Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fagylaltgép, de milyet???

Torolt_felhasznalo_655166
Torolt_felhasznalo_655166
Létrehozva: 2010. május 19. 19:17

Sziasztok!!!

Tejérzékeny vagyok és a kedvencem a fagyi, de sajnos nem ehetek.

Az itteni fagylaltozókba tejjel készítik a fagyikat. (már mind megkérdeztem)

Már régóta vágyom egy fagylaltgépre, mert akkor itthon meg tudnám csinálni magamnak a fagyikat tej nélkül.

De bajba vagyok!

Nem tudom melyiket válasszam, mitől jobb az egyik, mitől a másik.

Segítséget kérnék azoktól akiknek van milyet is vegyek????

 

Segítségeteket előre is köszönöm!!!!!!!

  1. 2011. július 13. 14:5556.

    Köszönöm a véleményeket.

    Akkor jól látható helyre kirakom az akciós újságot, hátha férjecskémnek leesik a tantusz és szülinapomra megajándékoz vele.

    Már alig várom, hogy finom házifagyival lássam el a családot.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. július 13. 11:3455.

    Nekem is bevált a hauser, de arra ügyelj, hogy ne legyen túl tömény az anyag. A csokifagyim, ami amúgy nagyon finom lett, már a gépbe töltés előtt elég jó állagú volt (a recept írt 2 tojást is, gőzön főzött krém volt), beletettem, és két kavarás után szó szerint elszállt a teteje. Nem tudott forogni a lapát.

    A következő fagyit hígabbra csináltam, azzal semmi gond nem volt, és azóta sincs.

    előzmény:
    anett89 (53)
    2011-07-13  10:55
  3. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2011. július 13. 11:2654.

    Szia!

     

    nekem bevált a gép, nagyon szeretem. Igaz volt 1-2 baki, hogy nem akartt tökéletesen megfagyni, de az a recepttől is függ, hígra készítettem:(

    De nekem a kis hűtőm fagyasztójába is elfért:) nem is nagyon hely igényes!

    Nekem amikor nem sikerült az csak rossz arányok miatt volt. De azt bármely más gépnél is el lehet követni:)

     Nekem pozitív élményem van vele.

     

    előzmény:
    anett89 (53)
    2011-07-13  10:55
  4. 2011. július 13. 10:5553.

    Szia!

     

    Kérdezni szeretném, hogy bevált-e a HAUSER IM-140 fagylaltgép??

    Most a SPAR-ban ugyanez a gép akciós és kiváncsi lennék a véleményedre. Érdemes megvenni?

     

    Anett

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (16)
    2010-06-07  16:47
  5. 2010. július 19. 21:2252.

    Sziasztok!  Gondoltam én is elmesélem a tapasztalaimat, hiszen pár napja még csak fontolgattam, milyen gépet vegyek, hátha más is jár ilyen cipőben.  A De Longhi IC-8500-as lett a választás, ez tűnt kellőképpen stabilnak (volt olyan masina, aminek én a fedél csatoló részét biztosan eltörtem volna 2 perc alatt), másrészt pedig  a kapacitása is döntő volt, mivel rengeteg fagyit tudunk magunkba tömni.  Már megettünk belőle ma egy eperfagyit, nagyon fincsi lett, most pedig egy citromfagyi készül.  Mivel abszolút nem tűnt felolvadtnak a tartály (25 perc alatt kész volt az epres adag), gyorsan visszaraktam a fagyóba, bekevertem a citrom alapot és megy .:) Család testületileg lelkesedik :) A you tube-on vannak jó kis videők, érdekes módon mind azt javasolja, hogy a krémes állag elérése után érdemes zárható dobozokba szedni és egy időre (ők 1-2 órát javasolnak, amit én picit sokallok) fagyasztóba tenni, állítólag akkor az igazi.  Ezt még nem próbáltam, de egy adag eperfagyit eltettem holnapra, kíváncsi vagyok milyen lesz az állaga másnaposan.

    Mindenkinek jó fagyizást

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top