Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

(Lé)böjt

Torolt_felhasznalo_376787
Torolt_felhasznalo_376787
Létrehozva: 2004. március 25. 12:33
sziasztok!!
annyira régen foglalkoztat egy egyhetes böjt vagy léböjt gondolata. Van valami tapasztalatotok ezen a téren?
Elég sok szakirodalmat elolvastam már a témában, de engem a sikersztorik érdekelnének. Hogy hogy bírtátok ki, egyáltalán az , hogy kibírtátok.:)
Én hetek óta gyűjtöm az erőt hozzá, tényleg:van kedve valakinek csatlakozni? Esetleg erőt önthetnénk egymásba valakivel, aki szintén méregteleníteni szeretne.Igazából nem fogyni szeretnék, hanem fáradt vagyok állandóan és szerintem egy ilyen kúra segíthetne.
  1. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 5. 10:25250.
    Szia!

    ezt mi is kitárgyaltuk már, akik a kezdetektől itt vagyunk a topicon. Először is nem böjtölünk, hanem léböjtölünk. Másodszor pedig nem fogáysi céllal.

    Még azt is kitárgyaltuk, hogy pár nap után az ember lelke is kezd méregtelenítődni, régót aelnyomott indulatok szabadulnak fel.

    Egy biztos:aki fogyni akar, az egyen kevesebbet. Ugyanakkor viszont a léböjt indításnak nem rossz:növeli az önbizalmat, kitisztítja a szervezetet(bár egy dokitól pont egy Nők lapjában azt olvastam, hogy ez egy hülyeség, úgyhogy inkább úgy fogalmaznék, hogy úgy érzezzük, hogy megtisztultunk).

    Szerintem a lányok itt képben vannak:nem azért böjtölnek, hogy fogyjanak, hanem hogy energikusabbak legyenek.

    Én pl megcsináltam már eg y 10 naposat korábban. Most viszont nem tudok kilábalni eg y orrfolyós nyavalyából, ezért állítottam ismét takarékra magamat. Vizsgaidőszak meg államvizsga előtt luxus hetekig nátházni, hátha íg y előbb elmúlik. :))

    előzmény:
    biry (249)
     
  2. 2004. május 5. 08:35249.
    Sziasztok!
    Ne haragudjatok hogy igy hivatlanul megzavarom bojtolgeteseteket, de nem birom szo nelkul hagyni,
    hogy nehanyan mennyire felreertelmezik a bojtoles
    lenyeget. A bojtoles a meregtelenitesrol szol es nem
    a fogyasrol. a bojtoles alatti nehany kilos fogyas csak
    a belek kiurulesenek kovetkezmenye. Esetleg egy hosszabb, hetekig tarto bojtoles eredmenyezhet nagyobb sujvesztest, de kihangsujozom, hogy itt nem ez a lenyeg hanem a mereganyagok felszabaditasa. A fogyokurazokat azonban lebeszelnem errol a tobb hetes bojtrol, mert ez nem veszejtelen, ezt csak gyakorlott bojtolok csinaljak, nagyon nagy elovigyazatossaggal. Nem mindegy az sem hogy egy bojtot megelozoen az elmult evtizedekben mennyi mereganyagot sikerult elraktaroznunk a testunkben, foleg a zsirszoveteinkben. Ha ezek a mergek tul nagy mennyisegben hirtelen a verkeringesbe jutnak, annak belathatatlan kovetkezmenyei lehetnek. Egy harom napos lebojt mindenkinek a javara valik, de arra is oda kell figyelniAki fogyokurazni akar az ne a szervezete eheztetesevel kezdje, mert amikor ujra elkezd enni,
    a szervezete mivel eszlelte az ehezest, azt a parancsot fogja kiadni, hogy minden kaloriat benttartani, a kiurult raktarakat feltolteni. Ez a parancs egy ideig meg ervenyes marad es ez az ido ismet a hizas ideje, meg akkor is ha nem eszunk sokat, mert a kevesnek is minden egyes kaloriajat ki fogja banyaszni a szervezet (tobbet mint normal esetben a joval tobb tapanyagbol) hiszen a parancs meg mindig az: raktarakat feltolteni mindent elraktarozni, azaz beepiteni. Ezert nem mukodnek a fogyokurak es ezert kovet minden fogyokurat a visszahizas. Biztos vagyok abban, hogy nehanyantisztaban vagytok ezekkel a dolgokkal, de a legtobb level olvasasa nyoman kikivankozott belolem termeszetesen segito szandekkal.
    Ne haragudjatok az ekezethiany miatt, de Az Eggyesult Allamokbol irok es itt nincsenek ekezetek. Tobb mint tiz eve tanulok az egeszseges taplalkozasrol es eletmodrol, ebbe nagyon sok minden beletartozik, ha valakit erdekel irjon!
    Sziasztok Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. május 5. 06:14248.
    SZIA!
    Most olvasom csak és ma már ettem, akkor jó a csütörtök?Azt mondják előző nap gyümi vagy zöldségnapot kell tartani. .
    Én is suliban vagyok szombaton, plusz pénteken vizsgázom is de csak kibirjuk.
    Akkor holnap!Ma meg gyümi, zöldség!!
    Kitartást!
    előzmény:
    Napest (247)
     
  4. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 4. 20:20247.
    Szia!
    kezdjük mondjuk szerdán?Azaz holnap?vagy csütörtök. A szerda nekem jobb egy három naposra, mert szombaton suliban vagyok és ott könnyű elcsábulni. :)
    előzmény:
    bab3 (246)
     
  5. 2004. május 3. 21:12246.
    szia!
    Mikor szeretnél kezdeni?Hány naposat akarsz?Jó lenne legalább 3 nap.
    előzmény:
    Napest (245)
     
  6. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 2. 20:03245.
    de!
    előzmény:
    bab3 (243)
     
  7. Torolt_felhasznalo_232663
    Torolt_felhasznalo_232663
    2004. május 2. 09:31244.
    Sziasztok!
    Szeretnék tartósan lefogyni, (25 kg, jelenleg 85 vagyok) de úgy vélem, hogy sporttal fog ez igazán menni, ha a diéta mellett ezt is bevetjük :-) A diéta is hatásosabb, és az nem nagy gond, ha hamarabb lemegy a plusz, nem? Egyébként Budapesten lakom. Nos, lenne vállalkozó? :-)) Aki úgy gondolja, hogy el szeretne kezdeni sportolni, és eddig csak az tartotta vissza, hogy nincs kivel, az írjon a webspider@freemail. hu címre:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. Április 30. 19:47243.
    sziasztok nagyon nagy itt a csönd.
    Mi a helyzet böjtölők?
    Nincs kedvetek jövő héttől elkezdeni egy kúrát?május 4-től?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. Április 22. 07:01242.
    Fokozatosan kezdtem, de nem ennyire. először gyümölcs, ez narancs volt, utána kölest föztem zöldséggel. A zöldségen volt a lényeg, mert azt mondta a kolléganőm , hogy egyek répát, az javítja a látást. Mivel nyersen nem szeretem, így gabonát, vagyis kölest főztem többek között répával. de ez a fokozat egy nap alatt történt.
    Egyébként jó volt ez a böjt, máskor is fogok csinálni, de úgy gondoltam, hogy gyakrabban rövidebbet.
    előzmény:
    baxo (241)
     
  10. 2004. Április 21. 22:40241.
    de ugye fokozatosan kezdtel el ujra enni? elso nap alma, kis abonett turoval, zoldsegleves, masnap fott krumpli. . . par napig semmi kenyer, hus, stb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195793 (240)
     
  11. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. Április 21. 20:12240.
    Szia!
    Hat napot léböjtöltem, abba kellett hagyni, mert már alig láttam, összefolytak a szemem előtt a számlák. Az utolsó reggelen mértem meg magam, egy kilót fogytam. Este megint megmértem magam, akkor még nem ettem, és a víz is kiment belőlem, addigra két kilót híztam. De hogy mitől??
    Más téma, kicsit ciki, de megkérdezem. Még pénteken du. ittam keserűsót. Akkor úgy éreztem tényleg jó mindent kihajtott, hurrá. De ez azóta is tart, mostmár eszek, és utána szinte rögtön rohanhatok a budira, alig merek kimozdulni. Szerintem ez már nem normális.
    Másnak is volt ilyen gondja? Lehet hogy megint böjtölni kezdek, akkor legalább nem kell izgulni, hogy "baleset" ér!
    előzmény:
    Napest (237)
     
  12. Torolt_felhasznalo_454354
    Torolt_felhasznalo_454354
    2004. Április 21. 14:16239.
    Én is léböjtöltem 2 x 5 napot (a hétvége kimaradt). Első héten lement 2 kg, a másodikon semmi. De most azt gondoltam, megint kellene egy 5 napos. Attól félek, nekem már csak akkor mozdul lefelé, ha még sportolok is mellette. Arra meg most nincs idő. . . tanulok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. Április 21. 13:45238.
    szia,

    Én elég sokat fogytam léböjt alatt, de utánna pikk-pakk visszajött az egész, most kilóilag ott vagyok ahol, előtte diétázom. . .
    előzmény:
    Napest (237)
     
  14. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. Április 21. 13:32237.
    Lányok,

    léböjt után ti híztatok, vizesedtetek-e?Hm?

    mert én most a levegőtől is hízok, pedig 10 nap léböjt után gondolom a gyomrom is összeszűkült.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_730731
    Torolt_felhasznalo_730731
    2004. Április 19. 16:46236.
    Sziaszia

    Hány kg ment le az öt nap alatt? Ill. ma már a hatodik napodon?

    Jutka

    Nagyon ügyes vagy, csak gratulálni tudok!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    piruli (229)
     
  16. 2004. Április 17. 18:29235.
    Nem semmi hogy így birod, nem volt valamikor holtpont?én most ugy érzem-a második nap végén vagyok-hogy még birnám de nincs olyan nap amikor azt mondtad hogy ezt te nem tudod folytatni, azt hallottam hogy a 3. nap ilyen, ez igaz lehet?És milyen változásokat érzel?Nekem puhább lett a bőrőm már ennyitől

    Kitartás!
    előzmény:
    piruli (229)
     
  17. 2004. Április 17. 18:26234.
    sziasztok!

    Én a második nap végén tartok, egyáltalán nem érzek éhséget, nálam ez is nagy szó, még sosem léböjtöztem.
    Holnap délig biztos birom, de vasárnap családi ebéd, nem tehetem meg hogy nem eszek, fincsi kaják, és egy páran biztos furán néznének, így is. . . .
    legközelebb hétköznap kezdem, szeretnék egy 3 naposat is.
    Sok sikert!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_949097
    Torolt_felhasznalo_949097
    2004. Április 17. 13:47233.
    Az infraszauna egészen más. A kabinokban úgy tudom, nem nagyon szokott több lenni 40-50 foknál. A fekvőkben pedig 40-70 fok között lehet állítani. Én nem léböjtölök, csak szaunázok, fekvőben. Nekem ez bevált, nagyon kellemes, 50-60 fok közötti a hőmérséklet benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514975 (248)
     
  19. 2004. Április 17. 13:34232.
    Sziasztok!!

    Nagyon gratulálok mindenkinek, aki sikeresen veszi az akadályokat. . . :))) Nekem sajnos nem jött össze, a 2. napig bírtam, aztán este benyomtam egy tábla csokit. :( Na, talán majd legközelebb. :))) Sok erőt és kitartást kívánok nektek!! (Azért olvasgatlak titeket továbbra is!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. Április 17. 13:24231.
    a rendes szaunaban 80-90 fok van, azert kell valtogatni a hideget meleget, itt meg max 70 fok. . . szerintem mindketto jo, de az infraban egyedul vagy, nem kell furdoruha, ilyesmi. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514975 (248)
     
  21. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. Április 17. 12:52230.
    Szia! Még én is kezdő vagyok, eszembe nem jutott volna ilyen helyre menni, ha nem a körzeti orvosom ajánlja. Panaszkodtam neki, hogy be van dagadva nagyon a lábam és nem lappad le reggelre sem, a bőröm is problémás, pedig már nem vagyok kamasz, és rögtön ezt ajánlotta. Nyirokmasszázs és infraszauna. Ezt én még önszorgalomból egy kis tisztító léböjttel is megfejelem. Ráadásul ez a doki valamikor osztálytársam volt, és tudom hogy nagyon érti a dolgát. Remélem, mire a kúra végére érek rendbejövök. Már szinte menni is alig tudtam, ehhez képest már most is elég fürge vagyok.
    Piruli gratulálok neked, megyek én is utánad, nekem ez a negyedik napom. Idáig minden rendbe van velem, egész jó ez a léböjt. Olyan a konyhám mint egy narancsliget. Tele mindenféle déli gyümivel, de még szeretem őket. Majd írd meg mi van veled, kitartás még a két napra, bár gondolom te sem vagy éhes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514975 (248)
     
  22. 2004. Április 17. 11:14229.
    Sziasztok Csajszik!Túléltem, túléltem!!Már 5 napot sikerült végigcsinálni, még hátravan 2-csak kihúzom vhogy. . . :-)Rossz hír:elromlott a gyümicentrifuga!!Csak teákon meg nem bírom ki. . . Kérek kölcsön 1et a családból, ez ugyanis vészhelyzet. Veletek mizujs?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. Április 16. 08:14228.
    Szia Jutka!
    Jobbulást kívánok Anyukádnak, neked meg gratula és kitartás.
    Én most a harmadik napot kezdtem, de nincs semmi bajom. Azért jó, hogy beszámolunk egymásnak, erőt ad ha tudom, hogy más is böjtöl, együtt csináljuk.
    Szia Margó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603851 (227)
     
  24. Torolt_felhasznalo_730731
    Torolt_felhasznalo_730731
    2004. Április 16. 06:56227.
    Sziasztok lányok

    Kibirtam az első napomat.
    Sajna délután egy kis baj történt, ugyhogy nem is voltam itthon. Tudatosan akartam elmenni itthonról, de anyukámat bevitte a mentő a kórházba mert 240/120-as volt a vérnyomása. Este 10-re már le tudták vinni normálisra.
    Remérem a mai nap is meg lesz kaja nélkül.

    Sziasztok
    Jutka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. Április 15. 20:46226.
    az a jo, lehet jol izzadni! mondjuk en is nehezen birom mar a veget, nyitogatni szoktam az ajtot, h kapjak egy kis levegot. :-) vagy lehet kisebbre allitatni a hofokot, ahova en jarok, meg szoktak kerdezni, hany fokot akarok. . . meg van fekvo szauna is, abban nincs bent a fejed, de az nekem annyira nem szimpi, bar meg nem probaltam. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195793 (225)
     
  26. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. Április 15. 20:34225.
    Szia! Holnap veszek keserűsót, és előttem a hétvége.
    A böjtöt jól bírom, nem vagyok éhes, sőt kifejezetten jól esik inni a sok gyógyteát és a fincsi leveket, amit én facsarok. Most aztán kiélvezem magam, tobzódok a narancsban és a graepfruitban.
    Ma voltam életemben először infraszaunázni. Hát érdekes volt. Egy kis fülkébe kellett beülni, ketten mentünk a lányommal együtt. Kellemes zene, tea, olvasnivaló, eddig oké. De az a hőség. . . gondoltam , hogy meleg lesz, ezért mentünk, de azt nem gondoltam, hogy sülök mint egy grillcsirke. Közben persze szépen saját levemben párolódtam is. Alig bírtuk ki a félórát. az tény, hogy utána amikor már magamhoz tértem, tényleg frissebb voltam, de a lányom elaludt és alig tért magához, olyan fáradt volt.
    Holnap kezdődik a böjt harmadik napja, örülök neki, hogy eddig bírtam, csak a hétvégétől félek egy kicsit.
    Többiek hogy álltok?
    előzmény:
    baxo (224)
     
  27. 2004. Április 15. 15:42224.
    hello, hat en mikor bojtoltem, minden reggel egy fel teaskanal keserusot nyomtam egy porhar vizbe, nem veszes, ugy ertem, nem ulsz egesz nap a wc-n, de mondjuk ugy 3-4-szer ki kell menni. . . szerintem ne hagyd ki, lehet, azert is faj a fejed!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195793 (222)
     
  28. Torolt_felhasznalo_730731
    Torolt_felhasznalo_730731
    2004. Április 15. 14:48223.
    Hogy álltok böjtölők?

    Nekem már letelt a fél napom, de most muszály elmennem itthonról, mert igencsak kacsintgatok a hűtőgép fele. Megittam már egy liter ananászlevet, meg teát is hozzá.

    Mentem. Sziasztok Jutka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. Április 15. 10:46222.
    Hát ha így van tornázok, van otthon kazim arra szoktam, de sajnos ezt is csak holnaptól, mert ma későn érek haza. Ezt a keserű sót minden nap kellene inni? Én csak hétvégén tudok, remélem addig nem lesz semmi gond.
    Érdekesen érzem magam, nem vagyok éhes, de azért vákuum van a gyomrom helyén, és egy kicsit fáj a fejem, de nem elviselhetetlen. De ez a könnyedség érzés ( az én hatalmas súlyommal) kifejezetten kellemes.
    előzmény:
    baxo (221)
     
  30. 2004. Április 15. 10:12221.
    tornazni kell minden nap legalabb fel orat a bojt alatt is, kulonben az izomszoveted is lebontodik, orvos mondta!
    es a keseruso azert kell, h kijojjon beloled a cucc, kulonben visszaszivodik a sok mergezo anyag, es az nem jo!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195793 (220)
     
  31. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. Április 15. 07:12220.
    Szép jó reggelt Mindenkinek!
    Szia Kisolló! Jó a kérdés, hogy mikor hat a keserűsós víz, mert azt még én sem mertem kipróbálni, legalábbis amíg dolgozni járok. Majd hétvégén megtudom. Pedig nagyon jó lenne, mert akkor tökéletes lenne a tisztulás.
    Túl vagyok az első böjtös napon, és csak ajánlani tudom mindenkinek. Egyenlőre nem éreztem semmilyen kellemetlen tünetet. Lehet, hogy ez a rávezető gyümi nap hatása.
    Szia bab3! Nem nehéz munka mellett kibírni, nálunk is van stressz bőven. A lényeg az, hogy eldöntsd mit akarsz, és ráhangolod magad. Az eredmény, ha mindent rendben csinálsz magáért beszél. A lányok itt a fórumon, már túl vannak egy tíz naposon és jó tapasztalataik voltak. Én egyellőre nem tornázom, úgy gondoltam, majd ha vége a böjtnek fogyizni fogok, és akkor tornázom is. Szép tervek, de jó lenne ha nem dőlnének dugába!!!
    Kitartást mindenkinek, sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603851 (218)
     
  32. 2004. Április 14. 21:10219.
    sziasztok!
    Én holnap kezdem , legalábbis megpróbálom, csak 1 napig, remélem kibírom. max 1-2 gyümit fogok enni. és ti sportoltok mellette?Nem fárasztó?És szauna mehet?
    szerintem nagyon nehéz még egy napig is kibírni, meg nálunk a munkahelyen is nehéz csinálni, sok a stressz, stb, ha sikerül a holnap, megpróbálok egy hosszabbat is, 2 naposat, ti most csináljátok?
    Hello
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_730731
    Torolt_felhasznalo_730731
    2004. Április 14. 19:07218.
    Sziaszia

    Én holnap szeretném elkezdeni a "nagytakaritást"
    Lenne egy kérdésem. Ha én reggel megiszom a keserüsós vizemet, mennyi idő után jön a hatása?

    Masszőrként dolgozok, és ugye nem mindegy, hogy hányszor futok ki egy vendég mellől, oda ahova a király is gyalog jár.
    Vagy mindenki máshogy reagál rá?

    várom a választ

    Sziasztok és mindenkinek egy nagy adag kitartást kivánok

    Jutka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195793 (217)
     
  34. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. Április 14. 15:25217.
    Sziasztok!
    Ki hogy áll a böjttel? Én ma kezdtem, tegnap gyümi napot tartottam. Eddig minden rendben van velem, nem vagyok éhes rengeteget iszom, sikerült frissen facsarni grépfruitlevet, citromot, narancsot. Eddig ezt ittam, meg gyógyteákat, meg vizet. Amit hiányolok, és szerintem jó lenne, valami hashajtás, nem mintha szorulásom lenne, de úgy olvastam, hogy ez is a tisztítást szolgálja. Csak hát messze van a munkahelyem az othonomtól. . . Holnap megyek nyiromasszázsra és kipróbálom az infraszaunát.
    Ezek után már elmondhatom remélem, hogy mindent megtettem a tavaszi tisztítás érdekében.
    Kíváncsi vagyok a többi böjtölőre, hogy vagytok lányok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2004. Április 14. 13:36216.
    Szió!
    A gyógyszer nem a gyomromba kerül, hanem fel kell szippantanom a tüdőmbe a számon keresztül, tehát a felszívódással nem lesz gond. Inkább a felszabaduló méreganyagok aggasztanak, amik mint utánaolvastam kicsit állítólag a tüdőn keresztül is kiválasztódnak. De azért köszi a segítséget, ari vagy. Mégis meg fogom kérdezni a dokimat, remélem nem leszek eltiltva a kínzatástól:-)
    előzmény:
    Napest (215)
     
  36. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. Április 14. 09:02215.
    szia!

    ezt inkább dokitól kéne megkérdezned.
    A méreganyagok szerintem nem csökkentik a gyógyszer hatását, ellenben a teáktól esetleg menni fog a hasad, ami viszont igen. Az asztmádra pedig a gyógyszer kérdés , hogy ugyanúgy felszívódik-e üres gyomorban. Szerintem mindenképp beszélj dokival!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122326 (214)
     
  37. 2004. Április 13. 15:24214.
    Sziasztok!
    Ti aztán tudtok kedvet csinálni az önkínzáshoz. Kérdéseim a következők lennének: a fogamzásgátló hatását csökkenti e a böjt, valamint mivel az asztmámra muszáj gyógyszert szednem, adódhat e valami problémám abból, hogy a méreganyagok felszabadulnak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_923505
    Torolt_felhasznalo_923505
    2004. Április 12. 21:36213.
    Az első 2-3 ap a legrosszabb. . . , ha azt átvészelitek, sokkal könnyebben fog menni, már csak azért is , mert összeszűkül a gyomor.
    Egyébként én ezekben az első napokban fáradt és ingerült (és persze éhes) vagyok, de a harmadik naptól sokkal sokkal jobb!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_722255
    Torolt_felhasznalo_722255
    2004. Április 12. 20:03212.
    Ha már a gyónások ideje, akkor: Pici rízs, 1 hari lángos, 2 jégkrém szánom bánom. . .
    De holnap. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2004. Április 12. 19:47211.
    Csatlakozom én is gyónok. Sajnos nem tudtam délután ellenállni a sok finomságnak így hát ettem egy kis sütikét. de ma már nem fogok semmit enni, ígérem. Attól függetlenül, holnaptól böjtölni fogok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2004. Április 12. 18:58210.
    Sziasztok Böjtrekészülődők!:)

    Na, lányok, hogy álltok a mai gyümölcsnappal?

    Piruli, én ezennel élnék is a gyónási lehetőséggel. . . du. 4kor nem bírtam tovább, annyira éhes voltam a sok almától, h. bevágtam egy jó nagy tál müzlit joghurttal. . . :( Szánom-bánom, de az a legborzasztóbb, h. most is nagyon éhes vagyok. . . mi lesz akkor holnap?:) Na, addig gyűjtök még egy kis (inkább sok) lelkierőt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2004. Április 12. 15:04209.
    Köszi a bíztatást, így szerintem is sokkal könnyebb, mintha 1szál magamban kéne birkózni a böjt-projecttel:-) Ezennel gyónó-szobává is minősítem ezt a topicot:-)) Hajrá mindenki, támadjuk meg a gyümölcspiacot!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514975 (225)
     
  43. 2004. Április 12. 11:13208.
    Sziasztok!kedvet kaptam Tőletek, holnaptól én is Veletek tartok. Igaz, reggelire ettem sonkát, tojást, de úgy gondoltam ma már nem eszem csak gyümit. Holnaptól jöhet a böjt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2004. Április 12. 10:14207.
    Kedves Piruli!

    Jé. . . ugyanabban a cipőben járunk. :) Az én bűnöm is egy félliternyi (ekkora űrtartalmú a bögrém ugyanis) irish cream ízesítésű cappuccino. Elfelejtettem, h. nem szabad. . . :( Szerintem, mivel ez a bevezető nap, ettől még holnap elkezdhető a tényleges böjt. . . legalábbis engem ez nem fog visszatartani.
    előzmény:
    piruli (206)
     
  45. 2004. Április 12. 09:32206.
    Hú, emberek. . . ezt eltoltam!!!Részemről kezdés csak holnap. Az úgy volt, hogy jött az apu-reggel 6kor 1 ásványvizes üveggel. . . Jól kiöntött, mint ahogy azt a bizonyos ürgét szokás, de ez még nem baj, csak az, hogy utána tök kómásan lehúztam 1 naaagy bögre capuccinot:-(((( Azért a továbbiakban csak gyümölcsözök, hátha még nem végzetes a ballépésem!Mit gondoltok, mehet ÍGY is a böjt holnaptól. . . ?Mennyire fontos a gyüminap??SOS!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2004. Április 12. 08:52205.
    nem tudsz valamit, hogy mégse jójjon vissza? Inkább mág egy pár lemenjen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514975 (208)
     
  47. 2004. Április 11. 23:17204.
    Hello Mindenkinek!

    Ok, holnap akkor csak gyümölcs. Könnyen beszélek ám, épp most jöttem haza, teleettem magam tisztességesen azzal a felkiáltással, h. egy darabig úgyis ez az utolsó. . . :) Hú, le is fekszem aludni azonnal. Jó éjt nektek is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722255 (203)
     
  48. Torolt_felhasznalo_722255
    Torolt_felhasznalo_722255
    2004. Április 11. 21:58203.
    SZia Mandalay!

    Holnap egész nap gyümi( alma , narancs)
    Reggel éhgyomorra ihatsz keserűsó + melegvíz koktélt, vagy mályvateát. Ne felejts el wc. közelbe maradni.
    Este beszámoló!

    Egész nap :tea, ásványvíz ( jó sok)
    előzmény:
    mandalay (198)
     
  49. Torolt_felhasznalo_722255
    Torolt_felhasznalo_722255
    2004. Április 11. 21:49202.
    OK. Lányok. Holnap gyüminap! Kedden hajrá!!!
    Én hü. . . e telezabáltam magam, süti, sonka, süti. . ez borzasztó!!

    Pedig a böjt után olyan jól éreztem Magam. Ti , hogy vészeltétek át a Húsvétot?
    Szóval kedden egy kis böjt + fogyózás (rajtam 5 kg felesleg van)
    PIRULI VÁRUNK!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2004. Április 11. 16:44201.
    Sziasztok!
    Én is új vagyok még de már egy ideje olvasgatom a fejleményeket. Szívből gratulálok mindenkinek, aki erőt vett magán és végigcsinálta a "bio-sikálást", tisztára belelkesültem tőletek:-) Azt hiszem, kedden csatlakoznék a második turnushoz, aztán hajrá!Boldog nyuszit!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top