Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tartásdíj-lenne miből

audrey
Létrehozva: 2010. augusztus 23. 06:58

Sziasztok!

Sokadjára vetődik fel, de én mégsem tudom a helyzetet kezelni. A volt férjem nagyon minimálisan szál be a gyereknevelés költségeibe, ugyanakkor rendkívül nagy lábon élnek. Tehetetlen vagyok, mert a hivatalos fizetése nagyon alacsony. Ha bármit kérek, az orrom alá dudja a fizetési papírját, és közben röhög a markába. Olyan hiábavalóságokra kérek pénzt, mint a gyereknek szemüveg, stb..A legbosszantóbb, hogy elvárja, hogy elhiggyem, neki ennyi van és kész. Igazából ordítani tudnék dühömben.

Kínlódok egyedül, próbálok a gyerekeimnek megadni minden fontos dolgot, de persze sokszor nem telik rá. A gyerekeim nagyok, igy jól látják, hogy apának mindenre futja, és ha nagy ritkán rászánják magukat arra, hogy segítséget kérjenek, ( és nem csak anyagit) a válasz mindíg csak a hápogás,hogy most nincs, most nem érek rá, most nem tudok...

Hogy lehet egy ilyen helyzettel kibékülni??

Én igenis felvállalom, hogy szívem szerint jól belerugnék, vagy valami nagy-nagy rosszat tennék vele. Annyira de annyira dühít!!!

Van két gyönyörű értelmes gyereke, és le se sz@rj a öket.

Nem tudom milyen válaszokat várok, de jól esett kiírni magamból.

  1. 2010. augusztus 25. 13:5287.
    irány a másodfok! és lehet a bíró ellen elfogultságot is jelenteni. sajnos, nagyon sokunkat meg tud félemlíteni "A hivatal"! ne hagyjátok magatokat! segítek, ha tudok, írjatok nyugodtan.
    előzmény:
    szomnole (86)
    2010-08-25  08:44
  2. 2010. augusztus 25. 08:4486.

    Szia!

     

    Sajnos nem  igazán tehetsz semmit. Szomorúan tapasztalom én is, hogy a bíróság (pláne ha abíró az apát védi) nem  igazán lép érdemben.

    Nekem 3 gyermekem  van. 8,13,16 évesek és12.000ft-ot kapok gyermekeknként ami ugye a nagy semmire  elég...

    Hiába mentem pereskedni a bíró a szegény akkor még vállalkozó férjemet védte.

    Elhangzott olyan mondat a kedves bírószájából, hogy:"próbáljon megegyezni a felperessel (velem) mert másodfokon nem ilyen elnézőek a brák, mint én  és nők..."

    Nos ugye így érthető...

    Volt férjem ezután visszaadta a vállalkozóit így elment 6 hó munkanélkülire.Érdekes, mert 10.750ftot kaptam a hivataltól ő meg kiegészítette a 36.000ft.-ra.Mondhatnám, jaj de rendes.

    De kérdezem én miből...ha nem dolgozott feketén,ahogyan elötte is míg vállalkozó volt.

    Most már semmi  jutattást nem kap, mégis fizeti a gytartást ami szerintem nagyon minimális és valóban semmire nem elég.

    Kérdezném ismét miből?

    Semmi felmerülő költségbe nem száll be.Én meg szépen a hitelek örvényébe kerültem, hogy megéljünk és tudjam fizetni a kiadásokat.

    Félreértés ne essék, nem luxusra megy el a pénz.

    Közalkalmazotti fizetésből, nem egyszerű megélni!

    Gondolom tudja ezt mindenki...sajnos.

    Igazán én sem tudom hová fordulhatnék,hiszen nincs munkahelye, nincs jövedelme  és az apjalakásában él az ex.

    És mindig mindenre azt mondja neki  a barátjától van ez meg az...aki tényleg segít  neki anyagilag mivel megteheti.

    Hiába hívatom be tanuként a barátot, ő fedezi...

    De tudom dolgozik, hiszen az már hihetetlen, hogy a mindennapi élethez szükséges dolgait is eme barát fizesse.

    Sokszor a középső fiam mondja, apa ma dolgozik...mert a három közül csak őt viszi el láthatásra. (Ritkán a kicsit is)

    Szóval, ha valaki tud okosat mondani szívesen veszem.

    Köszönöm!

     

    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  3. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2010. augusztus 25. 08:0585.

                       Szia!

    Nagyon együtt tudok érezni veled, mert én is ilyen helyzetben vagyok ha lehet még rosszabban.Az enyém egyáltalán nem fizet a 3 gyerekre.Most lesz a 9.ik gyerektartás perünk.Ő sem törödik a gyerekeivel, igaz Ő mig együtt éltünk is ilyen volt.Sosem tudom megérteni, hogy , hogy tudtam ilyen apát választani, bár nem volt mindig ennyire hülye.Sajnos ez csak rosszabb lesz.Az enyém is a gyerekeknek magyarázta, hogy mit csináltak a Wellnes hétvégén, mi meg évek óta nyaralni sem tudunk menni.

               Minden jót Neked!

    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  4. Torolt_felhasznalo_591862
    Torolt_felhasznalo_591862
    2010. augusztus 24. 20:0284.

    Barátnőméknél az anyának ítélte a gyerekeket a bíróság, de többet van náluk, mint az anyánál (barátnőm az új "asszony"). Az anya semmit nem vesz a gyerekeknek, elküldi őket hosszú hétvégére nulla plusz ruha nélkül a barátnőmékhez, nem csomagol semmi váltás ruhát, barántőm komplett ruhatárat vett a gyerekeknek oda hozzájuk.

    A srác most indít majd bírósági pert, hogy megkapja a gyerekeket.

     

    A nő nem foglalkozik a gyerekekkel, állandóan koszosak, tele vannak sebbel, úgy esznek amikor a barátnőmnél vannak, mint akik hetek óta nem ettek (elmondásuk szerint az anyjuk nem főz, vajas kenyeret esznek állandóan).

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588727 (78)
    2010-08-24  13:22
  5. 2010. augusztus 24. 16:4683.
    elolvastam a hsz-eket, írtam privit.
    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  6. 2010. augusztus 24. 16:2782.

    nem olvastam el, csak a nyitódat.

    kérj emelést a bíróságon, és kérd, hogy környezettanulmányt IS végezzenek náluk. a bíróság nem hülye, ők sem hisznek már a minimálbérre bejelentett vállalkozóknak. ha kell, tudok mintát küldeni a kérelemről.

    ha kérdésed van:

     

    http://figyeljrank.gportal.hu/gindex.php?pg=20491 864

    itt is megtalálsz. ugyanez a nickem.

    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  7. 2010. augusztus 24. 15:4681.
    bocs, a volt szó kimaradt a férjem elől...
    előzmény:
    Borisz72 (80)
    2010-08-24  15:43
  8. 2010. augusztus 24. 15:4380.
    Szia! Az én férjem 8 hónap alatt 20 E Ft-ot volt képes adni gyerektartás címén ( 2 gyerek van, neki új családja ) közben autót vásárolt magának.... szégyen és szomorú.. holnap megyek a bíróságra, de nem tudom mit tudnak vele kezdeni mert a cégébe minimálbérre van bejelentve....
    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  9. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. augusztus 24. 13:3279.

    "A bíróságot nagyon hidegen hagyja az a tény, hogy ilyen papírt lobogtat a volt férj."

     

    pedig az apának is vannak jogai, nem úgy megy,hogy az anya kitalálja,milyen jól megy annak a szemét volt férjnek...

    Ha pedig a költségeket így felsorolja az asszony,akkor viszont is meg lehet kérni az apeh véleményét,hogy ugyan miből fizeti ezt a sok kiadást a hölgyemény,van e neki eltitkolt jövedelme?

    előzmény:
    t1017 (74)
    2010-08-23  11:05
  10. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. augusztus 24. 13:2278.
    Nalunk forditott a helyzet. En vagyok a ferjem masodik felesege es az elozo hazassagabol szarmazo 2 fia velunk lakik. A volt feleseg sajna nagyon keveset fizet. Hala Istennek nem vagyunk raszorulva a gyerektartasra de akkor is gyomorforgato,hogy a fiuktol mindent megtagad az anyja pedig tudjuk,hogy van penz .
    idézet:
    greenhouse78 (29)
    2010-08-23 08:52:20
    megkérdezhetem miért, mi alapján ítélte a bíróság a ffinek a gyerkőcöket,az asszonynak meg a láthatást? Ez elég ritka.
    előzmény:
    greenhouse78 (29)
    2010-08-23  08:52
  11. 2010. augusztus 23. 11:3477.

    Köszi a tanácsokat, de szerintem nem nekem akartad címezni.

    Szerencsére nincs ilyen problémám.

    Szerintem mindketten a topicindítónak próbáltunk tanácsot adni.

    előzmény:
    t1017 (74)
    2010-08-23  11:05

Címlap

top