Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérdezd Bárdos Andrást!

adrijan
Létrehozva: 2010. június 21. 16:48
Sziasztok!

Folytatjuk az NLC sztárfórumát: jövő hét kedd, délután 1-re meghívott vendégünk:

Bárdos András



Tanulmányait az ELTE bölcsészettudományi karán magyar-történelem szakon végezte, majd a MÚOSZ újságíró-iskolájában tanult. A Magyar Rádió sportosztályán kezdett dolgozni, később a Magyar Televízióhoz ment át. Munkatársa volt a Híradónak, a Napközinek, az Objektívnek és a Nap-keltének. Az első miniszterelnök-jelölti tévévitát ő vezette 1998-ban. Hamarosan az RTL Klubhoz szerződött, ahol két évig dolgozott a híradó munkatársaként, ezután pedig a Satelit tévénél helyezkedett el. A csatorna megszűnése után a TV2-nél vette át Pálffy István helyét. Feleségével, Máté Krisztinával 2003 szeptembere óta közösen vezették a Tények című hírműsort. 2009. október 2-án - a hivatalos közlés szerint - közös megegyezéssel szerződést bontott a TV2 és a két híradós műsorvezető. A híradózás mellett Bárdos András könyvet is írt, jelenleg a Színház- és Filmművészeti Egyetemen is tanít. (Wikipédia)

Ha bármi kérdésetek van, már most kezdhetitek gyűjteni, Bárdos András csupán annyit kért, hogy politikai témában ne kérdezzetek, bármi más kérdést örömmel fogad.

(Előző Sztárfórumunk meghívott vendége Klein Dávid volt.)
  1. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. június 29. 14:5576.

    Sajnos nekem mennem kell. Öröm volt Önnel beszélgetni!

     

    Dedikálja valahol a könyvét mostanában? szeretnék egy példányt!

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. június 29. 14:5575.

    Furcsa. Bárdos András eddig kifejezetten antipatikus volt számomra, de ahogy beleolvasgatok a válaszaiba, teljesen emberinek tűnik. :)

     

    Hogy kérdés is legyen:

    Kedves András, zavarta-e/zavarja-e, ha a nézők amiatt a szerep miatt, amit a képernyőn játszott, nem szeretik?

     Sajnálom, hogy nem szeretett, ha senki sem szeretett volna, valószínűleg nem dolgozhattam volna, úgyhgy remélem, nincs igaza.  Abban biztosan nincs, hogy szerepet játszottam (vagy ha igen, nagyobb a baj, mint gondoltam).  
    előzmény:
    CsillagViki (74)
    2010-06-29  14:53
  3. 2010. június 29. 14:5374.

    Furcsa. Bárdos András eddig kifejezetten antipatikus volt számomra, de ahogy beleolvasgatok a válaszaiba, teljesen emberinek tűnik. :)

     

    Hogy kérdés is legyen:

    Kedves András, zavarta-e/zavarja-e, ha a nézők amiatt a szerep miatt, amit a képernyőn játszott, nem szeretik?

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-06-21  16:48
  4. 2010. június 29. 14:5373.
    Ilyen Bárdos András ha mérges vagy megvádolják alaptalanul? 

    Valóban indulatos vagyok, húsz évvel a rendszerváltás után ez a kérdés tiszta 70-es évek, és egyáltalán nem ritka. Nem azokkal szemben vagyok indulatos, akik így gondolkodnak, inkább mi tehetünk róla, akiknek befolyásuk volt az emberekre az elmúőlt évtizedben, hogy megértsék: ebben az országban már kapitalizmus van.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (68)
    2010-06-29  14:41
  5. 2010. június 29. 14:5372.

    Jó a humora

     

    Talán kérdezzék meg a gyerekeket, hogy hová menjenek, és húzzanak sorsot a válaszokból. Vagy minden évben más családtag javaslatára nyaralnak - úgy minden 6. évben teljesül az egyén saját kívánsága is

    előzmény:
    Bárdos András (62)
    2010-06-29  14:30
  6. 2010. június 29. 14:5271.

    Ebben a pillanatban olvastam.

    A hír szerint a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítványmegkereste Önt. Valóban lesz ilyen csatorna, ami az alábbi linkben szereplő cikk ír?

     Valóban megkeresett, de tudomásom szerint ez még csak terv. Úgyhogy nem tudom, lesz-e ilyen csatorna.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (69)
    2010-06-29  14:48
  7. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. június 29. 14:4970.

    Elnézést a link nem ment át! Ciki.

     

    Röviden: "Ha valamivel össze lehet hasonlítani a tervezett csatornát, az a Travel Channel, amely népszerűsíti a világ szép tájait. Célunk bemutatni szép magyar tájakat, fontos turisztikai eseményeket, a kulturális örökséget, értékeket. A magyar ember naponta átlagosan 307 percet tölt tévé előtt, így a televízióval lehet leginkább elérni őket"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (69)
    2010-06-29  14:48
  8. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. június 29. 14:4869.

    Ebben a pillanatban olvastam.

    A hír szerint a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítványmegkereste Önt. Valóban lesz ilyen csatorna, ami az alábbi linkben szereplő cikk ír?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. június 29. 14:4168.
    Ilyen Bárdos András ha mérges vagy megvádolják alaptalanul?
    előzmény:
    Bárdos András (58)
    2010-06-29  14:21
  10. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. június 29. 14:3967.
    Ez most túl okosan fog hangzani, de szép az élet és nem az együtt töltött idő mennyisége a fontos, hanem a minőség!
    előzmény:
    Bárdos András (63)
    2010-06-29  14:35
  11. 2010. június 29. 14:3966.
    Hát nem könnyű közös célpontot találni. Ha Feleségével kettesben utazik mik a kedvenc célpontok, bejáratott helyek vagy inkább mindig ismeretlen helyre utaznak?
    előzmény:
    Bárdos András (62)
    2010-06-29  14:30
  12. 2010. június 29. 14:3865.

    Én szorítok! Viszont ismerek olyat és ez talán biztató, aki ilyen gondokkal küzdött gyerekként és mára már semmi baja!

     

     Nagyon köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (64)
    2010-06-29  14:35
  13. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. június 29. 14:3564.

    Én szorítok! Viszont ismerek olyat és ez talán biztató, aki ilyen gondokkal küzdött gyerekként és mára már semmi baja!

     

    előzmény:
    Bárdos András (59)
    2010-06-29  14:24
  14. 2010. június 29. 14:3563.

    Kedves András!

     

    Hány éve vannak együtt Krisztinával? Mit tart a házasságuk legfőbb megtartó erejének? Van lehetőségük néha kettesben is időt eltölteni?

     

    Remélem, ezek nem túl intim kérdések. Amennyiben mégis, akkor kérem, hagyja figyelmen kívül. Üdvözlöm, és további jó munkát kívánok!

    Örülnék, ha több ilyen korrekt, normális embert láthatnánk a televízióban, mint Ön. 

     

    Nagyon kedves, köszönöm. Kilenc éve volt az esküvő, mikor kimondom, én is meglepődök. Szerintem egy viszony mindig munka. Ha elengedi magát az ember, ha azt gondolja, ez már megy magától, akkor jönnek a bajok. Rendszeresen figyelmeztetni kell magunkat, igen, most éppen nem tetszik, amit csinál, nem értek egyet, esetleg, de tudomásul veszem és továbblépek. Meglepően kevés időt töltünk kettesben. Azért írom, hogy meglepően, mert ha belegondolok, engem is mindig meglep. Az ember mindig azt gondolja, hogy ez a következő néhány hónap nagyon nehéz, de utána már könnyebb lesz. Még eddig sose lett. De ezért szép az élet, nem igaz?  

    előzmény:
    minaret (61)
    2010-06-29  14:29
  15. 2010. június 29. 14:3062.

    Kedves András!

     

    Nyáron merre indulnak a gyerekekkel nyaralni?

     

    Még nem dőlt el, Horvátország, Szlovénia és Olaszország jöhet szóba. Nehéz helyszínt találni. Mondjon egy programot, ami jó egy tizenhét éves, egy tizenkét éves, hatéves és hároméves gyereknek egyszerre. A nagyfiam a számítógépét szereti meg olvasni, meg karatézni, a nagylányom imád strandolni, a kisfiamnak minden jó, a kislányomnak semmi. ( Na jó, ez vicc volt.) Úgyhogy lehet, hogy egy internetes tengerparti karatetáborba viszem őket. 

    előzmény:
    Cirka (60)
    2010-06-29  14:25
  16. 2010. június 29. 14:2961.

    Kedves András!

     

    Hány éve vannak együtt Krisztinával? Mit tart a házasságuk legfőbb megtartó erejének? Van lehetőségük néha kettesben is időt eltölteni?

     

    Remélem, ezek nem túl intim kérdések. Amennyiben mégis, akkor kérem, hagyja figyelmen kívül. Üdvözlöm, és további jó munkát kívánok!

    Örülnék, ha több ilyen korrekt, normális embert láthatnánk a televízióban, mint Ön. 

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-06-21  16:48
  17. 2010. június 29. 14:2560.

    Kedves András!

     

    Nyáron merre indulnak a gyerekekkel nyaralni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. június 29. 14:2459.

    A kislánya jobban van már? Küzd még z allergiával? Van esély, hogy elmúlik neki?

     

    Lányomnak tej-, tojás keresztallergiája van. Tejet minimálisan kaphat, tojásra rá sem nézhet. Tapasztalatom szerint, ami betegséget az ember megszerez, az meg is marad neki, de azért nagyon szurkolunk. Arra már rájött, hogy amikor valamelyik testvére eltűnik a spájzban, nyilván csokit eszik, ezek nehéz percek, de igyekszem neki megmagyarázni a helyzetet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (57)
    2010-06-29  14:20
  19. 2010. június 29. 14:2158.

    Konyve miert csak az eltavolitas utan keszultel?

    Penz hiany vagy ha veszett a fejsze vesszen a nyele is?

    Megdoglott a tehenem dogoljon meg a tobbie is?

     

    Egyszeruen haszonszerzes?

     

    Na, itt álljunk meg egy kicsit. Még bőven híradóztam, mikor a könyvet írni kezdtem, de ezt valóban nem kell tudnia. Viszont: haszonszerzés, mint szó. Nem érzi, mennyire ciki? Mennyire hatvanas évek?  És egyébként mi baja a haszonszerzéssel? Maga ingyen dolgozik? Amúgy meg azt gondolja, hogy egy regénnyel annyi pénzt lehet keresni? Istenem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277607 (3)
    2010-06-21  17:07
  20. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. június 29. 14:2057.
    A kislánya jobban van már? Küzd még z allergiával? Van esély, hogy elmúlik neki?
    előzmény:
    Bárdos András (56)
    2010-06-29  14:14
  21. 2010. június 29. 14:1456.

    Milyen tervei vannak a jövőre nézve? Nem gondolkozik-e azon, hogy felvállalva a származását, segíti roma értelmiségi fiatalok képzését, elhelyezkedését a médiában vagy roma kulturális műsorok készítését?

     

    Szeretném befejezni az új könyvemet, ez a legfontosabb tervem. Ha úgy érti, hogy cigány vagyok, nem vagyok, de az biztos, hogy Magyarország problémái közül sokat megoldana, ha sikerülne a cigány gyerekeket tanítani és segíteni munkába állni. 

     

    Milyen munkamódszerrel írta meg a regényét? Konzultált-e szakértőkkel (pl. orvosokkal) vagy interneten szerezte az információit? Napi rendszerességgel vagy rendszertelenül, amikor ihlete volt, akkor írt?

     

    Igen, konzultáltam orvosokkal, de nem szerették, amit írok. Minden nap írtam több órát, a lehető legképtelenebb helyzetekben. 

     

    A gyerekeik nevelésében melyek a legfontosabb alapelvei, amit mindenképpen szeretne érvényesíteni? (Pl. akármilyen fáradt, legyen minden nap közös program, tanuljanak nyelveket, szeressék a természetet stb.) Észreveszi-e magán, hogy ugyanúgy viselkedik, ahogy anno a szülei, nagyszülei vele? Ennek örül vagy bosszankodik rajta?

     

    Ahogy öregszem, egyre kevesebb elvem van, ez a gyereknevelésben is így van. Az elvekről általában bebizonyosodik, hogy csak bizonyos helyzetekben igazak. Persze, sokszor a szüleimre ismerek magamban, de ez nem olyan rémisztő. 

     

    Mit szól ahhoz, hogy a mai tévéműsorok kevéssé képviselnek értéket és céljük elsősorban az olcsó, de nagy hasznot hozó szórakoztatás, semmint a tanítás, színvonalas ismeretterjesztés? 

     

    Amit mond igaz, az egész világon így van ez. Lehet, hogy nem ért velem egyet, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy a tévének valóban nem a szórakoztatás-e a legfontosabb funkciója. 

     

    Miyen hobbijai vannak? Tud-e rájuk elég időt szakítani?

     

    Mozi, színház, olvasás, foci, és nem tudok, nem tudok, nem tudoooook! 

     

    Mesélje el az egyik legszebb, legmegdöbbentőbb, valami miatt a legemlékezetesebb élményét tévés korszakából! 

     

    Ezt most ne kérje. Ez írásban nehéz. 

    előzmény:
    partra (15)
    2010-06-22  14:32
  22. 2010. június 29. 14:0855.

     Kinek szurkol/szurkolt a foci VB-n?

    - Ön szerint mi hiányzik most a magyar híradózásból?

    - Miért van az, hogy nálunk fiatalítanak, míg "nyugaton" az idősebb emberek vezetik a hírműsorokat?

    - Mikor kezdte megírni a könyvét és mennyire folytak bele az aktuál politikai ügyek?

    - Krisztina véleményén változtatott-e valamit a könyvön?

     

    Angliának. Szurkoltam.

    A kockázatvállalás.

    Ez hiba. Egyáltalán nem baj, ha egy híradóban idősebb ember ül. Sőt. Ha valaki megjárt több háborút, elkészített több ezer interjút, sokszor bebizonyította, hogy érti amit mond, valahogy jobban hiszek neki, lehet bármilyen tehetséges egy fiatalember. Szerintem ez két műfajra vonatkozik: a híradóra és a showra. Erre a kettőre meg kell érni.

    Két éve, és esküszöm: semennyire.

    Hogy Krisztina véleménye változtatott-e? Nem. 

     

    előzmény:
    Mókusgolyó (16)
    2010-06-22  15:27
  23. 2010. június 29. 14:0454.

    Kedves András,

     

    Rengeteg politikussal készített interjút, de ha a mondjuk a könnyűzenei életből kellene valakivel beszélgetnie, akkor ki lenne az? Önök az egyetlen ismert házaspár a feleségével, akik nem "mutogatják" a gyermekeiket. Ha nagyobbak lesznek megkérdezik majd őket, hogy szeretnének e szerepelni a papa és a mama mellett az újságokban, vagy soha nem szeretné kitenni őket ennek a felajtásnak?

     

    Köszönöm

     

    A kérdés többrétű, hiszen írhatom, hogy kinek az élete izgat, írhatom, hogy kinek a zenéjét szeretem, de őszintén szólva, most így hirtelen nem tudnék kit választani.

    Ha nagyobbak lesznek a gyerekek, maguk fognak erről dönteni, ha még mi érdekesek leszünk. De jobban szeretném, ha annak kapcsán szerepelnének a sajtóban, amit ők értek el. De az se bántana, ha nem érnének el semmi különöset, csak tisztességesen, boldogan élnének. 

    előzmény:
    Mókusgolyó (52)
    2010-06-29  14:00
  24. 2010. június 29. 14:0153.

    Kedves András,

    az lenne a kérdésem, hogy a tv2 után nem volt-e nagy visszalépés egy néhány hetes internetes tévéműsorban való szereplés? 

    Üdv: Lili

     

    Ezt már akkor is sokan kérdezték, én nem éreztem. Az életem során újra és újra visszatérek a szorosan vett újságírói munkához, most is, amikor már nem feltétlenül szorulnék rá. Szóval én máshonnan nézem ezt. Számomra megtiszteltetés volt az origónál dolgozni. 

    előzmény:
    hlili (50)
    2010-06-29  13:59
  25. 2010. június 29. 14:0052.

    Kedves András,

     

    Rengeteg politikussal készített interjút, de ha a mondjuk a könnyűzenei életből kellene valakivel beszélgetnie, akkor ki lenne az? Önök az egyetlen ismert házaspár a feleségével, akik nem "mutogatják" a gyermekeiket. Ha nagyobbak lesznek megkérdezik majd őket, hogy szeretnének e szerepelni a papa és a mama mellett az újságokban, vagy soha nem szeretné kitenni őket ennek a felajtásnak?

     

    Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top