen rugoztok?


    a valasz tok egyszeru: unger es a tobbi fidesznyik egyetert a lopassal es hazudozassal. 


    Amikor ezek az ermberek - fidesznyikek - ,kulonfele ertekek mellett teszik le a voksukat,
    akkor az europa ellenes, migrans ellenes stb csomagban az is benne van a tolvajlas is.
    Ezt ok elfogadjak ezt. Hogy mondjam, az ertekrendjukbe belefer, ezert nem szurja a szemuket es valasztjak tovabbra is a fideszt. 

    Tehat illiberalizmus, haverokra keszult torvenyek, sikkasztas, hatalommal valo visszaeles stbstb mind mind a fidesz "ertekrenszere" - es ezt a fideszesek maguknak valljak.
    Ezek a (keso) kommunizmusban felnott emberek, akik a munkahelyukrol a gyarbol hazavittek azt ami nem az ovek,
     elfogadtak,hogy a fonok tobbet lop a gyarbol. Ezt lattak apjuktol anyjuktol. 
    Ok igy szocializalodtak.
    Nekik ez a szabadsagharc,ez a magyar: fonoktol lopni, labanctol lopni, EUtol lopni stbstb. 

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (39808)
    2017-07-06  15:40
  42. 2017. július 6. 22:2839809.

    Amit gondolok lázár hazugságairól, a csuti tolvajbandáról, azt csak unger stílusában tudnám kifejteni, de annál jobb nevelést kaptam.


    Ne hazudj!!a nevelésedröl.

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (39808)
    2017-07-06  15:40
  43. 2017. július 6. 15:4039808.

    Lázár kapott egy kérdést arról, hogy mennyire térül meg a felcsúti kisvasút. Ugyanis az ATV információja szerint az átadás óta 53 napon senki nem akart utazni a felcsúti kisvasúton, mégis volt 7 olyan nap, amikor utasok nélkül is "kikocogtak" a szerelvények az állomásról.

    Lázár erre úgy reagált, hogy "politikai hecckampány" zajlik, csak Orbán Viktor miatt érdekes a beruházás. Pedig Lázár szerint a felcsútiak is megérdemlik a kormány támogatását, és a felcsúti kisvasút nem Mészáros Lőrinc vagy Orbán Viktor miatt épült.


    Amit gondolok lázár hazugságairól, a csuti tolvajbandáról, azt csak unger stílusában tudnám kifejteni, de annál jobb nevelést kaptam.

  44. 2017. július 5. 22:3839807.

    Nem vonom kétségbe. De hogy melyik ország ún. biztonságos ország, azt is az ENSZ dönti el. Így nem az Görögország, Szerbia, Albánia, és  egyes bírói döntések szerint Magyarország sem. 


    Ismétlem: bírói döntések szerint nem az. 


    Szerbia meg sose volt az. 


    Cask Orbán szeretné, hogy az legyen, ő annak nyilvánította, de ott még nem tartunk, hogy az ENSZ-nek is Orbán írja elő, hogyan határozzanak.


    Az minősül biztonságos országnak, ahol persze, nemcsak nem lőnek, hanem ahol betartják a menekültügyi jogszabályokat. Szerbia nem tartja be, de még Görögország sem.   

    előzmény:
    unger (39804)
    2017-07-05  22:14
  45. 2017. július 5. 22:3539806.

    Olvass már vissza, sötétke: Kundalininak válaszoltam, aki szerint a menekültek illegális határátlépők és ez szerinte bűncselekmény.


    Vagy te csak írsz, de soha nem olvasol?


    Zseni.


    Talán Kundalinivel oszd meg az elmefuttatásodat, én pontosan tudom, hogy a kettő nem egy kategória (de azért jó, hogy leírtad, legalább csináltál is valamit ma).  

    előzmény:
    unger (39805)
    2017-07-05  22:20
  46. 2017. július 5. 22:2039805.

    összemosnád a dolgokat de ehez is hülye vagy...mi a fene köze van egy illegális határátlépönek a menkülthöz???


    A menekült odaballag a hivatalos határátkelöhelyre és elmeséli hogy menekültstátuszért folyamodik..ilyen eccerü..


    az illegális határsértö meg a bokrok között kikerülve ahivatalos hlyet megprobál bejutni--keresztülvágni egy országon,megsértve annak a törvényét a belépésre vonatkozolag..mellesleg az is benne van a menekült "kötelezettségeiban" mer olyan is van a nemzetközi jog serint..hogy be kell tartania neki annak az országnak a törvényeit ahol beadja a menekültkérvényét...


    persze erröl a sötét-hülye libsik nembeszélnek a zugügyvédek meg föleg nem..

    előzmény:
    pannacotta (39803)
    2017-07-05  21:24
  47. 2017. július 5. 22:1439804.

    No ennek még nekifuthatsz párszor mire kimagyarázod.....az ensz az az ensz és ha nemhiszel nekik az a te bajod...


    egy igen jo kiindulási pont az hogy ahol nincsen háboru onnét nem is kell menekülni...de ha az emberi jogokat nézzük akkor ugye kiderül hogy egy menekült csakis az elsö biztonságos országig menekült....azután máregyszerü gazdasági migráns...vagy kétségbe vonod ezt is ??Talán ujra kellene definiálni a menekült fogalmat..javasold mint egy igazi zugügyvédre biztosan hallgatnak rád...

    előzmény:
    pannacotta (39803)
    2017-07-05  21:24
  48. 2017. július 5. 21:2439803.

    Amíg el nem bírálták valaki ügyét, addig nem derülhet ki, hogy gazdasági migráns-e vagy menekült. Ezért hívják addig az illetőt menedékkérőnek. Rá sok mindenben ugyanazok a szabályok vonatkoznak, tehát nem illegális határátlépők mindaddig, amíg ki nem derül, hogy nem megalapozott a menekültigényük.


    Úgyhogy megint hülyeséget dumáltál.


    Az ENSZ sem döntheti el, hogy ki a menekült és ki nem, a megfelelő hatósági intézkedések nélkül, pláne nem azelőtt, arra vannak  épp az ENSZ egyezményei, előírásai, hogy ezeket minden állam, amely ehhez csatlakozott, betartsa.


    Ha viszont már kiderült, hogy az illető gazdasági migráns,  más a helyzet nyilván, akkor ki lehet utasítani - ha van hová -, és más az elbírálása is, nem menekült, és nem kell befogadnia senkinek. DE ezt előre az ENSZ sem tudhatja, vagy pedig  egyszerűen - és ez a valószínű - te kevered megint a dolgokat összevissza.   

    előzmény:
    unger (39800)
    2017-07-05  19:02
  49. 2017. július 5. 21:1839802.

    Tényleg választ vársz arra, hogy a pártügyészség mit miért tesz? Szerintem magad is tudod a választ. 


    A múltkor szintén közöltek az újságok egy felháborító esetet - egy kisgyerek sérelmére -, nos, ott is enyhe büntetést javasol az ügyész.  És mint bizonyára tudod, a bíróság nem súlyosbíthatja azt, hiába más esetleg a véleménye.


    De ha politikáról van szó, mindjárt másképp állnak hozzá, jól lehetett a TV-ben mutogatni, hogy vezették el azokat - és persze, nemcsak elrendelték, de meg is hosszabították az előzetes letartóztatásukat -, akiket aztán felmentett a bíróság, mert kiderült, hogy a súlyos állításokat maga az ügyészség találta ki és zsarolta meg vele a terhelteket.


    Nos, így. Ez itt Orbánisztán.   

    előzmény:
    Kundalini (39799)
    2017-07-05  13:52

Címlap

top